Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: София-Кейп Таун - подготовката

    За Lalibela в Етиопия можем да помислим, но видях, че е хубаво в Gondar, което е по пътя. За пътя през Atbara най-добре да видим някаква информация, щото гледам, че там е само пустиня с много кофти пясъци.
    Ако джип да се прекара от там до тук е по-евтино е добро решение на въпроса.

    Вече си харесах и странични куфари - 45 литра на SW-MOTECH

    Последно редактирано от boiko73; 01-11-09, 23:09.

    Коментар


    • #17
      До: София-Кейп Таун - подготовката

      Бойко, Юни месец започва зимата. Върнах се миналата неделя от Кейп Таун и времето беше чудно- вашите колеги вече бръмчаха с моторите по пътя за Намибия (R27) и Боствана.
      Ваксината за Жълта треска е за 10 години. Поставиха ми я в София (и вече изтече). Гледам в "Международно свидетелство за ваксинация" (Жълта книжка), че още имам поставени ваксини: Meningo A+C, Tetanus Td, Hepatitis B- това е три-ваксина (поставят се 3 ваксини през някакъв период, май няколко седмици).
      Избрал си маршрут през вилаета на Злати, той ей сега ще довтаса и ще даде ОЦУ.

      Димо попита:
      Имате ли хартиени карти на всички държави ?
      Когато дойдеш в Бургас за да видиш какво е останало от магазина ти, след набезите на сина ми, ще ти връча армагана- "South Africa, Lesotho&Swaziland road map"+ area maps of Gauteng, Cape Pennisula and Durban

      Уф, добре, че нямам мАтор, к'ъфто съм слабоволев...
      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
      No wahalla.

      Коментар


      • #18
        До: София-Кейп Таун - подготовката

        Хартиени карти тепърва ще купуваме. Ще бъде интересно да се видим за да чуем малко информация от първа ръка

        Коментар


        • #19
          До: София-Кейп Таун - подготовката

          М'да, разбира се,че ще споделя с вас малкото, което знам за Африка. Това ще е доста питеен разговор, но и темата се очертава дълга и интересна.
          Надявам се да се включи и Иван (Chinela)- бележит афро-форумец. Той поне ви е под ръка.
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • #20
            До: София-Кейп Таун - подготовката

            Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
            М'да, разбира се,че ще споделя с вас малкото, което знам за Африка. Това ще е доста питеен разговор, но и темата се очертава дълга и интересна.
            Надявам се да се включи и Иван (Chinela)- бележит афро-форумец. Той поне ви е под ръка.

            Ааааааа....ще споделяш,щото иначе няма да има снимки....

            А с Chinel-а,вече сме си говорили на тази тема и той до някъде е запознат с наще идиотии....дип,че няма достатъчно време,иначе и западния маршрут никак не е за подценяване.

            Еми то освен да ви събереме заедно с него,то е ясно,че ще е питеен разговора.


            Поздрави,
            търся си подписа....

            Коментар


            • #21
              До: София-Кейп Таун - подготовката

              Ако някой е чел някъде за подобен маршрут с мотори и му е направило впечатление каква е била подготовката може да сподели. Аз за сега сменям двете джанти, заден амортисьор и евентуално преден, съединител, куфари, естествено два чифта гуми, всичките му масла, филтри и т.н. Резервоара с по-голям не мога да сменя, щото се оказа, че няма за този модел, та ще се мине с резервно гориво в туби .

              Коментар


              • #22
                До: София-Кейп Таун - подготовката

                Темата се появи вчера, по време на традиционното следобядно кафе. На гости ми бяха двамата капитани - Борис (tramp) и Жоро (gnik). Започна се с невинни спомени от африканския континент и се стигна до песни, че и африкански танци... голяма еуфория! Лицата им сияеха и се радваха като малки деца... Защо го пиша ли, ами... само до преди седмица, когато се повдигнеше темата за евентуално пътешествие, двамата, един през друг, се надпреварваха да ми обесняват, че това е най-гадното място на света, крадливи мошенници, корумпирани чиновници, болести, военни режими, гладни канибали... бла-бла.. Та така, вчера се оказа, че там било страхотно, че хората, особено нежния пол, били най-готините, а влизането в коя да е страна, с малки изключения, било с някакви евентуални, дребни формалности... нищо особено...

                П.П. Въпреки, че и двамата капитани не са мотоциклетисти, и двамата твърдят, че лекото ендуро е най-подходящото превозно средство.
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #23
                  До: София-Кейп Таун - подготовката

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Темата се появи вчера, по време на традиционното следобядно кафе. На гости ми бяха двамата капитани - Борис (tramp) и Жоро (gnik). Започна се с невинни спомени от африканския континент и се стигна до песни, че и африкански танци... голяма еуфория! Лицата им сияеха и се радваха като малки деца... Защо го пиша ли, ами... само до преди седмица, когато се повдигнеше темата за евентуално пътешествие, двамата, един през друг, се надпреварваха да ми обесняват, че това е най-гадното място на света, крадливи мошенници, корумпирани чиновници, болести, военни режими, гладни канибали... бла-бла.. Та така, вчера се оказа, че там било страхотно, че хората, особено нежния пол, били най-готините, а влизането в коя да е страна, с малки изключения, било с някакви евентуални, дребни формалности... нищо особено...

                  П.П. Въпреки, че и двамата капитани не са мотоциклетисти, и двамата твърдят, че лекото ендуро е най-подходящото превозно средство.
                  Джорджо,

                  Според мен са малко,ама много малко хората на този свят,които един път са били в Африка,няма значение Западна,Централна,или Източна и да не искат да се върнат отново и отново.Като един от участниците(юнак според Бойко)в тази експедиция,се радвам,че темата среща радушна подкрепа и още повече бих се радвал,ако може да седнем на напоителен разговор с тези "африканци",мисля,че имат какво да споделят,а и ние с тях разбира се.

                  Поздрави,
                  търся си подписа....

                  Коментар


                  • #24
                    До: София-Кейп Таун - подготовката

                    Tramp "South Africa, Lesotho&Swaziland road map"+ area maps of Gauteng, Cape Pennisula and Durban -
                    Е това е подарък. Капитане, подаръкът като гледам веднага ще влезе в употреба. Ще ти благодаря, където му е мястото

                    boiko73 Къде провери за резервоари ?
                    За твоя мотор се предлагат +2х8L



                    Ето тук подробно описание "как се качват" https://htftp.offroad-bulgaria.com/k.../rez1200gs.pdf


                    В touratech цената е 1055 EUR.

                    Знам, че си проверил и затова пишеш, но напиши и точно твоя(крив)модел за да видим що няма.

                    Аз бих сложил и допълнителната тава на централната стойка.
                    ______2
                    Е = MZ

                    Коментар


                    • #25
                      До: София-Кейп Таун - подготовката

                      Димо, описанието е как се сменя резервоар на R1200GS с такъв на R1200GSА. Има в Туратек два резервоара 2х8 литра, но за огромно съжаление са за моделите до 2007г. включително. За моя не стават, поради различната форма на резервоара и пластмасите и не се предлагат такива. Все пак карам модерен мотор . А и цената 1000 евро силно ме отблъсква, особено след като проверих колко струват две джанти със спици и заден амортисьор Олинс. Ако си намеря спонсор, може и да се замисля, ама все пак тубите са по 20 лв. и остава да им намеря закрепване. Естествено ако се появи вариант за голям резервоар или допълнителни за модела сигурно ще се метна веднага на офертата

                      Коментар


                      • #26
                        До: София-Кейп Таун - подготовката

                        Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                        БЪЛГАРИЯ
                        1. ТУРЦИЯ
                        2. СИРИЯ - Виза – от България, Бензин – 0.65 USD
                        3. ЙОРДАНИЯ Виза – от България, Бензин – 1.16 USD
                        4. ЕГИПЕТ - Виза – от България, Бензин – 0.26 USD
                        5. СУДАН - Виза – от България, Бензин – 0.83 USD
                        6. ЕТИОПИЯ - Бензин – 0.78 USD
                        7. КЕНИЯ - Бензин – 1.29 USD
                        8. ТАНЗАНИЯ - Бензин – 1.43 USD
                        9. МАЛАВИ - Бензин – 1.29 USD
                        10. МОЗАМБИК - Бензин – 1.44 USD
                        11. ЗИМБАБВЕ -Бензин – 2.00 USD
                        12. ЗАМБИЯ -Бензин – 2.07 USD
                        13. БОТСВАНА -Бензин – 0.88 USD
                        14. НАМИБИЯ -Бензин – 0.97 USD
                        15. ЮЖНА АФРИКА -Бензин – 1 USD

                        и маршрута
                        В тия държави, маркирани в червено, съм бил и живял, като се видим ще говорим, в Мозамбик имаме и ятак.
                        Последно редактирано от Тануцо; 02-11-09, 11:56. Причина: цитат
                        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                        www.ADV-Bulgaria.com

                        Коментар


                        • #27
                          До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
                          Димо, описанието е как се сменя резервоар на R1200GS с такъв на R1200GSА.
                          Така де, какво не ти харесва на тази идея освен цената ?
                          ______2
                          Е = MZ

                          Коментар


                          • #28
                            Браво Юнаци!!!

                            Супер пътешествие си спретвате. А то подготовката е също толкова вълнуваща, колкото самото пътуване...

                            Бойко, напълно те подкрепям за смяна на заден амортисьор. Смени го и сложи стария, амортизиран, но работещ в един кашон под ръка... Ако нещо стане, така ще имаш резервен - готов да се праща. Иначе алтернативата е да извадиш големите кинти за нов амортисьор докато си напът - не винаги е най-добрия вариант, а и тепърва ще трябва да се разправяш в ТТ или който и да било доставчик.

                            Сега като се замисля през какви места ще минавате, ако сте с много багаж, аз дори бих взел резервния със себе си...

                            Успех! Ще преглеждам подобни пътувания и всяка информация, отнасяща се за вас ще я поствам тук...



                            Забравих да си излея гнева - откъде го намирате това време бе???


                            Не очаквам отговор...
                            Последно редактирано от Тануцо; 02-11-09, 21:08.
                            You'll never find out - I got no key hole....

                            Коментар


                            • #29
                              До: София-Кейп Таун - подготовката

                              Димо, идеята не че не ми харесва, но е свързана с последващи промени, като подмяна на ролбарите, което също си е пари. В момента съм малко объркан кое е най-важното да сменя по мотора.


                              Относно свободното време - Аз лично нямам такова. Работя на трудов договор и се надявам да взема 2 месеца и половина отпуск /платен и неплатен/ за това пътуване. Мисля, че ще се получи щото сегашните ми работодатели са едни от най-свестните. Ако не се получи с отпуск, ще се напуска работа и това е. Правил съм го вече пак заради пътуване и после наново се търси работа. Не е много приятно, има риск, но пък най-големия риск е да умре човек без да си сбъдне мечтите, една от които за мен е това пътуване. Аз не съм претенциозен откъм това какво точно работя или ще работя и по тази причина си позволявам тези своеволия. Чудно ми е хората със свой си бизнес що не се престрашават. Всеки, с който съм говорил казва, че без него нещата ще пропаднат в бизнеса, ама всъщност никой не го е правил за да знае със сигурност. Не знам, за съм намерил начина, осъзнавайки риска, че мога след това да срещна проблеми с намирането на работа, но пък какво да се направи. Съдба. За сега само Мони познавам като човек, дето си има бизнес и се счупва от пътуване, ама сигурно и той при първото такова пътуване е мислил, че без него ще пропадне всичко. Свободно време ще имаме чак след пенсия, само че тогава няма да изглеждаме като "западните" пенсионери с големите кинти, а ще сме си едни грохнали старци и пак няма да стигна до Кейп Таун, щото тогава време има, ама всичко останало липсва.............

                              Коментар


                              • #30
                                До: София-Кейп Таун - подготовката

                                Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение


                                Относно свободното време - Аз лично нямам такова. Работя на трудов договор и се надявам да взема 2 месеца и половина отпуск /платен и неплатен/ за това пътуване. Мисля, че ще се получи щото сегашните ми работодатели са едни от най-свестните. Ако не се получи с отпуск, ще се напуска работа и това е. Правил съм го вече пак заради пътуване и после наново се търси работа. Не е много приятно, има риск, но пък най-големия риск е да умре човек без да си сбъдне мечтите, една от които за мен е това пътуване. Аз не съм претенциозен откъм това какво точно работя или ще работя и по тази причина си позволявам тези своеволия. Чудно ми е хората със свой си бизнес що не се престрашават. Всеки, с който съм говорил казва, че без него нещата ще пропаднат в бизнеса, ама всъщност никой не го е правил за да знае със сигурност. Не знам, за съм намерил начина, осъзнавайки риска, че мога след това да срещна проблеми с намирането на работа, но пък какво да се направи. Съдба. За сега само Мони познавам като човек, дето си има бизнес и се счупва от пътуване, ама сигурно и той при първото такова пътуване е мислил, че без него ще пропадне всичко. Свободно време ще имаме чак след пенсия, само че тогава няма да изглеждаме като "западните" пенсионери с големите кинти, а ще сме си едни грохнали старци и пак няма да стигна до Кейп Таун, щото тогава време има, ама всичко останало липсва.............
                                Е, за това горното, едно голямо евала!
                                П.п. Извинявам се за оффтопика, но не се сдържах! Шапка свалям на такива хора...
                                Alvanovo motors - Сам съм си клуб, сам съм си президент!
                                Yamaha XJ 900 F, Yamaha FJ 1200, Suzuki GSX 1100 F
                                Fiat Grande Punto 1.4, Volvo 460 1.7 T, BMW 523i

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X