Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: София-Кейп Таун - подготовката

    Ok все пак ако се сетите нещо казвайте да питам.Моя човек е там до началото на юли.
    Николай Папазов

    Коментар


    • До: София-Кейп Таун - подготовката

      http://www.namaqualand.com/index.htm



      Maй няма да стигнете дотам, но пак е Африка
      Per aspera ad astra.

      Коментар


      • До: София-Кейп Таун - подготовката

        Първоначално публикуван от Тануцо Преглед на мнение
        http://www.namaqualand.com/index.htm



        Maй няма да стигнете дотам, но пак е Африка
        Не знам защо си мислиш,че няма да стигнем до там??..,все пак това е една от основните артерии N7(идваща от Намибия),която води до Кейптаун.


        Поздрави,
        търся си подписа....

        Коментар


        • От: София-Кейп Таун - подготовката

          Само да ви напомня още веднъж за топли дрехи. Когато тръгваш да плаваш, има едно просто правило: ако си взел достатъчно топли дрехи- вземи още един пуловер.
          В Кейп Таун в момента е голям студ- духа силен, поривист вятър от Атлантика и вали.
          Сутринта температурата пада до 7-8 градуса, през деня се покачва до 15-17 градуса, но си е студено.
          Най-лошо е на разсъмване, когато с вятъра, нахлуе и студената мъгла от океана.
          Тъмно-зелените ни "братя" са с палта и ушанки. Отдавна стигнах до извода, че 1 месец с 20см сняг в Африка, ще реши поне 1/3 от проблемите на човечеството, при това съвсем екологично
          Срам голям- ще умра от студ в Африка, добре, че утре се прибирам.
          Гледам, че изборите в Судан приключиха и се надявам в най скоро време да получите визи и да започнета пътешествието си.
          Стига сте ме изпращали на разузнаване по тия далечни земи! Аз съм човек-домошар и искам да си седя в къщи.
          P.S. Мони, днес покарах по N7- много угодна магистрала
          There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
          No wahalla.

          Коментар


          • От: София-Кейп Таун - подготовката

            Алилуя.....имаме вече всички визи,днес беше и последната,но най-сладката....Судан!!!!!

            Поздрави,
            търся си подписа....

            Коментар


            • От: София-Кейп Таун - подготовката

              Еееееее, ай честито !!!

              Аз не смеех да питам кво става, че като знам кво е ...

              Коментар


              • От: София-Кейп Таун - подготовката

                Честито и от мен и на добър път!

                Коментар


                • От: София-Кейп Таун - подготовката

                  Дочакахте ги най- накрая и вече трябва да сте спокойни. Леко и безаварийно пътуване, хубаво време и бързи граници.

                  Коментар


                  • От: София-Кейп Таун - подготовката

                    БЛАГОДАРЯ!!!

                    Тръгваме на 03.06.2010г.-08.00ч.,който желае да заповяда на бензиностанция "ЛУКОЙЛ" на изхода на София-Пловдив(след караулката) .

                    Поздрави,
                    търся си подписа....

                    Коментар


                    • От: София-Кейп Таун - подготовката

                      Браво,
                      Това спокойствие относно визите, беше нужно.
                      Знаем, че всичко друго около подготовката е свършено.
                      Така, че ... момчета, ... от днес започвам да Ви броя на обратно:

                      ТРИ !!!
                      По-добре мъртъв, но пич,... отколкото жив скапаняк!...

                      Коментар


                      • От: София-Кейп Таун - подготовката

                        През кое ГКПП излизате ?

                        Коментар


                        • От: София-Кейп Таун - подготовката

                          Успех момчета и лек път.
                          Николай Папазов

                          Коментар


                          • От: София-Кейп Таун - подготовката

                            Успех пичове .Направете го с кеф.
                            Но верно от кпп излизате ?

                            Коментар


                            • От: София-Кейп Таун - подготовката

                              Ха, темата се съживи.
                              Наистина вече всичко е почти готово. Мислих да напиша какво съдържа цялата екипировка, но пък тя е индивидуална за всеки и е общо взето по лична преценка. При мен по специалното е, че смених джантите с метални със спици - по-здрави, но и поне два пъти по-тежки от летите. Взех един заден амортисьор за резерва и всичко останало по мотора е нормалното - накладки, масло - сложих пълна синтетика 10W50 на Cepsa, филтри, куфари каквито споменах.
                              Относно визите - Навсякъде подавахме едни и същи документи
                              1. Паспорт
                              2. Две снимки
                              3. Ксерокопие на жълтата книжка, в която са отбелязани сложените ваксини
                              4. Банкова гаранция - служебна бележка от банка, в която се казва, че този.... е клиент на банката като има такива и такива сметки и баланс по тях .... Във всяка банка си имат такива бланки.
                              5. Служебна бележка от работодател - в нея се казва, че ... заема тази и тази длъжност във фирмата и за периода на пътуването е в отпуск. Аз лично дадох копие от актуално състояние на фирмата ми и също върши работа.
                              6. Бланки, които са индивидуални за всяко посолство и обикновено се теглят от сайтовете им.

                              За Етиопия и Намибия визите извадихме от Виена, останалите за Сирия, Йордания, Судан и ЮАР от София. Самото вадене на визи при нас беше голяма драма, която няма как да не опиша за да не се объркат другите, които ще тръгнат по този път. За да ни е по-лесно наехме да ни помага една жена, която много години се е занимавала само с това, тъй като всяка професия си има тънкости. Тя ни изкара бланки от всички посолства, направи контакт с посолствата, обяснява им надълго и широко защо ще пътуваме, каква ни е целта и т.н. Тя се занимава и с превода на документите, което е нещо задължително за всяко посолство. Всичко започна през март месец, но реално се оказа, че документи за визи можем да подадем най-рано през месец май, тъй като се издават три месечни визи, които са в сила от датата на издаване. Така е при всички посолства, без Сирия и Йордания. Тъй като нямахме време да отидем до Виена за да извадим визите ползвахме другия възможен начин. Той е доста лесен - Дават се всички документи с паспортите на куриерска фирма, подписва се и пълномощно на куриер /бланка на фирмата/, което служи да се вземат паспортите от едно посолство и да се оставят в друго и така, докато се извадят всички визи, след което се връщат обратно при нас. Процедурата за посолство отнема 48 часа, като тук не влиза времето в самото посолство за издаване на виза. В нашия случай за Етиопия и Намибия се издават за два дни. И точно тук сбъркахме с избора на куриерска фирма. Избрахме Aramex и никога повече няма да ползвам услугите на тази фирма, която е всъщност доста голяма. Паспортите ни заминаха на 23.04.2010г. и се върнаха при нас на 21.05.2010г. Най-смешното е, че от посолствата ни се обаждат настоятелно да изпратим куриер да ни вземе паспортите, защото отдавна са готови, от фирмата в същото време казват о, ама той е там вече. Страшна работа са българските фирми. Най-много ме удивява, че на всеки може да се получи някаква засечка в работата, ама точно там е момента, в който една фирма или човек трябва да направи всичко възможно да си изпълни ангажимента. Това огромно забавяне беше доста притеснително, предвид това, че още имахме само две визи и никакво време. Тук Мони пусна пипалата на октопода и се уредихме в посолството на ЮАР да си дадем документите, ама без паспортите, а само техни копия и да действаме по другите визи. В крайна сметка днес в Суданското посолство ни посрещна посланика, усмихнат и каза - ама няма проблем след 5 минути ще са ви готови визите. Така и не разбрах, защо до момента имаше проблем, пък днес нямаше, но все пак е важен резултата. Между другото Посолствата на Судан в повечето държави издават също толкова трудно визи и е почти невъзможно да си извадиш такава. По тази причина всички пътуващи в тази посока си вадят визи в посолството на Судан в Кайро, където процедурата отнема около 5 часа или ако са в обратна посока в Кения в Найроби. И за двете места прочетох доста ласкави отзиви.
                              За ваксините:
                              Задължителна е жълта треска
                              Препоръчителни са хепатит А и В. Аз лично тях не ги слагах за да не се получи обратен ефект и сложих за дифтерия и тетанус. Тук също се оказа и проблем да се купят хапчета за малария. За нашето пътуване с този маршрут на човек трябват по около 30 хапчета. Никъде в България не се продават такива, нито могат да бъдат поръчани в някоя фирма. Търсихме в Испания и Германия, където без рецепта не се дават. Последно намерихме общо 30бр. от познат на Мони в Англия, където също се дават само с рецепта от личния лекар.
                              И пак за фирмите: Другият проблем беше как да изпратим резервни гуми в Кения. Всички куриерски фирми предлагат тази услуга, но на невероятната цена от около 740 евро. Това вече ме довърши тотално. Чета по чужди форуми хората за какви суми изпращат и гледам нашите фирми какви оферти дават и си викам що не ви ....... Никаква гъвкавост няма в тия куриерски фирми. Като коне с капаци си смятат 1х1х1х700 и това е цената. В крайна сметка решихме нищо да не пращаме - качих си нови гуми на мотора, взимам още един чифт и се надявам да ни изкарат. Аз лично ще карам само с Continental TKC 80. Благодарение на ЗМЕЯ имам и страшна каска - SHOEI HORNET DS Crystal White. Надявам се да е наистина проветрива, че да не ми заври главата когато бягам с нея от някоя маймуна, искаща да осъществи сексуален контакт с мен.
                              В крайна сметка вече всичко е готово. Остава да изям един камион сладолед и да тръгваме.
                              Днес лепихме вече и лепенките на спонсорите по моторите.










                              Мотора стана още по-грозен.

                              Ще излизаме през ГКПП Капитан Андреево, защото може би ще спираме в Свиленград за около час.

                              Коментар


                              • От: София-Кейп Таун - подготовката

                                Ееее, най-после добри новини. Да са ви честити всички визи.
                                Дето се казва, трудното свърши, остана лесното. Да покарате до Кейп Таун.
                                К'во беше ?
                                Пайсе Кейп, пайсе Таун
                                Много се радвам за вас. Ще опитам в четвъртък да дойда.

                                П.П.
                                Бойко, моторът ти е станал Чу Ден
                                ______2
                                Е = MZ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X