Обява

Свий
Няма добавени обяви.

София-Кейп Таун - подготовката

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: София-Кейп Таун - подготовката

    То в този график единствената сигурна дата е 03.06.2010, защото тогава тръгваме. По принцип винаги правя график единствено с цел да имам представа как се движа, защото колкото и да не ми се иска пътуването трябва да завърши за два месеца и половина. Като имаме предвид, че в Африка времето е относително понятие едва ли ще може да се спазва така стриктно.

    Коментар


    • До: София-Кейп Таун - подготовката

      Виж така става. Живота и опита са ме научили, че на такива места да гониш твърди и точни планове си е чисто губене на време и късане на нерви, а полза никаква. Пък и нали ги правим тези работи за кеф.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • До: София-Кейп Таун - подготовката

        Да, че е стегнато, стегнато е. Дано не ви дойде много нагорно. Има едни 800км. в Турция втори ден, едни 800 в Судан, едни 800 в Етиопия, и едни 1000км долу, де да знам - това се прави по магистрали в Европа, където може да се пуснеш и със 180 ... но за там ми звучи амбициозно. Дано всичко да е наред. Иначе заглавията много ме радват Нгоронгоро, Морогоро, Макамба, Карунга ... голяма веселба

        Пък Владич ти си ми много интересен Ти как пътуваш? Тръгвам когато цъфнат черешите или по жътва ... ?
        Така става, когато:
        А)си на 15 и си хванал раничката и на стоп ... до Созопол с връщане, в края на лятото или като свършат кинтите или ...
        Б) когато станеш богат дядо с цялото свободно време на света и ти е все едно дали въобще ще се връщаш ...
        Във всеки друг вариант не става и на човек му се налага да се позамисли кога тръгва и кога горе-долу се връща
        Затова и аз сложих дата ... на тръгване и имам някаква представа колко време горе/долу е нужно .. Плюс/минус седмица или две. Затова и ти имаш план, затова и те имат ...план

        Смешното е после, човек като разглежда отклоненията от "плана"
        ______2
        Е = MZ

        Коментар


        • До: София-Кейп Таун - подготовката

          И една сигурна новина потвърдена от Британското посолство - официално. От една година не са необходими визи за българи пътуващи за Ботсвана, ако престоят им е не повече от 91 дни. Не знам защо от Британско посолство - може би защото до 1966г. Ботсвана е била Британски протекторат и след това е обявена за независима република. Факт е, че в цял свят където Ботсвана няма официално представителство визи се вадят от Британското такова.

          Коментар


          • До: София-Кейп Таун - подготовката

            Първоначално публикуван от boiko73 Преглед на мнение
            И една сигурна новина потвърдена от Британското посолство - официално. От една година не са необходими визи за българи пътуващи за Ботсвана, ако престоят им е не повече от 91 дни. Не знам защо от Британско посолство - може би защото до 1966г. Ботсвана е била Британски протекторат и след това е обявена за независима република. Факт е, че в цял свят където Ботсвана няма официално представителство визи се вадят от Британското такова.
            Ботсвана е туристическа държава, с читаво правителство и е част от Британската общност. Умни са хората и добре са си послали, за да могат да ги навестяват туристите, пардон мотористите. Бойко, писах и в темата на Димо, трябва да организираме среща няколко души, да поговорим за походните аптечки.
            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
            www.ADV-Bulgaria.com

            Коментар


            • До: София-Кейп Таун - подготовката

              Рано ми е, когато цъфнат черешите бре Димо. Аз мисля да тръгна след жътва малко преди Еньовден... Рано сабахлем тогава стягам бохчите, прекръствам се три пъти и потеглям...
              Пък за прибирането... Ако успея по икиндия да се прибера за празника Успение на света Богородица ще е добре.

              ЮАР също е без визи за българите.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                Злати абсолютно съм за такава среща за аптечките.

                Димо, на мен мечтата ми е да мога да си направя план - тръгвам като се реже лозето и се връщам като се бере гроздето. Ако Владич може да си направи така плана мога само да му завиждам. В едно предишно пътуване си напуснах за пореден път работата заради него и като знам, че не трябва да бързам е голям кеф.

                Коментар


                • До: София-Кейп Таун - подготовката

                  Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                  ... ЮАР също е без визи за българите.
                  Влади, не ги подвеждай, визи си трябват. Борис редовно ходи да си вади, то нали му е махала. Доколкото си спомням, бизнес визите се издават за 4 дни, а за туристическите, незнам. Освен това, само два дни в седмицата, се приемат документи за визи...
                  Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                  Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                  Коментар


                  • До: София-Кейп Таун - подготовката

                    Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                    Влади, не ги подвеждай, визи си трябват. Борис редовно ходи да си вади, то нали му е махала. Доколкото си спомням, бизнес визите се издават за 4 дни, а за туристическите, незнам. Освен това, само два дни в седмицата, се приемат документи за визи...
                    Имам удоволствието да познавам лично Посланничката на ЮАР в България, много симпатична бяла бивша адвокатка. Визи се издават в София, Платинум бизнес център на ъгъла на Бачо Киро и Екзарх Йосиф. Ако нещо се закучи, ще е моя грижа.
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • До: София-Кейп Таун - подготовката

                      Документи за визи за ЮАР се приемат в понеделник, вторник и четвъртък от 10 до 12 часа. Паспорти се получават в сряда и петък от 14 до 15 часа.
                      Обикновено, неоходимото време за издаване на виза е една седмица.
                      Адреса на посолството е:
                      София, ул. Бачо Киро 26, етаж 2.
                      тел. 9395015
                      факс 939 9517
                      E-mail:
                      sofia.admin@foreign.gov.za
                      sofia.consular@foreign.gov.za
                      sofia.political@foreign.gov.za

                      От тук може да изтеглите необходимите бланки, както и да видите изискванията и друга важна информация:
                      http://www.bg.saembassybulgaria.com/.../uar-vizi.html

                      При подаване на документите, отидете малко по-рано, защото процедурата е бавна, а времето много ограничено.
                      Покрай Световното първенство по футбол, сигурно ще бъде лудница.
                      Последно редактирано от Tramp; 18-02-10, 20:56.
                      There is no dark side of the moon really. As a matter of fact it's all dark.
                      No wahalla.

                      Коментар


                      • До: София-Кейп Таун - подготовката

                        2003 като ходих в ЮАР нямаше визи за българи. И за Казахстан и Киргистан нямаше, а сега и за там има и то с покана... Станахме европейци и взеха да ни цакат нещо а...
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • До: София-Кейп Таун - подготовката

                          Първо ви пожелавам безаварйно, безпроблемно и безопасно пътуване. Такова начинание е найстина сериозно и изисква много добра подготовка, време и ресурси(не само пари). Мотора е подходящ, аз имам същия BMW R1200GS но 2004. Имайки предвид малкото му слаби места бих препоръчал да си вземете:
                          1. Резервен контролер за бензиновата помпа. Аз винаги си имам резервен с мене. Друг вариант е да разпечатате тази схема -> http://www.motorcycleinfo.co.uk/inde...&pageId=233223
                          2. Понеже ще е тежко отзад задължително още един заден амортисьор (резерва)
                          3. За кардана, дано лагера да издържи. Ако не най-добре е някой да го прати по куриер

                          4.Рамата ако се счупи с нищо не се залепя. Само заварка . Но дано не се случва

                          За полезни съвети препоръчвам ви филма - Mondo Eduro


                          Още ведъж успех !!!
                          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                          Коментар


                          • До: София-Кейп Таун - подготовката

                            Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
                            Първо ви пожелавам безаварйно, безпроблемно и безопасно пътуване. Такова начинание е найстина сериозно и изисква много добра подготовка, време и ресурси(не само пари). Мотора е подходящ, аз имам същия BMW R1200GS но 2004. Имайки предвид малкото му слаби места бих препоръчал да си вземете:
                            1. Резервен контролер за бензиновата помпа. Аз винаги си имам резервен с мене. Друг вариант е да разпечатате тази схема -> http://www.motorcycleinfo.co.uk/inde...&pageId=233223
                            2. Понеже ще е тежко отзад задължително още един заден амортисьор (резерва)
                            3. За кардана, дано лагера да издържи. Ако не най-добре е някой да го прати по куриер

                            4.Рамата ако се счупи с нищо не се залепя. Само заварка . Но дано не се случва

                            За полезни съвети препоръчвам ви филма - Mondo Eduro


                            Още ведъж успех !!!
                            Предно и задно окачване за мотора вече съм взел, лагерите и тампона на кардана ще ги сменя, обаче какви проблеми си имал с контролера на бензиновата помпа ?

                            Коментар


                            • До: София-Кейп Таун - подготовката

                              Влиза вода или прегрява и спира помпата, оттам и целия мотор. Имаше не много отдавна сервизна акция за този проблем



                              vliza voda ili pregrqwa i spira pompata ot tam i celiq motor. Imashe ne mnogo otdavna recall za tozi problem.

                              sorry za lanicata
                              Последно редактирано от Тануцо; 16-03-10, 15:13. Причина: латиница
                              Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                              Коментар


                              • До: София-Кейп Таун - подготовката

                                Благодаря за информацията. Тази акция я има и в момента, въпреки че за моя модел уж го били оправили това. Ще го имам предвид и това чудо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X