Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Suzuki DR650SE

    Моят пропиля всичките си шансове.
    Просто търпението ми се изчерпа.
    Дори останах впечатлен от себе си колко много резерви от търпение съм имал!

    Поне при мен проблемът не беше от винтовете - преди последният потоп ги бях наплескал със силикон, включително главите след завиване.
    Никакъв шанс да е от там!
    След като го изкормих окончателно си мисля, че може би да е текло зад прозрачният протектор на дисплея.
    Хванат е за предният панел с двойно-залепваща лепенка - виж в кофата.
    Ако ще си давате още шансове, като го отвориш, натисни прозрачният протектор с пръст в посока отвътре на панела навън.
    Като изскочи, махни със спирт остатъците от лепенката и го залепи с нещо стабилно и през цяло.
    Хелми или нещо от сорта но не капчица.

    Не мисля, че има друго потенциално място за теч, наистина!
    Поне аз бях изолирал всички останали възможности.
    Последно редактирано от Esper; 27-09-15, 21:57.
    Враг усраине

    Коментар


    • От: Suzuki DR650SE

      Веднага се записвам за датчика за температурата, че моят си няма.
      Всички останали части също бих прибрал за черни дни.
      Щом не ти се занимава с куриери, дай ги на Ники, той ще ми ги прати.
      Сори, че те набутах с идеята за това чудо, но моят все още си работи безгрижно, днес мих мотора и него с водоструйката и няма грижи.

      Коментар


      • От: Suzuki DR650SE

        Дообре, датчика го имаш но както казах все още не съм го свалил.
        Освен това Ники ми откова една неприлична оферта, от която може да последва свялане на резервоара.
        Което означава, че вероятно ще имаш датчика по-скоро от първоначалните намерения.

        Не си ти причината за тази ялова покупка или поне не си основната
        Странното е, че моят не понасяше само дъжд.
        Няколко пъти помежду протичанията съм мил мотора с водоструйка и не е имал проблем.
        Естествено не от 10см на 100 бара но не съм го пазил от мокрене по никакъв начин.
        Не протичаше и по време на водните симулации.
        Само като завали дъжд.
        Това ще остане една голяма мистерия за мен, която нямам никакво намерение да разплитам повече.

        Бих допуснал, че е просто лош късмет но четейки в интернет отзиви очевидно не става въпрос за дефектна бройка а по-скоро за концептуален проблем с последните бройки на това нещо.

        Лошото е, че са едни приблизително 300лв хвърлени на вятъра.
        Ако беше купен от тук съответно щях да си гоня търговеца за гаранция.
        Обаче както беше купен през приятел в Германия и търговеца е там нямаше как.
        По-скоро имаше но е свързано с разходи и ангажименти към други хора, които не бях склонен да направя.
        Враг усраине

        Коментар


        • От: Suzuki DR650SE

          С фактурата от покупката най-спокойно можеше да го върнеш в 14 дневен срок или да искаш гаранция, ако си прескочил срока.
          Вече е късно.
          Моят имаше проблем с отчитането на оборотите на КДХ-а и имах разговор с тех поддръжката им, но тяхните предложения не успяха да оправят проблема. После го преместих на СТто и там си бачкаше.
          Имам го вече над 5-6 години, а дойде с КДХ-а, виждал е какво ли не и винаги е работил без забележка.
          Вече човек да не смее да си купи нищо ново...

          Коментар


          • От: Suzuki DR650SE

            Да, можеше преди да съм го пипал.
            След първото отваряне беше вече късно а си мислех, че ще успея да реша проблема.
            Уви свърши ми търпението.
            Колкото повече се замислям обаче, толкова повече съм убеден, че е текло през лепенката на прозрачният протектор пред дисплея.
            Всеки път имаше вода точно м/у "стъклото" и дисплея.
            Както беше монтиран, това е последното място, където трябва да има локва, освен ако не се напълни цялата кутия.
            Освен ако просто не влиза от там.
            А и след като видях, че са лепнали този протектор с двойно лепяща лепенка...
            Струва ми се, че всички факти водят към тази насока.

            За мен вече няма никакво значение но хората с течащите водомери е добре да се насочат именно натам.
            Враг усраине

            Коментар


            • От: Suzuki DR650SE

              CarTest, както и Esper написа, провери как е залепен прозрачният панел пред дисплея. Имах няколко случая на проблеми точно там. За по-евтино ги лепят с някаква двойно-лепяща недомислица, която не държи. Последно дори видях залепено само с 2 малки парченца от това двойно-НЕлепящо нещо, само от двете страни. Дори не обикаля от всякъде. Съответно това автоматично означава, че прах и вода влиза преспокойно през пролуките между прозрачният панел и корпуса. Не знам в Китай как е дефиниран стандарта IP65, но определено няма нищо общо с нашите очаквания
              Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

              Коментар


              • От: Suzuki DR650SE

                Моят имаше лепенка през цяло.
                Изобщо видях по какъв глупашки начин е хванат когато вече прибора беше пътник и беше прекалено късно за каквото и да било.
                Освен това аз просто предполагам, че е влизало от там.
                Изобщо това двойнолепящо тиско е последното нещо, което очаквах да видя там долу.
                Механично е направено много добре и в един момент една такава простотия...
                Но както казах - само това ще се окаже проблема с влизането на вода.

                Само че той далеч не е единственият...
                Хлабавият слот на бекъп батерията предизвикващ рестартиране, бъгове във фърмуера (или елементната база), осакатена функционалност...
                Направо е абсурдно за толкова популярен и продаван уред.
                Все едно току що излиза на пазара от нулата.
                Направо нямам думи.
                Враг усраине

                Коментар


                • От: Suzuki DR650SE

                  Хайде последният тюнинг... За сезона!
                  Първо зареждане - имах усещането, че пълня варел а не резервоар на мотор!
                  Ама сега пък ще карам до края на месеца със сигурност без да припарвам до бензиностанция!
                  Важното е, че ачербиса остава в същата тема!
                  Машалла, Ники!

                  Иван също "намаза" - последните пръски от американските фекалии бяха махнати.
                  В понеделник пътуват към теб. Ще ти го пусна през Спиди, че ми е по-удобно на адресът, който си ми дал.
                  Възражения?
                  Помисли си дали не искаш нещо от останалите чарколя. Не че останаха много...
                  Просто не искам да ги виждам, че получавам гадене само като се сетя за тях!


                  Враг усраине

                  Коментар


                  • От: Suzuki DR650SE

                    Да си го ползваш със здраве!
                    Ако е рекъл господ ( и Бултрако) на мен и тенекиения резервоар ще ми е достатъчен вече.

                    П.с. Вече имаш адски дискотечно-шарен франкенщайн мотор!
                    LZ1NDI
                    DR650SE K8

                    Коментар


                    • От: Suzuki DR650SE

                      Дреме ти...
                      Като става въпрос за ендуро 5 пари не давам как изглежда.
                      Важното е, че в лицето на дъргела си намерих мотора, от който имам нужда.
                      Дори няма нужда да търся друго - това е модела!

                      Иначе това, което ти причиняват е начовешко...
                      Ебаси, как може да се налага да чакаш толкова много?!?
                      То от Господ да го очакваше ще го дочакаш по-скоро, струва ми се.
                      Нищо де - то убавите работи стават бавно!

                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Suzuki DR650SE

                        Някъде в Корана пише "Аллах обича търпеливите и ги възнаграждава за търпението им....."
                        п.с. Атеист съм, ама дано Аллах е прав
                        LZ1NDI
                        DR650SE K8

                        Коментар


                        • От: Suzuki DR650SE

                          Абе то това го пише във вси свети книги, народа също го е рекъл - трябва истина да е.
                          Ама понякога зеленият път е толкова дълъг

                          Айде стискаме палци.

                          П.С: С резервоара току що намерих сериозен проблем!!!
                          И той е, че гражданската ще ми свърши преди да успея да поарча това, дето насипах преди малко в него!

                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Suzuki DR650SE

                            Пращай всички "фекалии".
                            Адрес ще ти дам, това беше офис на Еконт
                            Честито за Ацербиса. Аз си отглеждам на тавана един оранжев 28литров бидон от същия производител, ама се чудя джибри или вино да сипя. За зелки не става, малка му е гърловината. На мотора няма да го кача.
                            Че ДР-а е мотора, в това нямам грам съмнение. Последно един приятел ми даваше двойната пазарна цена, но не го огря.

                            Коментар


                            • От: Suzuki DR650SE

                              Това оня приятел с КТМ ли ?
                              LZ1NDI
                              DR650SE K8

                              Коментар


                              • От: Suzuki DR650SE

                                Същия, нека си пише в съседната тема

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X