Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Suzuki DR650SE

    Честита придобивка.
    Тези на части по обявите вероятно са от старите модели и 99% от частите са различни.
    Ако си с Андроид, изтегли си "My DR650".

    Коментар


    • #77
      От: Suzuki DR650SE

      Мерси и на теб.
      Да, повечето са от предишната генерация но хвърлих око на няколко а ми хареса, че има доста обяви.
      То не че ми трябва нещо спешно, освен охлЬОва - той се оказа счупен.
      Приключих с всичко днес, писна ми.
      Последно оправях някакви мацаници по кабелите - ей, това моторджиите са егаси електрическите инвалиди [emoji4]
      Иначе всичко е на 6 или поне с такова впечатление останах днес, след като го поразхвърлях.
      Само компресията не ми хареса, диколкото може да се вярва на манометъра - 7,7.5.
      Клапаните бяха с малко по-голяма хлабина но не беше нищо фрапиращо.
      Мислех да му зема 2 иридиеви свещи но тези изглеждат перфектни.
      Ще стане, ама др. път.
      Излизам да го поразкърша със сменено масло и регулирани клапани.

      П.с: апа ще го видя после.
      Враг усраине

      Коментар


      • #78
        От: Suzuki DR650SE

        Мери компресията на топъл двигател!

        Коментар


        • #79
          От: Suzuki DR650SE

          Ейййй... Златна ти уста, Йоане!
          Сега като го казваш се сещам, че вярно я мерих на студено!
          Следващ път - чак толкова любопитен, че да свалям пак свещ днес не съм!
          В тая връзка има ли значение кой кабел на коя свещ ще бучна?
          Че хич не съм гледал как го сложих а мисля, че кабелите позволяват да се "разменят"...

          След реглажа имам усещането, че вече не втърдява така звука като позагрее.
          Работи почти еднакво както в началото, така и после.

          Освен това добре, че не насипах 2,3литра, както пише.
          Не че не купих 3 но това не е загуба - ще го изяде малкото ендуро.
          С два литра сега го гледам, че е в златната среда, т.е на средата на джама.
          То това, че му трябват 2 литра го прочетох някъде но не знам дали тук или в drdiders.

          Обаче без км е кофти работа [emoji35]
          Никак не е удобно да свалям и слагам непрекъснато гпс-а...
          Дали някой има идея колко би струвал нов ако не намеря на базара?
          Ако е под 200лв бих ги платил.
          Нещо не ми се занимава с монтажа на електронен...
          Не че не съм го правил ама ми се иска да си остане в стоков вид.
          Враг усраине

          Коментар


          • #80
            От: Suzuki DR650SE

            Слагай Vapor и честито!

            Коментар


            • #81
              От: Suzuki DR650SE

              Честита придобивка. Компресията я мери при отворена дроселова клапа.
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #82
                От: Suzuki DR650SE

                Vapor продава ли ги някой тук?
                Koso също имат подобен модел на подобни пари.
                Направо същите ако купя вапор-а и спре на митница.
                Косо-то може да се купри през луис...
                Не ми се инвестират обаче сега подобни средства преди да съм решил, че дъргела ми е ок.
                Както казах намерението ми беше да взема второ леко ендуо а не луноход.
                Ако остане в експлоатация др. сезон може да се изглезим.
                Засега ще се придържам към нискобюджетни решения от типа на сигма.



                Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                Честита придобивка. Компресията я мери при отворена дроселова клапа.
                Благодаря.
                За клапата се сетих но не и да подгрея двг... [emoji4]
                Другият път!
                Враг усраине

                Коментар


                • #83
                  От: Suzuki DR650SE

                  Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
                  Засега ще се придържам към нискобюджетни решения от типа на сигма.
                  Тия сигмата сега не знам как са, но преди доста години съм слагал на колело 3 броя и трите се развалиха за около 2 - 3 години общо. Е верно бяха от най евтините които се продаваха тогава, но все пак... И от тогава съм останал с впечатлението, че не са много добри. А на мотора ми(поради същите причина като твоята) някъде от 4 години съм с VDO A8 и до сега никакви проблеми, само батерията съм сменил веднъж. Та ако ще му слагаш километраж за колело погледни и тези VDO(германско производство са между другото).
                  Life is good... on a dirt bike!

                  Коментар


                  • #84
                    От: Suzuki DR650SE

                    Ми аз на малкото еднуро съм със сигма ама фабрично монирана и бачка безотказно... Само при мен 4 година.
                    Преди време бях сложил една, малко по-модерна и на чопъра и го карах така без грижи 1 сезон.
                    Всъщност точно същият ще взема да пришляпам тези дни, само да му намеря стойката.
                    Пък и да не я намеря по магазините са около 15лв тези стойки.
                    Просто имам такъв и няма нужда дори да купувам, не че съм се вманиачил точно в сигма.

                    И все пак ако някой има предвид ферма за охлюви бих върнал стоковият прибор [emoji4]
                    Враг усраине

                    Коментар


                    • #85
                      От: Suzuki DR650SE

                      Маслото не очаквай да го изгори, купи си още литрър, да имаш за следващата смяна.
                      Тези мотори не горят масло, освен ако не сложиш гадно масло, или двигателя е много зле.
                      Събери стотинки за Вапор. Мотора ми дойде с Косо и го разкарах, а Вапора вече на четвърти мотор го слагам.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Suzuki DR650SE

                        Имам такъв, но до 140. Работи без проблем на моето дрз-250. ТОчен е и е качествен
                        http://www.ebay.com/itm/Universal-Mo...51711b&vxp=mtr

                        Коментар


                        • #87
                          От: Suzuki DR650SE

                          Най лесно и бързо е да сложиш велокомпютър Sigma.
                          Има и със безжично предаване.Тези са със 3 цифри на показанията и показва перфектно.Имаш моментен километраж,изминато разстояние,общо разстояние,часовник,батерията кара около 2 год.( поне толкова издържа на старият ми мотор ).Сравнявал съм го със GPS, ( когато е вкаран правилният размер на гумата ) показва абсолютно точно.
                          По модерните показват и колко калории си изгорил
                          И не се променя стоковият вид на мотора.

                          П.П
                          Сега видях,че не всички са със 3 цифри за километраж,по обикнновенните/евтините/старите са.
                          Таман са по евтини и вършат перфектна работа.
                          Последно редактирано от kirilkirilow; 27-07-15, 07:00. Причина: допълнение
                          Сега - BMW R1200RT 2006 г
                          Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                          По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                          По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                          Коментар


                          • #88
                            От: Suzuki DR650SE

                            Добре де, защо сравнявате мотоциклетните електронни табла, с километраж за колело?
                            Велосипедните показват само скорост, одометър и часовник, нямат дори осветление, през нощта на сляпо ли ще се кара? Единственото предимство е, че са евтини.
                            Мотоциклетните, визирам Вапора показват: скорост, обороти(с две предупредителни светлини за критични обороти), температура на въздуха и на двигателя(пак има две светлини), час, общ и дневен пробег, максимална скорост, максимални обороти, часметър и още за които не се сещам. Осветлението е постоянно с приятно мека светлина, цифирте и видимостта достатъчно голяма при скорости над велосипедните, батерията е само за бекъп, захранва се от акумулатора. Може да се поръча допълнително табло с контролните лампи.
                            Баси, станах рекламен агент на Трейлтех

                            Коментар


                            • #89
                              От: Suzuki DR650SE

                              Иване, вече казах защо не искам сега да инвестирам едни 300лв във Vapor.
                              Ако реша да задържа мотора ще го направя.
                              За сега остава варианта със сигмата не защото е по-добра а защото в случая няма да ми струва нищо пък работи.
                              И не да казвам нещо ама тази, която имам има и осветление

                              Само още един въпрос - някъде в София или БГ като цяло да се продава дунапрененият елемент на въздушният филтър?
                              Питах на няколко места в СФ но нямаха.
                              Правили са някакви импровизации около него и ми се иска да го сменя както си е бил.
                              K&N филтър намерих но 100лв не ми се дават, пак по горната причина.
                              Между другото под седалката има втори въздушен - същият въпрос за него.
                              Може и на лични.
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • #90
                                От: Suzuki DR650SE

                                Провери в Мотобум, имат на Тwinair 32лв.
                                Във варненския със сигурност има.
                                Онова малкото под седалката е достатъчно да има някакъв дунапрен, не трябва и да се смазва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X