Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Suzuki DR650SE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Suzuki DR650SE

    Ми мото-тряс в събота не работеше, поне единият им магазин в СФ.
    ОК, след работа ще мина да видя, благодаря.
    Онова дребното не съм сигурен, че е в цялостен вид.
    Ще погледна по-подробно и ако просто му липсва дунапредна ще сложа нов.

    Преди малко поръчах един SmartDLR модул че съм се разглезил да паля фарове ръчно доста отдавна...
    С това и 2 броя лед фарчета дето ми стоят в гаража мисля да приключа с тунинг-а за този сезон.
    Последно редактирано от Esper; 27-07-15, 08:48. Причина: Правопис
    Враг усраине

    Коментар


    • #92
      От: Suzuki DR650SE

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Провери в Мотобум, имат на Тwinair 32лв.
      Във варненския със сигурност има.
      Онова малкото под седалката е достатъчно да има някакъв дунапрен, не трябва и да се смазва.
      Само за инфо, този магазин вече не бил на мотобум.
      В "истинският" няма.
      Намерих от друго място, 26лв ама и някаква помия, с която се мокри та отиват пак към 50лв.
      Между другото в ибей намерих охльов и жило за цели 80лв.
      Ще ми го донесът в събота, тоест ще фиксна проблема и с "водомера".
      Добре, че се бях зарекъл да не хвърлям пари по този мотор... [emoji2]
      Враг усраине

      Коментар


      • #93
        От: Suzuki DR650SE

        Сподели другото място, може някой друг да търси филтър.

        Коментар


        • #94
          От: Suzuki DR650SE

          Ми аз проблем нямам но да не скокнат модераторите...
          Гугъл показа това.
          Което все още нищо не значи, не са я потвърдили до момента.
          Утре може да се обадят и да кажат, че го няма наличен въпреки сайта - типично за онлайн сергия!
          Враг усраине

          Коментар


          • #95
            От: Suzuki DR650SE

            Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение
            ...
            Което все още нищо не значи, не са я потвърдили до момента.
            Утре може да се обадят и да кажат, че го няма наличен въпреки сайта - типично за онлайн сергия!
            Понякога мразя да съм прав...
            Преди малко се обадиха да кажат, че щял да дойде след месец [emoji35]
            Май нещата отиват към К&Н и то ако успея да го намеря наличен.

            Иване, варненският нагъзин дето вече не бил мотобум има ли си сайт?
            Телефон нещо за последен опит?
            Че К&Н е над сто лева, да го таковам и филтъра...
            Враг усраине

            Коментар


            • #96
              От: Suzuki DR650SE

              Предадох се с този въздишен ф-р.
              Поръчах КН от Луис.
              Ебаси, щом и консумативи взех да поръчвам от Луис явно не съм си купил най-масовият мотор...
              На мъничкият под седалката заврях един дунапрен - нямаше нищо вътре.
              Не мисля да го омаслявам него.
              И понеже ми стана съвестно да дам 100лв за филтър на мотор, който не знам още дали е моят поръчах още един КН и за драг-а.
              Имам вече и половин литър масло за тях от ебалник.бг но доколкото разбрах идват омаслени и ще го ползвам догодина.

              С охльова също настъпих мотоката.
              Донесоха ми го от Германия в петък, уж 1:1, разглобих, изчистих, смазах и като да го сложа се оказа за по-тънка ос.
              Жилото е перфектно, същото е ама охлова е друга порода.
              Майната му, става сигмата, тези дни ще взема стойката със сензора (10 кинта) и съм в джаза.

              Между другото никой не сподели от къде пазарувате Vapor-ите.
              Все още ме ме е ухапала мухата за него но догодина може да стане и информация би била полезна.
              Не ми харесва да го купувам от US.
              Епопеята с минтницата на аерогарата ми стига за години наред!
              Някакви препоръки за поръчка от европата?

              Накрая дъргела се сдоби както другото ендуро с 2 броя лед фарчета тип "покемон" и SmartDLR модул за автоматично палене.
              По принцип основният фар му е без грешка с добра крушка ама нямам навик да паля фарове ръчно.
              Та да не стават инфекции по-добре да се оправя сам с тази работа.
              А и тези мъници светят много повече от дневни светлини.
              Абе направо си вършат работа за основна светлина.



              Враг усраине

              Коментар


              • #97
                От: Suzuki DR650SE

                Първоначално публикуван от Esper Преглед на мнение

                Иване, варненският нагъзин дето вече не бил мотобум има ли си сайт?
                www.racing-fiber.com

                Коментар


                • #98
                  От: Suzuki DR650SE

                  Мерси ама късно, дори и да имат дунапреновия наличен.
                  Вече съм поръчал КН и няма да правим сигански работи.
                  Кажи за трайлтешкият "водомер" ся [emoji6]
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #99
                    От: Suzuki DR650SE

                    Дойде с един мотор и оттогва си го въртя по моторите. Не съм го купувал отделно.
                    Поръчай си го да ти го пратят по пощата, помоли ги да пишат подарък $10 и няма да плащаш мито и да се разправяш.

                    Коментар


                    • От: Suzuki DR650SE

                      Не става тая работа.
                      Дори и търговеца да го направи, това не е никаква гаранция, че няма да го спрат за обмитяване.
                      И тогава няма значение подарък лине или е обявено за 5 гущера
                      Тия в митницата не са правени в буркан.

                      ОК, като ми дойде на дневен ред ще намеря решение но със сигурност няма да е от US.
                      И не защото ще трябва да платя мито и ддс а заради начина по който това се прави.

                      Аз намерих между другото немски търговец но в момента нямаше кит-а за DR.
                      Около 120 евра.
                      Той прибора е един и същи но се различават по необходимата периферия - сензори за конкретният модел.
                      Датчика за температура примерно е различен за въздухарка и водно охлаждане.
                      Китовете имат и подходящият магнитен болт за модела.

                      Това са глезотии като цяло но цената на тази конкретно е повече от добра.
                      Е, не сравнено с вело-компютър но предвид цената, която платих за Motogadget-а преди време това е направо ширпотреба от илиенци.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • От: Suzuki DR650SE

                        Стоки внос от държави извън ЕС и ЕИС, на стойност до 30лв с транспорта, са освободени от мито и ДДС. До няколкостотин лв, се заплаща само ДДС, нагоре и мито.
                        Не знам теб къде са те набутали, но наскоро купувах аеорграф от Япония за приятел. Пристигна в пощенския клон в Митница - Варна. Пратиха ме в съседната стая, при началника. Той погледна стойността, сметна ДДС и каза отивай да плащаш и го освобождаваме. 5 минути с чакането на гишетата.
                        Но ми се струва, че много оспамихме темата.
                        ДР-а си е страхотен мотор. Събота и неделя му навъртях 700км от места без абсолютно никакъв път, през черни, макадамови и стари асфалтови пътища, та до новичкия асфалт на някои проходи. Минах през 8 прохода и се прибрах уморен, но изпълнен с кеф. И всичко това за едни 80лв с храната

                        Коментар


                        • От: Suzuki DR650SE

                          Това с митото е размито понятие без ясни гранници.
                          Няма сми да изпадаме в подробности но изобщо не е задължително да има 2 еднакви сценария.
                          Да, имало е случаи и за 20мин да се свърши работа.
                          Полседният случай с фарчета споменати по-горе беше свъзран с 2 посещения и поне 4 часа висене като прани гащи.
                          За 1 бройка да ги заеба - на крачка бях да ги оставя там.

                          Надявам се да се присъединя към мнението ти за дъргела.
                          За сега се шматкам само на работа с него, т.е. градско.
                          Този уикенд бях дежурен и не успях да го разходя на по-далеч но следващият съм решил да направя ето това.
                          Ще видим дали ще се понесем взаимно.
                          За сега имам усещането, че ми уморява задника повече от малкото ендуро.
                          Нямам обяснение защо е така, вероятно е от формата на седалката.
                          С малкото съм правил 700км на ден без никаква умора.
                          С дъргела мяй няма да е така или поне трябва време да си формовам задника по него
                          Последно редактирано от Esper; 03-08-15, 08:35. Причина: Допълване
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • От: Suzuki DR650SE

                            Седалката е най-големият проблем на този мотор.
                            Повече от 100-150 км не можеш да изкараш, преди да започнеш да се чешеш като маймуна
                            Затова и резервоарът е малък, помислили са японците
                            Моята си я нагодих по моя задник и е ок.
                            Не очаквай този мотор да е добър избор за шпорене по главните пътища - скорости от 90-110 са му в силата, нагоре не е комфортен и стабилен.
                            Неговата среда са петокласни пътища, макадам, черни пътища. Разбира се, не му пречи да го караш до морето с 120, но на теб няма да ти е комфортно.

                            Коментар


                            • От: Suzuki DR650SE

                              Ми тя тази е сменяна та нз какво ще излезе.
                              За сега имам усещането, че не ми е много ОК.
                              Ще видим в събота.
                              Не очаквам от него да е магистрален боец - споко, в това отношение нямам завишени надежди.
                              То и 125цц ендуро прави около 200км между зареждания така, че и този ми е ОК.
                              Хвърлих око в началото за пластмасовите на ачербис за модела - ебаси, ми то все едно да го платя още един път!
                              Остава си тЕка, както си е.

                              Притеснавам се единствено за... Задника си.
                              То кой ли не се притеснява като стане въпрос за т'ва, ама...
                              Враг усраине

                              Коментар


                              • От: Suzuki DR650SE

                                Хахаха, при мен нещата се променят с шеметна бързина
                                Поръчах един Vapor от Райха.
                                Ще ми го донесат в идният понеделник за 280 гроша общо в комплект с допълнителна M6 магнитна бурма за малкото ендуро.
                                Ако не остане на дъргела, ще го прехвърля на велИСопеда.
                                За викенда ще се "мъча" със Сигма-та както беше предвидено че така или иначе утре чакам 2 стойки за нея.
                                Доставка до БГ 6 еврееца според сайта а в рамките на Райх-а над 100 евра е без пари.
                                Линк и съответно препоръки за сайта - като ги получа.
                                130$ в US не е като да е същото с 130€ но искам да избегна на 1000% близки срещи с митница, еле пък Аерогара София (пази Боже)
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X