Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Моля за мнение-XJR 1300

    Здравейте колеги, имам един проблем и се нуждая от спешен отговор. Понеже си ремонтирах огледалото и от много ремонтиране взе, че се разглоби това нещо, което е на предната спирачка. Което служи за регулиране на хода на ръчката, едно кръгло е, с 4 степени и се върти, падна то и още 2 шайби, някои имали идея как се захваща точно ? снимка ако може отдолу? или да обясните, може и още някоя част да е паднала от него, сега отивам да търся.... да му се невиди... дали не беше и капсоловано нещо, да не се разглобява... сега само и нова ръчка ми оставя да трябва да купувам...... идеи някакви....? Тоя Хайнес няма да пристигне и той от скапаната Англия та да не питам тъпи неща...
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

    Коментар


    • #77
      От: Моля за мнение-XJR 1300

      Там шайбата е една,а от това кръглото трябва да стърчи тръбичка,която е валцована отдолу и го държи за ръчката.Шайбата стои отдолу,под ръчката.Не е нещо сложно,явно е преправяно вече.Ако ти идва къса тръбичката,може да и завариш една шпилка,и със самозаконтряща гайка да я захванеш за ръчката.Но този вариант е грозен!! Ако не е рязана,слагаш шайбата и с една съчма(по-голяма от диаметъра на тръбичката) я "валцоваш" .
      Последно редактирано от REGULATOR; 07-05-12, 13:32.
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #78
        От: Моля за мнение-XJR 1300

        Да, стана, МЕРСИ! и огледалото си оправих и спирачката стана, сега всичко е 6 Точно го валцовах и то си прибра шайбата.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #79
          От: Моля за мнение-XJR 1300

          А да попитам и още нещо. Чува се едно тракане, то нее точно тракане, а едно такова цъка като часовник. Чува се откъм главата. Не знам от клапани ли е, от валове ли... Като е студен двигателя нищо не се чува, като позагрее се появявя и колкото е по - загрял толкова по - се чува това цъкане. Респективно с покачването на оборотите зачестява. Правя го да е на клапани, ама знам ли, едно такова отчетливо цъкане си се чува. Цъка си през точен интервал от време, не ту да го има ту не, не че е силно, но си се чува. Ама защо пък само на загрял двигател ще се чува, дане да е от маслото, ама едвали. Идеи някакви.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #80
            От: Моля за мнение-XJR 1300

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            А да попитам и още нещо. Чува се едно тракане, то нее точно тракане, а едно такова цъка като часовник. Чува се откъм главата. Не знам от клапани ли е, от валове ли... Като е студен двигателя нищо не се чува, като позагрее се появявя и колкото е по - загрял толкова по - се чува това цъкане. Респективно с покачването на оборотите зачестява. Правя го да е на клапани, ама знам ли, едно такова отчетливо цъкане си се чува. Цъка си през точен интервал от време, не ту да го има ту не, не че е силно, но си се чува. Ама защо пък само на загрял двигател ще се чува, дане да е от маслото, ама едвали. Идеи някакви.
            НЕма се пУашиш, повечето са така Ако имаш мерак си виж клапаните де, но това което описваш е т.нар. "camshaft end float" и е типично за тези двигатели (с две думи разпределителните валове "вибрират" надлъжно) . Цъка като шевна машина Ако искаш повече информация по въпроса потърси горното по чуждите FJ или XJR форуми. Не е сериозен проблем, но Ники (damon) отдели доста време в проучване на тези неща, може да се допиташ до него.
            Както казва един познат - при тоя двигател е притеснително ако не трака

            Коментар


            • #81
              От: Моля за мнение-XJR 1300

              Да, точно като шевна машина трака, как не се сетих за това сравнение.. А за маслото сега съм с 15-50, не е ли гъсто това? Гледам тук сте писали и за 20-50, не му ли е гъсто. Бях гледал някакъв каталог на Фуш и му дават специално за тази Ямаха, пълна синтетика 10-30... 10-40 синтетика няма ли да му е добре?
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #82
                От: Моля за мнение-XJR 1300

                Ако е цъкане като от шевна машина е по-скоро износването на валовете, а ако е цъкане като от механичен часовник е от клапаните, но тове не значи непременно, че не са добре. Тия двигатели наистина са си шумни. Все пощраква и поцъква нещо, но пък не се чупят. Моя в момента има един шум, който е тотално необясним, но си върви чудесно...

                А за маслото - каквото сложиш, все става... Разбира се, гледай да не е някакво менте.
                LZ2NKM

                Коментар


                • #83
                  От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil.jpg
Прегледи:1
Размер:135.6 КБ
ID:5372206

                  Коментар


                  • #84
                    От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Да взема да се похваля! Днес си монтирах 3см. повдигачи на кормилото.Бях се подготвил психически за преправяне на маркучи,жила и кабели.Да,ама не-нищо не се наложи да преправям и удължавам!А ефекта е........ефекта е страхотен.Все едно се качих на друг мотор.Не съм мислел че 3см. ще се усетят така.Много съм доволен от резултата!
                    088пет722пет99
                    http://www.hydropompi.com/

                    Коментар


                    • #85
                      От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Да, аз също съм с малко по-високо и по-широко кормило надигнато на 2.5 см повдигачи. Оригиналното кормило на мен ми е много тясно, а и откакто си направих седалката малко по-висока стана и ниско. Жилата на газта при мен са на ръба и повече няма накъде, но в сравнение с други мотори са доста по-отпуснати.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • #86
                        От: Моля за мнение-XJR 1300

                        На мен точно валовете ми се чуват, от ляво, при загрял двигател се чува. Само от ляво е, решението какво е? Нови разпределителни валове? Те ща са поне хилядарка... ще си карам докато се скапят тотално... . Кормилото ми е добре, може и да е по - добре с по - високо, за сега ще си карам така. Зимата предвижам да сменя фланците между карбураторите и цилиндровата глава. 4 броя от щатите са около 160 долара. Не че правят проблеми, но са нацепени, не малко и с времето може да започнат да правят проблеми. Това е предвиден ремонт, а с валовете ще си карам докато се окотят. Дано не е скоро, както и да е, освен този шум, други проблеми нямам само бензин наливам, на ден по 20 кинта и яко газ Както беше казал някой - "ти му пееш, той ти свири".
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #87
                          От: Моля за мнение-XJR 1300

                          На тези ауспуси Марвинг, ако им разпробия четирите нитчета отзад, би трябвало да мога да ги отворя нали. Вътре трябва да има някакви заглушители предполагам, сигурно и ще могат да се махат. Ако ги махна дали ще реве като запалена мечка и тогава ни валове, ни клапани, ни ангренажи, нищо няма да се чува.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • #88
                            От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Много редки са случаите на успешно дотунинговане на свястни ауспуси. Освен че ще ревне като саранска мечка , друг ефект очакваш ли?
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #89
                              От: Моля за мнение-XJR 1300

                              А карал ли си мотор с много "изпразнени" ауспуси повече от 200-250км. на ден ?
                              Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

                              Коментар


                              • #90
                                От: Моля за мнение-XJR 1300

                                И 50км. да мине с отворените ауспуси,ще има чувството че каската му е омаляла!!!
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X