Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за мнение-XJR 1300

    Здравейте колеги.
    След около година и половина вярна служба преди около два месеца се разделих с YAMAHA-та.Не че е много,но за времето в което имах мотора не ме разочарова ното за миг.Препоръчвам го силно,който се съмнява да не се съмнява а направо да взима.Причината за продажбата беше...друг мотор.Бяло/син SUZUKI GSX 1400,на 20000км,много запазен,от официалн представител на Сузуки.Винаги съм искал такъв мотор,още от както го видях за пръв път.Преди време пробвах един и ми се стори много висок за мен(173см),онзи или е бил повдигнат нещо или не ми е харесал достатъчно.Първи впечатления от Сузукито спрямо XJR 1200:значително по-мощен,усеща се по-тежък и въпреки това за мен е по-отзивчив и прецизен в завойте,по-добри спирачки,3 пъти по-голямо багажно отделение,шест скоростиНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0509.jpg
Прегледи:1
Размер:188.1 КБ
ID:5402798Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0048.jpg
Прегледи:1
Размер:175.8 КБ
ID:5402797.Поздрави и много безавариини километри.Ето малко снимки.

    Коментар


    • От: Моля за мнение-XJR 1300

      Е стига де, сега за това ли ни пишеш, да ни дразниш тук, поне мене, не те е срам, тц, тц, тц, глоба трябва да има . Иначе да ти е честит и много безаварийни. Попринцип и аз имам много мерак за такъв, но тук ги няма, а и цената е една по чуждите сайтове. За сега Ямахата прекрасно ме одовлетворява, но Сузукито е доста по-ново и предполагам вървежа ще е доста повече, впрочем колко му дават от 0-100. Разхода заради инжекциона също ще е по-малък. Единствено Ямахата ми допада повече като външност. Даже старите 1200 ми харесват повече от новите 1300 с единия ауспух. Но има време да ми поомръзне и ще минавам на нещо такова предполагам, или такова сузуки или от по-новите 1300 ямахи. Другите, не ме радват. Още веднъж да ти е честит. Ако идваш към Стара Загора казвай, че не съм виждал до сега такова наживо.
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Моля за мнение-XJR 1300

        Благодаря колега.
        До колкото разбрах за различните пазари характеристиките са различни, в документите на моят, коЙто е предназначен за Великобритания,са следните:
        suzuki gsx 1400 k3
        106кс
        126Nm/5000 rpm
        0-100 2,9sec
        1/4 mile-11sec
        разход 6,11/100 до 12,22/100
        Предполагам,че другото лято(,ако намеря подходящ превоз) моторът ще е в България.Тук е много приятно да се кара от гледна точка на пътища и толерантност,но постоянно вали и това ограничава до голяма степен карането.
        Ако станат нещата, ще пиша тук колко ми е струвал превоза и кога ще е в България.
        Поздрави.
        Последно редактирано от viki terzieva; 25-08-12, 16:53.

        Коментар


        • От: Моля за мнение-XJR 1300

          Здравейте колеги, аз отметнах някои косури по моторетката. а именно смених маслото в двигателя и масления филтър с полусинтетика 10-50 на Мотул. Смених само единия семеринг, този който беше избил с нов и налях ново масло Мотул 15W за предници. Щеше ми се да разглобя и другия кол, но се отказах, понеже, не е избил. Сега в единия кол съм с Мотул, в другия с Яко масло. Дано, не е проблем. Семерингите си ги поръчах от Ямаха, сега ми остана един с литър масло, който избие пръв, ще го сменя. Също от Ямаха поръчах и гумичките за стъпенките на водача, където са при краката, че моите бяха малко скъсани(едната доста), не че нещо, но ме дразнеше, смених си ги и сега, не загрозяват мотоциклета и, не дразнят окото. Станаха добре - новички. Също взех комплект спирачни накладки за отпред и за отзад. Отзад имат още малко и не ги смених, тази година ще изкарат. Предните ги смених, на двато апарата, взех накладки на Феродо дано са добри. Сега взеха да се окарват и започнаха да спират добре. Като се окарат предполагам ще са супер. Предницата стана супер като возия, има осезаема разлика от преди. Само за едно нещо съжалявам, че не ми дойде на ума навреме... нали като събираш коловете има едно буталце, което се движи в телескопа и свързва телескопа към ботуша, да не излиза, завива се отдолу с болт с шестостен. Не можях да го затегна добре, защото превърташе, от вътре трябва да се държи контра с някакъв дълъг ключ, предполагам има специални такива. Е стегна се горе долу, но не колкото беше преди... Само дано, не протече от там масло, покарах го малко, за сега няма, дано няма и за напред. Но сега се сетих, че този специален ключ можеше да се направи с една шпилка с по две законтрени гайки или заварени от всеки край... късно се сетих, като го бях събрал. Нищо, за следващия път ще знам...
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Моля за мнение-XJR 1300

            Здравейте колеги, иам малко проблеми с мотора, два на брой. Спука ми се капачето на масления филтър и ми превъртя пробката за източване на маслото в картера... тъпа работа! Капака сега ще търся някой да го заваря на първо време да изкара, питах в Ямаха за нови капак и картер, от там, не са ми отговорили още, но цената на двете едвали ще е по-малка от 400, 500лв... Ако сваля картера и го дам някъде да ми го разпробият отвора и да се навива по-голяма пробка дали ще стане, или нов да търся? То капачето вече ново ще търся, това веднъж е заваряно и сега пак. Просто да изкара колкото може. Някой не е ли чувал някъде да се продават на части XJR1200/1300 или FJR1200. Ще е супер ако има, че нови ще са свет пари... ако някой знае нещо, моля да каже...
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Моля за мнение-XJR 1300

              Аз имам FJ на части, имам ги тези неща. Обади ми се на О887ЗЗ997З и ще се разберем. Единствения проблем е че още не е разглобен мотора и сега нямам много време да се занимавам, т.е. няма да стане съвсем веднага. Това с пробката си е типична грижа за тоя двигател, а там е тънко и е трудно пренавиването на резбата.

              Коментар


              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                Хубаво си сменил маслото,ама защо си оставил единия кол със старото!??? Сигурно няма да го усетиш,ама работят като два различни амортисьора в момента!


                Дано да се засмееш на това-
                А дано да протече по-скоро,та да го смениш и в другия !!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • От: Моля за мнение-XJR 1300

                  И аз, не знам защо. Защото ми е толкова акъла... Маслата са с еднакъв вискозитет, но на различна марка, бяха сменяни скоро и го оставих... Поне си оправих картера. Разпробиване и нарязване на нова резба. Стана перфектно. Сложих го, монтирах и кривките с ауспусите. Остана само да сложа капачето на масления филтър. Обаче, не мога да намеря кой да ми го завари... само обикалям от майстор на майстор да търся, 30 лева бензин изгорих, а резултати нулеви един, не можел, друг пък можел, ама го нямало, трети пък нещо средно между двете... все греда. То да си го бях поръчал ново щях да съм се оправил до сега! Ако беше един човек като човек, щеше да кажеш - "да ти сваля моето" . Ще видим тия от Ямаха какво ще кажат за ново, колегата Нигел също за неговото.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Някой има да черпи за нова радиаторна защита...
                    Да си признава бързо кой е, и да дава снимки как стои на маторя

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0070.jpg
Прегледи:1
Размер:108.9 КБ
ID:5413609
                    www.occ.bg - Преносими газови бойлери и Мобилна баня за къмпингуване
                    0898777327

                    Коментар


                    • Re: Моля за мнение-XJR 1300

                      Ее тва е много харабийската защита, браво направо е супер!

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Първоначално публикуван от Димитър Желязков Преглед на мнение
                        Някой има да черпи за нова радиаторна защита...
                        Да си признава бързо кой е, и да дава снимки как стои на маторя
                        Ей,сега ще ме караш да снимам!!
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Ааа, ще снимаш, ти без снимки ли мислиш да ни прекараш??! Аз си оправих мотора вече. Със специални благодарности на колегата Нигел! Взех капачето, изшкурих го със шкурка, пръснах го с черен мат(такова имах) и стана като ново. Сложих го, свалих двато ауспуха и си врътнах няколко кръгчета из квартала като карах с всичката газ . Вади невероятен звук само по генерация. След третата минута само ми бучат ушите и нищо не чувам... направо заглъхват . Вади звук на Камаро 69та 8.2СС Хората излизат по улиците и ме гледат с недоумение и ме нареждат нещо Аз само свалям от трета на втора И не знам защо, но без ауспуси върви доста по- малко, а очаквах да е обратното . Както и да е, важното е, че всичко се оправи. Поздрави и много безаварийни!
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Един приятел ми го подари!! И проекта е негов,за което му благодаря!Много съм доволен че вече не виждам грозния радиатор!Тъй като защитата е дръпната с 2см.пред радиатора, се надявам че няма да се отрази на охлаждането!
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0027.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:5414705


                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0029.jpg
Прегледи:1
Размер:190.5 КБ
ID:5414704
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Много добре стои, браво. Моето пък нещо, не иска да пали като е студен двигателя. Смисъл като го паля студен, смукач, всичко както си трябва, веднага пали за кратко и гасне, и повече няма палене, колкото и да въртиш на стартер никакви признаци на живот, с или без смукач, даваш, не даваш газ, нищо - все едно съм му извадил лулите. На бутане пали на 2ра на 15тия метър, не пали веднага. От седмица е така, топъл ли е пали от четвърт. Преди си палеше... Свещи, не съм сменял никога, днес ги смених, утре, ще видя как ще е, поне са евтини, но ме съмнява, че няма да е от тях. Нещо предполагам от карбураторите ще е. Реглаж ли, знам ли и аз.
                              Ако е машина, нека бъде немска!
                              XJR 1200
                              ETZ 150
                              Kawasaki Ninja ZX10R

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Виж маркуча за вакума на кранчето за бензина.Или направо завърти кранчето хоризонтално(PR),тогава бензина си тече и без вакуум.Другия вариант е да е заминал датчика на коляновия вал.
                                088пет722пет99
                                http://www.hydropompi.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X