Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за мнение-XJR 1300

    Изкарай си документ, че мотора ти има катализатор и данъка ще ти падне с 50%. Има си специализирани сервизи, които издават подобни документи и после пак в данъчното с бележката...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Моля за мнение-XJR 1300

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      Изкарай си документ, че мотора ти има катализатор и данъка ще ти падне с 50%. Има си специализирани сервизи, които издават подобни документи и после пак в данъчното с бележката...
      Това сигурен ли си че важи и за мотори?
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Моля за мнение-XJR 1300

        Да. Нали за това съм ти го написал.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • От: Моля за мнение-XJR 1300

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Това сигурен ли си че важи и за мотори?
          Абсолютно, но проблем може да се появи от това, че не е направено при първоначалното деклариране в данъчното.
          Малко скандал може и да свърши работа ако се запънат администраторките в данъчното, щото някъде се мислят за велики, и при тях важи поговорката: Царя дава, пъдаря не !
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Моля за мнение-XJR 1300

            Здравейте колеги. Отново имам няколко въпроса. Да, знам, че ви досаждам постоянно и ви занимавам с моите проблеми, но просто ми се въртят някои въпроси в главата. А именно мога ли да си направя предницата сам. Смисъл правил съм преди на предишните ми мотори, симсон, емзет, чезет, реално като гледам схеми и обяснения в Хайнеса, не е много по - сложна, нещо някакви по - специални инструменти ако, ми трябват? И другия ми въпрос е маслото в двигателя, какво да е. Вискозитетът е ясен 20-50, но минерално, полу или пълна синтетика да бъде? Сега съм с полу, някакво на Елф, не ми го хвалят много, смятам да минавам на Мотул, просто трябва да видя дали имат полусинтетика с този вискозитет. Вие с какви масла карате? Предполагам и другите сносни и известни марки ще имат подходящи масла. Май нямат полу на Мотул с този вискозитет, ако му прасна минерално или пълна какво ще стане. Ако има значение двигателят е на 73 хил. км.
            Ако е машина, нека бъде немска!
            XJR 1200
            ETZ 150
            Kawasaki Ninja ZX10R

            Коментар


            • От: Моля за мнение-XJR 1300

              Спокойно можеш да му сложиш и 15W50 а такива полусинтетики има много. Въобще важното е втората цифра да е 50, а първата показва пригодността за студено време.
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                Този двигател не е претенциозен и си работи с каквото му сипеш без проблеми За летните жеги все пак е добре да е *W50 или *W60, защото се развиват по-високи температури (до 120 градуса ми е стигал).
                Мотул имат 20W50 минерално и пълна синтетика. До скоро карах с минералното (синтетиката ми идва скъпа) и не съм имал проблеми. Сега съм с Agip 20W50 минерално и пак си е ОК.

                Коментар


                • От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Здравейте колеги. Пак съм аз, появи се странно проблемче, както се появи внезапно така и изчезна внезапно след 5 минути. Та именно следния : Като си карам на ниски обороти, примерно на 3та, 4та с 1500 оборота и като подам газ съвсем леко се чува спомагателната верига да претраква до около 2000 оборота и после, не се чува нищо, а когато го имаше този проблем, независимо на коя предавка си - 2, 3, 4 или 5 като му подаваш газ от 1500 оборота и тресе едно такова и трака до почти 3000 оборота досущ като кола, като се опитваш да тръгнеш на 3та. Много гадно тресе, и така и внезапно си изчезна и сега си е добре. Някакви идеи от какво може да е? Касета, спомагателна верига, знам ли и аз. Имали ли сте подобен проблем? По принцип от ляво ми се чува един шум като леко съркане, такова като лагер разбит и който го чуе все казва - от касетата се чува. От това може ли да е. Бях чел преди тук, че имали някакви проблеми именно с касетите...
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Кое разбираш под касета? Ако е кошницата на съединителя - може да трака оттам, ако са ти поразбити каналите, но не знам точно какъв е шума... Пък и съединителя ти е от дясно като си седнал на мотора.

                    Като си карам на ниски обороти, примерно на 3та, 4та с 1500 оборота и като подам газ съвсем леко се чува спомагателната верига да претраква до около 2000 оборота и после, не се чува нищо.
                    Това е нормално общо взето.

                    тресе едно такова и трака до почти 3000 оборота досущ като кола, като се опитваш да тръгнеш на 3та.
                    Ако е досущ като на кола с тракане и тресене - прилича на детонации, пък и така като го обясняваш не е същия шум като от веригата. Те могат да бъдат от много неща:
                    1. Налял си лош бензин?
                    2. Центровка на запалването, но е невъзможно да е мръднала. На XJRите, центровката може да се променя само ако смениш цялата плочка, която задейства датчика на Хол.
                    3. Може би свещи/кабели, макар че това е малко вероятно.

                    Засега залагам на бензина, ако шума е от детонации, на какъвто прилича... Налей догоре резервоара със 100 октана и виж дали ще се оправи. И ако е детонации не го карай много така - доста е вредно, пък и загрява повече.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Точно като кола тракаше и тресеше в ниските, във високите - пушка. Може и да е от бензина, имаше около 7 литра 98 вътре и долях (10км преди да се появи този проблем) до горе с 96 на Петрол от една долнопробна бензиностанция на Петрол в едно селце. До сега от там, не съм зареждал 96. По спомени този 96 на Петрол, не беше червен, но може и да се бъркам, както и да е. Може и да е от горивото, не споря, даже много вероятно. Вчера го прекарах с водоструйката целия и нещеше да пали около час, може да има остатъчни вреди и от това, 100 октана няма ли да му дойдат множко? Да не стопи легла на клапани? А на "касета" на съединителя по нашия край викаме на "кошницата" както му казвате вие. Не знам, щом казваш, че това се намира отдясно. Към Стара Загора няма ли да идваш да черпя бира?
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 02-08-12, 16:52.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:231644o.jpg
Прегледи:2
Размер:116.1 КБ
ID:5396111Здравейте колеги, от скоро и аз съм "горд" собственик на ето това бебче , дълго търсех "моя" мотор, ровех се тук там, купувам си Мото Клуб редовно, но това е машината, която наистина много ме радва. Почти всичките ми приятели карат PVC-та ( шосета ) или чопъри, но аз харесвам точно тоя тип мотори и съм приятно изненадан да срещна хора с подобен на моя вкус тук. ROCK ON

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Ами честито колега, много да те радва. Явно си има ценители. Определено сме малко, но не е като да няма въобще.
                          Ако е машина, нека бъде немска!
                          XJR 1200
                          ETZ 150
                          Kawasaki Ninja ZX10R

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Как е колеги, карате ли при тези цени на горивата . За масло смятам да сложа ето такова http://www.proparts.bg/userfiles/pro...oduct_3494.jpg Предполагам, ще е добро. А като ти протече задното окачване какво правиш, свиркаш си докато изтече, та да няма какво да тече повече ли
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              А като ти протече задното окачване какво правиш, свиркаш си докато изтече, та да няма какво да тече повече ли
                              Не изтича, цяла година карах така и още течеше
                              Приготвяш едни минимум 600-700лв за нови амортисьори и си свиркаш

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Ами, аз съм инат и 2 мога да ги чакам . Не че тече като лейка, просто омаслява и като се набере прах там и си личи, някой ден може и да ги сменя. Масло 90тина кинта и филтър 10, този мотул ще му заспи предполагам, аз и сега съм с 15-50. Сега трябва да го карам и на реглаж на клапаните, и там, не знам колко финанси ще отидат, но няма да са малко сигурно. Май, не е проблем и така да го карам, но нека да са си направени, от 30тина хил. не са регулирани. Карбовете и тях може да оправят. Така и така ще се разбазиква.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X