Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за мнение-XJR 1300

    Цената на тия пулове от Ямаха е по-висока - около 15 лв. бройката, но сега не мога да намеря фактурата точно колко съм ги плащал. И са само през 0.05. Иначе ако със шмиргела ги ошлайфаш до стотна ще те призная! Сега питах един приятел, който е в тоя бизнес - каза че на машината се казва на жаргон просто "плосък шлайф". Казваш на майстора точно размерите до стотна и да шлайфа от страната на надписа, както казва Найджъла.
    LZ2NKM

    Коментар


    • От: Моля за мнение-XJR 1300

      Такам, точно на магнитен шлайф се шлайфат, то да вземело да има на 3км. от нас, а аз да не знам... за 20тина минутки ги направи човека по левче на пулче. Четвъртък се очаква да се добера до мотора и го зглабям живот и здраве, и ако нещо, не се обърка. Клапаните добре, но сега друго ме развалнува силно, подчертавам силно. Какво ви е мнението за това - http://www.pipewerx.com/pipewerx_bik...al-pair_98.jpg Моето както е черна перла тоя карбон добре ще го отвори. Само звукът, не знам как ще е...
      Ако е машина, нека бъде немска!
      XJR 1200
      ETZ 150
      Kawasaki Ninja ZX10R

      Коментар


      • От: Моля за мнение-XJR 1300

        Миналата година си дадох седалката на тапицер,който си остави ръчичките! И понеже всеки път когато я погледнех и се вбесявах,реших че ще си я направя сам!Отгоре на всичко беше и неудобна. Малко лепене,малко с флекса и след намесата на домашната шивачка се получи това-

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0139.jpg
Прегледи:1
Размер:150.1 КБ
ID:5452605 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0140.jpg
Прегледи:1
Размер:161.9 КБ
ID:5452606 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0141.jpg
Прегледи:1
Размер:141.0 КБ
ID:5452607 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0143.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5452608 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0145.jpg
Прегледи:1
Размер:136.0 КБ
ID:5452609
        088пет722пет99
        http://www.hydropompi.com/

        Коментар


        • От: Моля за мнение-XJR 1300

          Хубава е станала колега, нали знаеш - искаш ли нещо да е хубаво - направи си го сам! Аз моята също я претапицирах, но само я дадох за смяна на кожата, че моята беше малко скъсана на едно място. Без да променям формата й, и стана добре. Така си ми е удобна, но някои пътници ми се оплакват, че задното място, не било много удобно, незнам, не са ме возили - техен проблем си е . Пък и жените все си мрънкат за всичко - логично е и за това да мрънкат. Аз си направих клапаните, сега вече, не гърми в ауспусите като върнеш газта, и във високите работи по - добре каточили, но в ниските до 2500 оборота, не работи плавно и понякога гърми такова, дали е от карбураторите, тях все още, не съм ги пипал за синхрон, чакам да се стопли и ще го закарам за карбураторите. Надявам се този проблем да е от тях, само в ниските, не работи така плавно и равномерно както трябва да е.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • От: Моля за мнение-XJR 1300

            Седалката я направих така,че да ми е удобно на мен и да не ми се хвърлят отзад като скоча на спирачките! А пък и гледам на возещия се задник да му е добре,защото е на жена ми и все още ме кефи!!!

            А за синхрона на карбураторите-ако има как да го направят с газ-анализатор ще е най-добре.Моите ги правиха миналата година и започна да гори като змей!Та сега ще трябва пак да ги пипат.
            088пет722пет99
            http://www.hydropompi.com/

            Коментар


            • От: Моля за мнение-XJR 1300

              За карбураторите - мога да ти дам часовници да си ги направиш сам. Според мен от там не може да ти се увеличи кой знае колко разхода, освен ако не са направени много неграмотно и много зле. Може да ти вдигне разхода от скъсана мембрана, много отворени жигльори и т.н. Между другото за пръв път чувам за настройка с газ анализатор. Поне за синхрон на клапите. Иначе за настройка на сместа - да, но това е друго.
              LZ2NKM

              Коментар


              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                Незнам от какво е,ама след синхрона започна да прави ауспусите черни! Затова си мисля,че ако се прави с газ-анализатор ще е по-точно.А може и нещо сместа да са пипали,знам ли!
                Благодаря ти за предложението,но като се позатопли ще го закарам на един "корифей" да свали карбовете,да ги прегледа и да го вкара в час(евентуално)!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Хмм, аз пък след интервенцията по клапаните сега гледам от едно място ми тече масло от гумената гарнитура на капака... трябваше да я сменя, ама викам си, нова е, на предното отваряне е сменяна, пък е и гумена, ще стане. То, не че е много, от едно място олива малко, но дразни, сега пак трябва да го отварям да я сменям с нова.
                  Ако е машина, нека бъде немска!
                  XJR 1200
                  ETZ 150
                  Kawasaki Ninja ZX10R

                  Коментар


                  • От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Вземи си оригинална. Неоригиналните текат и те. Аз съм сменял два пъти с оригинална и никога не съм имал проблем. Eто тук е най-евтината, където можеш да я намериш: http://www.classicmotorcycleparts.gb...3-00-737-p.asp

                    Също от капаците понякога текат и уплътненията на болтовете - аз ги сменях моите миналата година - бяха някъде около 6-7 лв. едното.
                    LZ2NKM

                    Коментар


                    • От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Задължително сложи оригинална гарнитура и ще забравиш за течове. Сменил съм всички възможни дето могат да се намерят и всичките протичаха след няколко хиляди км. Сега съм с оригинална от линка на damon и вече не помня кога я сменях (поне на 20000км е) и си е на 6. От Wemoto, Louis, Athena и т.н. не стават - изпичат се и протичат. Ако пък ти е съвсем нова може просто да не е наместена добре при затварянето на капака, пипкаво си е това.

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Ааа, за сега е добре, притегнах малко винтчетата на капака и сега омаслява на едно място мноооого лекичко и почти незабележимо и вече, не хвърчи масло по коляното ми мисля, да не я пипам за сега. Иначе, не е много нова, над 25 хил км е. Поставянето вярно си е малко хамаво. Отначало пробвах да я сложа в жлеба на капака и тогава върху главата, но падаше и я разтлах по главата и наместих капака отгоре - пипкаво става... очудващо е също как с един синхрон на карбовете стават чудеса, сега четерите карбуратора работят като един. А на ауспусите им видях сметката, но лошото е, че крайния резултат, не е това, което очаквах. Да, по - добре е от преди, но можеше и по - добре. Извадих тази малката тръбичка отзад, както е извадил колегата Регулатор, но при мен има и една по- широка, в която е вкарана тази тънката и дебелата е хваната и в двата края е заварена и как ли не я мъчих и не излиза, та само тъничките извадих. Предложете някакви спортни ауспуси за звук, моляви се, трябва да потърся нещо.
                        Последно редактирано от ivodianov1992; 13-03-13, 19:58.
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Твоите ауспуси, макар и да приличат, не са оригинални, а са Марвинг. Явно вътре са различни, въпреки външната прилика. На този линк http://www.digitize.co.uk/xjrexhaustmod.htm се вижда един инструмент, представляващ назъбена в единия край тръба, с който се изрязва вътрешния край на тръбата в ауспуха. Може би ти трябва нещо подобно, така или иначе си ги съсипал вече. Колкото до вариант за други - общо взето са скъпи (защото са два), понякога изпадат оферти в ибей, но много рядко, а и с доставката до БГ пак става дебело. Аз направих така - намерих две еднакви гърнета и дадох на един сервиз да ми изработят свързващите тръби (на практика S образни кривки). Като звук го докарват добре, но станаха доста ниско и опират при по-екстремни завои поради което в крайна сметка ги махнах. Цената на края обаче пак не е малка. Друг вариант, който сега бих направил ако трябва да решавам този проблем е да си купя 4-в-1 колектор и да му сложа някакво читаво гърне. Има едни в английския ибей, които продават 4-в-1 и преди време ми казаха нещо малко над 100 паунда само за 4-в-1 накрайника (ползват се оригиналните кривки от двигателя). Ако не си готов да дадеш поне 400-500лв за целта, въобще не се захващай.
                          А, и 4-в-1 от FJ не пасва! Въпреки че двигателите са еднакви, XJR-a иска по-различна кривина на тръбите заради рамката пред двигателя. Имам един такъв в гаража.

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Ммда, гледам в зоната има доста обяви за гърнета, че и чифт. Има и Акрапович на добри цени, спортни, чифт. По - нататък ще приспособя някакви. А да ви попитам с какви накладки сте? Аз мисля сега да сложа на TRW уж били читави, хвалят ми ги. Сега съм с FERODO PLATINUM и нещо май, не спира както трябва, не знам, спирачните апарати ли идват слаби, можеше и трибутални да ги направят, можеби щеше да е по - добре. Гледам спирачните маркучи са ми оригиналните, стари са вече, може да ги сменя и тях с нови с метална оплетка. Та вие с какви накладки карате и доволни ли сте?
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Аз съм карал с различни накладки - Carbon Lorraine SBK, после EBC синтеровани, и сега съм с Carbon Lorraine обикновени (те пак са синтеровани, но не са толкова "груби" и шумни). Най-доволен съм от последните, макар, че първите спираха май повече. Просто са по-меки и не "изяждат" толкова бързо ротора, тихи са, и спират добре, поне ако не правиш кой знае какъв екстремизъм. Иначе Lucas (TRW) е добър избор, мисля че няма да сбъркаш с тях, особено ако са на добра цена - те са по-скъпички.

                              Колкото до апаратите - ти си с 4 бутални апарати! И си със старите апарати (мисля Сумитомо) - аз сега съм с такива, но преди имах от новите и няма кой знае каква разлика. Апаратите са добри. Смени си маркучите с метални, смени течността и огледай помпата - може да трябва да се смени буталото вътре... та така - зависи и какво разбираш под не ти харесва как спира.
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Ами, какво разбирам под това "не ми харесва как спира" - за тези години, опит много нямам с мотоциклетите, но каточели упражнявам доста голямо усилие върху спирачката, а спирането, не става така рязко, не заковава така с минимално усилие върху лостчето. Аз можеби си вадя изводите от това, че преди да си взема Ямахата карах едно Сузуки GSX600R, Срад а то спираше много, наистина много, с леко усилие върху предната спирачка и ковеше, доста лесно вдигаше и задницата, но да, те са доста различни мотоциклети, за сега спира добре, но според мен има още какво да се желае. Гледам има метални маркучи също на Lucas ще ги сменя и тях някой път. Иначе да, точно с такива апарати съм. Едно приятелче с Бандит 1200 е с 6 бутални апарати и той се оплаква, че не му спира добре. Па и то са си доста големи параходи, предполагам и това оказва влияние, но на първо време ще сменя маркучите с метални, че оригиналните вече ще отбележат 16тата си годишнина.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X