Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Моля за мнение-XJR 1300

    Моите ауспуси са "прави" и "отворени", но нямам проблем със звука, минавал съм по 700 и повече км на ден. Даже гърми много яко при връщане на газта, ама то това е от друго XJR-а звучи много добре с отворени ауспуси, има много плътен и дълбок тон. При по-висока скорост почти не се чува от вятъра
    Тоя Марвинг не го знам как е отвътре, за оригиналните има "мод", който ги отваря, но не съвсем, тъй като те отвътре са си доста засукани. Ето клипче:



    п.п. относно валовете - хич не се притеснявай, това си е нормално износване при този модел и не създава проблеми. Може би на няколко стотин хиляди ще е по-зле, ама то до там да стигнеш

    Коментар


    • #92
      От: Моля за мнение-XJR 1300

      Карал съм с "отворени" ауспуси над 50 000 км различни мотори. Толкова отворени, че ако не беше една малка предпазна решетка в началото на ауспуха, като бръкнеш в него с тел можеше да се стигне до цилиндъра. От 100 км/час нагоре никакви ауспуси не чуваш, а само вятъра.
      Така че не знам, какво толкова ви плашат тези отворени ауспуси... Единственият проблем, е че по Европа могат да те глобят за такова нещо.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #93
        От: Моля за мнение-XJR 1300

        Определено си е чуват ! А ако карате група и има мотор зад теб и за него е неприятно ....
        Човек първо е изобретил колелото а после премазаните животни !

        Коментар


        • #94
          От: Моля за мнение-XJR 1300

          Какво чуват другите не е проблем на притежателят на отворените ауспуси. Точно за това глобяват по Европа.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #95
            От: Моля за мнение-XJR 1300

            Много взехте да теоретизирате. В случая говорим за ауспуси, при които дори да се модифицира изходящото отверстие, пак не се отварят кой знае колко и просто звукът става малко по-дълбок. Въобще не става дума за "рев" или каквото и да е подобно.
            А проблем с карането зад отворени ауспуси съм имал само зад едноцилиндрово ендуро или V-образен чопър, където звукът е наистина неприятен. В групата с която карам, всички сме с прави отворени ауспуси и няма грижи, но говорим за 1000 и нагоре кубикови 4 цилиндрови мотори...

            Коментар


            • #96
              От: Моля за мнение-XJR 1300

              Здравейте!

              Нов съм във форума; нов и в преживяванията на две гуми. Даже още си чакам книжката с новата категория…
              Обаче, имам проблем – откакто видях този модел, не ме свърта. Влезе ми под кожата и мира не ми дава.
              И на мен са ми малко „къси панталоните“ в момента, но ще го мисля, ако излезе наистина добра оферта, която да мога да понеса.

              Беше ми много интересно да прочета 5-те страници от темата досега. Благодаря много на damon, ЗМЕЙ и nigell за споделените впечатления и опит от първа ръка!
              Ще се включа и аз с молба за мнение и коментар; надявам се, че REGULATOR няма да възрази, че му отвличам темата.

              Видях ей тази обява (надявам се, че линка не е проблем и няма да се брои за реклама?), и ми се струва, че в оригиналния пост на REGULATOR е посочил точно същата снимка. Струва ми се, че обявата стои отдавна, защото я намерих същата от друго място с дата ноември миналата година. Та, ако някой го е гледал или има информация, би ли споделил какво му е (състоянието) на този екземпляр конкретно?
              (Интересува ме точно този модел и на цена до около посочената, но в България, изглежда, са малко предложенията.)

              Коментар


              • #97
                От: Моля за мнение-XJR 1300

                Здравей колега и добре дошъл във форума. За обявата, която си посочил впечатления нямам, но когато аз купувах моя, преди няма и 2 месеца, този беше на цена почти 6000лв. и за това, не го гледах, а взех 1200. Пазара на този тип мотоциклети тук, не е много вървежен, и затова няма и търсене, но пък ценители, не липсват и в този форум сме се събрали няколко притежатели на този модел мотоциклет, да не кажа и всички... Както и да е. И аз като го видях много ми хареса и така, събирах една зима пари, и ранна пролет отнесох един. Уникален мотоциклет. Много ме радва. Като дойде времето, пробвай и ако ти хареса отнасяй.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #98
                  От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Точно този не съм го виждал на живо,та не мога да дам мнение.А за снимката си прав-той е! Седи вече повече от година и половина в обявите!
                  Ако пък решиш да е 1200,обади се на Найден.Тъкмо го е стегнал за сезона!!
                  088пет722пет99
                  http://www.hydropompi.com/

                  Коментар


                  • #99
                    От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Благодаря за посрещането и за информацията, момчета!

                    Ще трябва да се поразходя до София и да го видя, явно (във Варна съм). Дано да си струва пътя.

                    Коментар


                    • От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Много бях любопитен-какъв ще е звука след интервенцията която е показал Найджъла на клипа!???Е,разбрах-разцепващ е!!!
                      Нямах си работа днес,и реших да си отворя ауспусите.Работа за 30минути! Не съм ги довършил,защото още не ми е готова неръждаемата тръба която затваря тази грозотия от дупченето,ама не издържах до понеделник! Звукът е уникален!Вече се чува като 1300 кубикова машина.Много плътен и дълбок звук,особено като е "натоварен" около и след 4000 оборота! Ето и малко фото-Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5380078 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:028.jpg
Прегледи:1
Размер:85.2 КБ
ID:5380079Натиснете снимката за да я уголемите

Име:029.jpg
Прегледи:1
Размер:84.5 КБ
ID:5380080Натиснете снимката за да я уголемите

Име:030.jpg
Прегледи:1
Размер:49.9 КБ
ID:5380081Натиснете снимката за да я уголемите

Име:033.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5380082
                      088пет722пет99
                      http://www.hydropompi.com/

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                        Много бях любопитен-какъв ще е звука след интервенцията която е показал Найджъла на клипа!???Е,разбрах-разцепващ е!!!
                        Нямах си работа днес,и реших да си отворя ауспусите.Работа за 30минути! Не съм ги довършил,защото още не ми е готова неръждаемата тръба която затваря тази грозотия от дупченето,ама не издържах до понеделник! Звукът е уникален!Вече се чува като 1300 кубикова машина.Много плътен и дълбок звук,особено като е "натоварен" около и след 4000 оборота!
                        А браво Като добавиш тръбата ще се промени още звука Извадил си късмет, в по-старата версия на ауспусите тази централната тръбичка е заварена и отвътре и се разпробива с едно такова тръбовидно свредло...

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                          А браво Като добавиш тръбата ще се промени още звука Извадил си късмет, в по-старата версия на ауспусите тази централната тръбичка е заварена и отвътре и се разпробива с едно такова тръбовидно свредло...
                          Абе...мина ми през ума че мога и да се наиграя с тази тръбичка,ама като я хванах с клещите и се размърда си отдъхнах!

                          Днес му врътнах едни 200км. и съм доволен от резултата.Каската не ми омаля,но все пак звука е брутален!

                          Между другото-търся маслен радиатор! Размера може да варира между 39-45см.дължина и 10-15 см.широчина.За ибея знам,но като ще го сменявам,ми се ще да е по-голям.
                          088пет722пет99
                          http://www.hydropompi.com/

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Днес довърших ауспусите.С тръбата която се слага допълнително ударих на дърво!Звука стана много остър и дразнещ(получи се едно "плякане")! Чудех се какво да ги правя,и докато се миех на мивката ми дойде музата! След малко ще разберете защо на мивката!Ето и малко снимки-(отзад-напред)
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0821.jpg
Прегледи:1
Размер:67.4 КБ
ID:5381888Това е крайният вариант.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0819.jpg
Прегледи:1
Размер:71.3 КБ
ID:5381889 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0818.jpg
Прегледи:1
Размер:59.0 КБ
ID:5381890
                            А това е нещото,което направи звука като на тунингов ауспух-розетка от сифон за мивка!!Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0817.jpg
Прегледи:1
Размер:60.2 КБ
ID:5381892Доволен съм!
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Така по-лесно ще се оттича водата през ауспуха и внимавай да не ти се запуши сифона, а ако се запуши викай Мистър Пропър....Аз карам FJ 1200 , ама не мисля да тунинговам ауспусите, за да не ми става главата бръм...ама ти си знаеш..
                              Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Една дискусия от снощи ме гложди и ми се иска да се обърна за мнение и към вас.

                                Говорих с един познат (приятел на мой близък приятел), който настойчиво се опитваше да ме убеди, че толкова тежка и мощна машина не е за начинаещ. Високо ценя мнението му – човека има голям опит и много разбира от мотори. Доводите му са разумни и съм убеден, че приема даването на мнение с чувство за отговорност и дори може би загриженост .

                                От друга страна, моят проблем е, че каквото и колкото и да гледам, други не виждам. Може да звучи емоционално и ирационално, но определено Xjr е нещото, което най-много ми пасва отвсякъде. Допада ми мускулестото му излъчване, ретро усещането, което носи, пропорциите му и, на всичкото отгоре, навсякъде чета много (даже само) силно положителни коментари за тази машина – и като качества на двигателя, и като управляемост, поведение и т.н. С две думи – мисля, че това е моторът за мен.
                                Също така, от прочетеното оставам с впечатлението, че, въпреки мощта си, е със сравнително благ нрав .

                                Иначе, факт е, че нямам никакъв опит и това ще е/би бил първия ми мотор.

                                Какво е вашето мнение като карали такава машина? Бихте ли казали, че е (твърде) неразумно/безразсъдно „прохождането“ с нея от начинаещ?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X