Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Моля за мнение-XJR 1300

    След като мой приятел си взе за първи мотор Роуд Стар 1700 Силверадо, а дори не се беше качвал на нищо различно от велосипед, не смея да твърдя, че придобиването на XJR би било в графата "безразсъдство" - тежък, но нисък; силен, но плавен.

    Коментар


    • От: Моля за мнение-XJR 1300

      Много е трудно да се даде категоричен отговор на този въпрос! Ако не те слуша главата,същата можеш да я счупиш и с 300куб.машина!Има хора на които бих го препоръчал,и такива на които ще кажа че не е за тях.
      Всъщност,всичко опира до човека! Този мотор може и да "върви",а може и да се кара кротко и лежерно! Да е тежък,колко да е тежък-240кг.с пълен резервоар.Хубавото е че е нисък,и лесен за управление и в градски условия.

      п.п Айде довечера още,че трябва да се работи!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • От: Моля за мнение-XJR 1300

        Първоначално публикуван от ЗМЕЙ Преглед на мнение
        След като мой приятел си взе за първи мотор Роуд Стар 1700 Силверадо, а дори не се беше качвал на нищо различно от велосипед, не смея да твърдя, че придобиването на XJR би било в графата "безразсъдство" - тежък, но нисък; силен, но плавен.

        Това звучи обнадеждаващо!

        Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
        Много е трудно да се даде категоричен отговор на този въпрос! Ако не те слуша главата,същата можеш да я счупиш и с 300куб.машина!Има хора на които бих го препоръчал,и такива на които ще кажа че не е за тях.
        Всъщност,всичко опира до човека! Този мотор може и да "върви",а може и да се кара кротко и лежерно! Да е тежък,колко да е тежък-240кг.с пълен резервоар.Хубавото е че е нисък,и лесен за управление и в градски условия.
        Да, по принцип това за разбиването на главата ми е ясно.
        Като цяло изобщо не ме вълнуват никаква показност, излишни скорости и всякакви ексцесии. Предпочитам наслаждаването от „ездата“ пред хвърченето с висока скорост. Мощта на тази машина ми харесва заради усещането от наличието ѝ и по-ниските ѝ обороти като цяло (в сравнение примерно с Hornet, който вече двама ми препоръчват като по-подходящ).

        И двамата казвате, че се кара лесно в градски условия, което е чудесно да се чуе… така де, прочете.

        Струва ми се, че мощността не ме притеснява толкова (защото мисля, че ще го карам по-скоро кротко), колкото теглото на мотора. Не съм чак хилав, но съм слаб. 183 см съм, към 77 кг, и се чудя дали няма да ми е твърде тежък… Изобщо, труден ли е за „удържане“ в някакви моменти?

        Коментар


        • От: Моля за мнение-XJR 1300

          Няма как някой да ти каже дали на теб ще ти пасне мотора, дали ще ти е тежък и т.н. Да, тежък е, мощен е, Хорнет-а е по-подходящ в това отношение. XJR-a е много по-благ в сравнение с 1000цц пистарка примерно, даже в някои случаи тромав, но далеч не е най-подходящия за начинаещи. В "някакви моменти" е труден за удържане, най-вече при бутане и маневриране "на място". Явно си достатъчно висок за да имаш добра опора и с двата крака при спиране и маневриране, мотора е със сравнително нисък център на тежестта и като му посвикнеш теглото престава да бъде проблем. Хубавото е, че няма да ти омръзне или "омалее" бързо и ще можеш да си го караш повечко години (ако ти допадне де).

          Коментар


          • От: Моля за мнение-XJR 1300

            Ясно е, че няма как някой да ми каже дали ще ми пасне – за това ще го видя и изпробвам на живо.

            Въпросът ми беше за мненията ви като хора с опит – и с моторите, и с тази машина конкретно. Благодаря ви за коментарите!

            Коментар


            • От: Моля за мнение-XJR 1300

              Какво да ти кажа... лично аз доста време имах Симсон, после ЕТЗ, което още имам, чезет, сега и тази Ямаха. Лично аз, не бих се качил да я карам, ако не съм карал мотоциклет до сега. Знам ли какво да ти кажа, като го гледаш, седни му отгоре малко, без да е запален, постой малко отгоре, повърти се да видиш кое как е, да му усетиш теглото, определено, не е за слаботелесни хора, но пък и ти не си много малък. Не е малък мотоциклет, еле пък за учебен, но пък, ако подходиш разумно и внимателно в началото, ще свикнеш. Да усетиш теглото, тягата, ускорението и най - вече спирането. Така ли нямаш наблизо някой познат със симсонка или емзетка, каквото и да е, по - малко, да видиш как е. А категория нямаш ли, ако имаш значи си карал мотоциклет все пак... Не е малка машина, но като му свикнеш теглото, не се усеща. Ако подходиш внимателно, едвали ще имаш проблем... Спокоен мотор си е, ама както каза колегата може и да върви... на 2ра подминава 130, 140
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                Здравейте колеги, имам малко проблемче, от левия телескоп, тече масло - семеринг за смяна, а какъв му е размерът? В Хайнеса всичко е описано и написано кое как, но не видях да пише размери на семеринги, лагери и такива неща... аз ли нещо, не ги намирам... Та някой знае ли какъв му е размерът? А и от време на време ми светва лампата за маслото. Когато карам градско в жегите или много бавно по развален път пак в жегите. Явно... не знам на какво се дължи... гася го, изгасва лампата, паля и пак светва след минута... Тук бях чел, че на 1200 датчика за маслото бил малко капризен, ама масло си има... знам ли, като карам на дълго, не ми е светвала до сега...
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • От: Моля за мнение-XJR 1300

                  Най-добре оригинални семеринги от Ямаха - издържат много повече от другите, а са на подобна цена. Мисля че могат да ти ги доставят с куриер.
                  Лампата на маслото светва и при малък пад на нивото, особено когато загрява повечко. Ако те притеснява долей хубаво до горе и няма да светва. Ако не, проверявай през прозорчето и си карай

                  п.п. дочух, че 111битс вече ни е колега по мотор, но чакам да се похвали официално

                  Коментар


                  • От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Охоо, трябва да се похвали, чи как иначе. Иначе мерси за отговорите. Като се похвали тогава ще му го честитим.
                    Ако е машина, нека бъде немска!
                    XJR 1200
                    ETZ 150
                    Kawasaki Ninja ZX10R

                    Коментар


                    • От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Семерингите излизат около 70 лв. от Ямаха, заедно с прахоуловителите. Най-добре от там. А за маслото - нормално е. При мен започва да присветва като е около средата. Като се стопли повече, присветва по-често. Ако имаш масло - не му обръщаш внимание. При мен за да не присветва, доливам до максималното ниво. Тогава може да светне само ако е много загряло - над 100 градуса, и то не винаги.
                      LZ2NKM

                      Коментар


                      • От: Моля за мнение-XJR 1300

                        Датчика на Ямахата е САМО за ниво, не е за налягане. Лампата свети при ниско ниво, налей до горната чертичка на прозорчето и няма да свети лампата.Нали знаеш как се гледа прозорчето, студен мотор,изправен, но не на степенка а на гуми. Най добре един държи мотора прав а другия гледа стъкалцето и нивото на маслото..
                        Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                        Коментар


                        • От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Първоначално публикуван от nigell Преглед на мнение
                          п.п. дочух, че 111битс вече ни е колега по мотор, но чакам да се похвали официално
                          Мда, „слухът“ си е съвсем верен. С удоволствие мога да споделя, че се присъединих към каращите тази (за мен вече превъзходна) машина.

                          От няколко дни карам по малко и, след над 300км в различни условия, мога да кажа, че първоначалните ми опасения (по-скоро на съветващите ме) до голяма степен се инвалидираха.
                          Да, наистина, по принцип е тежка машина и никак не се пъне да се изстреля когато поискаш. В този смисъл разбирам защо някои може да я считат за неподходяща за начинаещи. Но аз я взех с ясното съзнание за тези… хм, детайли… и никак не съжалявам, нито (досега) ме е уплашила с нещо – тъкмо напротив.

                          Напълно съм съгласен с мнението ви, че се кара лесно и в града. Щом аз директно от 125-кубиковата („почти-миксер“) Хонда с автоматичен съединител, на която карах курса, се качих на този мотор и не чувствам проблем с маневриране или дори с пъргаво промъкване сред задръстване понякога – мисля, че е достатъчно красноречиво.
                          Разбира се, имах нужда от известно „настройване“ за мощта ѝ и засега карам доста предпазливо.
                          Мога да потвърдя, че наистина позволява и си е комфортно да се кара и кротко и спокойно.

                          Като цяло, носи ми гооолям кеф и се радвам, че послушах сърцето си, а не някои опасения, относно избора.
                          Поздрави!

                          Коментар


                          • От: Моля за мнение-XJR 1300

                            E,честито!! Много километри да му врътнеш,и всичките да са изминати с усмивка на лицето!! Така си спести няколко покупки и продажби,докато стигнеш до "твоя" мотор.
                            088пет722пет99
                            http://www.hydropompi.com/

                            Коментар


                            • От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
                              E,честито!! Много километри да му врътнеш,и всичките да са изминати с усмивка на лицето!! Така си спести няколко покупки и продажби,докато стигнеш до "твоя" мотор.
                              Благодаря ти!
                              Колкото до последното – мда, и на мен така ми се струва.

                              Коментар


                              • От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Честито, със здраве да си го караш !!! То и аз от ЕТЗ 251 и ЧЗ 350 седнах на Ямаха Еф Джи 1200 и вече 8 години не се разделям с нея.....Страхотно пътно поведение, супер въртящ момент имат тези Ямахи. Само на място като маневрираш идва малко тежка машината, НО се свиква...
                                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X