Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Моля за мнение-XJR 1300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Моля за мнение-XJR 1300

    В най-общия случай разхода е м/у 6 и 8/100, не са особено икономични. Почти 10 ми е давал само веднъж, когато минах на пълна газ цялата магистрала до Ст.З. Поради лошата аеродинамика разхода се вдига доста при скорости над 130-140. Общо-взето съм забелязал, че ако се кара до 5000 оборота всичко си е в нормите. Превишава ли се тази граница разхода се вдига, появява се и разход на масло... Под 6 е трудно да се слезе, но не е невъзможно - трябва наистина да се гали газта. Софийско градско - около 7.5-8. Лятото грее доста като чакаш по светофарите, но се свиква. Тъй като е с въздушно охлаждане по-високите работни температури са нормални и не му вредят. Аз откакто имам термометър на маслото повече от 120 градуса не съм виждал.

    Коментар


    • #62
      От: Моля за мнение-XJR 1300

      Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
      Колега, как е, върви ли машината. Да попитам за xjr 1200 97' какъв разход дава, че съм загледал един такъв, а приятели ме плашат - Тази ямаха 1200cc с 4 карбуратора, щяла да е като ламя, под 10/100 нямало да пада. Дали нямало да ме е срам(представете си, да ме е СРАМ) да карам мотор, който е с визия, на мотоциклет от 70те години... и все такива дървении, разобеждават ме яко, а пък мен визията му ме радва максимално. Щял да загрява много с това въздушно охлаждане лятото.. Междодругото, наистина как е в това отношение лятото градско, не загрява ли? И какъв разход дава на градско и на дълго при нормално каране на дълго до около 120km/h. Гледам има доста колеги с xjr 1200, нека изкажат гледни точки, относно тези въпроси. Поздрави на всички собственици - уникално красив мотоциклет! Ама някои хора, не ги разбират тея работи, за тях само пистарката е мотор...
      Мотора е трепач!! Аз съм си доволен,защото не съм питал приятели! Хареса ми,взех го, и все повече му се кефя!Не ме интересува колко гори,дали ще ми пали краката лятото,и дали ще ме духа яко защото е гол.Харесва ми такъв,какъвто е!
      Найден ти е обяснил за този мотор,а той е човека който може да говори най-много за него.
      Аз бих ти препоръчал един XJ-900! Този е по-лек,вървежа му е приличен,а и се намира на добри цени!
      088пет722пет99
      http://www.hydropompi.com/

      Коментар


      • #63
        От: Моля за мнение-XJR 1300

        Мерси за отговорите. "Като ще е гарга, да е рошева" . Нека е поне 1200. А за загряването питам, не толкова, че ще ми грее на краката, а да върви. Щото едно време имах Чезет 350 и като загрееше, ни съединител, ни вървеж, ни мотор, ни нищо... А по този модел на Ямаха XJ се запалих още преди 2 години, когато видях един XJ900 в Стара Загора, бяло, синьо и червено - Уникален. 1200/1300 още повече ми харесват. Уникална визия, уникална! А това колко гори, ами, не го слагам от голямо значение, все пак мотоциклетът е лукс, не е спестовна касичка, но пък за такъв мотоциклет, с такива параметри разход от 7, 8 е напълно приемлив според мен. Иначе си прав, дървени философи дал Бог. Дано да стане работата. До 20тина дни трябва да стане . Ако стане и аз ще се похваля, какво си мислите вие... и бира ще черпя.
        Ако е машина, нека бъде немска!
        XJR 1200
        ETZ 150
        Kawasaki Ninja ZX10R

        Коментар


        • #64
          От: Моля за мнение-XJR 1300

          Ами XJR е с ретро визия, но точно това е идеята. Въпрос на разбирания. Важното е на теб да ти харесва.
          А по въпросите ти. Моторът, ако се кара дори и в много големи жеги не загрява, загрява ако си на място или с много бавна скорост, но тогава загряват и доста мотори с водно. Това изобщо не бива да те притеснява! Пък и загряването на тия мотори е доста разтегливо понятие. Въздушното охлаждане макар имайки недостатъци, има и доста предимства. Примерно аз си топля ръцете в студеното. Няма помпи, течности, маркучи, които могат да дефектират...
          За разходът изобщо не е вярно че гори толкова. Моя ми дава между 5.2 - 7.5 в зависимост от карането. При каране до 120 ще е много, много икономичен. При здраво каране ми дава 6.5-7 средно в момента. 10/100 може да ги стигне единствено при някаква неизправност в карбуратори и т.н.
          LZ2NKM

          Коментар


          • #65
            От: Моля за мнение-XJR 1300

            Много са прави мненията по-горе.
            Моторът ще го купуваш ТИ, т.е. ти си човекът който избира кое, как и защо му харесва.
            Особено когато става дума за мотор.
            Ще си позволя да цитирам един човек от един друг форум, който толкова точно го написа, че няма как повече:

            ... Моят случай е изцяло романтичен, искам мотор само заради идеята, заради няколкото часа хубаво време насаме с машината...не търся надеждност,икономичност,практичност и други разумни качества. ...
            .

            Коментар


            • #66
              От: Моля за мнение-XJR 1300

              Здравейте колеги. Ето че вече и аз имам повод да се похваля. Вече съм собственик на YAMAHA XJR1200 97'. Всичко добре, супер е моторчето и супер ми пасна. Докарах си го на ход от София на 9ти, предния понеделник, беше студ и дъжд а аз с една изметната каска, дънки и измислено яке умрях от студ , че и дъжд ме валя на всичкото отгоре, но аз весел... . Както и да е. Ето някоя снимка. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka870.jpg
Прегледи:1
Размер:215.7 КБ
ID:5366976Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka868.jpg
Прегледи:1
Размер:220.3 КБ
ID:5366977Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka861.jpg
Прегледи:1
Размер:237.9 КБ
ID:5366978Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka862.jpg
Прегледи:1
Размер:259.9 КБ
ID:5366979Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Snimka864.jpg
Прегледи:1
Размер:241.4 КБ
ID:5366980Натиснете снимката за да я уголемите

Име:snimka864-002.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5366981

              А, и имам още един въпрос. Предишният собственик, не е зачислявал мотоциклета в Данъчното. Като си го регистрирам в КАТ и прехвърлям на мое име, ще ми търсят ли бележка, че предишният собственик си е плащал данъците...? Дано да не търсят, ама като си знам късмета май ще търсят... Идеи някакви?
              Ако е машина, нека бъде немска!
              XJR 1200
              ETZ 150
              Kawasaki Ninja ZX10R

              Коментар


              • #67
                От: Моля за мнение-XJR 1300

                Имаш ли нотариално заверен договор за покупко-продажбата? Без него няма да можеш да регистрираш мотора в КАТ. А пък този договор нотариусът няма да го издаде, ако не види бележка за платените данъци от предишният собственик. Нещата са навързани едно с друго.
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #68
                  От: Моля за мнение-XJR 1300

                  По принцип като сте правили договор за покупко-продажба трябва да се представи бележка при нотариуса за платен данък от продавача. Иначе в КАТ няма да искат бележка за данъка, ама при тях всичко е според моментното настроение. Честито за мотора.

                  Владича е по-бърз.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Моля за мнение-XJR 1300

                    Айде честито! Познавам и мотора и предишния му собственик и мисля, че няма да имаш грижи. За данъка и регистрацията нямам представа.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Моля за мнение-XJR 1300

                      Абе договор имам - нотариално заверен, минат преглед имам, гражданска имам, просто предишният собственик, не го е зачислявал в данъчното и съответно нямам бележка за платен такъв. След като го регистрирам, ще си го зачисля в Стара Загора в данъчното на мое име и ще си му плащам данъка от тук насетне. Нищо, че на този 1200 кубиков мотоциклет данъкът му ще е цветен... Работата е веднъж да го регистрирам. Смятам да ходя Петък или Събота, преди 3 години като си регистрирах ETZто, не помня дали ми искаха квитанция за данък, май не ми искаха, а беше с обикновен хвърчащ договор за покупко-продажба. Абе всички сте бързи и то много... Човек за 5 минути не може да си провери пощата и е залят от отговори...) Мерси!

                      А за моторчето определено е супер! Дано и занапред да е така. Само му се чува леко ангренажа, но бях чел, че за този двигател това е нормално и не е проблем. Други проблеми, не съм усетил. А и още един - иска бензин . Като за турист или каквото е там доста понавървява. 2ра и 3та са ми любимите предавки . Не гори чак толкова много колкото ме плашеха. Около 6, 7 е разхода. Аз от седмица го имам, а вече му врътнах почти 800км. Малко е тежичък, но не е проблем. За размерите си и теглото си е доста пъргав. Да не питам други тъпи въпроси, смятам да си поръчам Хайнес за модела от Ибейто.
                      Последно редактирано от ivodianov1992; 18-04-12, 21:58.
                      Ако е машина, нека бъде немска!
                      XJR 1200
                      ETZ 150
                      Kawasaki Ninja ZX10R

                      Коментар


                      • #71
                        От: Моля за мнение-XJR 1300

                        А честито!! Ако си имаш договор,отиваш в КАТ и си го регистрираш.След това с големия талон в данъчното.Там не ги интересува дали предишния собственик го е обявявал,това е грижа на нотариуса(за сега).
                        088пет722пет99
                        http://www.hydropompi.com/

                        Коментар


                        • #72
                          От: Моля за мнение-XJR 1300

                          Честито, моторчето изглежда много добре! 6-7 е нормален разход, под 6 е по-скоро голямо изключение. При много газ си гори и стабилно над 7.

                          Иначе Haynes-a е доста добър, аз го имам. В нета свободно може да намериш сервизното за 1300, в общи линии е много подобен. За тракането. Тия мотори си имат някои "характерни" и добре известни шумове, като може би най-известния е потракваща спомагателна верига (към стартера и генератора), т.нар. hy-vo chain, която се чува най-отчетливо при тръгване с малко газ. После има "поцъкваци" клапани, което не значи непременно, че са за правене. Също характерен звук при по-старите е, както му казват американците, "camshaft end float" отляво. Чува се като едно глухо потракване на по-ниски обороти и е от износване на валовете в лявата част. Просто маслените магистрали са от дясната страна и там мазането е едва идея по-лошо. Но нищо от горните неща не налага някакъв ремонт.

                          Иначе за проблем с ангренажните вериги не съм чувал. Много по-често шумът е от спомагателната, а не от ангренажната верига. В ангренажа често срещано е износване на предната част на обтегача и в по-краен вариант евентуално няма да я опъва добре. Моя го смених тази година, заради напукване и леко износване. Ето го старият:


                          Всъщност сега съжалих, че написах всичките тези технически неудачи за "добре дошъл" в XJR клуба, но не се притеснявай. Тия двигатели са доста нечупливи и нямат някакви сериозни недостатъци, нито пък е лесно да ги счупиш.
                          LZ2NKM

                          Коментар


                          • #73
                            От: Моля за мнение-XJR 1300

                            Да, точно за това потракване говорих. Когато тръгваш почти без газ до коло 1500 оборота. Също и ако си на друга предавка и караш с такива обороти около 1300 и ако му зададеш също претраква леко. Други шумове и претраквания, не съм чувал. Моторчето е на 70 000км. Много ли са, малко ли са, не знам. Според мен за такъв двигател, не трябва да са много, при положение, че в други страни съм срещал такива моторетки за продан на по 160, 180 хил. км. Мерси за отговорите, утре или събота ще ходя да го регистрирам, ще пиша как е минало. Дано служителките в КАТ да ги е "огряло" предната вечер и да са в настроение че иначе са злобни..
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #74
                              От: Моля за мнение-XJR 1300

                              Това със сигурност е спомагателната верига. Карай и си свиркай! И мойта трака, но не е проблем. Ако я смениш много скоро пак ще се разтрака, а и за смяната се сцепва двигателя. Тия вериги нямат обтегачи и са така.
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • #75
                                От: Моля за мнение-XJR 1300

                                Здравейте колеги. След като го регистрирах успешно, продължавам да си го карам все така ентусиазирано. Определено много добре ми пасна, вярно, не е малък мотоциклет, тежичък е, но и аз не съм малък. 186, 187см някъде съм висок и съм 100тина килограма, идеален ми е . Деиствително има не малък въртящ момент и се развърта още от ниските. Няма втори човек, няма багаж, няма баир... на каквато и предавка да си, на каквито и обороти - само завърташ масура и надига моцуната и търси път напред. 1300 сигурно ще е още по - зъл в това отношение. Преди да го взема покарах за малко (седмица) едно Сузуки Пистарка 600ссм, в ниските е доста по - куцо, върви, ама чак като се развърти хубавичко... Сега като получа "Хайнеса" смятам да направя и едно ревю на моторчето. Много ми е удобен, вози добре, окачването е супер. Решиш ли да лягаш в завоите само вкарваш главата зад слюдичката и няма грижи. Определено слюдичката помага. А и визията му е брутална, много радва, не съм си и мечтал за такъв мотоциклет...
                                Последно редактирано от ivodianov1992; 28-04-12, 21:04.
                                Ако е машина, нека бъде немска!
                                XJR 1200
                                ETZ 150
                                Kawasaki Ninja ZX10R

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X