Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
    Кво му е пердутото?



    Тогава ще си проличи кой е истински природозащитник. Като трябва да се бръкне за разходите по залавянето и по-нататъчното изхранване и отглеждане на добичето.

    Трето - Дамбовците в БГ не са свършили. Бас давам , че ще се намери юначага дето ще плати , та да може да си се хвали пред приятелчетата , че си гледа човекоядна мечка убиец.
    Хе хе хе !
    Ти ме разсмя абсолютно истински ! Ааааааа, умрях си от кеф !
    Тази земя, по която тъпча сега,
    тази земя, която пролетен вятър пробужда,
    тази земя – не е моя земя,
    тази земя, простете, е чужда.

    Коментар


    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Някой може ли да ми каже от какво е тази следа?

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1170689.JPG
Прегледи:1
Размер:274.2 КБ
ID:5197136
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        От обувка.

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Не , че разбирам от мечки ама може би все пак от спрея има "файда":

          http://www.youtube.com/watch?v=U-n51...eature=related

          http://www.youtube.com/watch?v=CWnAC...eature=related

          на тия двете май не им стана много приятно .........

          Коментар


          • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            Гарантирано я плашиш с http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...B9%D0%B5%D1%80. Проверено многократно. Въпрос обаче откъде в България се набавя това нещо?
            Здравейте господа! Прочетох темата с голям интерес и си направих труда да проверя тук там ,къде предлагат посоченото средство от колегата Sibirski. Аз съм от Бургас и се обадих в една фирма за пиротехника, а от там човека беше много стабилен и ми обясни ,че falshfeyer в Бургас имало в м-н "Вистамар" който се намира срещу бензиностанция "Шел". Фирмата била специализирана за корабно оборудване и го имало там тъй като този сигнален огън бил задължителен за всеки кораб или лодка.
            Човека ми обясни ,че се пали за секунда и излизал не голям огън (около педя ) придружен с пушек но бил ослепително ярък . Дори ми каза ,че ако гледаш направо в огъня можеш да ослепееш.
            Искам да уточня, че в друг магазин за фойерверки ми предлагаха така наречената "факла" , но това категорично не е това за което става дума понеже не са водоустойчиви и се парят много бавно (с фитили или дряскало като пиратките ) спрямо тава за което са ни нужни!!! А човека от другата фирма ми обясни ,че фалшфеер-а се пали за секунда от "самосебе си" при нужда без да са нужни драскала и тем подобни!!! Този човек ми споменя ,че можело да се намери и в някои оръжейни магазини но за този беше сигурен. Цената му била двадесет и няколко долара (предполагам около 50, 60 лв.ще е по магазините) но за предпочитане било да се купи най-скъпото което се предлага,уж като по-качествено.
            Моля колегата Sibirski да сподели от къде е черпил информация за falshfeyer-а ,че е толкова категоричен ,че това е проверено и помага винаги против нападение на мечка!
            Хайде ,със Здраве и дано на никой не му се налага да го използва по предназначение!

            Коментар


            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Колеги ловджии са се опитвали да ходят като индианци в следите си преди дъжда който е валял след това.Това конкретно е от тока на последния.
              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Относно темата имам да кажа аз какво мисля.Мисля,че Човека е върховния хищник на планетата и всички други трябва да се съобразявят.Който иска да се самоубива и да се оставя на случайнастта ,да го прави.Без вода,храна,топли и подходящи дрехи и обувки,GSM или GPS,средства за оцеляване/кибрит,запалка,концентриран алкохол,тоалетна хартия,ножове-поне два вида/за клане и дране/,оръжие-два вида/късо бойно с три пълнителя-с патрон в цевта и дълга пушка с достатъчно амуниции/,Аз в гората не ходя.Да правя статистики че 40 % от мечките не нападали,че не сме цивилизовани,че не сме екологични е за "природозащитниците".Когато водя децата си 2-3 пъти годишно в планината така правя.Като ходя на лов така правя.Ако ме нападне нещо или някой стрелям ,а пък после ще му мислим,няма да мисля после пред някой некролог...Та колегата да помисли по въпроса дали е стопанин на имота си или мечката и да решава дали да продава или да влиза във владение-6мм стоманено въже върши работа отлична.
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Възможно е да не съм станал ясен по въпроса с въжето,а именно че то се използва за бримки особено ,ако човека(върха на хранителната верига )не е правоспособен и квалифициран стрелец за дистанционно разрешаване на екологично-цивилизационен спор.И друго...който го е страх от мечки ,да не ходи в гората...............
                  Последно редактирано от derhunter; 12-12-10, 17:30.
                  МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    И ти като ловец какво?!?- предлагаш някой да залага примки???
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Наистина малко попрекалих ,но колегата каза че няма оръжие и не е правоспособен.Аз никога не съм правил и залагал примки само съм чувал от бракониери.Чувал съм също, че горските се занимават активно по въпроса,така че мойте извинения на Форума.
                      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                      Коментар


                      • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Първоначално публикуван от Странджалията Преглед на мнение
                        Здравейте господа! Прочетох темата с голям интерес и си направих труда да проверя тук там ,къде предлагат посоченото средство от колегата Sibirski. Аз съм от Бургас и се обадих в една фирма за пиротехника, а от там човека беше много стабилен и ми обясни ,че falshfeyer в Бургас имало в м-н "Вистамар" който се намира срещу бензиностанция "Шел". Фирмата била специализирана за корабно оборудване и го имало там тъй като този сигнален огън бил задължителен за всеки кораб или лодка.
                        Човека ми обясни ,че се пали за секунда и излизал не голям огън (около педя ) придружен с пушек но бил ослепително ярък . Дори ми каза ,че ако гледаш направо в огъня можеш да ослепееш.
                        Искам да уточня, че в друг магазин за фойерверки ми предлагаха така наречената "факла" , но това категорично не е това за което става дума понеже не са водоустойчиви и се парят много бавно (с фитили или дряскало като пиратките ) спрямо тава за което са ни нужни!!! А човека от другата фирма ми обясни ,че фалшфеер-а се пали за секунда от "самосебе си" при нужда без да са нужни драскала и тем подобни!!! Този човек ми споменя ,че можело да се намери и в някои оръжейни магазини но за този беше сигурен. Цената му била двадесет и няколко долара (предполагам около 50, 60 лв.ще е по магазините) но за предпочитане било да се купи най-скъпото което се предлага,уж като по-качествено.
                        Моля колегата Sibirski да сподели от къде е черпил информация за falshfeyer-а ,че е толкова категоричен ,че това е проверено и помага винаги против нападение на мечка!
                        Хайде ,със Здраве и дано на никой не му се налага да го използва по предназначение!

                        Здравейте колеги! Искам да внеса едно уточнение относно цената коментираният falshfeyer, който според информация от колегата sibirski гарантирано плаши мечките при нападение! Та след направена от мен проверка на цените по телефона в магазин "Vistamar" -Бургас цената е точно 21,60 лв.с ДДС.

                        Коментар


                        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Модератора си гледа сеира с тази тема .....
                          Последно редактирано от derhunter; 12-12-10, 17:34.

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                            Модератора си гледа сеира с тази тема .....
                            Приключихме със сеира.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                              Приключихме със сеира.
                              Ммм...даа ,но да не говорим за това.
                              МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                              Коментар


                              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                                Ммм...даа ,но да не говорим за това.
                                Да ти затрия ли и поста с примките?
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X