Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
    Въпросът ми е как да се разпознае въпросната мечка ? Като човек,познаващ тяхната 'душевност' как би помогнал колегата @ bgbul и на хората, и на мечките.Ето веднъж хората сгрешиха и утрепаха друга мечка.....
    Колеги, защо постоянно ме намесвате в темата. Аз няма какво да кажа повече . Мечката стръвница - СМЪРТ без помилване.
    Ако зависи от мен - хората убиици също....
    Как разпознавате хората убиици - с доказателства. Същото трябва да се приложи и тук . Тук е много по-лесно, защото мечката вече яде месо и не знае , че трябва да си прикрива следите.
    Грешката от предишния случай според мен е единствено заради гузната съвест на някой политик дал нареждане да се успокои хорското настроение. И така - отстрелва се една меца и .... спокойствие. ДА< ама НЕ . Ето следващ случай и лъжата лъсва.
    За това хора които познават мечки само от форуми и картинки не могат да свършат работа. Хора само за гола слава също едва ли биха си губили времето . А то няма да стане за един-два дни. Трябва си капани, примамки, проследяване и отстрел. Звучи по-сложно отколкото е в действителност. Не ми се обяснява колко е лесно да се примами диво животно ( освен вълк ) Лесно и дистъпно е. Особено за мечка стръвница.
    И нали има много специалист в тази област. Взимат доста добри заплати и добавки .И отчитат такъв прираст на мечки, че да ни завиди човек . Направо сме рекордьори по прираст на мечки.
    Чак ми е жал да пиша колко много лъжи се изричат. И всичко с една цел. Да се позволи по-висока квота за легален отстрел на мечки.
    Знаете ли колко струва отстрела и препарирането на трофея от мечка ? Нали сте специалисти . Казвайте ! Едва ли въобще може да предположите ........ бедна фантазия .
    И така на въпроса " как ": отговор - НИКАК ! Не ми се помага . Няма ненаказано добро. И приказката за непотърсеното добро сигурно я знаете.
    И всеки ден съм в гората. Ако ми е писано - ще умувате и за мен как ме е изяла някоя мечка.( дано нямам такава съдба)
    Представете си - ние си създаваме свят, села,градове и удобства. Създаваме си оръжие, автомобили . И всеки ден някой умира от наши творения. Защо толкова се впечатлявате от една мечка ? А от убииство на две беззащитни баби в собствените им домове не ви вълнува толкова. Нали за бабата ви е грижа.
    Лесно се издава присъда. Трудно е тя да е справедлива и полезна за хората. Освен това лесно се манипулира "стадното" мнение.
    Трудно се формира трайна позиция. Та дори да е грешна за някой....
    Нищо не можете да направите от компа. Ако мой близък е пострадал - няма да чакам разрешение да застрелям стръвницата. Нито ще бия тъпан, че отивам да я препарирам. Просто ще го направя и толкова. Няма две мнения по този въпрос.
    Дано съм по-ясен сега ?

    П.С. Ако някой има някаква идея за "дружина за помощ на пострадали" при инциденти или подобни неприятни ситуации да го казва направо. Да организираме самофинансиране и да се започва. Иначе само " кьор фишеци" дал господ.....
    Последно редактирано от bgbul; 20-07-10, 22:17.

    Коментар


    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
      Въпросът ми е как да се разпознае въпросната мечка ? Като човек,познаващ тяхната 'душевност' как би помогнал колегата @ bgbul и на хората, и на мечките.Ето веднъж хората сгрешиха и утрепаха друга мечка.....
      БгБул говори правилно то ва е истината.Но че има и неща извън предвидимите и това е така -.Мене ми е интересно че и в двата случая никой нищо не описа как е било защо как така описва се края от гадните весникари а началото какво е и защо е Никой нищо не казва това е супер подозрително.Мдааа
      мечките трябва да се избият и изядат


      А до сега мечка да е яла човек няма


      А хора яли мечка на кюфтета


      Пълно е с такиваБог да прости мечките май не им е писано да живеят...
      К мирной жизни не пригоден.
      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

      Коментар


      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
        Мене ми е интересно че и в двата случая никой нищо не описа как е било защо как така описва се края от гадните весникари а началото какво е и защо е Никой нищо не казва това е супер подозрително.
        Да ти кажа ли какво говорят хората в Кутела за техния инцидент.За човека казват "Тя гората беше негова".В смисъл не му е пукало от нищо и е бил "велик".Нито го е било страх от нещо,нито е бил предпазлив.Мир на праха му.

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          ...
          1.
          Чак ми е жал да пиша колко много лъжи се изричат. И всичко с една цел. Да се позволи по-висока квота за легален отстрел на мечки.
          ...
          2.
          И всеки ден съм в гората. Ако ми е писано - ще умувате и за мен как ме е изяла някоя мечка.( дано нямам такава съдба)
          3.
          Представете си - ние си създаваме свят, села,градове и удобства. Създаваме си оръжие, автомобили . И всеки ден някой умира от наши творения. Защо толкова се впечатлявате от една мечка ? А от убииство на две беззащитни баби в собствените им домове не ви вълнува толкова. Нали за бабата ви е грижа.
          4.
          Лесно се издава присъда. Трудно е тя да е справедлива и полезна за хората. Освен това лесно се манипулира "стадното" мнение.
          Трудно се формира трайна позиция. Та дори да е грешна за някой....
          ...
          Какво разбрах от мненията на bgbul -
          номерирах за прегледност:
          1. Медиите лъжат за трагедиите, ние сме в неведение.
          2. Всеки ден е в гората!
          3. "А вие що биете негрите!" - ако някой не знае вица ще го напиша.
          4. Ние сме стадо, правата вяра е една и ние не я знаем. Истината е, че е добре за хората да срещат по-честичко мечки на табелата на селото си.
          Последно редактирано от Rabin; 21-07-10, 17:29.

          Коментар


          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Пак са дали разрешение за отстрел.
            http://www.bnews.bg/article-12998

            Коментар


            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Аз обикалях почти 8 часа пеша в горите около Широка лъка, Солища, Стикъл и Гела. Не можах да срещна мечка. Нищо не срещнах, освен едни гадни овчарски кучета, които си ги знам отпреди. Мечките, ако и да са много, очевидно не налитат на хората. Допускам, че съм бил близо, според думите на местните, но въпреки това животните за избегнали контакта.
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Най ме е яд като няма подробности и ни правят на глупаци.

                Убит е човек дайте всички подробности та да се знае от какво да се пазят хората...

                Чакай... алкохолизирани държавни служители ...такива и мечки ги не ядат месото им мерише на гроздова.....
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Хих !http://www.bnews.bg/article-13078
                  О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Като се приучат дивите животни с човека и стават сакатлъци. Дори и тревопасните могат да са опасни. И решението едва ли е "Да изтребим всичко дето е по-слабо от нас", защото накрая ще се изтрепаме един друг.

                    http://www.cbc.ca/canada/british-col...ube-video.html

                    Има и нападнати хора, ако на някой му се чете на английски http://www.cbc.ca/canada/british-col...er-attack.html
                    Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                    Lexus LS430

                    Коментар


                    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Какво значи да се приучат? Някой завел мечока на каишка до кофата и му я отворил?

                      Коментар


                      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Не, по-скоро някой е оставил кофата отворена.
                        Обонянието на мечката е много по-силно от нашето. Намерила е остатъци покрай някой бивак и е открила начин за лесно намиране на храна. Първо покрай биваци за лагеруване, после покрай населени места и накрай и в самите населени места. Ясно е как ще свърши историята-мечката ще бъде отстреляна, а дали това ще стане преди или след като нападне човек предстои да видим.

                        И аз съм като животните, като се науча, че нещо може да бъде направено по по-лесен начин и трудният вече не ме блазни .
                        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                        Lexus LS430

                        Коментар


                        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Ако всичко което се пише е вярно мисля, че е редно да покажем на света, че ние знаем как да се грижим за популацията на дивите ни животни. Дали ще е само медиина изява или реална - все ще има ефект. Ето какво имам пред вид:
                          И така - бяха времената когато мечките ги водиха на синджир и им свириха с цигулки. И те слушаха и правеха номера . Това беше в продължежие на дълги години. Още от преди Т. Живков та чак до 199... докато Бриджит Бардо реши да ни учи как се гледат мечки ( тя друго знае как се прави, но ..... явно изглеждаме тъпи ). Като нямаме сериозни хора които да демонстрират отношение към дивата природа - така се получава. Някой който е виждал мечки само във филми - идва и ни учи как да си ги гледаме.Жалка работа.... но така е в много сфери!
                          И така- бай Мангал си дава мечката срещу 10 000 лв и "загрижените" стопани, политици я пускат в някакъв резерват. Известно време я хранят накак си и после по препоръка на Б.Б. ( не Б.Борисов.... споко) мечките ги пускат на свобода.
                          Хубаво, ама мечката си знае старите навици - общува с хората, търси човешка храна с която са я хранили. Даже идва да изпълнява номера като чуе цигулката.....и инцидентите не закъсняват. Натрупват се и отношението към мечките вместо да става хуманно и правилно, ние вече ги гледаме като потенциален сапун или кюфтета.
                          И то какво се оказа? Докато си гледахме мечките по Български - нямаше проблеми. Или бяха по-малко.
                          Като започнахме да ги гледаме по "европейски" - проблем и то ГОЛЯМ (растящ). Значи системата - гледане на Български мечки по чужди препоръки не действа. Видно е от последните събития.
                          Извода според мен : Дошло е време някой да каже на европейците - "вие си гледайте вашите мечки, ние ще си гледаме нашите .
                          Благодарим за съветите - не са ни нужни повече. Ние сме с по-богат опит и с по-богата природа от вас. Учете се вие от нас !"
                          Всичко това в името на човека (българите) и за доброто на дивите животни.
                          Дали някой има смелост да го направи ?
                          Едва ли. Те са мижитурки - тези които трябва да го направят. Щом трябва да искат разрешение от европейски бюрократи за да защитят живота на хората в застрашена територия - значи са безгласни букви. Аз им нямам вяра, нито уважение на такива.
                          Трябва да имаме Българка позиция и да може такива инциденти и проблеми да си ги решаваме НИЕ. Иначе се оказва, че уж сме независима държава, а всичко зависи от други . Е - кое ни е независимото тогава ?
                          Питам и отговор ..... няма да има. То е ясно . Поне докато в управлението дойдат хора с позиция и мнение по съответните въпроси и проблеми.
                          Това е според мен българската несполука . Тук говорим за мечки, но всъщност става въпрос за нас (като народ и като държава ).
                          Дано го осъзнаем по-скоро ......

                          П.С. Някой ме попита какво ще кажа на близките на пострадалите ? Вече знам какво ще им кажа :
                          Наемете си добри адвокати. Заведете дела срещу Горското стопанство или държавата - които са пуснали на свобода неподготвени за дивата природа мечки.
                          Заведете дела срещу Бриджит Бърдо - тя е основоположника на тези проблеми. Да се прибират одомашени мечки и да се пускат на свобода.
                          И нека тези които дават разрешение за отстрел на опасна мечка да са следващите в списъка.
                          Дали ще има ефект? При добри адвокати - със сигурност !
                          Все пак ще покажем, че живота на хората (българи) е по-важен от живота на мечките.
                          Последно редактирано от bgbul; 25-07-10, 13:42.

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            bgbul, нещо се промени в постовете ти, така ми се струва! Ако не е ирония, разбира се. Като гледам последното изречение ... Да не стане немислимото накрая - "ние" и "вие" да вземем да разберем другата позиция и да направим нещо полезно за всички?
                            Последно редактирано от Rabin; 25-07-10, 15:43.

                            Коментар


                            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Когато в България се приемаха и подписваха разни международни конвенции, споразумения и т.н. за защита на някои видове хищни бозайници, както и при Закона за биоразнообразието и приложенията му, не ми е известно да е поканен за участие или поне за мнение специалист с личен теренен опит по едрите хищници. Механичното приемане и прилагане на чужд (в случая - негативен) опит при различни екологични условия, обикновено има лоши резултати. Затова вината за проблемите с мечката у нас не е у специалистите, а трябва да се търси в некомпетентността на бюрократите.
                              Последно редактирано от trapper; 25-07-10, 17:05. Причина: уточнение
                              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                              Коментар


                              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                bgbul, нещо се промени в постовете ти, така ми се струва! Ако не е ирония, разбира се. Като гледам последното изречение ... Да не стане немислимото накрая - "ние" и "вие" да вземем да разберем другата позиция и да направим нещо полезно за всички?
                                Пропуснал си какво мисля. Няма промяна в позицията ми. Тя си е същата.
                                Хора които са виждали мечка само на картинка да не дават съвети как се гледат, как се отстрелват и какво е поведението на една ДИВА ( не очовечена) мечка. Това е мнението ми.
                                Мечка която е посегнала на месо(не само на човек, а дори на овца) - да се отстрелва . Без разрешения от бюрократи и т.н.
                                Бракониери които убиват мечки ( за кеф, за трофей ) да се вкарват в затвора.
                                Горско което не отчита парите от отстрелян трофей на мечка - да се глобява с цената на трофея и да се сменя директора (около 40 000 евра -клюкарска цена)
                                Резерват, който си прави "малка фирма в голямата фирма" - да се разваля договора за отдаване на концесия ( или както му е правилно да се каже)
                                Закон който ми забранява да посещавам свободно гората (да не безпокоя животните които ТЕ ще убиват... еб...ти пародията) - такъв закон да се отменя. А неговия вносител да се пуска сам в гората през нощта в район където има мечки .....
                                Сега да попитам - ти на моето мнение ли си или пак имаш свое и различно ли е то от написаното ?
                                Да имаш позиция, да уважаваш дивите животни и в същото време живота на хората да ти е по-мил - това е правилна позиция според мен.
                                Да залитнеш в едната или другата крайност си е грешна позиция .
                                Това е !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X