Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
    Работата май върви към курсове за ловец за да се защитавам аз и семейството ми...
    И ще ходите на разходка с ловна пушка в ръка? На мен не ми звучи сериозно това. Опасността от заредена пушката в комбинация с деца ми се вижда много пъти по-опасна от мечка.

    Коментар


    • #77
      До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от droba Преглед на мнение
      Мечката е виновна щото не е чела статистиките и форума.
      Бе де го колегата bgbul да иде да поговори с тая мечка .Да я види така ли смята да продължава. Да и обясни ,че мечките таквизи неща нивгаш не правят ......или почти нивгаш. Твърдеше ,че ги умее тия работи
      Жалко за човека !
      Излишни са и присмеха и подигравките. Приемам ги, но това няма да върне човека .
      Жалко за него, още повече, че едва ли за първи път излиза за дърва в този район.
      Също така не знам какво се обсъжда за бъдещето на тази мечка ( ако се знае коя е ). Ясно е, че ще краси някоя камина от утре .
      Кой луд ще защитава мечка убиец на човек ? Нали, ако моя баща е убит от мечка, и някой ми забрани да я убия ( тоя някой ще го вържа до бърлогата на мечо и ще го намажа с мед ). Така, че Бриджит да си гледа маникюра .
      Това не променя моето отношение ми към мечките . Има и хора убийци, но не намразвам нормалните хора заради убийците .
      Това е .
      А към Явор - просто бъди предпазлив и винаги малко шумен когато си в гората . Нищо не се променя с една полудяла мечка .

      Жалко за човека, каквато и да е причината за тази трагедия !

      Коментар


      • #78
        До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Първоначално публикуван от latinov Преглед на мнение
        И ще ходите на разходка с ловна пушка в ръка? На мен не ми звучи сериозно това. Опасността от заредена пушката в комбинация с деца ми се вижда много пъти по-опасна от мечка.
        За домашно си представи как ще се опълчиш на грамадния хищник като ти каже "добър ден" на семейството. Нямам против 600 кг. животното, никва дискриминация... само питам... Те имат правата на гората каквито и да са, както и аз право да питам докато не е станало незаконно и това!

        Държава? Оръжие? Незаконно! 800+ кинта за курсове за ловец! +++ пожизненото право ...
        Нещем ловец! Нещем да трепем гадини, дето им щъкаме едни такива двукраки у дворо!
        Превод от подписа на колега, забравих кой: Свободните имат оръжие!

        Хамериканците дека били тъпи уж, ,май имат законно право на пушкало!
        Ние сме много умни, скачаха една шепа народ да сме подсъдими и пред котките!
        Факт!
        Последно редактирано от Rabin; 18-05-10, 17:44.

        Коментар


        • #79
          До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Проблемът от пренаселеността на дадена територия с мечки е твърде сериозен. През сегашния период на годината достъпната храна е твърде малко, за да изхрани изпосталелите мечки след зимата, а това се отнася най-вече до майките, които трябва да хранят и вечно гладните си бебета. Старите индивиди също имат трудности с намирането на храна. Но дори постоянно да бъдат подхранвани, все някога ще се стигне критичната точка, когато храната в природата ще стане недостатъчна. Затова мечките-стръвници са естествено нещо в природата, но едно е - човек да обича дивите животни, а друго - да им остави родителите или децата си за ядене.
          В конкретния случай данните не са достатъчни за правилна преценка и прогноза, но най-вероятната е "разрешително за отстрел". Интересно е, на чие име ще бъде издаден...
          ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

          Коментар


          • #80
            До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от Явор(dorzi) Преглед на мнение
            Работата май върви към курсове за ловец за да се защитавам аз и семейството ми.
            Пак казвам-не се притеснявам като съм на хижата а ако тръгна на разходка в гората.Знам ли къде им са хралупите.Е едва ли ще се отделям от пътеките,но....

            Колега, първо съжалявам за случилото се.
            Това е поредното доказателство, че дивата природа се нарича "дива" ненапразно.

            Искам да вметна, че придобиване на право за лов и съответно притежаване на ловно оръжие НЕ Ви дава право да се разхождате с това ловно оръжие постоянно във всяка гора.

            Ако станете ловец ще имате право да ходите на лов (обикновено групов) и то само в ловния сезон и на територията на ловна дружинка или стопанство.
            Почти всяко друго носене на оръжието в гората Ви квалифицира като бракониер с произтичащите последици.

            От друга страна, едно късо нарезно оръжие може да се носи свободно в гората.
            Има револвери в сериозни калибри, които евентуално биха могли да навредят дори на мечка.
            Ловът с късо оръжие, разбира се е забранен, както и ловуването на мечки (в общия случай), но тук говорим за самозащита.

            Казвам това, за да не похарчите напразно пари и време, а да не постигнете желания ефект.

            Коментар


            • #81
              До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
              Колега, първо съжалявам за случилото се.
              Това е поредното доказателство, че дивата природа се нарича "дива" ненапразно.

              Искам да вметна, че придобиване на право за лов и съответно притежаване на ловно оръжие НЕ Ви дава право да се разхождате с това ловно оръжие постоянно във всяка гора.

              Ако станете ловец ще имате право да ходите на лов (обикновено групов) и то само в ловния сезон и на територията на ловна дружинка или стопанство.
              Почти всяко друго носене на оръжието в гората Ви квалифицира като бракониер с произтичащите последици.
              Само дето, много от ЛОВЦИТЕ не ги спазват тези прости правила и си ловуват кЪдето си знаят и по колкото си знаят.
              Малокалибрените оръжия не помагат, срещу мечки.Дай на мечката кръв, да видиш какво тегло ще теглиш
              Последно редактирано от derhunter; 18-05-10, 21:18.
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • #82
                До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                Малокалибрените уръжия не помагат, срещо мечки.Дай на мечката кръв, да видиш какво тегло ще теглиш
                Че кой говори за малокалибрени оръжия?

                Ето този револвер е в калибър (като техническо понятие), който е по-голям от повечето ловни карабини у нас, че и не само.
                Енергията на проектила също е сериозна.

                Коментар


                • #83
                  До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                  Че кой говори за малокалибрени оръжия?

                  Ето този револвер е в калибър (като техническо понятие), който е по-голям от повечето ловни карабини у нас, че и не само.
                  Енергията на проектила също е сериозна.

                  Еее, това вече си е стабилно оръжийце
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • #84
                    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                    Искам да вметна, че придобиване на право за лов и съответно притежаване на ловно оръжие НЕ Ви дава право да се разхождате с това ловно оръжие постоянно във всяка гора.
                    Ако станете ловец ще имате право да ходите на лов (обикновено групов) и то само в ловния сезон и на територията на ловна дружинка или стопанство.
                    Почти всяко друго носене на оръжието в гората Ви квалифицира като бракониер с произтичащите последици.
                    Законните ловци могат да пренасят оръжието си само празно, разглобено и в калъф.
                    Първоначално публикуван от Vimpel Преглед на мнение
                    От друга страна, едно късо нарезно оръжие може да се носи свободно в гората. Има револвери в сериозни калибри, които евентуално биха могли да навредят дори на мечка.
                    Практиката доказа, че за убиване на мечка, дори .357 S&W е "несериозен". Така че, като събирате съчки в гората, носете поне .45 Colt...
                    пп. Ако и той не ви спаси, моля предупредете ни.
                    Последно редактирано от trapper; 18-05-10, 18:32. Причина: пп
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #85
                      До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Ta с какво викаш се убива такъв звяр?

                      Коментар


                      • #86
                        До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Гарантирано я плашиш с http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%...B9%D0%B5%D1%80. Проверено многократно. Въпрос обаче откъде в България се набавя това нещо?

                        Коментар


                        • #87
                          До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          нищо интелигентно няма в носенето на оръжие... а и вероятността да се предпазиш с оръжието от дебнещ теб хищник е много малка....

                          Ако мечката не е стръвница, ще избяга надалеч... Щом "на 800м има мечка", тя едва ли е стръвница - досега да е нападнала някой обор или овчарник и щяха да са я застреляли...

                          Много по-вероятно е да попаднеш на глутница кучета в населено място (вилна зона) отколкото на мечка в гората... През ден показват пострадали от кучета, а в годината един път мечка (дали?) уби човек и дай сега всички да тръгнем с пушките в гората...

                          ПС: Ако си ловец и те хванат с пушката в гората лятно време и то с децата и жената заедно, няма ли да ти вземат билета?
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #88
                            До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Не разбирам от лов и за това съм пуснал темата.Просто обсъждаме

                            Коментар


                            • #89
                              До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=3330
                              В средата на 80-те на миналия век,братовчед ми беше командир
                              на застава под връх Ком.От селото/Дълги дел/до заставата
                              има планински път но дълъг,заобикаля и пряка пътека за пеша
                              или мотор.Много стръмна,на места улеи като за бобслей.Използва-
                              ше се за бързо придвижване при внезапни проверки,абе знаете как
                              беше.Та при едно такова бързо качване нагоре,братчеда не взел
                              АК-то ами го ударил на крос само с ТТ-то.Точно в един такъв улей
                              срещу него мецана ,изправена на задни крака-демек напада.С ИЖ
                              между краката в улея наникъде.Давал газ,натискал декомпресора
                              не.5 изстрела в мецана от 7-8 метра и накрая паднала.Заебал и
                              мотор и мечка и газ на бегом надолу.Обади ми се-не беше жив.
                              Не ме питайте как взех разстоянието през Петрохан.Когато стигнах
                              цялата застава пуста,всички горе.Докато тръгна групата се появи
                              влачейки това чудо.Аз я драх и най голямото ми учудване беше че
                              от 5-те изстрела 4 бяха плътни топки козина,а единия беше влезнал
                              през устата и пробил небцето.Явно5тия.А говоря за ТТ!!!После открих
                              рана в бута,явно някой армеец я беше думнал та затова и ядосана.
                              Много и се бяхме наточили ама-не,никой не яде,нищо че готвача
                              пече лапи и разни други пинизи.М/у другото след два дни на моя
                              човек косата стана почти бяла,та до днес е така.Имал съм още
                              няколко срещи с този вид ама се уморих от писане.
                              ...е вкарал 6 броя 9мм. от ловен револвер в главата и го е отървал в последния момент колега отстрани с карабина!
                              Нито един от изстрелите не е бил смъртоносен, Хънтъра също говори за попадения от ТТ /оплетени в козината/, май с тоя дзвер шега не бива..
                              Еволюция, цивилизация, закони, хуманност! Чудим се в 21 век откъде идва названието "стръвница", тоя наш неевропейски народец и езическите му легенди, колко са безобидни, и имало ли е в историята нещастни случаи...
                              Наградите "Дарвин" ми се видят най-смисленото!
                              Последно редактирано от Rabin; 18-05-10, 19:18.

                              Коментар


                              • #90
                                До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X