Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от METIN Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]295124[/ATTACH]
    Ей тва е спасението -очень водка на гладно.....
    МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

    Коментар


    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от artefekt Преглед на мнение
      Именно, обсъждайте...
      Провокира ме самото заглавие на темата...гаче ли зад всяко дърво дебне мечка стръвница...с какво да я утрепаме("защитим")...
      Заглавието на темата си е съвсем на място, защото е зададен въпрос за конкретна ситуация - в близост до хижата има мечка, а хижата е в район, където вече имаше пострадали хора.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        В едни други горички/тайга им викат месните пиячи на водка/където видях река по широка от Дунав и я нямаше на картата понеже била "малка",където не са нужни много усилия да се загубиш и шанса ти за оцеляване е равен на нула....та там имаше случаи когато хора се сприятеляваха с диви животни хранейки ги!
        И така една мечка се научи да я хранят/е не от ръка/покрай една барака/доста здраво построена/с течение на времето страха и намаля......но когато хванаха едно от малките и.....Вечерта разбива бараката почти до основи,имаше забрана да се напуска посолека вечер докато не я отстреляха!
        А зимата воя на вълците се чуваше и от балкона!!

        Така беше в братско Коми!
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
          Старо дръж се на ниво и прочети първият пост в темата. Доста от другото е от хора които надали ходят по гората, камо ли да са виждали меца.
          НАЗДРАВЕ!
          Тъй верно!Слушам!Прочетох и пак не вдевам башА съм пил само две чаши винченцо

          Сега сериозно на заставата където бях войник нямаше мечки но вълците идваха до кочината на прасетата и успяха да удушат един овен и отнесоха една овца.Вървях по следите им в един дол и намерих овена се едно менгеме го беше стискало за шията.Изпълних се с респект към тази захапкаОт там леви леви„а нямах и джобно ножче у мене“вървях около километър по следата но не ги настигнах а носеха овцата гадините.Виждал съм и друг как пребяга през талазите на мъглата обикаляше помашко стадо с овце и кози.

          По Доспатските застави от нашия отряд обаче имаше мечки и често минаваха през кльона на път за Гръцко „диверсантите му ниедни“ разправяли са ми приятелчета че често виждат следи но никой за две години не се пофали че е виждал баба Меца.

          Хънтърче знам че имаш много опит с поведението на дивите животни.
          Що не пишеш какво мислиш по въпроса и за някоя твоя среща
          Като гледам въпреки че си обикалял пущинаците не си изяден.Поздрави.
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            В интерес на истината Явор има за какво да се притеснява. Ситуацията хижа,евентуално туристи,и семейството му, и в непосредствена близост меча бърлога си е за притеснение. Съжителството с диво животно не всякога води до пложителни емоции.Колегата от предният пост ме наведе на една спорна идея. Приучваш меца на изхранване, но пак не знаеш как ще реагира в дадена ситуация. Рисковано.
            За вълците- имам огромен респект към този хищник но никога не съм го пиемал като заплаха за човека. Много хитър но и много плашлив. Само много силният глад го прави нагъл.
            За меците- имал съм няколко срещи, за някои е ставало дума тук, за други не. В райна за който иде реч са няколко. За това как на х.Чудните мостове, ни открадна карантията от един див козел от пред вратата на кръчмата в която пиехме и пеехме май че съм разказвал. За другата среща от мого близо мисля че също е ставало дума но..Пак в този район, х. Пашалиица, помпената станция под нея. На 15-тина метра един от друг. И двамата бяхме силно изненадани но май меца повече, че аз се спотайвах и отдалеч чух как се забавляваха с мечето. Не ми се чакаше да разбера кой беше по-изненадан и кой е по-по и я предупредих с изстрел/ нали съм въоръжен турист/. Замина си по живо и здраво, мечето така и не го видях, само усетх че се изнесе в обратна на мама посока.
            Пак в този район, няма да кажа този път точно къде, бях поканен на лов на диво прасе. Такова не видях но една явно притеснета от гончетата меца ми пресече пусията. Разгледах я доколкото можах и тя си замина. Лошото е че и друг колега я е видял да се разхожда пред мен и вечерта ме предаде че не съм я гръмнал. Никога повече не ме поканиха там.
            Срещи съм имал и тук на Витоша и Плана но ще стане много дълго. А защо не са ме изяли?!?- сигурно щото съм дърт и жилав
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Винаги това е бил въпросът, да променяме ли природата или да се впишем в нея...

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Да променим природата - не можем, защото ще изчезнем като вид, а да се впишем в нея - не можем, защото сме твърде много...
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Прочетох въпроса и според мен ето го отговора : http://www.youtube.com/watch?v=mHVemjCkLcc

                  Револверът е Smith and Wesson калибър 500 и поне в България не е ловно оръжие, а такова за самозащита. Някъде имаше клип и с гризли, което събаря от значително разстояние с един изстрел, но не можах да го намеря.

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                    В интерес на истината Явор има за какво да се притеснява. Ситуацията хижа,евентуално туристи,и семейството му, и в непосредствена близост меча бърлога си е за притеснение. Съжителството с диво животно не всякога води до пложителни емоции.Колегата от предният пост ме наведе на една спорна идея. Приучваш меца на изхранване, но пак не знаеш как ще реагира в дадена ситуация. Рисковано.
                    За вълците- имам огромен респект към този хищник но никога не съм го пиемал като заплаха за човека. Много хитър но и много плашлив. Само много силният глад го прави нагъл.
                    За меците- имал съм няколко срещи, за някои е ставало дума тук, за други не. В райна за който иде реч са няколко. За това как на х.Чудните мостове, ни открадна карантията от един див козел от пред вратата на кръчмата в която пиехме и пеехме май че съм разказвал. За другата среща от мого близо мисля че също е ставало дума но..Пак в този район, х. Пашалиица, помпената станция под нея. На 15-тина метра един от друг. И двамата бяхме силно изненадани но май меца повече, че аз се спотайвах и отдалеч чух как се забавляваха с мечето. Не ми се чакаше да разбера кой беше по-изненадан и кой е по-по и я предупредих с изстрел/ нали съм въоръжен турист/. Замина си по живо и здраво, мечето така и не го видях, само усетх че се изнесе в обратна на мама посока.
                    Пак в този район, няма да кажа този път точно къде, бях поканен на лов на диво прасе. Такова не видях но една явно притеснета от гончетата меца ми пресече пусията. Разгледах я доколкото можах и тя си замина. Лошото е че и друг колега я е видял да се разхожда пред мен и вечерта ме предаде че не съм я гръмнал. Никога повече не ме поканиха там.
                    Срещи съм имал и тук на Витоша и Плана но ще стане много дълго. А защо не са ме изяли?!?- сигурно щото съм дърт и жилав
                    Защо за 20 години мечките не се увеличиха у БългарияКолко беха толкова си останахаПусти кюфтета ех български обичаи.........
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Аз пък му препоръчах РПГ че е по-малък отката.........А какво е "значително разстояние" горе-долу така на око според теб.
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        Аз пък му препоръчах РПГ че е по-малък отката.........А какво е "значително разстояние" горе-долу така на око според теб.
                        На другио баир
                        К мирной жизни не пригоден.
                        Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                        ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                        Коментар


                        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          "Значителното разстояние" беше около 92 метра = на американските 100 ярда. Клипът мисля, че гризли беше отстреляна на 100 ярда с монтирана на револвера оптика. Ако не се лъжа, предаването беше по канал Дискавъри... макар гризлито едва ли да е по-кораво от бизона, който показах по-горе.

                          http://www.youtube.com/watch?v=23jKU6DN_7w

                          Ето това пък е стандартен комплект за защита от мечки. Въпросният револвер не случайно е в кутията.
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-02-11, 07:09.

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Старо хич, ама въобще не си прав. Никога в нашите гори не е имало толкова много меци както сега. Хеле пък в този район за който става дума.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Стария е прав!
                              За жалост където се чуе , че има мечка - до следващата година изчезва.
                              От дете съм в Родопите (вече съм на 45). Още тогава имаше стръвници през година/две и някой пропищи - я овца, я кошери...
                              И винаги на всяко било е имало само по една мечка .Дори не на всяко .......
                              Да видиш майка с малко си е рядкост.
                              За изминалите 10 години знам за 4 мечки убити от познати и станали на кюфтета. Може и колегите да сте яли такива кюфтета ..... но да не клюкарствам. ( в Родопите).
                              И това го знам само от едно село ...... като си помисля, че има много села .... като се сетя колко са малко мечките .....
                              Стария е прав .......

                              Коментар


                              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Не знамколко мечки,има в България или колко е имало преди 10-15г ,но с този револвер с тази къса цев и този мощен калибър да убиеш мечка на 100м.си е чист късмет или мечката трябва да е вързана.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X