Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Аз не бих бил толкова сигурен ...
    Прав си. Просто естественото поведение е едно, изключенията са друго.
    Винаги има изключения и 99% от тях се описват.
    Никой не описва колко много мечки влизат в летаргичен сън за 6 месеца. Обаче само една да е будна (или не е събрала тлъстини, или някой я е събудил с нахалното си човешко поведение или няма студове ) и ВСИЧКИ започват да пишат за нея (изключението).
    И точно такова е поведението на журналистите - да търсят сензацията. И винаги ще я намерят.
    Зимата е вероятно да видите мечката в пещерите, а не в гората. Сега е началото на зимата ....
    Но ти си оставаш ПРАВ !

    Коментар


    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Е Чавдаре ти си дал егати и примера. Трябваше този в гзъ да се навре на мечока и да се надява да му се размине.
      В интерес на истината напоследък доста мечки пропускат зимният сън. Дали от това че доста хора се навъртат в местообитанията им, или наличието на лесо и обилно изхранване в близост до населени места? Бъдещите майки задължително се скатават в хралупи. А е и вярно че тези които не са натрупали достатъчно за зимата продължават да се хранят и не лягат.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
        ... Обаче само една да е будна ...
        Ами тя е искала да си легне да спи ...

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Е Чавдаре ти си дал егати и примера. Трябваше този в гзъ да се навре на мечока и да се надява да му се размине. ...
        Знаеш ли дали без да искаш няма да се окажеш на негово място ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93)



          Знаеш ли дали без да искаш няма да се окажеш на негово място ...
          Да бе да! Ще тръгна аз след дивото животно да му оправям постелята в бърлогата. Може да съм леко луд ама чак пък безакълен....
          Последно редактирано от derhunter; 16-10-11, 19:56. Причина: oпр. на цитат
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            В началото на лятото по време на родопи 2011 на мръкване минахме през село Острица.Поразговорихме се с дядовците и стана дума за мечки.Щото ние вече имахме близка среща.Та старците казаха че два дни преди да минем хванали мече,а на заранта на нашето минаване го пуснали защото мечката се нанесла в селото и постоянно го викала,а то отговаряло.Отплеснах се .Забавихме се защото чакахме бабата чийто ред беше днес да пасе кравите да се прибере,защото по същия път беше и нашето трасе.И на въпроса ни ,когато се прибра//бабо ,абе тебе не те ли е страх от мечката,отговора беше фрапиращ за нас,-//деца защо да ме е страх,нали си носим пръчка//???.Май наистина повечето неща са във собственото ни въображение,подхранено от журналистическото ,такова.
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
              В началото на лятото по време на родопи 2011 на мръкване минахме през село Острица.Поразговорихме се с дядовците и стана дума за мечки.Щото ние вече имахме близка среща.Та старците казаха че два дни преди да минем хванали мече,а на заранта на нашето минаване го пуснали защото мечката се нанесла в селото и постоянно го викала,а то отговаряло.Отплеснах се .Забавихме се защото чакахме бабата чийто ред беше днес да пасе кравите да се прибере,защото по същия път беше и нашето трасе.И на въпроса ни ,когато се прибра//бабо ,абе тебе не те ли е страх от мечката,отговора беше фрапиращ за нас,-//деца защо да ме е страх,нали си носим пръчка//???.Май наистина повечето неща са във собственото ни въображение,подхранено от журналистическото ,такова.
              Така си е .... докато не се срещнеш очи в очи с нея.
              После започваш много да знаеш за такава среща........ но да не искаш втора среща.

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Първоначално публикуван от Жоро Йорданов
                Има една приказка която се използва като видиш уплашен човек - "Да не те е гонил смок!" Представям си какво ще да е ако те е гонила мечка. Добре, че не е! Иначе мирише отвратително ако изреве срещу тебе от метър.....
                Срещали сме многократно мечки. Всяка година. Дори, ако са оцелели от бракониери ги виждаме и с малките.
                Но винаги те са предпазливи и се отдалечават от нас. За сега нито една агресивна не видяхме.
                Да речем от 15 срещи нито една........
                Едната доста близка (около 2-3 м от жената в гъсталак от млади борчета..... събуди я и мечката " мърморейки си колко и се спи"
                се отдалечи без да бяга). Кротко, спокойно ....... та защо да ги мразим, защо да се страхуваме?
                Въпреки това........
                Дано не срещаме очи в очи......ядосана от друг мечка.

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Прочетете по няколко пъти писаното от Румен Николов - конкретно за думите на бабата! Също така и това от bgbul!
                  Инфантилните "градски горачи" и "сървайвалисти" ги оставете, журналистическите блясъци - хептен...

                  п п Пък за вицове си има нарочна/и тема.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Повечето инциденти, станли с мечки са след произведен изстрел по животното.
                    Горещо съветвам да не се стреля. Това просто трябва да е най- краина мярка.
                    Животното дори да се изправи на крака и да изреве не значи, че ще ви нападне. Така иска да предопреди и да изплаши врага си.
                    Животното без да е провокиранно или с цел да защити малките си, няма за цел да те "изяде" ей така !

                    Коментар


                    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Най добре да викаме "пази Боже", а другото е вятър и прах в очите.
                      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                      Коментар


                      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Обидих ли някого или оспамих толкова темата като цитирах две български народни поговорки, та заслужих метла
                        Май проблема на всеки неловец в гората е не да срещне мечка, а да срещне ЛОВЕЦ - получава....сърбеж по задните части
                        Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                        0894328706

                        Коментар


                        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                          Обидих ли някого или оспамих толкова темата като цитирах две български народни поговорки, та заслужих метла
                          Май проблема на всеки неловец в гората е не да срещне мечка, а да срещне ЛОВЕЦ - получава....сърбеж по задните части
                          Тц, тц, тц, големи бабаити тез ловци! Ще ме умориш от смях.

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
                            Обидих ли някого или оспамих толкова темата като цитирах две български народни поговорки, та заслужих метла
                            Май проблема на всеки неловец в гората е не да срещне мечка, а да срещне ЛОВЕЦ - получава....сърбеж по задните части
                            Ами аз в отговор на тъп виц зададох проЗ въпроЗ,ама ми изтриха поста.Иначе се радвам,че има толкова много хора които са на ти с мечките.

                            Коментар


                            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Доклокто съм виждал и пипал мечки - препарирани или живи, но не в гората, изобщо не ми е ясна тая хипотеза с премерения 9х19, дето спирал мечка, бик и тиранозавър.

                              В реална ситуация на нападение, при това внезапно и от близка дистанция, както правят животните, не може да се разчита на премерен изстрел по човек и затова на практика нападателят често не може да бъде спрян с първите попадения. Ако човекът не е подготвен и не очаква да му изскочи голямо животно в гората, всякаква самоотбрана с пистолет или револвер ми се вижда доста пожелателна и би свършила работа само с преобладаваща роля на късмета. Естествено, по-добре е от нищо, обаче ако има време за вадене и премерени изстрели, значи не е нападение, а само сплашване или някакво недоразумение. Като знам всички ловци, преживяли нападение от глиган как са се отървали на косъм или със щети, при това тръгнали със сериозни пушкала от 2500 J нагоре и уж неизтървали инициативата...

                              Който е тръгнал на разходка, ако го нападне мечка, най-много да изпусне пистолета докато го вади. Ако успееш да извадиш, да се прицелиш и т.н., най-много да редизвикаш нападение, когато такова не е имало.

                              Иначе, чисто теоретично, ако се търси поражение на мечка, трябва да е с високоскоростен и възможно по-малък калибър куршум, защото тази козина има принципите на арамидна бронежилетка.

                              Коментар


                              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                                Доклокто съм виждал и пипал мечки - препарирани или живи, но не в гората, изобщо не ми е ясна тая хипотеза с премерения 9х19, дето спирал мечка, бик и тиранозавър.

                                В реална ситуация на нападение, при това внезапно и от близка дистанция, както правят животните, не може да се разчита на премерен изстрел по човек и затова на практика нападателят често не може да бъде спрян с първите попадения. Ако човекът не е подготвен и не очаква да му изскочи голямо животно в гората, всякаква самоотбрана с пистолет или револвер ми се вижда доста пожелателна и би свършила работа само с преобладаваща роля на късмета. Естествено, по-добре е от нищо, обаче ако има време за вадене и премерени изстрели, значи не е нападение, а само сплашване или някакво недоразумение. Като знам всички ловци, преживяли нападение от глиган как са се отървали на косъм или със щети, при това тръгнали със сериозни пушкала от 2500 J нагоре и уж неизтървали инициативата...

                                Който е тръгнал на разходка, ако го нападне мечка, най-много да изпусне пистолета докато го вади. Ако успееш да извадиш, да се прицелиш и т.н., най-много да редизвикаш нападение, когато такова не е имало.

                                Иначе, чисто теоретично, ако се търси поражение на мечка, трябва да е с високоскоростен и възможно по-малък калибър куршум, защото тази козина има принципите на арамидна бронежилетка.
                                Споделям изцяло написаното.
                                От известно време се разхождам в гората с едно 39,5 см острие (нож), което ми се струва по-практично от пистолет. То едва ли би ми потрябвало, освен за храсталаци и едва ли би ми помогнало особено, но все пак ми дава някакъв кураж и шанс, каквито за някои хора дава огнестрелното оръжие.
                                Не знам страх или премерен риск е носенето на оръжие в гората, но предпочитам да не съм излишно смел, да съм взел някакви мерки, особено с деца наоколо. На "танцуващите с мечки"(куражлиите пред компа), ще им кажа, че наистина човек се чувства некомфортно в непозната среда(гражданин в гора), но най-важна е психиката, самообладанието, които са си индивидуални и непознати за ситуация, в която не си бил.
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X