Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Малко по нагоре написах ,на какво разчита бабата,и все пак е доживяла до възраст ,за да я нарека /баба/.Без оръжия ножове и прочее придобивки на съвременното човечество.Обера обаче вади определени изрази от контекста.Да застрелвал съм бик 1 тон,но пък никъде не съм твърдял че съм правил същото с мечка и с пистолет.И пак се връщаме на това че човека е върховния хищник и е напълно естествено останалите хищници да отстъпват място ,освен ако ситуацията не ги принуждава да се бранят.
    Румен Николов

    0888 358 572

    Коментар


    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от Румен Николов-sineto Преглед на мнение
      Малко по нагоре написах ,на какво разчита бабата,и все пак е доживяла до възраст ,за да я нарека /баба/.Без оръжия ножове и прочее придобивки на съвременното човечество.Обера обаче вади определени изрази от контекста.Да застрелвал съм бик 1 тон,но пък никъде не съм твърдял че съм правил същото с мечка и с пистолет.И пак се връщаме на това че човека е върховния хищник и е напълно естествено останалите хищници да отстъпват място ,освен ако ситуацията не ги принуждава да се бранят.
      Бик един тон...........ама вързан, я да те погни???
      Аз един 400кг. го тръшнах с теслата, ама беше вързан!
      Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
      Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

      Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

      Коментар


      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
        Бик един тон...........ама вързан, я да те погни???
        Аз един 400кг. го тръшнах с теслата, ама беше вързан!
        Въпроса е чисто технически.Ще пробие ли тъпата бича кратуна ,калибър 9x19 или не.Моя отговор е /ДА/.Дистанция -15м.Кой -как и в каква ситуация ,е вече проблем на онзи попаднал в ситуацията.Същото важи и за мечките.И пак препратка -по нагоре.
        Румен Николов

        0888 358 572

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Вчера стана дума за мечките, на винце. Та в момента популацията на мечките в България в момента е около 2000. До 1930 година са били 300, от тогава са защитен вид, а до тогава се е смятало за геройство да си мечкоубиец. И въпреки популацията, която се разпределя 1000 в Рило-Родопската област, 400 в Стара Планина и останалите пръснати в Странджа, Сакар, Люлин планина и т.н. Това инфо го четох някъде в интернет, но не обърнах внимание къде точно. А в разговора споменаха, че мечка напада или когато е настървена, или когато е стреляна. Ако е настървена вече дебне и едва ли ще я видите когато напада. В този случай и спрей не помага, та той не помага и при овчарските кучета, когато тръгнат да нападат. Та има случаи, когато ловджии от моя район се срещат с мечки от доста блиско разтояние. Мечката започва да чупи съчки и да ръмжи, но те се оттеглят и мечката не ги преследва. Просто иска да се махнат от територията и. А дори и на мен не ми се вярва, но единия път даже мечката е и замервала човека, е не го е целила, но го е стресирала.
          Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

          Коментар


          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Тя мечата тема няма залязване. Мисля че до тук изчерпехме всички възможни варианти ,при среща с мечка .По нататък ,май е белетристика.
            Естествени се случват изключения-за онези в които пишат във вестника.
            И моите пет стотинки.-Ползвайте гората като своя и я стопанисвайте като своя.Заедно със всичките и обитатели.
            И няма да ви плаши!!
            Румен Николов

            0888 358 572

            Коментар


            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              http://vbox7.com/play:m8e33b4940 - ето по темата......
              Ето това си е шоу ..........

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                http://vbox7.com/play:bd7e25ff50
                Няма ли някой от местна дружинка от там, да каже защо не могат да се справят със този проблем?
                Лопата - друг солдата!!!

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Това не може да се коментира.Наистина популацията от мечки бе намаляла застрашително.Ама сега се наблюдава и обратния процес.И той също трябва да се регулира.Още в повече .при повишен интерес на чужди туристи към мечешки трофеи.
                  Мечката е ловен обект с повишена абсолютна стойност,и носи съответни печалби.Това е разковничето.Но и това е бедата за местните хора.
                  Румен Николов

                  0888 358 572

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    В гората има насекоми, ужилванете от които може да причини много по-големи проблеми от мечките и вълците. За съжаление, не малко ужилвания завършват фатално, заради последвалия анифилактичен шок.
                    Та тренирайте мерниците, че осите не са лесна мишена.
                    Или си носете по една ампула метилпреднизолон, най-вероятно ви помогне повече от оръжията.

                    Коментар


                    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Първоначално публикуван от ifchon Преглед на мнение
                      В гората има насекоми, ужилванете от които може да причини много по-големи проблеми от мечките и вълците. За съжаление, не малко ужилвания завършват фатално, заради последвалия анифилактичен шок.
                      Та тренирайте мерниците, че осите не са лесна мишена.
                      Или си носете по една ампула метилпреднизолон, най-вероятно ви помогне повече от оръжията.
                      То статистиката показва, че ако ходя по улицата в града е по-опасно отколкото в гората, защото ранените пешеходци са повече от ранените туристи. Начи да си взема пушката /която нямам / и да отстрелвам шоферите? Моята идея е не да се избиват наред мечките, далеч съм от това, аз обожавам тези животни, а исках да кажа този конкретен екземпляр или някой друг да бъде убит, защото постави се на мястото на тези хора. Колко труд хвърлят да гледат добитъка и накрая или някой ги краде/по-лошото поне за мен/ или ги убиват еми... Както каза и синето колко ловци плащат да убиват нормални мечки, какъв е проблема да убие стръвницата вместо друга мечка?
                      п.п Ако стане така както предлагам има опасност много мечки да станат "стръвници", но затова си има органи на реда.
                      Лопата - друг солдата!!!

                      Коментар


                      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Първоначално публикуван от O.K Преглед на мнение
                        То статистиката показва, че ако ходя по улицата в града е по-опасно отколкото в гората, защото ранените пешеходци са повече от ранените туристи. Начи да си взема пушката /която нямам / и да отстрелвам шоферите? Моята идея е не да се избиват наред мечките, далеч съм от това, аз обожавам тези животни, а исках да кажа този конкретен екземпляр или някой друг да бъде убит, защото постави се на мястото на тези хора. Колко труд хвърлят да гледат добитъка и накрая или някой ги краде/по-лошото поне за мен/ или ги убиват еми... Както каза и синето колко ловци плащат да убиват нормални мечки, какъв е проблема да убие стръвницата вместо друга мечка?
                        п.п Ако стане така както предлагам има опасност много мечки да станат "стръвници", но затова си има органи на реда.
                        Те добре стръвници, но как да я разберат, че е стръвница, случвало се е, уж са убили стръвницата, пък другата седмица, същата уж умряла, да прави поразии
                        Колегата ifchon
                        Е прав, животните, щом усетят, че има човек наблизо и приближава бягат, да не говорим, че могат да ви подушат/усетят от доста метри, зависи от вятъра, де...... По-голям хищник от Човека няма, всичко бяга от него....... Бях го писал по-напред в темата...
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Някакво изкривяване на мисленето наблюдавам.......

                          Значи едни домашни животни скочили на мечката и тя отбранявайки се ги тръшнала на земята, ут'епала ги (не предумишлено) и изяла малко за да не стават зян. А бе ей стопаните, я си възпитайте добитъка да не съблазнява мирните горски животинки, че ще наскачат едни убийствени насекоми и да видите тогава......'Зела да ми се тръшка няк'ва баба, а ма бабо, тя мечката трЪси нещо по-младо ма бабо, да не е глупава мислиш. Ти ако зна'ш бабо, к'ви други лошотии мо'ат ти до'дат на главата, 'ич няма да са сетиш за мечката. Па' мо'е найдиш някое момче куражлийче, да поговори с мечката, да я вразуми, зер по форумите много таквиз има...
                          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Миналата година в района на х.Пробойница се навърташе мечка тъст ми е кореняк показва ми следите на едно дърво на около 2.40 от нокти дето се е протягала да си ги точи.Тръгнал човека за боровинки и видял пресните следи,дадох му съвет да се снабди с най- мощните пиратки на пазара и така и направи ,ходи из гората и гърми като гаубица и ей го никакви проблеми, бра си цяло лято боровинки скитори си из горите и няма помен от мечка!Там е голям дивоч ,на разходка посред лято с жена ми се натъкнахме на пресно разфасована овца
                            от вълк смърдеше си на пресни кървища ,тя изпадна в ужас и трябваше да се изнесеме бързо.Подобен случай пак там при разходка попаднахме на стадо диви прасета ,не по-малко опасни от хишниците,бях въоръжен с брадва и нож все едно с клечки за зъби върнах жена ми и дъщеря ми ,помогнах им да се качат на едно дърво и се върнах да ги видя точно колко са,с мятане на камъни далече от другата им страна на стадото май ги заблудих и се скриха в шубраците !Изобщо трябва да се действа според мен спрямо ситуацията,няма еднакви ситуации,няма еднакъв финал на случките,донякъде късмет ,донякъде съобразителност,но не е за подценяване познаването на планината и обитателите и,къде се крият през деня какви са им навиците !Единствено единаците вълци са непредсказуеми и могат да те изненадат навсякъде ,дори лято посред бял ден ,какъвто беше случая с овцата ,кой знае как я е влачил при положение ,че най близката кошара беше на 4 км.от мястото където я открихме и направо имах чуството ,че е бил съвсем близо,току така трапеза хищник не оставя единака обаче е много умен!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              То на страха очите са големи.Какви мечки,какви вълци какви пет лева.Двайсе години съм по гората всеки ден,почти винаги на хранилките засичам животни и няма до сега и най малкия признак на агресия.С едно изключение на две стръвници от Чехия които ме нападнаха и като видях,че са доста опасни доброволно си влезнах в тяхната палатка.Мечките в ловното стопанство ги знам по физиономия и по имена даже вече като се срещнем не ми обръщат внимание.Иначе колегите по горе са го казали,ходете си спокойно и не се притеснявайте,животните изпитват пет пъти по голям страх от хората.

                              Коментар


                              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от GVT Преглед на мнение
                                То на страха очите са големи.Какви мечки,какви вълци какви пет лева.Двайсе години съм по гората всеки ден,почти винаги на хранилките засичам животни и няма до сега и най малкия признак на агресия.С едно изключение на две стръвници от Чехия които ме нападнаха и като видях,че са доста опасни доброволно си влезнах в тяхната палатка.Мечките в ловното стопанство ги знам по физиономия и по имена даже вече като се срещнем не ми обръщат внимание.Иначе колегите по горе са го казали,ходете си спокойно и не се притеснявайте,животните изпитват пет пъти по голям страх от хората.
                                Бе и я смятам , че тия животни са пукнали от страх, ма ако минаваш през това село обясни им го на хората.
                                Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X