Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
    Мечките,живеят на тясно,не че са станали много,а за това че дърводобивните фирми изсякоха гората.По голите чукари и пънове не живеят мечки там с какво да се хранят.Нали всички вижда ме какво става в гората,резачки,камиони ,булдозери и за капак събота и неделя от АТВ-та ,джипове и мотори не можеш да се разминеш.Да не говорим за ловния сезон,тогава е като в Афганистан от всеки баир,се подава различна ловна дружинка.И няма шанс да се оправят нещата,каквото и да си говорим 120000 ловци са много за малкото гора останала,какво да правят животните,те не могат да емигрират.
    За това че гора не остана и че няма къде да се скрият и живеят животните си прав. И за армията от ловджии също. Обаче за е/ миграцията не си. Вярно е че са силно териториални, но видят ли зор си мигрират. Стига да има къде де.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Проблемът с мечките у нас е сериозен, а ще става все по-тежък. Този вид няма естествен враг в природата и непрекъстано неконтролирано увеличава числеността си, разселва се, като от най-подходящите обитания отива към все по-бедни, неподходящи и все по-близо до хората. Макар и хищник, през топлите месеци на годината храната му е предимно плодове. Но какво да правят мечките на есен, ако годината е неплодородна, какво могат да ядът на пролет, когато са изпосталели, а и половината женски имат гладни бебета? Единствената достъпна храна тогава е месната, но дивеч се лови трудно, домашните животни на много места са "изчезващи видове" и единствения "дивеч" за мечките се оказва човекът. За сега проблемите са предимно в Родопите, но очаквайте новини от Плана, Верила и Витоша.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Не бой се! Властта мисли по въпроса - поръчали са 100 спрея. /Поне така прочетох днес/ Ще има по един на няколко общини. Треперете Мецани!

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Мечките не нападат хора за да се хранят с тях, а за територия и то завземат нови и/или различни.Следователно старите са пренаселени или нещо ги гони от там.

          Дали трябваше да бъде убита мечка след инцидента ....-да, еднозначно, защото се създава ПСИХОЗА, защото тези хора трябва да се чувстват по-защитени от мечките.Варианта 'мечката убива ,а те я пращат в резерват' не работи там при месните хора.Който не вярва да отиде на место ,да поживее там, да разясни.Теоретици дал господ.....

          Вярно ,хората с действията си много ,ама много спомагаме за 'мечите нещастия'.Ако някой може да спре разсипването на гората да действа.Ще го подкрепя както мога.Но това е.....трудна и далечна работа в тез' ширини.....

          А като са толкова ценни тези мечки, не може ли малко да ги по-продадем....криза е.

          И ако въпроса е :-"те нас или ние тях"-предпочитам второто. "И вълка цял и агнето сито"...се опитват да ме убедят май, а тя приказката друга....
          Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

          Коментар


          • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от Теодор МБ Преглед на мнение
            Точно това бях тръгнал да пиша в темата, но виждам, че си ме изпреварил!

            Още веднага след случая написах, че ще е най-голямата идиотщина мечката да бъде убита. Дори и да бяха отстреляли "истинската" мечка, пак не трябваше да се прави това, ами да бъде преместена или прибрана в резервата. И някои други размисли относно дивата природа и българския национален лов. Но за съжаление някой ревностен мод тогава ми изтри мнението, без то да съдържа нещо обидно, нецензурно или противоправилно.

            Както и да е, лош пророк ли съм? Честито! Акция, проведена от ........... след това хората са се успокоили, че вече няма опасност и това е можело насила да доведе до нов инцидент, тъй като опасното животно е било - и все още е - всъщност живо!! А същевременно едно "невинно" /не, че другото е "виновно"!/ животно е било убито
            И правилното животно да бяха убили проблемът си стои.
            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

            Коментар


            • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
              Мечките,живеят на тясно,не че са станали много ...
              Със сигурност са си доста в онзи район, където са концентрирани повечето оплаквания за пострадали хора и добитък. И точно в този район не помня да съм видял голи чукари и пънове. Напротив, доста яка гора си е. Само че един път са ги развъждали в резерват наблизо, а на всичкото отгоре са вкарали от чужбина и друг "модел", който май си пада по-агресивен, отколкото нашенската кафява мечка.
              А, както вече се спомена, тези животни хем нямат естествен враг, хем са обявени за защитен вид. Поради това е близко до ума, че в резултат популацията им ще се увеличава, срещите с хора -също. И при положение, че все повече нямат страх от хората ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Аз отивам утре към Широка лъка. Стискайте палци да не четете за мен в новините.
                Ще проверя на място какво е настроението сред хората.
                ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Много ще се радвам да поосвежат колегите темата като първите постове... колко безопасни животинки са, и т.н.

                  A сега де?
                  Господи колко мъка има по този свят, Господи.......
                  Какви проблеми разнищвате, какъв страх от мечки, за какво въобще говорите, като не сте помирисвали Малка арда , Кутела, х.Кабата,Х.Пашалиица ,над резервата Тъмраш, около Белица-Лъки. За какви гори изчезнали, за какви мечки пренаселени .... в кой свят живеете?
                  Има една мечка "стръвница". Връщане назад НЯМА и само смъртта на мечката спасява хората. И докато не я убият ( правилната мечка) проблем има - сериен убиец с кожух броди из селата. Нещо странно ли е - има го в новините почти през вечер . Някой убил някой си.
                  Защо не убиете изверга удушил двете баби .....? Къде сте тогава ?
                  А за едната мечка - едва ли не ще направите митинг.
                  Разочарование .......
                  Има стръвница, ще бъде убите и толкова. Другите мечки които били пренаселили гората.... нещо не сте ходили в гора май....?
                  Всяка мечка която сме виждали през последните 10 години живее най-много 4 години.
                  И става на кюфтета без новини , без да застрашава нечии живот. Виждаме го всяка година. И тази също.
                  Мечката около Пашалиица вече я няма. Кюфтетата са вкусни. Дори познавам готвача ....
                  Мечката около Кабата също. И тя е сготвена вече . Нея поне я изследваха за трихинели.
                  Мечката над Тъмраш вече я няма. А си живееше спокойно до миналата година там. Имаше си и малко. Е - няма го и него. Успокойте се .
                  Като свършат мечките - кои животни ще ви пренаселват гората . Да ги започваме от сега .
                  Елените - имат рога. Отстрелват се тихо-мълком, както мечките.
                  Сърните - още повече, защото са доверчиви и лесна мишена.
                  И да не изброявам бракониерите които ВСЕКИ ДЕН стрелят "на месо" .....
                  Нещо стадното чувство ви е обзело . А това е лошо. Не правете мечките на кюфтета.
                  Те (ония които стопанисват ловните стопанства) това искат. Не го допускайте.
                  Жалко, че трябва да отстоявам подобно мнение. Жалко. Всеки ден съм в гората от 1993 година. Включително и около Малка арда (зет ми е от там ). Знам какво говоря и какво пиша.
                  А вие скоро ще разберете, че съм бил прав . Заблуждават ви , както с отстрела на мечката (невинна ) до Кутела.
                  С огорчение !
                  Последно редактирано от bgbul; 17-07-10, 23:03.

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                    Господи колко мъка има по този свят, Господи.......
                    ...
                    Нещо стадното чувство ви е обзело . А тове е лошо.
                    ...
                    С огорчение !
                    Мани за стадното чувство, че ще изтрият и тази тема (като оная за кучовете). Предостатъчно ми е овчо дори в градския парк. Прав си за стадното чувство, че ни е обзело, и че е лошо. Кога човешкият живот се обезцени до такава степен?
                    Господа "природозащитници"! Не щете и не щете да водите курсове на пострадалите колко са безопасни.
                    И ако не си вегетарианец - с какво животните дето са на кюфтета на трапезата ти са по-виновни от мечоците?
                    п.с. И като каза кога сме виждали мечка - трябва ли да се стига до там? Свършили били... ми да си внесем?
                    Последно редактирано от Rabin; 17-07-10, 22:48.

                    Коментар


                    • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                      Мани за стадното чувство, че ще изтрият и тази тема (като оная за кучовете). Предостатъчно ми е овчо дори в градския парк. Прав си за стадното чувство, че ни е обзело, и че е лошо. Кога човешкият живот се обезцени до такава степен?
                      Господа "природозащитници"! Не щете и не щете да водите курсове на пострадалите колко са безопасни.
                      И ако не си вегетарианец - с какво животните дето са на кюфтета на трапезата ти са по-виновни от мечоците?
                      п.с. И като каза кога сме виждали мечка - трябва ли да се стига до там? Свършили били... ми да си внесем?
                      Нещо не те разбрах .... важното е ти да се разбираш сам .
                      Аз не съм природозащитник. На мен просто мечките не ми пречат когато ходя у дома им .
                      Нито циганите , нито каквито и да е различни живи същества не ми пречат и не искам да ги изтребя от собственият им двор.
                      Не съм господ , а избивайки мечките с какво сте по-различни от самите хищници и мечките ?
                      Има инцидент - виновния да се накаже. Мечката - със смърт !
                      Нещо неясно ?
                      И за кой ли път решението за съдбата на някои си ( в случая мечките) ще се вземе от "компетентните хора" които се страхуват даже от див заек . Които не ходят в гората без охрана и без пушка.
                      Въобще - България си е България ! Решаваме лесно и после се чудим как да поправяме грешките.
                      Съдба, орисия и ние попаднахме във тия .(участниците в темата )
                      А сега на въпросите :
                      1. Тия животни на трапезата ние си ги отглеждаме изкуствено с такава цел. Отглеждай си мечки и си ги изтребвай на воля. Никой няма да ти пречи.
                      2. ДА- когато видиш мечка на живо колко спокойно си яде сливи и като те усети изчезва с ужас от теб ще разбереш колко са "страшни" тези МЕЧКИ.
                      Жалко, че пак се вързах да пиша. Аз съм в гората и ....там е приятно с мечките .

                      Коментар


                      • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                        Нещо не те разбрах .... важното е ти да се разбираш сам .
                        ...
                        Мисълта ми беше, че заради тълкуванията на шепа люде страдат всички. И не е само до тази тема. Като наскачат едни защитници на еди-какво си и еди-кого си... и нагазват дори в изконното ти право за оцеляване. И основно зад това стоят едни пари, което прави хуманната им позиция крайно лицемерна. Не говоря конкретно за теб, не се засягай. Повече няма да конкретизирам.
                        п.с. като все говориш, че сме им били на гости в дома им - ами отворилият темата също живее там. Откъде на къде има по-малко право от разни там животни?

                        от стр. 2 на темата:
                        Първоначално публикуван от bgbul
                        ...И мен като бях в казармата една змия ме гони 1 км по целия полигон . Колкото не получих инфаркт . Но сега съм на ТИ със змиите .Точно от страх го направих и не ги убивам . Знания и умения ...
                        Последно редактирано от Rabin; 18-07-10, 09:24.

                        Коментар


                        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                          Аз отивам утре към Широка лъка. Стискайте палци да не четете за мен в новините.
                          Ще проверя на място какво е настроението сред хората.
                          Където отиваш и Малка арда са на различните склонове на Родопа планина. Едва ли в Шриланка (така казваме на Широка лъка) ще знаят нещо повече за инцидента. И едва ли ги е страх от мечките.....

                          Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                          Мисълта ми беше, че заради тълкуванията на шепа люде страдат всички. И не е само до тази тема. Като наскачат едни защитници на еди-какво си и еди-кого си... и нагазват дори в изконното ти право за оцеляване. И основно зад това стоят едни пари, което прави хуманната им позиция крайно лицемерна. Не говоря конкретно за теб, не се засягай. Повече няма да конкретизирам.
                          п.с. като все говориш, че сме им били на гости в дома им - ами отворилият темата също живее там. Откъде на къде има по-малко право от разни там животни?

                          от стр. 2 на темата:

                          То хубаво няма да конкретизираш, ама пък цитираш. Това пак ме задължава ( от уважение) да отговарям. Иначе няма какво да кажа по темата повече. Аз разбирам нещата по мой си начин, ти по твой и така е с всеки. Нормално.
                          Никой не оспорва правото да оцеляваш. За всяко живо същество първия закон е :
                          ВАЖНОТО Е ДА ОЦЕЛЕЕШ ! Всичко останало е после....
                          Всеки реагира според този закон.(освен с промитите мозъци...или депресираните)
                          И тук идва РАЗУМА. Притежаваме го само ние - хората. И следва да осъзнаем толкова дългата еволюция на хомо-сапиенс .21 век сме.
                          За жалост сме далеч от такова осъзнаване . Особено в изостаналите кътчета на родината ни. Там си е 17-18 век, но това е друга тема.
                          И срещата на неподготвени хора тръгнали по тъмно за гъби с дивата природа е точно това което обсъждаме. И само в такива ситуации се получават инцидентите - прекалена самоувереност и самочувствие .
                          Така е в с. Малево (тихо този инцидент се потули ). Лошата мечка се оказа жертва на бракониери.....
                          Така се получи и в с. Кутела. Така е и сега.
                          Как една жена на възраст е прогонила страшилище с камъни и проклятия ? Представяш ли си го ? Закона за оцеляване ......
                          Цитираш ми минало събитие . Правилно - тогава бях гражданин, далеч от природата и всичко диво ме плашеше. Не бях помирисвал змия и диви животни. Сега не е така. И осъзнавам колко съм бил неук и слаб тогава ( в цитирания период ). Не искам да постъпвам така и днес.
                          Ето защо съм против стадното чувство на хора далеч от дивото и природата. Хора за които един излет в гората е събитие. И не споделям тяхното мнение, нито техните страхове. Дори с писането в темата се опитвам да споделя моите усещания .Жалко, ако е напразно !

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            bgbul, правя последен опит.
                            Щом си съгласен, че номер едно е оцеляване - едни хора са били нападнати. Животът им е бил в опасност. Има пострадал, има и починал. На никого не пожелавам подобно изживяване.
                            Поставяш разни философии пред живота на хората. Дори с изкривена информация (казваш, че били на изчезване, а е точно обратното).
                            И не на последно място - кога ще ходиш да обясниш на пострадалите това дето на нас?
                            И ще го кажа пак - защитниците на каквото и да било го правят за чужда сметка. Съзнаваш ли?
                            Неподготвени били тръгнали за гъби... Как да се подготвят? Ся както го мътят и джиповете из гората да забранят - ставаме като сиренцето в капана за мишки. И ако твоята система с наблюденията и "познаването на природата" беше бъгнала - нямаше да пишеш в момента. Щяха да са писали за теб.
                            п.с. Абе змия може ли да бяга 1 км и с каква скорост? Здрав човек бяга с тридесетина км/ч. Питам сериозно.
                            Последно редактирано от Rabin; 18-07-10, 19:59.

                            Коментар


                            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Гледам, чета и нищо не разбирам.
                              Кой и кога е казал, че да се ходи в гората е безопасно.
                              Та дори и в националните паркове?
                              В гората има мечки, вълци и всякакъв друг дивеч. Дивите прасета също са там.
                              Това е техния дом.
                              Това, че хората им влизат в дома е друга работа. Но задължението да се пазят си остава за тях.
                              А това, че на хора им се налага да крадат от манджата на мечките, е друга приказка.
                              Ако не сте ме разбрали, да попитам - Гъбите чии са?
                              На мечките, на хората или на червеите?

                              Коментар


                              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                                .....
                                п.с. Абе змия може ли да бяга 1 км и с каква скорост? Здрав човек бяга с тридесетина км/ч. Питам сериозно.
                                Черната мамба. Известна е с това, че гони обезпокоилите я хора и ги хапе многократно.

                                http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%...BC%D0%B1%D0%B0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X