Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Мен ме е страх от мечки и затова не ходя по гората.

    Коментар


    • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Интелигентни хора ! И хора свикнали с дивите животни. Странно просто решение, но изключително ефективно.
      У наше село - идентичен случай! Интелигентни мечки ! И мечки, свикнали с животните. Странно просто решение, но изключително ефективно - щом чуят звънчета и мислят, че им идва обеда...
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        У наше село - идентичен случай! Интелигентни мечки ! И мечки, свикнали с животните. Странно просто решение, но изключително ефективно - щом чуят звънчета и мислят, че им идва обеда...
        не сте спазили другото правило-да не се хранят дивите животни.

        Не е шега, приучат ли се дивите животни да намирах храната си покрай хората и започват да правят пакости. Накрая всичко завършва с някоя злополука и застрелване на животното от съответната служба.

        Пак по тия крайща на света в парковете, където има наличие на диви животни и по-специално мечки, контейнерите за боклук са затворени и си има надпис приканващ да се затварят за да не привличат диви животни. Научи ли се животното да си намира храна в контейнерите, рано или късно ще се сблъска с човек.

        Естествено, няма 100%-ва гаранция за никой. Всяка година има нападнати хора от мечка, кугар, дори четох за момиче загинало от нападение на койоти-нещо крайно необичайно. Странното е, че хората продължават да ходят из горите, да къмпингуват и т.н. Може би защото 1-2 нападнати(не убити) от мечка си е инцидент, докато няколко стотин загинали от ПТП на година си е грозна статистика.
        Toyota Land Cruiser BJ70 1985
        Lexus LS430

        Коментар


        • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          http://novinite-dnes.com/%D0%B2-%D1%...%B5-90110.html

          Значи има спрейове.Имам връзки в тамошната служба-ще питам.

          Коментар


          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Нов случай в с.Оряховец-Жена е тежко ранена, след като била нападната от мечка в района на село Оряховец, община Баните, тази сутрин.


            http://dnes.dir.bg/news/mechka-zastita-jivotni-6724283
            SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
            0878299791

            Коментар


            • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Ако гръмнеш с халосен патрон би трябвало да стреснеш дзвера. И сега какво, да не ходим в планината ли?
              ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
              СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

              Коментар


              • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Първоначално публикуван от Златко Илев Преглед на мнение
                Нов случай в с.Оряховец-Жена е тежко ранена, след като била нападната от мечка в района на село Оряховец, община Баните, тази сутрин.
                Впечетли ме, как другата възрастна жена без оръжие успява на два пъти да изгони звяра...
                Имаше преди години подобен случай. Един доста възрастен дядо влиза в пещера да се скрие от буря. Вътре обаче попада на вълк, човека пак е без оръжие. В разразилата се борба, дядото успява да прегризе гърлото на вълка със зъби...Survivor...

                Коментар


                • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                  Ако гръмнеш с халосен патрон би трябвало да стреснеш дзвера. И сега какво, да не ходим в планината ли?
                  Да ти кажа, леко започвам да се замислям дали да не избягвам някои райони на Родопите. Или поне да ограничавам пешеходните разходки из гората там. Миналата година съвсем спокойно си се размотавахме точно в този район, на не повече от 2 км от с. Малка Арда.
                  Ама нашата е лесна. Хич обаче не завиждам на местните хора, които няма къде да мърдат. Те живеят в и от планината ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Много ще се радвам да поосвежат колегите темата като първите постове... колко безопасни животинки са, и т.н.
                    Първоначално публикуван от bgbul
                    Лошото на твоята позиция е следното :
                    Когато ги имаш един ден , няма да има меча сланина . Причината - самоувереното и страхливо поведение на несигурен човек . Нямам пред вид теб , а всеки който мисли , че мечката яде хора . И всеки който посяга да убива диви изчезващи видове .
                    Ако искаш - около мен има няколко мечки( около 100) . Ела да те запозная . Карамуш е едното място . Жена ми е от Лъки .
                    Ако вярваш на журналисти , дето пишат за в с. Малево случая с мечката . Аз там ходя за гъби . Заповядай и ти . Познавам района наизуст . Има мечки ( 2 бр )- кротки и избягват срещи .
                    А случая в Малево - ловеца ( бракониера ) ранява мечката .
                    Нататък всичко което прави мечката е защита на живота си .
                    Човека ( бракониера с ловен билет ) го познавам . Добър човек .
                    Добре въоръжен , с приятели ловци . И те с добро оръжие .
                    Обаче разсъждават като теб . Да изтребят всичко дето мърда ..... заради хубавите кюфтета и сланина .
                    Повече няма да кажа - показах си отношението към случая.
                    Жалко е , че хората си мислят за превъзходство "оръжието ".
                    Дори не осъзнават колко по-силен е човек познавайки поведението на околните животни .
                    Най-много нещастни случаи има на ловци , а не на невъоръжени хора . Статистика .
                    Не се заяждам . Аз си имам отношение и поведение към дивите животни . И съм доволен от срещите си с мечките , змиите и другите .
                    И се чувствам хищник когато поискам .
                    Не убивайте мечки ! Те са много умни и добри животни . Хранят се с плодове ( сливи, дренки , къпини ) и не нападат хора .
                    И аватара ми е достатъчен за да покажа отношението си .
                    A сега де?
                    Последно редактирано от Rabin; 15-07-10, 08:07.

                    Коментар


                    • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Малко странно ми се стори, че ут'епаната мечка била.....70 кг-още тогава си помислих....да не би това да е мечето, ...де факто за него не се чу нищо......Тия дни има нов случай....с жена......
                      Друга стръвница или.....
                      К'во им става на тия мечки ? Явно кризата обхваща и гората...........
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                        Друга стръвница или.....
                        К'во им става на тия мечки ? Явно кризата обхваща и гората...........
                        Резултатите от ДНК-анализа на убитата мечка след смъртта на 65-годишния Никола Шиков от смолянското село Кутела са показали, че животното не е това, което го е убило. Почти два месеца след смъртта на Шиков, който бе нападнат и разкъсан от мечка на 17 май и съобщението за отстрела й, става ясно, че е убито грешно животно, съобщава информационният портал "Смолян днес".
                        От тук:


                        http://dnes.dir.bg/news/smoljan-mech...ivotni-6730385



                        И още:

                        http://dnes.dir.bg/news/mechka-zasti...i-6731904?nt=4
                        SUBARU LEGACY 2.2 4WD GX
                        0878299791

                        Коментар


                        • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Първоначално публикуван от agogov Преглед на мнение
                          Малко странно ми се стори, че ут'епаната мечка била.....70 кг-още тогава си помислих....да не би това да е мечето, ...де факто за него не се чу нищо......Тия дни има нов случай....с жена......
                          Друга стръвница или.....
                          К'во им става на тия мечки ? Явно кризата обхваща и гората...........
                          Нещо такова, кризата побърква нас, а ние гората и животните... В момента мечките в БГ са много повече отколкото могат да живеят заедно. Те са животни със силно развит териториален инстинкт. Сега са много нагъсто и повечето от тях се доближават да търсят храна до населените места. Вина затова имат и съответните служби занимаващи се с контрол над дивеча. Решение има... и то със сигурност не е да се изтребват безцеремонно.
                          А по темата да кажа на колегата, който я е започнал:
                          От всички животни в гората само мечка може да те нападне и тя ще го направи ако се чувства застрашена. А сега за съжаление, както писах по-горе - всички са застрашени, живеят на тясно
                          Jeep Cherokee Limited 2.5 tdi + BF Goodrich All-terrain
                          if there is no fishing and hunting in paradise, i'm not going...

                          Коментар


                          • От: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Мечките в града и по пътищата са много по-опасни от горските мечки.
                            Всички са стръвници и настървени по всяко време.
                            Дано се измисли подходящ спрей за тях най накрая.

                            Коментар


                            • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Първоначално публикуван от Златко Илев Преглед на мнение
                              Резултатите от ДНК-анализа на убитата мечка след смъртта на 65-годишния Никола Шиков от смолянското село Кутела са показали, че животното не е това, което го е убило. Почти два месеца след смъртта на Шиков, който бе нападнат и разкъсан от мечка на 17 май и съобщението за отстрела й, става ясно, че е убито грешно животно, съобщава информационният портал "Смолян днес".
                              Точно това бях тръгнал да пиша в темата, но виждам, че си ме изпреварил!

                              Още веднага след случая написах, че ще е най-голямата идиотщина мечката да бъде убита. Дори и да бяха отстреляли "истинската" мечка, пак не трябваше да се прави това, ами да бъде преместена или прибрана в резервата. И някои други размисли относно дивата природа и българския национален лов. Но за съжаление някой ревностен мод тогава ми изтри мнението, без то да съдържа нещо обидно, нецензурно или противоправилно.

                              Както и да е, лош пророк ли съм? Честито! Акция, проведена от ........... след това хората са се успокоили, че вече няма опасност и това е можело насила да доведе до нов инцидент, тъй като опасното животно е било - и все още е - всъщност живо!! А същевременно едно "невинно" /не, че другото е "виновно"!/ животно е било убито
                              Последно редактирано от derhunter; 15-07-10, 23:39. Причина: цензура
                              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

                              Коментар


                              • От: До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                Мечките,живеят на тясно,не че са станали много,а за това че дърводобивните фирми изсякоха гората.По голите чукари и пънове не живеят мечки там с какво да се хранят.Нали всички вижда ме какво става в гората,резачки,камиони ,булдозери и за капак събота и неделя от АТВ-та ,джипове и мотори не можеш да се разминеш.Да не говорим за ловния сезон,тогава е като в Афганистан от всеки баир,се подава различна ловна дружинка.И няма шанс да се оправят нещата,каквото и да си говорим 120000 ловци са много за малкото гора останала,какво да правят животните,те не могат да емигрират.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X