Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

    Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
    Ай, ай, ай, как я намери тази антика...

    Коментар


    • #92
      До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
      Ай, ай, ай, как я намери тази антика...
      В тоя форумец има и нещо истинско за който може да чете, напук на модерните напоследък розови псевдо "евро-еко... " сещате се! Ще мине и на псевдо-екото модата... кой кво си иска да си пише!
      п.с. нито е малък форумът, нито е малко ценното инфо... идва ми в повечко обаче криворазбраната цивилизация, дето става като нова демагогия!
      Последно редактирано от Rabin; 18-05-10, 21:28.

      Коментар


      • #93
        До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

        Старый медведь учит молодого:
        - На человека надо нападать так, чтобы он успел тебя увидеть и среагировать.
        - Зачем?
        - Они потом вкуснее, в них уже говна нет.

        P.S. При нас някъде през 90-та година един офицер от наша бригада застрелял мечка с един изстрел от АПС. Иначе пак си повтарям въпроса - откъде се купува фалшфеер?

        Коментар


        • #94
          До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

          Всичко бега от огъня как казва Сибирски една газова горелка и си Бога на горатаСмятай като надуеш пламъка кой ще устои
          К мирной жизни не пригоден.
          Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
          ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

          Коментар


          • #95
            До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

            Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
            Всичко бега от огъня как казва Сибирски една газова горелка и си Бога на горатаСмятай като надуеш пламъка кой ще устои
            Въпросът Старий е, дали ти преди да се заиграеш с огънчето ще устоиш спокоен на нападаща те мечка или ще си боядисаш кафяви гащите и ще поставиш нов световен рекорд по бягане с препятствия?

            Коментар


            • #96
              До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

              Познавайки някои ловци от региона (а те са много), са ше има небивала хайка, която дано свърши добре за всички ловци. Сега се точат пушки и ножове - страшна работа. Сигурен че документите вече са подадени и на мечката и е спукана работата...100% ше има и гастрольори.

              Жалко за човека, но какво ше се случи сега ... леко ме плаши!

              Коментар


              • #97
                До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                Спамъри такива Сибирски ще излезе най-прав. Моментално задействие и наистина ефективно.
                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                Коментар


                • #98
                  До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                  Имам леко глуповат въпрос.
                  Ако популацията на мечки в района е много голяма и не могат да се изхранват мечките защо човекът не е бил изяден след като е бил убит според вас ?
                  When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                  Коментар


                  • #99
                    До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                    Първоначално публикуван от persuader Преглед на мнение
                    Имам леко глуповат въпрос.
                    Ако популацията на мечки в района е много голяма и не могат да се изхранват мечките защо човекът не е бил изяден след като е бил убит според вас ?
                    А според теб защо е убит? И защо не е изяден?
                    ДНЕВНИКЪТ НА СТАС
                    СВЕТЪТ НА МАИТЕ. ГВАТЕМАЛА, БЕЛИЗ И ХОНДУРАС

                    Коментар


                    • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                      Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
                      Въпросът Старий е, дали ти преди да се заиграеш с огънчето ще устоиш спокоен на нападаща те мечка или ще си боядисаш кафяви гащите и ще поставиш нов световен рекорд по бягане с препятствия?
                      Мечката ше те нападне от страх ако я изненадаш и няма време да избяга или ти и затваряш пътя за отстъплениеДемек оставиш я без изход от положението.Ако вали дъжд и ти се промъкваш срещу вятъра тихомълком(а защо го правиш това е друг въпрос)вероятноста да я видиш на два метра пред тебе е реална особено в глухите райони .А като си изкарате акъла взаимноако не търтиш да бягаш най вероятно ше провокираш нападение с превантивна цел от нейна гледна точка
                      Мисълта ми беше(под впечатление от една картина в която първобитни хора прогонват мечка с главни от огъня и кадри от филма Трапера)ако имаш една малка удобна за носене горелчица която да може да се пали светкавично и да прави поне половин метър пламък.Или нещо като това където описва Сибирски по имаш шанс да я отблъснеш ако има на къде да бяга.Защото ако си и запушил пътя за бягство нищо чудно да те сгази като пиян говнозаедно с горелкатаА и не забравяй че и най тромавата мечка е по бърза от човека.Така че да се вслушаме в съветите на хора с опит и да се движиме шумно или с куче из гората и шанса да я видиш е нулев.

                      Много ми е интересно как е протекла срещата с нея при убития човек.Дали ще изяснят подробности щото нападението не е от глад тоест в случая нямаме мечка човекоядец.Защо е станало нападението е много важно да се разбере за да няма недоразумения в бъдеще време.

                      И последно не забравяйте че доскоро братята роми (неотличаващи се с особена смелост)прогонваха този опасен и кръвожаден звяр да му вземат меченцатаи да ги изтезават цял живот с халка на носа по панаирите

                      И най последно то си има поговорка ...Който го е страх от мечки да не ходи в горатате от това по лесно.......
                      К мирной жизни не пригоден.
                      Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                      ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                      Коментар


                      • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                        Горко им на мечките сега в Родопите. Покрай една виновна колко невиновни ще си отидат...

                        Коментар


                        • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                          Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                          .........,но опита ли веднъж нещо го прави пак. Пример е всяка мечка напуснала условното вегетарианство. .........
                          Няма шега. Хънтъра го е казал съвсем ясно. Ръжда и жена тръгне ли.....спиране няма. Така и при мечките. Пробва ли стръвница лесен лов-спиране няма. Минава на гъбари.

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ............А към Явор - просто бъди предпазлив и винаги малко шумен когато си в гората . Нищо не се променя с една полудяла мечка .
                          !
                          Променя се доста. Виж по-горе.

                          На Явор да кажа, че при всички положения едно късо оръжие би било някакво успокоение и доста по-добър вариант от без такова. И няма нужда от .45, .50 .... Все пак отива на разходка, а не на лов с късо.

                          И личното ми мнение за "кривналата" мецана. Трябва да се застреля веднага след инцидента. И после да се иска разрешение от МЗГ. Защото е общоизвестно, че сроковете за подобни решения се бавят поняга повече от половин година.
                          Освен ако не каже Бойко.
                          За жалост продадох старото муле след 12 годишна езда. Утехата е, че отива при ловец.

                          Коментар


                          • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
                            Горко им на мечките сега в Родопите. Покрай една виновна колко невиновни ще си отидат...
                            Жалко за загиналия но хубав предлог се намери...Да избием полудялите мечки...А как е станало що никой не казва.

                            Миналата година нали имаше шум около нападението на мечка над ловец като се разровиха нещата и нещо случая утихна.Май оная не е била напълно полудяла

                            До идеята на колегата от горния пост;да се застреля веднага;...Е да де ама как ше я познаеш?Или ходиш и тепаш наред се ше я думнеш и нея.....
                            К мирной жизни не пригоден.
                            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                            Коментар


                            • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                              Първоначално публикуван от Stas Преглед на мнение
                              А според теб защо е убит? И защо не е изяден?
                              Нямам идея.
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • До: Не съм ловец.Как да се защитя в гората?

                                За колегата който питаше защо след като е убила не го е изяла. Както каза Стария, вероятно нападението е от изненада или от невъзможност за отстъпление, не от глад. До тук условно ясно. Навлизаме в територията на дивите животни и трябва да се съобразяваме с това но...Това е и територията на живот на местното население, и тя е извън резервата. Да знаеш че мецаната при следваща среща с човек ще види лесна плячка. Ако оживее до тогава де. И ако това наистина стане повод да се изтрепят един куп други меци направо ще е жалко.
                                Последно редактирано от derhunter; 19-05-10, 13:55.
                                Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                                Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                                В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X