Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • На мен, ляво и дясно ми излизат горе и долу на снимката, на която са заедно. Всички са печурки, но на по-младите, ресничките са по-бледи.Нормално.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от 19R Преглед на мнение
      За трите от ляво - печурка ,ама за тези от дясно не съм сигурен защото отдолу спорите не са със същия цвят.
      По снимка трудно може да се прецени имаш ли съмнение(особенно при печурките) ХВЪРЛЯИ!

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Съгласен съм. Аз така правя. Най-малкото съмнение и хвърлям.

    • Първоначално публикуван от jiko64 Преглед на мнение

      По снимка трудно може да се прецени имаш ли съмнение(особенно при печурките) ХВЪРЛЯИ!
      Хвърлих уж по-младите. Сърнели също намерих.Преди години чух ,че доста хора са се натровили от двойник на сърнела.
      Прикачени файлове

      Коментар


      • TigerHunter
        TigerHunter коментира
        Редактиране на коментар
        Сърнели, видя ли ги малки но напълно отворени, хвърлям. Отделно миришат на мърша, за които говоря. Освен това, не е ценна гъба в моята класация. Мога да набера много, но не са нищо изключително.

    • Резултати от днешния витошки гъбинг- 1,7 кг. пачи крак и 2,7 кг. дъбова манатарка. Малко инфо за събиращите рижийка, май е излязла. Днес на три места намирах групи по десетина гъби, доста едри(по десетина сантиметра диаметър). В едно смесено насаждение бял бор и цер, и в две смърчови. Знам едно смърчово насаждение под заслона Пинко, където излиза доста рижийка, но не ми се катери до там, а и не я бера. Друга информация от снощи- обади ми се един авер от Берковица, манатарката е яко тръгнала там, орките са плъзнали по Петрохан, та до седмица очаквам вълната да дойде и тука, по Витоша.

      Коментар


      • Завиждам ти (без лошотия, разбира се), че имаш време. Радвам се. Точно сега, тия дни е якия момент на манатарката, След две седмици като засуши и край на сезона до наесен.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • Един съученик от вчера

          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200628_115154.jpg
Прегледи:509
Размер:531.2 КБ
ID:6618212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200628_113811.jpg
Прегледи:499
Размер:362.4 КБ
ID:6618213


            От днес
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • Много сухо при тебе, пачункото ми се вижда съсухрен. Иначе и ние днес с братчеда толкова набрахме, към кило и половина манатарка и две-три шепи пачи крак.

              Коментар


              • От две седмици горя нафтата на джипа и все капо се прибирам.Последните дни обаче е повече от доволно.Вчера и онзиден ,по около час и половина бране допринесоха за направата на 40 буркана бланширана манатарка и незнаен брой пакети във фризера.Общо около 70кг качествена и чиста гъба.Днес съм на работа ,утре пак ....
                Прикачени файлове
                Mitsubushi Pajero 2.5 TDi SS TOP
                Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 113h.p. 4WD automat 2004
                Nissan Terano 2.4i дълго с газ
                0888383218 /ако не вдигна ,значи вадя риба/

                Коментар


                • Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20200628_161100.jpg
Прегледи:501
Размер:672.4 КБ
ID:6618380 Айде и две като за учебник.Борова.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • Сутринта направих един много успешен и бърз гъбинг в ниското- 6,8 кг. манатарка и три булка гъби. Този път бях първи в 5,50 и 40 минути жънах на спокойствие. Към 6,30 зпочнаха да идват конкурентите, гъби имаше за всички ранобудници. Направи ми впечатление че манатарките вече са по разперени, с по- тънки дръжки и по нямат червеи. Явно от първите жеги, само дано не секне растежа.

                    Коментар


                    • Някой да е брал печурка тази година?
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • Да, вчера намерих няколко и имаше доста брани.

                        Едни от печурките, които намерих имаха жълтеникаво по шапката, явно където тревата я е притискала и на места по ръбчето на гъбата. Като я срежа, като че ли пак изкарва лек нюанс на жълто. Доколкото знам жълтее карболовата печурка и то само на пънчето. А тя се различава по неприятната миризма. Тези си миришеха хубаво на печурки

                        Коментар


                        • TigerHunter
                          TigerHunter коментира
                          Редактиране на коментар
                          Знам ги тия жълтенишкавите. Не ги бера за всеки случай. Така съм свикнал. Иначе, наистина не миришат на карболка. Печурката си е от бяло през кремаво до кафяво.

                      • Пачият крак по Витоша нещо дава фира, едно че го няма, друго че е съсухрен. Днес набрах към 600 грама, същите мумии като на колегата горе на снимката. Дано не му е последно излизане. Иначе манатарка се намира тук там, набрах 2,4 кг.

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Някой да е брал печурка тази година?
                          Сутринта намерих две, едната огромна, но не ги бера, направих им една снимка. Бяха на една ливада между две дъбови насаждения.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X