Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Българският език

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Българският език

    На всеки се случва. Вчера сутринта исках да си купя дъвка - дражета, но рекох: "Ако обичате, дръвка...".

    Важното е в крайна сметка да се разберем. Хора сме.
    Искам България чиста!

    Коментар


    • #47
      До: Българският език

      Първоначално публикуван от Spas55 Преглед на мнение
      На всеки се случва. Вчера сутринта исках да си купя дъвка - дражета, но рекох: "Ако обичате, дръвка...".

      Важното е в крайна сметка да се разберем. Хора сме.
      Ако си бил в аптека, и "дръвка" щяха да ти дадат. От тия сините.

      Само цената е друга....

      По темата само ще кажа че не можеш да научиш някой, който не желае да се научи. Тук във форума има един екземпляр, дето не подлежи на обучение. А опити имаше доста. Резултат нулев.

      Със сигурност и аз допускам много грешки, ама поне се стремя да намаляват. Тия неща се учат в училище, после е изгубена кауза, за съжаление.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        До: Българският език

        wh47 480u7 h4xxz02z 1337 ?
        7h323 |5 3v3n 600613 |n h4xzz02z:
        http://www.google.com/intl/xx-hacker/
        Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

        Коментар


        • #49
          До: Българският език

          ????

          Коментар


          • #50
            До: Българският език

            Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
            wh47 480u7 h4xxz02z 1337 ?
            7h323 |5 3v3n 600613 |n h4xzz02z:
            http://www.google.com/intl/xx-hacker/
            )))))
            "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

            Коментар


            • #51
              До: Българският език

              а от лиготия забравих да дам един удачен пример:
              поровете в историята и прочетете за реакциите на интелектуалци и общественици срешу правописната реформа, предложена от правителството на Ал. Стамболийски - езикът стига до това развитие доста по-късно и общо взето и досега си е непроменен - става дума за азбуката и изписването
              Войната е мир, свободата е робство, невежеството е сила.

              Коментар


              • #52
                До: Българският език

                Първоначално публикуван от RW* Преглед на мнение
                Гледам българския не ви е проблем ,ще можете ли да ми разшифровате това :

                Днес, 19:43
                monocross
                Младши участник
                Дата на включване: Dec 2007
                Публикации: 1
                Точки (при гласуване): 0


                До: За ремонта на цилиндри извършван от Баджо?
                може ли дами насо4и те как ви лагери на коляновиа вал оти миг смениха но пак мина 2-3 месеца и пак имам 6ум двигтела маистороо каза це стругарги правил лагерите за ямаха ХТ 600
                ======================================================
                Ама аз да не сам строгар!

                Коментар


                • #53
                  До: Българският език

                  Първоначално публикуван от ivanik1978 Преглед на мнение
                  а от лиготия забравих да дам един удачен пример:
                  поровете в историята и прочетете за реакциите на интелектуалци и общественици срешу правописната реформа, предложена от правителството на Ал. Стамболийски - езикът стига до това развитие доста по-късно и общо взето и досега си е непроменен - става дума за азбуката и изписването
                  =======================================================
                  Как в воду глядел: в момента чета "Корона от тръни" на Стефан Груев. Много интересно и обективно за Стамболийски. Преди години я бях захвърлил, книгата. За всяко четиво човек трябва да дорасне, или порастне.
                  Понеже сега за правописа ще ме ме гледат под лупа, погледнах в "Правописния и правоговорен..." относно дораСНе и пораСТне. Еднакъв корен, а различно приложение. Век живи - век учись!

                  Коментар


                  • #54
                    До: Българският език

                    Първоначално публикуван от velio Преглед на мнение
                    Наблюдение и съпоставка:
                    1. Изискваш хората да са взискателни към езика си, а пишеш за "невзискателна компания". Това плод на възможност или невъзможност е?
                    2. Сайтът, доколкото знам, не е за кулинарни удоволствия на "4-5 пенсионера".
                    3. Извиненията са белег на възпитание и добър тон, но по същество не са нужни никому. Особено на този, към който са насочени.
                    4. Не виждам как съм те обидил, а и модераторите също.
                    5. Нима ме каниш да се обиждаме на някакъв въображаем "инженерен тепих"!? Това пък що за светоусещане е?
                    И още нещо - правилно е да се напише "вельо", а не "ВелИО". 3 грешки в 5 букви "си е цифра" /въпреки, че е правилно да се каже "си е число"/ Инженерно казано - 60% брак в правописа. Множко е, а нали за езикова култура си говорим тъдява.
                    =======================================================

                    Вельо,
                    тъй като захвърлихме томахавките, и захапахме лулата на мира, искам да те зарадвам. Случи се!
                    Ти си музикант и най-добре ще оцениш увенчания с успех напън.
                    Навремето правих опити да се уча на акордеон. С един пръст.Но страшно ми досаждаха...черните клавиши! Мразя ги вече 60 години!
                    Писах обосновани предложения до Европейската Комисия по Изкуствата и, след дълги протакания, е приет Закон:
                    Премахват се от клавишните инструменти на територията на ЕС черните клавиши!!
                    Сега всеки ще може лесно да стане музикант.
                    От практическа страна, мисля да направя фирма от момчета със специални клещи - пианозъболекари, които срещу заплащане да хармонизират клавира с изискванията на Съюза.
                    За роял - 200 лева, за пиано -150, за акордеон - 50. За орган! - не ми се мисли! - ще искам 1000! То пък, в България имаме, май 1-2 органа само.
                    Понеже Джорджо - проектант, конструктор - ми чете редовно пощата, и за него съм помислил. По-лесно беше да убедя Европа да закръгли числото "пи" на 3.00!
                    Сега всякакви кръгове, сектори и сегменти можем да пресмятаме наум!
                    Да не се подлъжеш за слятото изписване на "наум" и ме заръфаш отново!
                    Wrong action!

                    Коментар


                    • #55
                      До: Българският език

                      Първоначално публикуван от Симеон;273242 ...Писах обосновани предложения до Европейската Комисия по Изкуствата и, след дълги протакания, е приет Закон:
                      [B
                      Премахват се от клавишните инструменти на територията на ЕС черните клавиши![/B]!
                      ...

                      Понеже Джорджо - проектант, конструктор - ми чете редовно пощата, и за него съм помислил. По-лесно беше да убедя Европа да закръгли числото "пи" на 3.00!
                      Подкрепям! Особено за "пи", което досега си беше жива мъка и безобразие!

                      Поздрави!
                      Искам България чиста!

                      Коментар


                      • #56
                        До: Българският език

                        Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                        . Елочка Людоедка уже в напряге. Ее не понимають. Слишком много слов толкает.
                        =====================================================
                        ты неотразим
                        не убивайтесь так,дамочка! вы так не убьётесь!

                        Коментар


                        • #57
                          До: Българският език

                          А както е известно има реформи и риформи. Махането на пълния член, женския род, структурирането на фразите в английски стил и използването на думите не по смисълът им и без да се разбират, грешките в падежите, предлозите, склоненията и времената свидетелстват за глупост, необразованост и са откровен войнстващ идиотизъм, не развитие на езика.
                          Даже когато във всички случаи от живота се използват 20 думи.
                          Това е Бейзик бългериън, не езикова реформа. Адаптиран за дебили.
                          Аз спрях да пиша в теми на такъв език, дори и повдигнатият въпрос да е важен и интересен. И няма да преосмисля позицията си.

                          Коментар


                          • #58
                            До: Българският език

                            Някога и аз се застъпих за родния ни език в този форум. И за азбуката му. Даже ще се похваля, че по моя идея някои видни люде тук си смениха никовете от маймуница на кирилица. Обаче масовата практика си продължава - за чист език да апелират и хора с латински никове, които са просто името им на маймуница, а не някакъв термин.
                            Друго ме дразни - различният аршин, с който мерим. Получава се така, че човечец, написал нещо на латиница и веднага извинил се с техническа невъзможност да го направи на кирилица, тутакси му бива отрязвана главата (изтриван поста имам предвид), а друг, пишещ цели теми на чужд език, понякога с откровени псувни в текста бива поощряван. За всички други езици има отделно гето, в което да пишат инакоговорящите, само руският е изключение. Сега ще наскачате - бил съм русофоб! Не съм, просто обичам еднакво всички чужди езици и на никой не давам предимство, за да не се сърдят. Аз лично мога да псувам на четири...
                            Моите уважения към "товарищ польковник A.Moralez" и другите руски колеги, но аз се опитвам прилежно да пиша в техните форуми на руски език. Но и на руски да пишат - ние ги разбираме, нали нашата азбука сме им дали! Лошото е, че наши сънародници си упражняват знанията по руски след това до безкарай...
                            И започналият тази тема се дразни от чуждиците, а сам вкарва руски такива и си завършва постовете с руски цитати.
                            Така че, колеги - аршинът е важен! (Така, де - метърът, рулетката...)

                            П.П. Ако съм пропуснал някъде, тук има допълнителни препинателни знаци:
                            ???!!!!....,,,,;;;;::::
                            А тук пълни членове:
                            ът, ът, ът; ят, ят,ят

                            Коментар


                            • #59
                              До: Българският език

                              Руснаците като братя и по азбука са винаги добре дошли да пишат където желаят тук на руски... но и аз не разбирам защо веднага някой българин започва да отговаря на руски... Дайте да се уточним: Българите пишем на Български а Руснаците на Руски...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #60
                                До: Българският език

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Някога и аз се застъпих за родния ни език в този форум. И за азбуката му. Даже ще се похваля, че по моя идея някои видни люде тук си смениха никовете от маймуница на кирилица. Обаче масовата практика си продължава - за чист език да апелират и хора с латински никове, които са просто името им на маймуница, а не някакъв термин.
                                Друго ме дразни - различният аршин, с който мерим. Получава се така, че човечец, написал нещо на латиница и веднага извинил се с техническа невъзможност да го направи на кирилица, тутакси му бива отрязвана главата (изтриван поста имам предвид), а друг, пишещ цели теми на чужд език, понякога с откровени псувни в текста бива поощряван. За всички други езици има отделно гето, в което да пишат инакоговорящите, само руският е изключение. Сега ще наскачате - бил съм русофоб! Не съм, просто обичам еднакво всички чужди езици и на никой не давам предимство, за да не се сърдят. Аз лично мога да псувам на четири...
                                Моите уважения към "товарищ польковник A.Moralez" и другите руски колеги, но аз се опитвам прилежно да пиша в техните форуми на руски език. Но и на руски да пишат - ние ги разбираме, нали нашата азбука сме им дали! Лошото е, че наши сънародници си упражняват знанията по руски след това до безкарай...
                                И започналият тази тема се дразни от чуждиците, а сам вкарва руски такива и си завършва постовете с руски цитати.
                                Така че, колеги - аршинът е важен! (Така, де - метърът, рулетката...)

                                П.П. Ако съм пропуснал някъде, тук има допълнителни препинателни знаци:
                                ???!!!!....,,,,;;;;::::
                                А тук пълни членове:
                                ът, ът, ът; ят, ят,ят
                                Харесва ми това мнение
                                Но искам само да коментирам латинските никове (и моя е на латиница), това изписване дава възможност да се влиза от компютри (и не само повечето съвременни телефони също могат да ме вкарат във Форума), без кирилица. Това е и единственото "оправдание" за моя "ник"

                                П.С. Забравих пълните членове и запетайки да добавя, може би трябва да си спретна подпис ",,,,,,ът,ят..."trade mark Паджеровод

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X