Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пожар на Витоша

    Знам аз много добре за бързите и лесните пари, но в България вече има и хора, гледащи напред към големите, макар и не толкова бързи и лесни пари. На Цеко и подобни, плановете се простират отвъд насъщния мандат на политика.

    Което донякъде е добре. Тези хора ще искат стабилност. След някое и друго поколение ще установят, че най-евтино стабилност се постига със законност.

    Едва ли не, ще си изградим елит.

    Коментар


    • От: Пожар на Витоша

      П.П. Извинявам се за грешките но пиша от телефона!

      Коментар


      • От: Пожар на Витоша

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Знам аз много добре за бързите и лесните пари, но в България вече има и хора, гледащи напред към големите, макар и не толкова бързи и лесни пари. На Цеко и подобни, плановете се простират отвъд насъщния мандат на политика.

        Което донякъде е добре. Тези хора ще искат стабилност. След някое и друго поколение ще установят, че най-евтино стабилност се постига със законност.

        Едва ли не, ще си изградим елит.
        Това което искам да кажа е, че според мен Цеко Минев е само част от цялата схема и дори във финансов аспект неговата схема е на втори план именно заради нейната дългосрочност..!

        Коментар


        • От: Пожар на Витоша

          Той Цеко, не че е толкова далеч, въпреки че наистина не заслужава чак това внимание, което насочиха към него "еколозите" (а може би и това не е случайно). Освен безспорният "цар-строителство", го има и моментът със дърводобива наистина, но съвсем не е за пренебрегване и (споменатият вече погоре) епизод със ловните стопанства - там непринудено изплува образа на видния деятел Емил Димитров. Спомнете си какъв беше първият законодателен акт на - тогава новото ни - Народно събрание, спретнат в трескав порядък по време, в което те се бяха лишили дори от заслуженият си отдих...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Пожар на Витоша

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Знам аз много добре за бързите и лесните пари, но в България вече има и хора, гледащи напред към големите, макар и не толкова бързи и лесни пари. На Цеко и подобни, плановете се простират отвъд насъщния мандат на политика.

            Което донякъде е добре. Тези хора ще искат стабилност. След някое и друго поколение ще установят, че най-евтино стабилност се постига със законност.

            Едва ли не, ще си изградим елит.
            Че те отдавна са го установили. Законност = поръчваш си закон за горите, такъв, какъвто искаш и готово
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Пожар на Витоша

              Днес в парламента, опозицията най-накрая се "усети" какво и от кого е заложено в новия закон за горите и започна плахо да наддава вой. Имам чувството, че форума "вързва гащите" на много родни политици...

              Коментар


              • От: Пожар на Витоша

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Тогава май шамарите му се разминаха на косъм-няма да казвам от кой,но след тая случка еколога се шматкаше из щаба като "ударен електрон".Стига толкова.П.П.Според мен той със своя инат е виновен за разрастването /от 50 на 250 дк./.Просто не разрешаваше да се правят просеки.
                Точно вчера в скайп коментирах , че той е виновен !
                "[10.7.2012 г. 23:38:06] Людмил Кюковски каза: През цялото време беше най-съмнителен , гледахме пожара как за 2 мин се разрастваше с 22-25 метра а той седеше и ни обясняваше че не е така и не върви ......... За всяко едно нещо и идея скачаше ...... виждаше се колко му пукаше , а той познава тая гора много добре , всичките идеи които даваше бяха губене на време ,часове и ресурси......"
                Ето тоя индивид някой ако беше го премахнал още първия ден .......... с много ама много по-малко
                поражения щеше да мине всичко !
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:175.6 КБ
ID:5390778
                Точно като марионетки разиграваше всички.Просто чакаше хубаво да тръгне пожара и да пусне
                конците и каже "оправяйте се" .
                Ако някой "бизнесмен" е търсел изгода НЯМАШЕ да запали точно тази гора а съседната !
                Този който е запалил гората я е познавал изключително добре за да може да я палне по средата !
                Съобразено е много добре ,че е 1-ви Юли Неделя и то Джулай морнинг .Знаел е и колко горещи дни следват !
                Просто ....... човек с акъл ,знаещ гората , знаещ много за пожарите за да може да я запали точно по средата и
                да се измъкне невредим .
                Теориите които развивате защо е запалена гората са "ФУЛЛ БУЛШИТ" .Всички които бяхме по този склон видяхме ,че
                НЕ СТАВА за нищо ,даже и за косене !
                Защо не може да разберете ,че този склон дори и изгорен никой не може да го изсипе капка бетон поне
                още няколко десетилетия .
                Изсъхнала гора за да почне да се възстановява и трябват поне 100-150 години а на изгорената колко ще и трябват ?
                Вариантите за запалването на гората са супер малко :
                1.Запалване с цел изгорената гора по-бързо да се възстанови. (съмнителен вариант)
                2.Запалване с цел прикриване на нещо случващо се с гората или в нея .
                3.Запалване с цел скандал и обвинения покрай протестите .
                Все ще има "некой" който да вика по слушалката "Ало,ало ЕС тичайте бърже ,че тия тук ни изгориха парка заради скиорите и лифтовете" .Докато се разбере кой закон крив ,кой прав и ще минат няколко години с блокиран парк за лифтове и скиори.
                Лудак

                Коментар


                • От: Пожар на Витоша

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  Днес в парламента, опозицията най-накрая се "усети" какво и от кого е заложено в новия закон за горите и започна плахо да наддава вой. Имам чувството, че форума "вързва гащите" на много родни политици...
                  Опозицията е пределно наясно със закона, не я мисли. Тя знае какво губят нейните обръчи от него. Просто досега нямаше за какво да се захване, защото никой не се интересува от нея.

                  Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                  Изсъхнала гора за да почне да се възстановява и трябват поне 100-150 години а на изгорената колко ще и трябват ?
                  20-30 години.

                  Коментар


                  • От: Пожар на Витоша

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    20-30 години.
                    За пореден път се изказваш неподготвен според проф.цанофф и видният директор и екоспец тома белефф /гаврата с имената на последните двама е умишлена/. Според първият, именит радетел за оставянето на спокойстие развитието на короядът пантограф, гората ще се пребори с гадината и самовъзстанови за между 120 и 150 години. Това бяха дълбокомудрените му умозаключения преди десетина години. Теория изведена лично от него и недоказуема пак от него поради естествени био процеси, пак отнасящи се до него че тогава беше на около 60г. На мой въпрос как ще докаже теорията си от два на един под земята ако се окаже грешна, бях изгонен от студиото на БНТ тогава. Е, той е още жив а гората умря да @@@@@ /цензура относно близки роднини/. А проводникът на неговите теории сега реве на Орлов мост и го раздава загрижен за гората. На мен лично някак си не ми се връзва да рИвеш за гора която ти сам си унищожил безвъзвратно. И пак, там на Бистришко бранище няма логика да има био резерват защото реално 7-те /по спомен/ вида смърч ги НЯМА.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Пожар на Витоша

                      Първоначално публикуван от Людмил Кюковски Преглед на мнение
                      ...... виждаше се колко му пукаше , а той познава тая гора много добре , всичките идеи които даваше бяха губене на време ,часове и ресурси......"
                      Ето тоя индивид някой ако беше го премахнал още първия ден .......... с много ама много по-малко
                      поражения щеше да мине всичко !
                      [ATTACH=CONFIG]471374[/ATTACH]
                      Точно като марионетки разиграваше всички.Просто чакаше хубаво да тръгне пожара и да пусне
                      конците и каже "оправяйте се" .
                      Люси, само една лека поправка. Когато се сядохме на оперативката и аз го попитах кога за последен път е минавал Ведра- Погледец, този алкохОлок ми се ококори и каза че не минавал от там. Мисля че ти беше зад мен в този момент. Иначе той и този в дясно от него са си за публично пребиване с...кой каквото намери. Този в ляво е мъж железен и свърши невероятно много работа. Шапка му свалям!
                      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                      Коментар


                      • От: Пожар на Витоша

                        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                        ...... И пак, там на Бистришко бранище няма логика да има био резерват защото реално 7-те /по спомен/ вида смърч ги НЯМА.
                        +1
                        Дали не е вече време северна Витоша, по линията Бистрица-Владая,
                        да стане един нормален градски парк с присъщото му управление, стопанисване и засилена охрана.
                        И на мен нещо никак не ми се връзват резервати без буферни зони до двумилионен град.
                        Скоро слушах един тлъстичък ЕКО-незнамк'воси, разпалено говорещ за вековната гора на Витоша,
                        как даже турците през "присъствието" не я били секли...., горкият,
                        поне да си беше изровил някоя стара снимка на София да разгледа голите баири.

                        Коментар


                        • От: Пожар на Витоша

                          Ефекта за който писах по-горе се наблюдава (засилен, имаше си я тук тази настройка и преди пожара) и във форума! Родната полиция ни пази...

                          Коментар


                          • От: Пожар на Витоша

                            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                            Ефекта за който писах по-горе се наблюдава (засилен, имаше си я тук тази настройка и преди пожара) и във форума! Родната полиция ни пази...
                            Приятелю, или четеш през ред или.....Виж по-горе от кога се води дебат за тази гора.От преди повече от 10г. И тогава настроенията бяха пак същите. Дори сегашната ситуация на Бистришко бранище устройва цеко много повече, гората си умира и по естествен път му отваря терени.
                            Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                            Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                            В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                            Коментар


                            • От: Пожар на Витоша

                              Мили хора, от терасата на офиса ни има чудесен изглед към тази част на планината. Пушач съм и често излизам на нея. В момента в същия район се вдига дим. Много по-малко, но все пак ясно се вижда че там отново има пламъци.

                              Коментар


                              • От: Пожар на Витоша

                                Вече не се вижда дим. Очевидно дежурните пожарникари горе са си свършили работата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X