Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пожар на Витоша

    My point:
    Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
    Дори не е нужно да е с някаква конкретна цел (макар че едва ли). Колко изчаткали хора има вече, достатъчно е един да си каже "Ей ся ше им таковам таковата на тия природозащитници, дето ми задръстват Орлов мост" и готово.

    Коментар


    • От: Пожар на Витоша

      Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
      My point:
      Това би го направил по възрастен гражданин.. който по скоро би минал с колата посока Алеко и би палнал гората там.. Не виждам по-възрастен неподготвен човек как ще стигне до точката на запалване. Младите не им пука много много че орлов мост е задръстен а и те по скоро ще надраскат нещо със спрей и ще им мине )
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • От: Пожар на Витоша

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Давайте други тези.
        Цеко така или иначе ще победи. Ще стане неговата и само неговата ще стане. НЕма начин да не стане. Тогава ще видим кое и къде ще се застрои. Предлагам да се хванем на бас, че изгорялата територия ще бъде изключена от резервата. С удоволствие бих го загубил, но... уви, ще спечеля.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Пожар на Витоша

          За сега, според мен, най-близка до човешка дейност е бракониерската теза, но на мен ми издъхва. Че там е тотално забранен лова се знае и въпреки това си има бракониерски чакала. До тук ясно, но аз като старо куче в лова имам съмнения защото не можеш да пушиш на чакалото и да се надяваш на улов, не си струва риска да се набиеш в забраненото и да си прогонваш дивеча с пушене. Остава вариант след лова да са припалили но ви казвам че на засечката няма наличие на хора, а снимките са много преди тези които са направени от туристите. А де?
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • От: Пожар на Витоша

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Цеко така или иначе ще победи. Ще стане неговата и само неговата ще стане. НЕма начин да не стане. Тогава ще видим кое и къде ще се застрои. Предлагам да се хванем на бас, че изгорялата територия ще бъде изключена от резервата. С удоволствие бих го загубил, но... уви, ще спечеля.
            Готово колега аз съм съгласен за басчето. Дай да сложим някъф размуен срок и ако до тогава е застроено получаваш НЕ търкаляща се бутилка "огнена вода" .. ако не е застроено отиваме и засаждаш едно борче

            Deal ?
            Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
            A POS
            0885600200
            За момента пасажер

            Коментар


            • От: Пожар на Витоша

              Единия пожарникар каза за две сърни заклещени. Как е дивеча по принцип там? Гледал съм го само горе от гъбата...
              Месни хора? Дърва + нещо. Много стари нотариални актове, имоти... Бъдещо ловно стопанство почти в София... Мисли на глас, просто.

              Коментар


              • От: Пожар на Витоша

                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                За сега, според мен, най-близка до човешка дейност е бракониерската теза, но на мен ми издъхва. Че там е тотално забранен лова се знае и въпреки това си има бракониерски чакала. До тук ясно, но аз като старо куче в лова имам съмнения защото не можеш да пушиш на чакалото и да се надяваш на улов, не си струва риска да се набиеш в забраненото и да си прогонваш дивеча с пушене. Остава вариант след лова да са припалили но ви казвам че на засечката няма наличие на хора, а снимките са много преди тези които са направени от туристите. А де?
                Интересно .. засечката само на райончето ли беше или е по обширна и просто районя влиза у засечката ) Ако е само на района ми е интересно що има засечки па точно там ...
                Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                A POS
                0885600200
                За момента пасажер

                Коментар


                • От: Пожар на Витоша

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Цеко така или иначе ще победи. Ще стане неговата и само неговата ще стане. НЕма начин да не стане. Тогава ще видим кое и къде ще се застрои. Предлагам да се хванем на бас, че изгорялата територия ще бъде изключена от резервата. С удоволствие бих го загубил, но... уви, ще спечеля.
                  Виж ся, да не бъркаме боят със секса. Тук не е Орлов мост. Опитваме се по-скоро да разсъждаваме. Аз съм там щото си обичам гората и искам да я има, и ако цеко по някакъв начин се настани там ще ме видиш в първите редици на бутащите съоръженията му. Обещано. А логично и хронологично погледнато там няма и за какво да е резерват. Първо защото е изключен от списъка на ЮНЕСКО още когато е направен финала на Лалето, и второ смърч отдавна няма. Ако ще имаме резерват за развъждане на корояд- мерси, ще сме първи и уникални в развъждането на вредители по гората.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Пожар на Витоша

                    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                    Интересно .. засечката само на райончето ли беше или е по обширна и просто районя влиза у засечката ) Ако е само на района ми е интересно що има засечки па точно там ...
                    Ще ям боя ама..

                    В момента на възникване на пожара се задейства системата. Обширна е много а има и термо камери, така че присъствието на топлокръвни се регистрира, е нема такива с обем на човек. Сърните си изгоряха но меца избяга.
                    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                    Коментар


                    • От: Пожар на Витоша

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Ако ще имаме резерват за развъждане на корояд- мерси, ще сме първи и уникални в развъждането на вредители по гората.
                      Той и короядът сигурно замина със смърчовете...
                      Мислили ли сте за възможност за дистанционно запалване? Например система от лещи, която да концентрира слънчев лъч където трябва. Още мисли на глас.

                      Коментар


                      • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        По преди бях писал една версия.
                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Като гледам снимките от първите моменти на запалването, мога определено да формулирам хипотеза, че няколкото огнища на места недостъпни за човешки крак са предизвикани от серийно пускане на китайски балони с течен парафин или друга запалителна смес, някъде в покрайнините над Бистрица.
                        Явно компания е празнувала Джулай Морнинг и си е правила COOL с китайски балони.
                        Балоните са излетели и са поети от въздушното течение, като са разпръснати из Бистришко Бранище.
                        Там течният парафин, или друга горяща смес е предизвикала запалване на огнища разпилени из падналите дървета.
                        Ако съдим по времето, балоните са били пуснати точно преди изгрев слънце.

                        Тази хипотеза обяснява всички неизвестни около възникването на пожара в няколко точки на места недостъпни за човешки крак.
                        Мисля че още утре полицията трябва да изземе от търговската мрежа тези запалителни балони.
                        http://bezpanika.com/index.php?optio...d=518&Itemid=0
                        Защото са неподходящи за нашите атмосферни условия - суша и пек.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Първоначално публикуван от Виолета Преглед на мнение
                          Той и короядът сигурно замина със смърчовете...
                          Мислили ли сте за възможност за дистанционно запалване? Например система от лещи, която да концентрира слънчев лъч където трябва. Още мисли на глас.
                          Да на мястото на пожара корояда си отиде и това е единственото хубаво нещо но в другата по-голяма умряла гора между Погледец и х.Ведра си живее в комфорт. Това за лещите няма да го коментирам.

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          По преди бях писал една версия.
                          Термо камерите би следвало да ги зясекат Ники. Прочетох още когато го написа и ми изглеждаше поне 50% вероятна тази теза, но тогава не знаех за тази техника за наблюдение.
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • От: Пожар на Витоша

                            Ами доколкото става дума за наклон под конус подобно амфитеатър, то един утринен поток на хладен въздух от високо към ниско би довел до това , че балоните са се изсипали почти вертикално, като бомби, почти със свободно падане. Инак те не падат докато не изгорят, но тук ги е засмукало като в мивка.
                            Термокамерите, вероятно са цайттрафинг, тоест правят по снимка на 10 минути, така че за тях огънят е възникнал внезапно и на земята.
                            Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                            Коментар


                            • От: Пожар на Витоша

                              Може но вечерният е надолу, утринният е нагоре. Не я изключвам. Търся и други, поне за мен си. Ето и една от мен- На пияна глава и от удобна дистанция юнак резва 6 трасета и белята е готова.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • От: Пожар на Витоша

                                Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                                Готово колега аз съм съгласен за басчето. Дай да сложим някъф размуен срок и ако до тогава е застроено получаваш НЕ търкаляща се бутилка "огнена вода" .. ако не е застроено отиваме и засаждаш едно борче

                                Deal ?
                                Разумен срок ~ 2 (две) години. Цеко сега ще пусне лифтовете, след като от горското безплатно "за негова сметка" (която няма да плати, естествено ) му почистят трасетата. Щастливи от "победата" скиорчета и бордистчета ще налазят Витоша през зимата... Дай Боже да няма някоя "случайна" злополука с остарял лифт . Така ще бъде приспано наивното БГ-обществено мнение. Нищо чудно и някакво референдумче да спретнат - не би ли било хубаво да се оползотвори изгорялото, `щот` са к`во - корояди ли да развъждаме ?! Цеко "обиден се оттегля" и прехвърля договорите на "истински сериозен инвИститУр", който е ... пак той
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X