Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пожар на Витоша

    Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
    Тогава май шамарите му се разминаха на косъм-няма да казвам от кой,но след тая случка еколога се шматкаше из щаба като "ударен електрон".Стига толкова.П.П.Според мен той със своя инат е виновен за разрастването /от 50 на 250 дк./.Просто не разрешаваше да се правят просеки.
    Аз да питам, къФ е тоя, та ще му искате разрешение? Някой министерски служител, или?

    Вече като чуя "еко", и започва да ми се драйфа още преди да съм чул останалите букви. Нищо против науката им нямам, ама съм придобил органическа нетърпимост към всякакъв род екстремисти. Да не говорим че както и друг път е ставало дума, твърде голяма част от кукуригащите по разни мероприятия хал хабер си нямат от екология.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Пожар на Витоша

      Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
      П.П.Според мен той със своя инат е виновен за разрастването /от 50 на 250 дк./.Просто не разрешаваше да се правят просеки.
      Така де, ама през телевизора и компа тези неща не се виждат.
      Хайде аз отивам да съживявам Скакауеца че има още работа да се върши по пожара.

      пп. Спарки, този и още един бяха "експерти" от еко министерството.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • От: Пожар на Витоша

        Лекинко да се включа в темата (нали е "ларж" тази..?!) относно причините за пожара... Една седмица преди пожара ЕКОЛОЗИ блокират Орлов мост и правят властта за майтап, принуждавайки я да оттегли един ПЛАТЕН закон за горите. Протестите набират масовост и популярност сред хората за сметка на власт имащите... Пее се "Хубава си моя горо.." и други подобни песни... Протестиращите са основно деца и младежи, и плахия опит да се потуши протеста по стандартния начин, доведе до още по-голямо недоволство... В същия този момент пламва планината която еколозите спасяват на Орлов мост... Мястото е трудно достъпно и държавата иска помощ... Еколозите от Орлов мост се вдигат да гасят пожара - протестите са прекратени без помощта на полиция и жандармерия, и без произволни арести за които се пише в мрежата - максимална ефективност и основната задача по потушаване на недоволството - изпълнена! Втори ефект от палежа - мястото е резерват в който еколозите не дават и "муха да бръмне"! Еколозите са тези които не са позволили почистването на падналата дървесина преди време и именно тази паднала дървесина гори сега! Пожара е "естествен" или "по неустановени причини", но основна вина за него има така създалата се обстановка от ненамесата на човека! Топката лекинко и с пиниз се хвърля в полето на еколозите (разбирай като ПРОТЕСТИРАЩИТЕ), които олекват в очите на обществото, което започва да гледа на каузите им с неодобрение и насмешка! От там следва липсата на симпатии, масовост и подкрепа при евентуални следващи протести.. Ако все пак те се случат - излиза Цецко или БиБи и простичко казва - За Бистрица ви послушахме и видяхте до къде я докарахме! Държавата похарчи Х милиона лева за борба с пожара и последиците от него! Криза е! Не можем да си позволим подобно разхищение.. С тези пари можехме еди колко си километра магистрали да построим, еди колко си училища да вдигнем и т.н. в този тон... Хората си казват - Ами прав е Биби! Тези пишлемета да ходят да си играят някъде другаде и на нещо друго! После един ПЛАТЕН закон за горите минава тихомълком в парламента...

        П.П. Кучето в този закон не е заровено в "ски туризма", а в "дърводобива" и мишената не е Витоша, а навсякъде де що има гори в милата ни татковина - на това му се вика жокер...
        П.П.П. И за съвсем неразбралите - подготвя се приватизацията на държавните горски и ловни стопанства, които (в по-голямата си част) умишлено се държат на загуба през последните 2-3 години... Бай Цеко Минев е само мръвка която журналята да поразръфат, за да има мезе на масата пред телевизора вечерно време! Ще видите сега и той как ще излезе от ситуация - ще плати за почистването на просеките, ще пусне лифтовете на Витоша и още една-две арни работи за природата и населението, и ще стане по-голям светец и от Папа-та... Има един гениален филм - "Да разлаеш кучетата"... Ако не сте го гледали - гледайте го, или си го припомнете! Много "хляб и салам" има в него...
        Последно редактирано от Марто (Мартин Христов); 11-07-12, 10:25.

        Коментар


        • От: Пожар на Витоша

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Аз да питам, къФ е тоя, та ще му искате разрешение? Някой министерски служител, или?

          Вече като чуя "еко", и започва да ми се драйфа още преди да съм чул останалите букви. Нищо против науката им нямам, ама съм придобил органическа нетърпимост към всякакъв род екстремисти. Да не говорим че както и друг път е ставало дума, твърде голяма част от кукуригащите по разни мероприятия хал хабер си нямат от екология.
          Поразгледай хронологията на гасенето-същинското овладяване на пожара започна чак след като се получи заповед от министъра.Ама това стана два дни след началото. До тогава познай кой разиграваше цирка.

          Коментар


          • От: Пожар на Витоша

            Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
            ...
            +1
            И според мен това е един много вероятен сценарий.
            Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

            Коментар


            • От: Пожар на Витоша

              Защо не се хване някой с по-изявени анализаторски и писателски възможности са посъбере малко инфо/има много и навсякъде/,да отсее плявата и ще се яви цялата картинка на пожара-такава каквато е,ама да не е "копи-пейст".Ехооо медията.

              Коментар


              • От: Пожар на Витоша

                Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                Поразгледай хронологията на гасенето-същинското овладяване на пожара започна чак след като се получи заповед от министъра.Ама това стана два дни след началото. До тогава познай кой разиграваше цирка.
                Еми тия работи трябва да се чуят публично, а не всички (включая еколозите) да обвиняват пожарната че не си е свършила работата. Щото посраните задници и да ги скриеш за момент, те така или иначе ще се разсмърдят по-силно все някога. Ама обикновено пак за чужда сметка.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Пожар на Витоша

                  Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                  Защо не се хване някой с по-изявени анализаторски и писателски възможности са посъбере малко инфо/има много и навсякъде/,да отсее плявата и ще се яви цялата картинка на пожара-такава каквато е,ама да не е "копи-пейст".Ехооо медията.
                  Защото вероятно на "този" ако го анализира правилно и изведе черно на бяло не желае да го викат на "беседи" в в околностите на Лагера или на Кошарите, напр...
                  Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                  Коментар


                  • От: Пожар на Витоша

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    Защото вероятно на "този" ако го анализира правилно и изведе черно на бяло не желае да го викат на "беседи" в в околностите на Лагера или на Кошарите, напр...
                    Без пари - толкоз, щото тука е така...!!!

                    Коментар


                    • От: Пожар на Витоша

                      Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                      Абе що имам усещане че това място ти е познато само от телевизора? Може и да греша, но ако някой/цеко, цецка, Пена, Куна.../ иска писти и влекове на това място ще си използва готовото трасе на товарният влек и голите, без гора, усойни склонове на които се задържа сняг много по-дълго време и са с осигурен достъп. Или пък цеко го кара на принципа "Що да ми е лесно като може трудно", па и мноУ велик го изкара този цеко бе! Относно еколозите, да, тези хора изключително много пречеха на гасенето на пожара.
                      За съжаление имам на телефона само една снимка, правена от Голям Купен през април: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:KUpena_n.jpg
Прегледи:1
Размер:131.5 КБ
ID:5390703 Оттогава не съм се качвал. На "Физкултурник" караха ски и гледаха мноУ темерутски, затова не ги снимах
                      Цеко е "велик", защото зад него стои Боко и цялата държава Така или иначе, хванах се на бас, да сме живи и здрави до две години, дано да го загубя Но ще го спечеля, по технологията, описана от Марто...
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Пожар на Витоша

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        П.П. Кучето в този закон не е заровено в "ски туризма", а в "дърводобива" и мишената не е Витоша, а навсякъде де що има гори в милата ни татковина - на това му се вика жокер...
                        ... аз пък си мислех, че е в строителството. Дърводобивът май не може да го стигне по мащаби.
                        Ако планът се осъществи, ще видим не ски-съоръжения, а "инвестиционни селища" в бившите резервати.

                        И после, дай поне ние да не ползваме думичката "еколози". Хората от Орлов мост, тези от Иракли, доброволците по пожара на Витоша, тези, които твърдяха, че не бива да се гаси и тези, които вадиха гуми от Фотинска река имат общо, но не са в никакъв случай едно и също. Малко от тях са специалисти по екология или близка специалност.

                        Коментар


                        • От: Пожар на Витоша

                          Защо казвам строителство - ако бяха писти, възвръщаемостта е такава, че и при сегашния режим тези писти могат да се направят. Само че наличните инвеститори са доказали, че от писти много не се интересуват.

                          Коментар


                          • От: Пожар на Витоша

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            ... аз пък си мислех, че е в строителството. Дърводобивът май не може да го стигне по мащаби.
                            Ако планът се осъществи, ще видим не ски-съоръжения, а "инвестиционни селища" в бившите резервати.
                            Дърводобивът е приоритет на ДПС , както и заменките на гори. Баш-инвИститУритИ са строЙтели... на съвременна България.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: Пожар на Витоша

                              Някой знае ли колко струва един кабинков лифт ? Вярно е, че всеки проект е индивидуален, но все пак ? Опитите ми да намеря някаква цена стигнаха до разни форуми, където разбрах, че нарко-картелът в Меделин "подарил" лифт на населението, за да облекчи градския транспорт
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Medelin.jpg
Прегледи:1
Размер:238.3 КБ
ID:5390718
                              Струвало 6,5 милиона евро.
                              Цеко вероятно първо ще проектира ваканционни имоти и апарт-хотели, ще ги продава "на зелено" на... да речем Катарски инвИстИтУри и така ще финансира подмяна на лифтовете. Иначе да разчита софиянци да му ги пълнят - не излиза сметката, особено при дневни карти от 60-70 лв. минимум, а с по-малко как ще се изплащат и експлоатационните разходи (пак по данни от нета - около половин милион евро годишно).
                              Така, че - без строителство на хотели нЕма да стане...
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: Пожар на Витоша

                                Като казвам еколози имам предвид това което разбира и влага като смисъл българина, а това е важното в момента! Дърводобива не изисква мулти-милионни инвестиции и десетилетия за избиването им... Най-големия разход там са парите които се плащат на секачите, а те са около между една пета и една седма от пазарната цена на кубик дървесина за огрев! Печалбата се реализира на момента, а пазара е гарантиран винаги! В момента върви едно преурегулиране на горските масиви, с което се занимават единствено частни фирми у нас, които се броят на едната ръка (същата работа като формите за утилизация на боеприпаси)... Та по време на тази дейност се случват едни интересни работи с границите на участъците, в следствие на които в един момент ще се окаже, че някой владее огромни горски площи, които официално не съществуват и могат да бъдат изсечени "на голо"! Знаяеш ли за колко много "бързи и лесни" пари става дума..?!! Цеко е много далече от истината!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X