Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Пожар на Витоша

    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Eдна голяма грешка, правена от хората е заблудата за т.нар. "придобити права". Мислят си, че когато една крайбрежна ивица е например публична държавна собственост, "няма начин" да се продаде, застрои и т.н., защото Конституцията и законите забранявали това. Е, какво стана с "Алея първа", с много паркове, градинки и т.н. ? Променя се статутът от публична държавна/общинска собственост става частна държавна/общинска и се продава на общо основание и т.н. Мислят си също, че като правят вноски за здравно осигуряване или пенсия, "няма начин" правителството да ги "пренасочи" и да си строи магистрали с тях, защото... какво ? Конституционният съд каза, че не може, да ни би някой да се трогна ? Мислят си, че като пише в закона, че имат право да се пенсионират на 65 г. възраст и цял живот за внасяли за това, няма утре някой да реши, че ще работят до 115 г. възраст и ще се пенсионират само ако я надхвърлят ?
    И сега - какво като е резерват ? Мигар се трогнаха по бай Тошово време да направят долната част на "Лалето" именно в тогавашния резерват "Бистришко бранище" ? Просто му "коригираха" границите и Юнеско още тогава му отне статута на световен резерват. Сега какво (акъл, срам, липса на алчност ) и на кого (на сегашните управляващи ) ще попречи да се изключи изгорялото от територията на резервата ? Този резерват не го е Господ направил резерват. А и ... Господ вече знаем кой е

    За жалост, много вярно има в това, което пишеш - ма`а му стара...
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • От: Пожар на Витоша

      Има една местност, вляво от магистралата по посока София - Пловдив при отбивката за Костенец, Мухово.
      Три години упорито се палеше гората там. Спирал съм да гася, звънял съм в пожарната.
      Отговаряха ми, че се пали от близкото сметище. Въобще района бил пожароопасен.
      Накрая от гората не остана и следа. За жалост не мога да си намеря снимките от преди години.
      Но пък имам снимка от преди седмица.
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • От: Пожар на Витоша

        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
        Има една местност, вляво от магистралата по посока София - Пловдив при отбивката за Костенец, Мухово.
        Три години упорито се палеше гората там. Спирал съм да гася, звънял съм в пожарната.
        Отговаряха ми, че се пали от близкото сметище. Въобще района бил пожароопасен.
        Накрая от гората не остана и следа. За жалост не мога да си намеря снимките от преди години.
        Но пък имам снимка от преди седмица.
        да..............тъжно е.Минавам често от там и същото ми беше направило впечетление
        Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
        GSM +359 895 236 182

        А Rhf +

        Коментар


        • От: Пожар на Витоша

          Интересно, тази площ на горната снимка - горска площ ли се води. Дори и гората дето дълго се е палила да е била "саморасляк", доколкото знам, залеси ли се един терен и да е бил селскостопанска площ - става гора (на това основание не ни върнаха едни ниви). И дали е променен статута и, за да се поставят тези панели.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: Пожар на Витоша

            Я, да видим дали ще разпознаете тези пострадали колици

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC07145.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5388718Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC07140.JPG
Прегледи:1
Размер:177.8 КБ
ID:5388719


            И още няколко снимки от днес:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC07204.JPG
Прегледи:1
Размер:99.7 КБ
ID:5388720Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC07178.JPG
Прегледи:1
Размер:110.4 КБ
ID:5388721Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC07185.JPG
Прегледи:1
Размер:184.0 КБ
ID:5388722Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0DSC07186.JPG
Прегледи:1
Размер:131.1 КБ
ID:5388723
            Последно редактирано от Ясен; 09-07-12, 07:51.

            Коментар


            • От: Пожар на Витоша

              Здравейте, тъй като днес нямах възможност да слушам радиото, а и не съм се качвал до Бистрица, някой дали може да пусне информация какво е положението горе след днешната свършена работа и трябват ли все още хора за утре?
              Благодаря предварително.

              Коментар


              • От: Пожар на Витоша

                Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
                Я, да видим дали ще разпознаете тези пострадали колици

                [ATTACH=CONFIG]469754[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469755[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]469756[/ATTACH]
                Тука едната вече е извадена,тука е пострадала,а другата я постегнахме и я прибрахме благополучно.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Пожар на Витоша

                  По другото. Получих обаждане от комисар Василев да ударя едно рамо, да де ама аз бях на 70км. от Сф, възкачен на една черница Бърза координация от високото и перманентно железният Илийка се отзова на момента дето се казва. До тук добре. След време обаче Ново обаждане с просба за помощ и то с дърворезачка. Работата е ясна и...до столицата за ..норматив и с джипа в гората. От няколкото качвания горе преди дни и заобикаляне на безумно зарязани автомобили нещо отдолу си притропваше, все по заплашително, днес направо страшно. Като тръгнах по една пътека за да изляза в гръб на Илийката, станА белята. Скъсана греда под СК. и не само Гредата биде заварена, джипа свален и такаааа.....
                  Последно редактирано от Ясен; 09-07-12, 07:52.
                  Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                  Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                  В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                  Коментар


                  • От: Пожар на Витоша

                    Първоначално публикуван от Владимир Йончев Преглед на мнение
                    ...Аз например съм шокиран как в единствената държава в света, на която премиерът й е пожарникар (и се гордее с това, а не го крие), пожарната разполага с 0 джипки, 2 счупени камиона, 1 радиостанция (лоша) на 11 души, 0 лаптопа, няма къде да нанася джипиес кординати....
                    Багажът на пожарникарите, които возих до Академика се състоеше от по кофичка кисело мляко... Момчетата недоумяваха как така аз имам радиостанция а те нямат. Имаха да казват нещо на майката на Премиера и тази на техния си генерал...
                    Не знам от кой резерв бяха извадени зелените съветски камиони, но повечето се "окотиха" на баира и правеха тапи... Да не дава Господ с такава техника да се спасяват хора!
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • От: Пожар на Витоша

                      Вижда се пушек в горната част на мястото с пожара , не разсеян, както през деня, а тесен стълб. Гледам откъм квартал Хаджи Димитър.
                      Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                      Коментар


                      • От: Пожар на Витоша

                        http://www.segabg.com/article.php?id=607456

                        Коментар


                        • От: Пожар на Витоша

                          Първоначално публикуван от jorko Преглед на мнение
                          Сега ще почнат едни многословни Евангелия от Матей, Лука, Луканайка и не знам още кой.
                          Дали обаче има кой да ги чете ????
                          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                          Коментар


                          • От: Пожар на Витоша

                            пожар край Ихтиман http://www.svobodnoslovo.eu/?p=25381

                            Коментар


                            • От: Пожар на Витоша

                              Да не се чудите къде са глупостите за фасовете - аз ги изтрих. За друг път chu да не слага две теми в едно мнение, а останалите - да са по-малко мнителни и търсещи конспирация.

                              Коментар


                              • От: Пожар на Витоша

                                Ще разкажа за най-шашавия ден-7 юли-събота.

                                Звъни ми Ванката и вика "Обадиха се от щаба,трябва да се закара нещо,а аз съм на село-друсам дуд" .Палнах джипката и нагоре.Оказа се,че храната е закъсняла и няма кой да я закара.Всички машини в разход.Става въпрос за първа помпа над водопада-който е бил знае къде е.Натоварих,разбрахме се да пратят хора от горе да ме посрещнат и потеглих.На пръв поглед нищо трудно,нищо сложно.Да ама не,както казваше един журналист преди време.Стигнах до засадното място,което още първия ден Ванката не можа да премине-тясно и се заклещи.Спрях поогледах и викам си "Абе я да се пробвам,много е близо още и ще се изкриват от носене нагоре".Две,три маневри и се промуших някакси.Газ нагоре и до водопада.Бая тесничко си беше и няколко пъти ми минава през главата как ще се връщам и как ще обръщам.Ама викам си айде,все някакси ще се оправя.Доставих храната,хората доволни,а аз лекинко назад.Походих назад пеша да поогледам за място за обръщане,ама йок-няма,тясно и стръмно,а аз само на задно-предното даде фира преди няколко дни.Леко,леко назад,два,три пъти джипката тръгна да се хлъзга към дерето та се вадих с лебедката-просто много мека и нестабилна почва и пропада.Най-накрая намерих по-широчко място на което да обърна и газ надолу.Надолу,надолу-колко надолу-300м.до тясното място пак.Викам си тва го прелетях-ама друг път,в най-неподходящия момент задницата се хлъзна,джипката се вирна на три колела и полегна на едно дърво.Викам си,айдее отиде тавана и стъклата.Слезнах,поогледах и си викам "нема страшно тоя филм сме го гледали"/с Гошко зимата в Лозенската имахме подобни приключения/.Лебедка,през полиспас,през още един,едно коланче и за теглича-да я дръпна да се измести задницата,ще се изправи и газ.Вързах,дръпнах я,поизправи се,обаче по едно време пак полегна.Лебедката върти,а въжето не тегли.Ухото на края на въжето се откъснало и барабана си върти,въжето си буксува-екстра.А въже имаше ред и половина.Размотах въжето и го метнах в джипката,а тя пак полегна на дървото.Почесах се където не ме сърби,подзверих се и го измислих.Два колана,един през дърво,един на теглича,джакчето по средата и хоп-поизправи се.Ама бях до тук.Заклещих се като "пес и кучка".Трябваше ми някой,който просто да ме дръпне два метра назад.Мина ми през ума да вдигам форума във въздуха,обаче единственото превозно средство,което можеше да ми помогне трябваша да бъде късо,леко,подготвено и доста прежалено.Трябваше да се премине по една пътека-отдавна неизползвана и доста хард и тясно,за да ми излезе в гръб.Отказах се от идеята.
                                Просто единствената джипка за която се сетих,че може да премине в тоя момент беше-скакалеца.Ама той береше черници.Телефонно позвъняване от моя страна,а Ванката вика-"Скрий се на сянка,почини-идвам".След малко ми звъни и вика "Дигнал съм целия щаб у въздуха и те ще пратят хора".След около час гледам от долу се носят двама юнаци ог ГЗ,нарамили един тирфор и едно яко въже,а в далечината се чува и скакалеца как реве.А аз им викам"Ами май немаше нужда да идвате-помоща ми дойде.Аз спокоен вече,викам си е сега Ванката ще обиколи,едно въженце и съм фрий.Цъ.Слезнах,показах му пътечката и той изрева нагоре.Поозори се доста,една лебедчица и вече беше преминал,просто трябваше да завие когато-прас.И дотука бяхме.Гредата се пръсна на три парчета,висящия лагер стана на салата,щангите за скоростния лост и те.Втасахме я.Яко.КПП.През това време момчетата от ГЗ бяха закачили мойта за едно дърво отзад и дърпаха леко.Просто трябваше да я освободим на всяка цена за да тичам за части за скакалеца.Докато ние се борихме с мойта,Иван почна да разглобява. Джипката бе вече свободна и можеше да се движи.Тука искам да изкажа огромната си благодарност към тези МЪЖЕ.Помагаха с каквото могат,дори ни изпратиха до техен колега наблизо,който завари гредата и дори една стотинка не поиска.Възхитен съм-вече е рядкост да срещнеш такива хора. Върнах със заварената греда,Ванката се бе обадил на приятел-Жоро Суходолски.Човека бе докарал агрегат и инверторче,да се заварят на място скъсаните неща.Ама нещо не стана работата-електродите бяха екстра качество-не искаха да запалят.Нито един.Вече почна да се стъмва и решихме да я позакрепим,по енерция до асфалта-все пак беше стръмно,а от там на въже.С лебедката на три маневри я обърнахме надолу,обаче задна лява гума реши че трябва да разбордира.Аман.Вдигнахме скакалеца с джака,напомпахме я и надолу.Безпроблемно до щаба.За другия ден се разбраха сутринта Жоро и Ванката да отидат къ 10ч,ако има нещо да се качи до горе.А аз през това време щях да въстановя ухото на въжето и щяхме да се чуем.После безпроблемно по домовете.

                                8-ми към обяд.Сагата продължава.

                                Сутринта станах,оправих щетите-въжето с ново ухо,а също и ново дясно огледало-старото някъде го бях пооткъртил и се мандахерцаше като....-няма да казвам,щото и това ще ми го изтрият .
                                Чухме се по телефона с Ванката,да се видим за да си прибера някои работи от предишния ден.Разбрахме се да ги изчакам пред щаба,щото се бяха качили да закарат малко шлангове.ОК.След малко звъни телефона и Жоро вика "Айде ела щото изкъртихме заден носач."
                                Аман,тая планина ни съсипа.Не остана здрава джипка.
                                Газ нагоре,постегнахме го някакси,леко полеко надолу,спирка за чао пред щаба и кой от къде е.Просто последните два дни бяха прекрасни,уникални и незабравими.
                                Последно редактирано от gimax; 09-07-12, 09:28.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X