Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Пожар на Витоша

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

    Тези снимки не са от възникването на пожара , тези огнища се появиха в понеделник. По-напред в темата съм публикувал снимки на същите огнища , снимал съм ги от пътеката която води към Алеко , основният пожар е в дясно от тях.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #62
      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

      Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
      ... Сигурен съм че има хора, които за първи път гасят или помагат но не казават и гък и прдължават да действат стъпка по стъпка.
      Да определено има и такива.
      Може би ще се наложи с помощта на ОфМедия да организираме нещо като курс за оцеляване при начинаещи, че като гледах какви феи с разпуснати коси се бяха явили като доброволки за борба с огъня, и как се поемаха неразумни рискове от ентусиасти направо си ме хваща страх.

      Инак - Браво за отговорната позиция на младежите !
      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

      Коментар


      • #63
        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

        Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
        ...... Както и да е. Да се върна на темата. Някой може ли да разкаже какво се е случило днес горе ? Има ли напредък с гасенето ? След като прочетох този коментар във Фейсбук: "дано само не задуха към софия, че ще се издушим и съвсем вече няма да може да се спи" реших, че ще огранича търсенето си на информация относно развоя на нещата от там.
        Виж тук: http://offnews.offroad-bulgaria.com/...kata-s-pozhara информацията се актуализира постоянно.
        ВСИЧКО Е НА НЕРВНА ПОЧВА
        LZ1YBB

        Коментар


        • #64
          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

          Ето как е тръгнал огнения ад :

          http://inews.bg/%D0%95%D1%82%D0%BE-%..._i.198999.html
          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
          0878 23 58 34- Радо

          Коментар


          • #65
            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

            Хаха, Ник, това е нашата групичка на слизане от камиона Този в ляво до дървото е "изчезналото момче", което са издирвали (и тук ще кажа: аз лично видях как жената, която ни записа сложи чавка до името му, че се е прибрал), а феята с разпуснатата коса получи ластик от мен в последствие и се представи доста мъжки, да ти кажа. Нищо, че особена нужда от помощта ни нямаше.

            Благодаря за инфото, Pretor и motor_men. Преди малко успях да пусна и радиото, та ще слушам и там.
            Много съм ядосана от това, че пичовете пред бюрцата се гаврят така здраво с всички, които стоят всеки ден фейс 2 фейс с огъня. Кога ще се вземат сериозни мерки по гасенето му ? Когато загине някой ли ?

            Иначе съм тотално "за" да се направи един курс за обучение за такъв тип ситуации. Добре че беше приятелят ми, за да ми обясни какво ще правим с тия лопати горе. Никой не го каза в инструктажа.
            А някой от вас регистрирал ли се е като доброволец днес ? Там, с медицинско, свидетелство за съдимост и т.н., както повелява новата наредба.
            Последно редактирано от chu; 04-07-12, 15:18.

            Коментар


            • #66
              От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

              Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
              .... Нищо, че особена нужда от помощта ни нямаше......
              Имаше, имаше. Ако вятърът бе обърнал към Бистрица, тоест ако времето вървеше от горещо към захладняване, а не както стана, тогава фронта на борба с огъня щеше да е долу. А там е много по-кофти, защото няма къде да се бяга.

              Освен това баражите се използват активно днес, доколкото разбирам от дежурните колеги.
              Защото аз днес съм в почивка. Затова и мога да пиша тук .
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #67
                От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                Първоначално публикуван от Nik Nikolov
                Поддържам.
                Аз също.
                Междувременно да ти отговоря. Не знам кое наричаш долу, но ние бяхме бая горе ) Като се сетя колко катерихме.. В един момент групата ни се раздели на 3-4 отделни и явно някои са се качили по-горе от нас. Не можах да се ориентирам кой накъде отиде. Там, където стояхме беше един хълм от камъни и паднали дървета. От едната му страна се катерехме ние, от другата катереше огъня. Но вятъра беше на наша страна и духаше към него. Точно това се притеснявах - че ако тръгне към нас ще се изпотрепем докато "бягаме" надолу.

                Ти качи ли се с нас ?

                Коментар


                • #68
                  От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                  П.П. Към 18.30 с Мариян-хакман,ще се качим нагоре да сменим някой от колегите,да ходят да почиват.
                  Последно редактирано от Ясен; 04-07-12, 20:05.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                    Понеже темата и без това ще се цепи ето снимки на това, което наричам отгоре.

                    Това е платото между Купените, където основно доставяхме огнеборци и техника.
                    В долната част на пожара останаха Люсо с зеленото АТВ и Хънтъра. Там са приложими по-малки и повратливи машинки.
                    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                    Коментар


                    • #70
                      От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                      Колегите, които сме участвали в гасенето на повече от един горски пожар, вече не се оплакваме. Познаваме новаците по възмущението от неуредиците и мрънкането за похабяване на "безценните" им усилия. Хубаво би било ако бедствията се развиваха по план. Например ако пожарите горяха по квадратно-гнездови метод. Първо квадрат 1-1, после 1-2 и така до линия, след това нагоре. Тогава нямаше да имаме равни в погасяването. За съжаление природните бедствия се развиват хаотично и неочаквано. При такива обстоятелства трябва да сме морално подготвени, че трудът ни с вероятност 90% ще отиде напразно, зашото стихията ще го помете. За някого това може да е повод, да откаже участие. За друг не е. Вярно е само едно - безмислени усилия в борба с бедствията няма. Ръководството на един щаб за борба с каквато и да е природна стихия, се счита за успешно, ако няма човешки жертви по време на самата акция. Така че първата грижа при ръководене на доброволци е да ги обучиш и насочиш там, където няма вероятност да загинат. А това е много, много трудно. Така, че когато някой Ви се оплаква от лоша организация при подобна акция, попитайте го - За кой път участва ? Отговорът ще е - За пръв път - ако сме честни . Не видях някой от старите кучета, с които се знаем от множество високопланински пожари да каже и гък за неуредици. Всеки изпънал жили и мъкне каквото му наредят.
                      След тези 2 коментара няма какво да добавя. Всичко е казано точно и много добре. Този готин доброволец беше в нашата група и моя е грешката , че не му обясних подробно какво правим. Аз съм този който говори с началника за конете и хеликоптера, и след като дадох обективна информация и пилота каза , че е опасно и не може да лети там, си тръгнахме поради опасност да ни загради огъня пътя за отстъпление. На никого не се сърдя или обвинявам, просто това е гледна точка от страна на пожарната. Доста често хората не разбират това което правим и то изглежда малко странно. Мисля с това да приключа относно тази тема.
                      ЛАДА НИВА 1.7
                      Карана е само по асфалт, няма грам ръжда

                      Коментар


                      • #71
                        От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                        Първоначално публикуван от chu Преглед на мнение
                        След като прочетох този коментар във Фейсбук: "дано само не задуха към софия, че ще се издушим и съвсем вече няма да може да се спи" реших, че ще огранича търсенето си на информация относно развоя на нещата от там.
                        Извинете ме, но и аз ще пусна един пост "за местене", за да отговоря на колегата.
                        Снимката, която ви показвам, е от вчера, около 11 часа. Мястото е на около 25 км от София, сградите в ниското са на Биг Брадър. Ясно се вижда какъв смог се стеле над София... без да се е обърнал вятърът.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:523946_445210812169232_1945794919_n.jpg
Прегледи:1
Размер:73.1 КБ
ID:5388120
                        Вижда се ясно и кой точно е източникът.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                          Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                          Да определено има и такива.
                          Може би ще се наложи с помощта на ОфМедия да организираме нещо като курс за оцеляване при начинаещи!

                          Идеята е чудесна! Нещо такова ще е доста полезено. Всьщност направо е необходимо. Знам, че не му е сега времето, но ще си позволя да напомня за това по-късно.

                          Относно главната тема:
                          страхотни сте!!!
                          По ред причини не мога да се включа за момента и само следя процеса. Благодаря ви за всичко, което правите! Не вярвах, че е възможно.

                          Коментар


                          • #73
                            От: Молба за спешна помощ от Гражданска Защита - София !!!!!

                            Първоначално публикуван от gimax Преглед на мнение
                            Тука ми мирише на заяждане.Моля,въздържай се към добрия тон и не пълни темата с безмислени постове.
                            Кое пък ти мирише на заяждане ?!?!? Боже..
                            Пиша тук, защото другата тема не е отключена и приключвам с този пост докато не се отключи.

                            Ник, ние определено не сме били на място, на което е имало АТВ. Хаха там, където бяхме беше тотална джунгла, явно на неопределено място
                            Ето така изглеждаше:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2012-07-02 12.52.19.jpg
Прегледи:2
Размер:244.2 КБ
ID:5388124Натиснете снимката за да я уголемите

Име:0-2012-07-02 10.JPG
Прегледи:2
Размер:160.3 КБ
ID:5388125Натиснете снимката за да я уголемите

Име:-2012-07-02 10.49.JPG
Прегледи:2
Размер:139.5 КБ
ID:5388126
                            Първата е от долната част на хълма, когато тръгвахме.

                            Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                            Друго важно, което би трябвало да отбележа това е необходимостта да си резерв " На разположение ".
                            Може цял ден да чакаш, но когато настъпи твоята минута, трябва да си готов за да изпълниш дълга си.
                            Това определено ми върна мотивацията. От онзи ден насам се чувствам все едно съм отишла просто да се разходя. Знам, че благодарение на нас огнеборците се разведриха, по пътя нагоре беше весело, после ги заредихме с вода и храна.. Но когато не направиш това, за което си отишъл си тръгваш някак си разочарован от себе си.

                            Надявам се да прочетеш написаното преди да го изтрият отново, защото ми писна да го пиша )

                            Коментар


                            • #74
                              От: Пожар на Витоша

                              Охо, като благодарност за Ясен, ще постна снимка на една УАЗ - ка, която се изкачи над хижа Академика с около 1000 конски сили.

                              Направо тресеше земята.
                              Ей го и разузнавач номер 1 - Евгени Ендуро.

                              Г.Х.Лошко и Пинца.
                              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                              Коментар


                              • #75
                                От: Пожар на Витоша

                                Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                                Охо, като благодарност за Ясен, ще постна снимка на една УАЗ - ка, която се изкачи над хижа Академика с около 1000 конски сили.
                                А, не. Тези неща ги е правил davc. Аз същата УАЗка я качих до хижата само с около 100 конски сили (нейните си).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X