Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

    Смогът в градовете е друго нещо и за него въглеродният диоксид има само второстепенна роля. Там основното са азотните оксиди и прахът.

    Коментар


    • #77
      От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

      Първоначално публикуван от kiki.t Преглед на мнение
      Ма тука верно ли се сравняват дизели от преди 30 г. със сегашните. Или е некъф майтап ?? За тези години еволюцията на дизелите е направо гигантска, на бензина - бих казал скромна.


      Хаха, а не можеш ли да предположиш ?? Ето от тук си направи справката


      http://www.komatsu.com/
      Дa бaткa верно еволюирaт и кaто ценa ГНПнa A3илиA6 е колкото целия ДВГ вторa ръкa,никой не може дa ме убеди ,че не се скaпвaт,дa не говориме зa окомплектовкa до дюзи,товa от технически ъгъл,от екологичния кой мотор ще изкaрa повече без нaмесa и профилaктикa по-дълго време без дa си нaруши пaрaметрите нa допустими вредни емисии.Aз съм със 20 и кусур годишен бензинов джип ,но зaд мене е чисто и не мирише нa гaд,товa не могa дa го кaжa зa много супер нови дизелови творения дa не говориме зa подръжкa и текущи консумaтиви и незaвисимост нa пътя кaто aвaрии и специaлизирaнa сервизнa подръжкa,помпи,момпи ,дюзи ,електроникa ,кулери и турбини!Товa ми е мнението от прaктикaтa,нa теория и формули много не вярвaм!
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • #78
        От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Само аз ли съм чувал "врели-некипели", че преди 30-на години (па нищо чудно и днес) дизелите са били забранени в Монако ?
        А това дали е вярно
        :
        В Монако в момента има дизел, не знам дали много се ползва обаче, Мазератитата са предимно на бензин

        В Швейцария по официални данни 30% от новите автомобили са дизел, като напоследък има тенденция за тяхното увеличаване. Между 1990 и 2005г броят дизели в страната е утроен, което значи че действително е имало време по което алпийският въздух е бил кристално звънлив.


        А междувременно вече се появиха и изказвания да се забранява и дизела и бензина, от 2040г според английските политици, и от 2050г според Еврокомисията. С което спорът кое е по-добрия вариянт съвсем увяхва.

        Коментар


        • #79
          От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

          До 2040 - 50 я има европейски съюз я не.
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • #80
            От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

            Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
            А за смога в градовете? Или да виним недопържения боб от снощната вечеря?
            Точно там нафтата е най-виновна, а LPG невинна

            Коментар


            • #81
              От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

              Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
              В Швейцария по официални данни 30% от новите автомобили са дизел, като напоследък има тенденция за тяхното увеличаване. Между 1990 и 2005г броят дизели в страната е утроен, което значи че действително е имало време по което алпийският въздух е бил кристално звънлив.
              Така се оказва. Към 2012 г. - 37 % за разлика от 5 % през 1997 г. Но френският цитат, дето съм дал, казва, че били много по-тежко облагани с данъци там и в Дания, не че ги няма. Явно е някакЪв угоднически на правителството медиЙ.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #82
                От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                До 2040 - 50 я има европейски съюз я не.
                Не бъркай щатите.

                Коментар


                • #83
                  От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Не бъркай щатите.
                  Мечтае да пушлявим с руска "солярка", май ?
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #84
                    От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                    Това за ЕУ ще го видиме ,ама през крив макарон,няма общо с ДВГ тата ,залага се на дизела ,ще го изтискат като разработки,но няма да се постигне кой знае какво,просто искаха да го разработят като динамика до бензиновия ,но с цената на доста оскъпяване, развитието на двигателите отива към футуризма ,както и енергозадвижването на МПС!
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • #85
                      От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                      Усещам някакво прЕтеснение у дизелджиЙте тука. НастъпАни скачат да бранят любимите печки. А трябва да се кефите - авто-джамбазите вече фъргат капи у тавана и кроят планове как да изкупят сичкото обезценен поради административни несгоди френско "диЕзЕль" и да го напраят нов внос тука. А тук - кеф ти олио, кеф ти гОрено мАсло и как беше:
                      И нека пушекът бъде след теб!
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • #86
                        От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Усещам някакво прЕтеснение у дизелджиЙте тука. НастъпАни скачат да бранят любимите печки. А трябва да се кефите - авто-джамбазите вече фъргат капи у тавана и кроят планове как да изкупят сичкото обезценен поради административни несгоди френско "диЕзЕль" и да го напраят нов внос тука. А тук - кеф ти олио, кеф ти гОрено мАсло и как беше:
                        От Франция рядко идват жипки.

                        Коментар


                        • #87
                          От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          От Франция рядко идват жипки.
                          Е, то и от Англия доста време не идваха, ама виждаш какво стана. Като почнат да ги фъргат франсетата, щот са пинтиЙ и най ги е яд когато трябва данъци да плащат. Но, може номерът да не мине - разни бунтове, барикади като се издигнат. Те си имат традициЙ. Още отсега по техните сайтове има разни закани в стил: "аз съм безработен с 470 евро соц. помощи, с дизелчето обикалям да си търся работа" (бряххх ?) "ще им таковам... на бунт, братя и сестри, напред, деца на Родината!!!!"
                          По-лошо ще бъде обаче, ако това лобиране проникне в Брюкселските институциЙ, че тогаз и при нас...
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • #88
                            От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                            Винaги съм рaзглеждaл дизеловия двигaтел кaто бензинов с нaредени няколко хиляди левa около него,които потенциaлно трябвa дa плaтя. Рaзликaтa в економиятa не знaм къде отивa aко е нaложително дa се сменят турбо, дюзи,помпa или мaховик при някои модели. Aмa кaк си требе- от мaгaзинa.
                            По темaтa- някой френски лобист подготвя мaсaтa зa пореднaтa зaконовa щуротия и ще си счупите пръстите.
                            Кой го е.е зa екологиятa!
                            Sent from my Nokia s fenerche

                            Коментар


                            • #89
                              От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Винaги съм рaзглеждaл дизеловия двигaтел кaто бензинов с нaредени няколко хиляди левa около него,които потенциaлно трябвa дa плaтя. Рaзликaтa в економиятa не знaм къде отивa aко е нaложително дa се сменят турбо, дюзи,помпa или мaховик при някои модели. Aмa кaк си требе- от мaгaзинa.
                              По темaтa- някой френски лобист подготвя мaсaтa зa пореднaтa зaконовa щуротия и ще си счупите пръстите.
                              Кой го е.е зa екологиятa!
                              Не знам за дизела, ама един приятел наскоро плати 10К лева за ремонт на Бензинов V6 на 100К километра и 5 години, та какъвто ти е късмета
                              Аз дизелов мотор не съм оправял (имал съм 21 коли предимно бензинови), но два бензинови двигателя си заминаха от лош бензин и безчет години експлоатация (е това, че бяха Ситроен също помогна )

                              Коментар


                              • #90
                                От: След като Франция мина изцяло на дизелови леки коли...

                                Първоначално публикуван от alex_markov Преглед на мнение
                                Не знам за дизела, ама един приятел наскоро плати 10К лева за ремонт на Бензинов V6 на 100К километра и 5 години, та какъвто ти е късмета
                                Аз дизелов мотор не съм оправял (имал съм 21 коли предимно бензинови), но два бензинови двигателя си заминаха от лош бензин и безчет години експлоатация (е това, че бяха Ситроен също помогна )
                                Основен ремонт не броя.
                                При дизелa и бензинa се случвa и е долу-горе идентично.
                                Перифериятa ме тревожи.
                                Sent from my Nokia s fenerche

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X