Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Инструменти за домашен майстор - Лидл и други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    Дано този най-новият модел, да е нещо по-здраво. Защото от предишния 1300 вата погребах три. Първият счупи пиньон. Вторият заискри и умря, третият също. Първите два ми ги смениха с нови гаранционно, третият си кротува в куфара и не съм решил, дали да го нпся на ремонт още.Първият отнесе много бой, Включително и в бунара. Вторият и третият издържаха по два пода на баня...
    Последният ме остави на половината под, та се наложи да взема от зетя Бошхамъра да довърша.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • #92
      Те коментарите на предната страница са за този 50J ,1700W. Иначе на този 15J,където го пускат другата седмица, само първото издание и аз съм собственик. Загуби удара още на второто ползване, смениха ми го с нов, но вече му свърши гаранцията, та ако пак ме предаде отива в кофата. И други се оплакват от него по форумите, явно си е кекава машина.

      Коментар


      • #93
        Някой пробвал ли е таймерите за контакт ( https://www.lidl.bg/bg/p/svetlinen-a...rouredi/p44090 ) ?
        Интересува ме дали имат вградена батерия , че масовите като спре тока и часовника им спира .

        Коментар


        • kalinntv
          kalinntv коментира
          Редактиране на коментар
          Аз ползвам .Има батерия. Не го бях ползвал 3-4 месеца и като го включих,помнеше всички настройки.

        • ивайло
          ивайло коментира
          Редактиране на коментар
          Благодаря !

      • #94
        Първоначално публикуван от mitko 53 Преглед на мнение
        Те коментарите на предната страница са за този 50J...
        Това (50джаула) грешка ли е, или сериозно. Защото, ако е сериозно, всъщност е много несериозно и откровено менте - 50джаула е огромна енергия, едва ли изобщо съществува ръчен инструмент с подобна!
        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

        Коментар


        • Никола
          Никола коментира
          Редактиране на коментар
          Голяма, голяма колко да е голяма. Аз намоя китаец Айнхелчо го купих с цел да си избие парите. На него му дават 48 джаула и съм склонен да им вярвам като гледам как рупа бетоня и арматура 12-14мм. с няколко изтраквания.

        • mitko 53
          mitko 53 коментира
          Редактиране на коментар
          Не знам колко са реални 50-те джаули, досега най- мощното което съм ползвал, по спомен беше 28J.Това са машини предимно за хоризонтално къртене, тези които ги дават около 50, обикновени са за под и са с HEX захват, лидълската е изключение(SDS Max). Само Чавдар може да сподели как млати, засега само той я е купил.

        • davc
          davc коментира
          Редактиране на коментар
          Тия ще да с някакви други джаули. Като по касетофоните едно време - 500вата, 1000вата...

      • #95
        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Това (50джаула) грешка ли е, или сериозно. Защото, ако е сериозно, всъщност е много несериозно и откровено менте - 50джаула е огромна енергия, едва ли изобщо съществува ръчен инструмент с подобна!
        Доколкото може да е сериозно упътването за инструмента:

        Demolition hammer PAH 1700 C3
        Rated input voltage : 230–240 V~, 50 Hz
        Input power : 1700 W
        Protection class : II/
        Stroke rate : 200–2100 min–1
        Stroke energy : 50 joule
        Не знам какви са джаулите - китайски, лидълски или някакви други, нито пък имам база за сравнение с други машини от този тип.

        Само мога да констатирам, че на мен до момента ми върши много добра работа. Макар че, след като го купих, се чудех дали не съм си взел нещо излишно.
        Оказа се че напротив, взел съм си инструмент, без който някои работи щяха да останат несвършени или щяха да се свършат за доста повече време и с доста повече усилия. Както вече споменах, за мен вече си е избил парите.

        Изпробван е на бетон на настилка и най-вече на камъни. Последните определено не са от най-твърдите, но ги има в голямо количество, а някои са с такива размери, че багер с 80 см кофа малко трудно ги захваща и нямат вдигане дори и от 2 души. За сам човек да не говорим.

        При наличието на такива "прелести" изкопаването на един елементарен канал с дължина 6 м и дълбочина до 70-80 см става доста интересно занимание, за което само кирка и лопата не стигат.
        Е, въпросният къртач и тук спаси положението. Без проблеми разбива/разцепва големите камъни.
        На снимката е само част от "реколтата" от последния метър ...

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-10-10_22-46-57.jpg
Прегледи:1005
Размер:360.5 КБ
ID:6655371




        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #96
          Бях си купил бургии за метал с шестограмни опашки, като битове. Много са удобни, но са направени от кашкавалий. Две дупки в тънка ламарина и се строши като спагета.
          Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

          Коментар


          • #97
            След като се е строшила, а не се е огънала, не ще да е от кашкавалий...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • kbot
              kbot коментира
              Редактиране на коментар
              Първо се огъна, но доста сух кашкавалий и се счупи. Продължих с парчето около 2 см. И то издържа 2 дупки. Не е презакалено, мекушаво е некакво.

          • #98
            Малко са прекалили с термообработката.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #99
              Имах такива 3 броя в окомплектовката на акумулаторното им перфораторче Х20. Голям боклук са, закрепени са към шестограма с отвор и щифт. Къса се или щифтът или свредлото при радиалния отвор.

              Коментар


              • Няма да се смеете. Питането ми е как си съхранявате батерийте.Имам Винтоверт който не се ползва толкова често.Бях изненадан колко време му устиска батерията взех го със заредена батерия и можеби след 1 седмица се наложи да я заредя.Та в преиоди които не се ползва интензивно уредчето как си съхранявате батерията.

                Коментар


                • Кольо
                  Кольо коментира
                  Редактиране на коментар
                  Винаги заредена до дупка.
                  Н о една седмица не е нищо за нова и читава батерия. Даже и месец да стои не би трябвало видимо да е намалял заряда и.

              • Задължително ги вадя от машинката! Така изкарват с месеци! Пробвано!

                Коментар


                • При мене включена в уреда само на лампата 12 V ми се източва докрай, за около седмица, от първата версия, не 12V X Team. Сега я държа включена през найлон, да не контактува. Иначе имам много лидълски батерии, само една се е скапала засега тотално(от 2012г), но винаги ги държа заредени докрай по възможност(никога много разредени) и на положителни температури.
                  Последно редактирано от mitko 53; 17-10-20, 19:59.

                  Коментар


                  • Литиевите батерии нямат забележим саморазряд.

                    Някои уреди от x20 серията обаче имат забележима консумация в покой. В частност компресорът за гуми.

                    Повечето обаче не създават проблеми и каквото съм оставил заредено, след 4-5 месеца си го намирам заредено.


                    Теоретично, литиевите батерии стареят по-бързо като се съхраняват заредени. Разни ентусиасти с хвърчила на батерии и подобни си ги нагласят на 20-30% заряд за неактивния сезон.

                    На мене обаче такива не ми минават. Искам като ми потрябва нещо, да работи и затова ги прибирам заредени на 100% след всяка по-значима работа с тях.


                    Впрочем имам един гайковерт Спарки с никел-нещоси батерии. Дисквалифицирал съм го именно заради саморазряда - ако си е почивал 1 месец, в батерията няма никой. Като я заредиш - работи ама ако всеки път ще чакам 1 час за да си свърша работата - мерси. Сигурно би имало смисъл за някой който всеки ден работи с него ама то пък ако всеки ден работиш с това нещо то едва ли ще изкара дълго. Все не стигам да го изкарам за продажба.

                    Коментар


                    • veskov
                      veskov коментира
                      Редактиране на коментар
                      Не вярвам да имат много модели, а този със сменена, вече литиева 16,8, държи като умрял свещ без да излиза от мпс. Зарежда се само от
                      акумулаторите/step up. Та мисълта ми е, че нещо ще е в него
                      https://offroad-bulgaria.com/forum/%...87#post6644387
                      пп отдавна почти изцяло съм на литиеви батерии и абсолютно винаги са били оставяни напълно заредени в деж режим. Предателство не е имало никога, а на колко цикъла са и колко капацитет им е останал не ме интересува. Така и ги зареждам.
                      Последно редактирано от veskov; 18-10-20, 20:18.

                  • Този дигитален пистолет за горещ въздух https://www.lidl-service.com/static/.../346558_BG.pdf пускан ли е досега или е някаква новост?

                    Коментар


                    • mitko 53
                      mitko 53 коментира
                      Редактиране на коментар
                      През мене минаха два техни, първият изгоря в пожар, остана топка пластмаса. Другия го имам пета година, засега му работят степените, но го ползвам 2-3 пъти годишни. Този, новият е интересен, ама имам и един Райдер, та ще пропусна. Цената също, засега, не е известна.
                      Изкопах цена от чешкия лидл- 43лв., почти двойна на аналоговия вариант.
                      Последно редактирано от mitko 53; 26-10-20, 12:31.

                    • Кольо
                      Кольо коментира
                      Редактиране на коментар
                      Ъъъ, може да е тъпо, ама да питам-кое му е дигиталното на това?

                    • IvanIvanovi
                      IvanIvanovi коментира
                      Редактиране на коментар
                      Има дигитален дисплей с градусите

                  • Не съм виждал такъв. Наскоро пускаха недигитален. Взех го, с него паля BBQ-то супер ефикасно. Има наконечник /10 на схемата от ръководството от предния линк/ Няма дигитален термометър, не виждам и защо ми е.

                    Коментар


                    • kbot
                      kbot коментира
                      Редактиране на коментар
                      Някои неща е добре да се греят на точната температура.

                  Активност за темата

                  Свий

                  Тук са 5 потребители онлайн. 1 потребители и 4 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X