Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трънака - малка вила до София

    Бърза справка с действащите нормативни документи.Тук става въпрос за промишлени обекти,но с минимални разлики важат и за колегата.

    Относно дълбочина на изкопа,процедирам винаги на не по малко от 80 см

    Това е от миналата седмица.



    От горе ще има насип от около 0.5 м.до ръба на изолацията на дясната къща.
    Последно редактирано от Roninn; 25-05-19, 23:30.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Трънака - малка вила до София

      И още нещо,конзолите се монтират след като си наясно първо какви контакти ще се изберат,инъче ще псуваш много после.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Трънака - малка вила до София

        TT схема си срещал много пъти, но не си знаел , базовите станции са така .
        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

        Коментар


        • От: Трънака - малка вила до София

          Благодаря за съветите.

          Струва ми се обаче, че надценяваме целта - става въпрос за "барака" с 2 контакта за зарядни за телефон и няколко LED лампи. В най-натоварения случай - вентилаторна печка 2kW.
          Относно кабела под земята - отгоре ще има настилка от гнайс върху бетон - не виждам проблем че е на 20см под земята.
          Мостовия кабел и гофрето - не виждам каква особена механична устойчивост е необходима. Избора за мостовак вместо СВТ беше продиктуван от наличността в местната железария
          Относно многожилния кабел - цялото осветление ще е с такъв - няма да имам връзки едножилен<->многожилен, а два многожилни се свързват безпроблемно.

          Не мисля да подхождам с 3 проводна инсталация, ДТЗ и т.н. (съгласен съм, че така е правилно но за моите цели ми се струва излишно).

          Поздрави.

          Коментар


          • От: Трънака - малка вила до София

            Предвиди си за всеки случай един контакт с 4мм2, директно от таблото.
            Давай!
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: Трънака - малка вила до София

              За дтз-то има смисъл, ако щъка дете с пирон в ръка и то много има смисъл. Но може да си я направиш и двупроводна с дтз , просто не закачай заземителния пин . Вземи си за многожилния кабелни накрайници, за да нямаш ядове с него .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • От: Трънака - малка вила до София

                И пак му трябва як заземителен кол, специалист (консултант) и повече пари отколкото за трети проводник.
                А тези простотии се правят от името на всички ни.
                Даника
                Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                Коментар


                • От: Трънака - малка вила до София

                  ДТЗ не го интересува какво е заземяването, протече ли над 30ма ток по някой от проводниците без да се е върнал по другия си изключва. За този ток дали има заземяване и то е 2 или 1000 ома няма знчение, все ще изключи, дори и при капацитивно предаване с голяма площ.
                  0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                  Коментар


                  • От: Трънака - малка вила до София

                    Приемаме целия вилает на колегата за една точка, със защита на входа?
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Трънака - малка вила до София

                      Многожилните връзки ми е най-лесно да изпълня с Wago клеми(многожилни са ми само линиите за осветление).
                      В близко бъдеще се надявам да затворя стените и да понапредна, че нещо се забавиха нещата

                      Коментар


                      • От: Трънака - малка вила до София

                        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                        Приемаме целия вилает на колегата за една точка, със защита на входа?
                        Това е най-евтинят вариант. Просто, като изключи няма да има ток никъде и трябва да проверява наред всичко, но пък е безопасно.
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • От: Трънака - малка вила до София

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Предвиди си за всеки случай един контакт с 4мм2, директно от таблото.
                          Давай!
                          Само тази грешка недей да правиш. За контакт повече от 2,5 мм2 е престъпление.
                          Тази земя, по която тъпча сега,
                          тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                          тази земя – не е моя земя,
                          тази земя, простете, е чужда.

                          Коментар


                          • От: Трънака - малка вила до София

                            Зор при монтажа?
                            А тези простотии се правят от името на всички ни.
                            Даника
                            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                            Коментар


                            • От: Трънака - малка вила до София

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Зор при монтажа?
                              Аха! Трябва и пила.

                              Коментар


                              • От: Трънака - малка вила до София

                                Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                                Зор при монтажа?
                                Да и неоправдано дебел проводник. Просто домашните консуматори нямат ампераж достоен за 4 мм2. За всички уреди в дома и на вилата 2,5 мм2 са напълно достатъчни.
                                Тази земя, по която тъпча сега,
                                тази земя, която пролетен вятър пробужда,
                                тази земя – не е моя земя,
                                тази земя, простете, е чужда.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X