Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Трънака - малка вила до София

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    ... За мен от въздуха по-добър изолатор няма. В Италия масово се строи с двойни стени с нищо помежду им.
    Въздуха е най добрия изолатор НО трябва да не циркулира
    Ти ми остави една огромна площ с въздух и ще видиш резултата
    Затова се слагат прегради от типа пчелна пита картонени примерно в металните отвън врати на Хьорман
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #47
      От: Трънака - малка вила до София

      Няма спор за това.
      Циркулация се предвижда като конвекция, само в случаи на влага и при неголеми температурни разлики.
      Конвекцията предполага наличие на вход за свеж въздух и изход за отвеждането му. В противен случай, феноменът е пренебрежимо малък и се свежда до ламинарно ниво, в което няма нищо лошо.
      Последно редактирано от TigerHunter; 03-01-19, 20:52.
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Трънака - малка вила до София

        Кухото ме притенсява от гледна точка на мишоци и насекоми. Идеята ми е да запечатя ОСБ-то външно и с пяна да напълня с ЕПС. Така и никой не лаза с какво да го наклепя външно

        Коментар


        • #49
          От: Трънака - малка вила до София

          Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
          Кухото ме притенсява от гледна точка на мишоци и насекоми. Идеята ми е да запечатя ОСБ-то външно и с пяна да напълня с ЕПС. Така и никой не лаза с какво да го наклепя външно
          Аз минавах 2-3 ръце с 50% дизел и 50% отработено двигателно масло от дизел, стара рецепта от войната във Виетнам, мирише седмица и после не се усеща, попива добре, НЕ е здравословно да се третират интериорни елементи, само външни.
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #50
            От: Трънака - малка вила до София

            Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
            Кухото ме притенсява от гледна точка на мишоци и насекоми. Идеята ми е да запечатя ОСБ-то външно и с пяна да напълня с ЕПС. Така и никой не лаза с какво да го наклепя външно
            ОСБ-то никога не съм го харесвал като материал , освен това е по-скъпо от масивната дървесина. Маслата , както и горялото масло , вършат работа при масивната дървесина , защото попиват в нея. ОСБ-то е от слепени люспи дървесина , и това не позволява маслото да попие в дълбочина. Според мен , най-подходящо ще е ако се ползва безир. За изолация , аз бих ползвал вата.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #51
              От: Трънака - малка вила до София

              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
              Аз минавах 2-3 ръце с 50% дизел и 50% отработено двигателно масло от дизел, ...
              Мдааа. Това е чудесно средство за импрегниране срещу пожар ...
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #52
                От: Трънака - малка вила до София

                Как по-скъпо от масивна дървесина ламперията идваше мноооого по скъпо. В пъти е по красиво от масивно дърво, спор няма. Мислех за вариант с читави кофражни дъски, но ще отворят фуги и ще стане кофти. А да се правят сглобки щеше да е много тегаво(нямам фреза). Избрах OSB-то за да си спестя шпакловане и фуги. Уж се води шлайфано и ипгрегнирано, до колко е - незнам. Плана ми за сега е да мина с кит фугите и външно да го обработя с безир или лак. Чух за някаква смес от битумен грунд, алкиден лак и бензин, но незнам на гладкото ОСБ дали ще покрие.

                Вътре мисля пода да е от кофражни дъски. В бетона заложих 4 греди със стърчащи пирони, върху които мисля да кова дъските. Стените планирам до едно ниво да са ламперия, а нагоре може би гипскартон (или пак ламперия). Планирам и печка на дърва и комин през стената. Ъгъла около печката мисля да е с вата и червен ГК, на който имам огромното желание да налепя камъни. Преградната стена мисля да е с W профили и 2 ката картон.

                За сега само мисля и се дразня че не мога да се хвана в работа

                Вчера ходих до мястото и започнах да заравнявам пред бунгалото. Мисля да направя подпора от кухи бетонни блокчета, наляти с бетон и арматура. За сега пръста се държи от колчета и клони (силно казано плет). Терасата ще е по-широка, така че ще има място пред плета да сложа подпората. Където е YTONG-a мисля да правя външна мивка.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190102_155228.jpg
Прегледи:1
Размер:516.2 КБ
ID:5805985

                Коментар


                • #53
                  От: Трънака - малка вила до София

                  НЕ може да оставиш ОСБто на природата, независимо с какви покрития го "намажеш", импрегнирано то не е, просто е слепено с химии, издържа един два дъжда и до там, постоянно мокрене ще го направи да подгизне, после ще мухляса, после ще омекне и ще стане на мармалад.

                  Ако в бързината се чудиш с какво да го предпазиш, руло полиетилен, на места и викат водна мембрана и т.н. евтино и бързо, с такера/телбода за 10 минутки си го "обковал" за зимата и после ще мислиш с какво да го покриеш трайно.
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Трънака - малка вила до София

                    Ако под "подпора" разбираш "подпорна стена" за пръстта: зарежи "кухите бетонни блокчета". Не са предназначени са това, а обикновено са много слаби и лесно се разпадат.
                    Излей си бетон. С блокчетата нищо не спестяваш, а си залагаш проблеми за в бъдеще. (Собствен опит )
                    Пожелавам ти, да ти стигне ентусиазъма до края, че тия неща имат свойството да се проточват и все има нещо за правене.
                    Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                    Коментар


                    • #55
                      От: Трънака - малка вила до София

                      Сухи качествени чамови дъски с дебелина 3см. и квадратурата на едно платно ОСБ струват около 50лв. Това което ползваш, мисля , че не е повече от 18мм. Разбира се , че на дъските ще им трябва обработка , но разликата няма да е голяма за това бунгало. За сметка на това , разликата в крайния резултат ще е огромна.
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #56
                        От: Трънака - малка вила до София

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Сухи качествени чамови дъски с дебелина 3см. и квадратурата на едно платно ОСБ струват около 50лв. Това което ползваш, мисля , че не е повече от 18мм. Разбира се , че на дъските ще им трябва обработка , но разликата няма да е голяма за това бунгало. За сметка на това , разликата в крайния резултат ще е огромна.
                        А къде има сухи? Всичко което съм виждал стои навън на дъжда
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #57
                          От: Трънака - малка вила до София

                          На околовръстното преди разклона за Герман в ляво има склад , в Бусманци , Овча купел , ..... на много места има.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #58
                            От: Трънака - малка вила до София

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            На околовръстното преди разклона за Герман в ляво има склад , в Бусманци , Овча купел , ..... на много места има.
                            Супер. Мерси
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #59
                              От: Трънака - малка вила до София

                              Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                              Как по-скъпо от масивна дървесина ламперията идваше мноооого по скъпо. В пъти е по красиво от масивно дърво, спор няма. Мислех за вариант с читави кофражни дъски, но ще отворят фуги и ще стане кофти. А да се правят сглобки щеше да е много тегаво(нямам фреза). Избрах OSB-то за да си спестя шпакловане и фуги. Уж се води шлайфано и ипгрегнирано, до колко е - незнам. Плана ми за сега е да мина с кит фугите и външно да го обработя с безир или лак. Чух за някаква смес от битумен грунд, алкиден лак и бензин, но незнам на гладкото ОСБ дали ще покрие.
                              Здравей, колега.
                              Гледам, че си от Троян. Ако си ходиш там, иди до Орешака, при Павлин Дренски, там има всякакви лакове, мисля, че могат и да те посъветват и да ти направят количества и с качества по желание. Не знам как са цените, но би могло да ти е полезно.
                              Hyundai Santa Fe, 2.0 CRDi, 4WD, 2005
                              Toyota HJ 60, 4.0 Diesel, 1983
                              0886500886
                              LZ2TDK

                              Коментар


                              • #60
                                От: Трънака - малка вила до София

                                Поясни, как точно си заложил греди в бетона?
                                Your conscience is all you can take to your grave.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X