Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко движение.

    Оправих оградката и подготвих асмалъка. Остана да спретна една портичка и да изпъна телове, но има доста време докато се качат до горе. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo_6554104_DJI_504_jpg_4264106_0_202252119530_photo_original_Original.JPEG
Прегледи:921
Размер:671.9 КБ
ID:6879493
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7602.JPEG
Прегледи:1029
Размер:1.37 МБ
ID:6879484 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8376.JPEG
Прегледи:923
Размер:1.52 МБ
ID:6879487



    Помпата хвърли лагер. Взех някаква полска - на пръв поглед е супер.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7767.JPEG
Прегледи:912
Размер:1,001.7 КБ
ID:6879489


    Подпрях брега с гуми. Надявам се да спре да се свлича. В момента не изглежда никак красиво, но се надявам като се засади със здравец и стане зелено да е по-добре:
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8416.JPEG
Прегледи:907
Размер:1.18 МБ
ID:6879491


    Понапреднах с банята. Доста кусури има, ама "фаянЦаДжията толкоз си може"
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7564.JPEG
Прегледи:918
Размер:451.4 КБ
ID:6879483 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7576.JPEG
Прегледи:910
Размер:949.7 КБ
ID:6879488 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7573.JPEG
Прегледи:917
Размер:465.0 КБ
ID:6879486 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8415.JPEG
Прегледи:906
Размер:841.6 КБ
ID:6879490 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8426.JPEG
Прегледи:908
Размер:868.5 КБ
ID:6879492



    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_8420.JPEG
Прегледи:913
Размер:274.8 КБ
ID:6879494
    Прикачени файлове

    Коментар


    • BatGeorgeone
      BatGeorgeone коментира
      Редактиране на коментар
      Браво!

  • Чудесно направо, много труд и свободно време е това. На лозите им остави най-дългото стъбло, другото го премахни според мен. Винкелите за асмалъка нови ли ги купува, че сега с тия цени на желязото Така като гледам на снимката там където са градинските фигурки имаш място да поставиш един IBC контейнер 1 кубик и да събираш дъждовна вода. В един момент може да решиш да поливаш с нея зарзават. А решението с гумите с много практично ми се струва, даже не само здравец, ами всякакви падащи/алпийски цветя, а те са много видове.

    Коментар


    • koleff.hk
      koleff.hk коментира
      Редактиране на коментар
      За лозите - грам не разбирам от този занаят. Казаха ми да ги оставя този сезон така, за да направят "яки корени" и идната пролет да оставя само най-хубавото стъбло.

      Желязото е от едно пазарче, което събаряха до нас в Шопско. Няколко дни след работа рязах и събирах, но стана екстра

      Обмислям да събирам дъждовна вода. Кладенеца няма ресурс за поливане. Мисля да хвана цялата площадка, но мяркам съда да е от другата страна до /под/ дърварника. Имам желание да направя едно парниче за зарзават, но няма изгледи скоро да стигна до там.

      За гумите - горе насадих здравец над стената от блокчета. Не мислех че ще върви в тая скалиста почва.... точно обратното. Гумите подозирам, че ще задържат влага и имам надежди, че цялото нещо ще стане "зелено". Идеята ми е да насадя нещо, около което да не тръгват най плевели и да не иска поддръжка. Вероятно ще е на есен, че в тая жега незнам и здравец дали би оцелял.

    • 19R
      19R коментира
      Редактиране на коментар
      Търси почвопокривни растения за гумите , те бързо се разпространяват.Лозите кога са засадени?

    • сто
      сто коментира
      Редактиране на коментар
      Виж това https://zelena-prolet.com/Euonymus_sp_sortove

  • Винка мога да ти дам.
    Става на килим.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • Лозите са засадени миналата пролет от "клечки". Би трябвало да са Отел като сорт.

      Коментар


      • koleff.hk
        koleff.hk коментира
        Редактиране на коментар
        Искам сянка от асма, да расте бързо, да не е капризно и да не иска пръскане Червено вино пия рядко, грозде не ям.

      • kbot
        kbot коментира
        Редактиране на коментар
        Отела е супер за сянка. Аз си го и хапвам (не става за наяждане) и на вино съм го добавял - за аромат. Важното е, че не е капризен.

      • veskov
        veskov коментира
        Редактиране на коментар
        Точно, корав е

    • Май приключих за този сезон

      Доотлях площадката и сложих един линеен отводнител
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9036.JPEG
Прегледи:728
Размер:1.12 МБ
ID:6895406
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9035.JPEG
Прегледи:732
Размер:1.43 МБ
ID:6895405


      Мисля, че преборих досадната пръст до стълбите долу. Не съм сигурен дали ще е дългосрочно решение - ще си покаже. Хванах мрежи за замазка с дълги куки от пръчки арматура, дистанцирах с парчензца XPS и го намятах с лепило и цимент+пясък

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9020.JPEG
Прегледи:731
Размер:1.57 МБ
ID:6895410
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9024.JPEG
Прегледи:729
Размер:1.71 МБ
ID:6895411
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:736
Размер:130.3 КБ
ID:6895407

      Довърших и портичката на оградата на площадката
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9243.JPEG
Прегледи:730
Размер:1.53 МБ
ID:6895412

      Подготвих някое и друго дръвце


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9018.JPEG
Прегледи:728
Размер:1.47 МБ
ID:6895413

      Организирах малко пространството в бунгалото с рафтчета и плотове. Заиграх се със шаблон и дибли да снаждам дъски от палет - стана прилично

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9235.JPEG
Прегледи:725
Размер:932.5 КБ
ID:6895415 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9236.JPEG
Прегледи:721
Размер:793.3 КБ
ID:6895414

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9241.JPEG
Прегледи:736
Размер:379.9 КБ
ID:6895418

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9249.JPEG
Прегледи:728
Размер:792.4 КБ
ID:6895417


      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9248.JPEG
Прегледи:726
Размер:917.7 КБ
ID:6895416


      Зачудих се защо печката запушва при първо палене... имало си е причина
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9325.JPEG
Прегледи:726
Размер:1.47 МБ
ID:6895419

      До края на сезона - само скари и напитки
      Прикачени файлове

      Коментар


      • А защо смени Субару-то с БМВ ?
        Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
        За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

        A1+

        Коментар


        • IvanIvanovi
          IvanIvanovi коментира
          Редактиране на коментар
          я, значи не съм бил само аз с такава смяна

        • koleff.hk
          koleff.hk коментира
          Редактиране на коментар
          Защото оправихме пътя и вече нямам необходимост от висока кола

      • Поздравления за положения труд, но като кибик имам една забележка.
        - Трябва да нарежеш площадката, иначе ще напука по местата на снадките на бетона, който е лят по различно време.
        На това му викат ''суха фуга'' и зимата ще влиза вода, а после ....

        Коментар


        • koleff.hk
          koleff.hk коментира
          Редактиране на коментар
          Мислех да слагам XPS за фуга, но в последствие се отказах. Ще изчакам да видя какво ще стане и вероятно ще пусна по един ряз с големия флекс и диамантен диск.

      • Супер е!
        Само за стената съм силно любопитен колко ще е трайно решение.
        При мен също е наклон. Навремето някой е редил речни камъни, но вече са почнали да се свличат и трябва да правя нещо.

        Два въпроса:
        1) Стената не беше ли с гуми. Друга стена ли е с гумите? Изобщо стана ли нещо с гумите, или бъркам?
        2) Пред дърварника се вижда канал с решетка. Решетката от къде я купи? Търся си точно такава и не намирам.
        Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

        Коментар


        • koleff.hk
          koleff.hk коментира
          Редактиране на коментар
          С гуми е другата част от паркинга. До стълбите само е по този начин. Решетката е от борсата долу, беше последната. В Praktiker/Homemax съм ги виждал също.

      • Такива решетки и различни по размер съм виждал в Баухаус срещу ТЕЦ-а. Някъде преди месец беше ....
        Георги Танев (0+)
        Land Rover Discovery 1 300 TDi
        Land Rover Club Bulgaria
        0887 930 238, 0878 797 768

        Коментар


        • Браво, евала, става супер!

          Една малка вметка, тази армирана замазка където спира пръстта би трябвало да има множество отвори да се отича. Според мен обаче, когато се понамокри пръстта и се поразмести, така или иначе ще се напука та ще се самодренира

          П.П. Ако може да намериш големи камъни в региона, може да спретнеш полека лека една суха зидария и ще стане супер красиво и укрепващо структурата, според мен, ама аз съм маниак на камък и дърво :–)
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • koleff.hk
            koleff.hk коментира
            Редактиране на коментар
            Това с камъните звучи супер, но ми омръзна хамалията. В близост няма подходящи камъни и с транспорта ще е тегаво. За отворите ме замисли. Май е добра идея някъде близо до пода да направя някои и друг отвор, може би с размера на ППР тръба 1/2 ? Ако са само отвори - да не падне пръст от тях пай, че ще е "язък за барута" Ще потърся някаква перфорирана тръба с подходящ размер, или ще перфорирам каквато има

        • Имаше едни мрежи, които се слагат по склоновете пълнят се с пръст и се насажда райграс. Като поникне тревата не се стича вече така кал от склоновете.
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • При тоя хубав балкан... Много изкоп, много бетон, много железо... Доста неща не се правят както трябва и ще бъдат проблемни в близкото бъдеще.

            Коментар


            • koleff.hk
              koleff.hk коментира
              Редактиране на коментар
              Вероятно е така. Планът претърпя доста промени и притиснат от време и ресурси вероятно допуснах доста грешки - ще си покаже

          • Браво, темата вече трябва да се преименува от Трънака на Вилака - то направо свети и все повече и повече става красиво и уютно.

            Коментар


            • Поздравления за мерака и усилията! Направи си дренажни отвори освен в долният край два реда , и два реда в горният , поне.Разминати шахматно отворите в редовете .Там ще се намокря много почвата и замазката , замръзва и размръзва . Водата трябва да бяга бързо.Най-добре беше един фундалин да има като бариера , но вече това е . Освен това е добре да се анкерира долният край на тази циментова черупка и вертикално , а горният край по наклона на почвата , може и да се скрият за естетика.
              За БМВто - дано чистят снега при вас по-добре , отколкото при нас. Щото аз направих обратната конверсия.

              Коментар


              • Малко размисли около бъдещата пещ
                Купих 10 тухли и разиграх малко тетрис. Разгледах и какви размери тави се предлагат и се спрях на 35х45см с дълбочина 7см. Една голяма пица в диаметър също е 32-36см.
                Подредих тухлите и се получи камера с размер 39х57см като височината на арката е ~30. "Калните" пещи. които видях в интернет са със стена по-тънка от единична тухла и по клипчетата изглежда, като да пекат.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9923.JPEG
Прегледи:356
Размер:1.45 МБ
ID:6903001

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9925.JPEG
Прегледи:355
Размер:1.43 МБ
ID:6903000

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9927.JPEG
Прегледи:358
Размер:1.52 МБ
ID:6903002

                При тези размери спокойно мога да събера пещта и барбекюто едно зад друго без необходимост от втори комин. На теория в барбекюто ще влиза и гьоза от дискова брана, за който мисля да заложа куки при зидарията.
                Даже ще ми остане и почти половината място отстрани, за което все още нямам точна идея какво ще правя - вероятно място за дърва и щипки/лопатки или пушилня.

                Основните ми притеснения са:
                - размера - рядко се събираме повече от 4 души. Цяло животно нямам идея да пека. На теория колкото е по малка - толкова по-лесно и бързо би трябвало да се опалва?
                - изолацията - отгоре - ясно, имам половин топ стъклена вата. отдолу обаче не съм сигурен как да подходя. Ако сложа вата и се сплеска под тухлите?
                - вратата - обмислям да е на панта с рамка от профил и "брава". Отново мисля да я играя с вата.
                - акумулиращи свойства - "права" единичка с дебелина ~7см дали ще успее да акумулира достатъчно топлина за изпичането на тава манджа? Не е късно да я обърна на другата страна, която е 12см. Тук отново идва въпроса - колкото по-дебело, толкова по-трудно затопляне.

                Ще съм благодарен ако някой с опит сподели мнение

                Иначе се позанимавах с глупости. Наслагах малко "декорация" и поработих върху покачването на холестерола

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9918.JPEG
Прегледи:347
Размер:637.3 КБ
ID:6902999 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9915.JPEG
Прегледи:366
Размер:569.6 КБ
ID:6902998 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_9912.JPEG
Прегледи:364
Размер:380.9 КБ
ID:6903003

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X