Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Трънака - малка вила до София

    Няма място за дръжка и няма остър ръб. Ще наснимам като отида, но няма да е в близките дни.
    Благодаря за отговорите

    Коментар


    • От: Трънака - малка вила до София

      Отново мисля глупости - варианти да затревя ската до паркинга.
      Вероятно ще хвърля едни пари за трева и няма да стане нищо - но мисля да опитам.

      Ето го ската(снимките са стари). След зимата имаше малко свличане - 20тина колички пръст:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180701_163659.jpg
Прегледи:1
Размер:252.7 КБ
ID:5813661Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180908_154907.jpg
Прегледи:1
Размер:262.0 КБ
ID:5813662

      Обмислях вариант за хидропосев, но мястото е трудно достъпно, площта е относително малко и не си заслужава. Чух се все пак с фирмата (Тотекс ако има значение) и получих съвет да забъркам лепило за тапети със семена от бързо растящ Троскот. С какво ще го пръскам още нямам идея(ръчна пръскачка с махнат разпръсквач ми е първата идея), но поръчах следните семена(от ляво - за 8 дни покълвал):

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:troskot.JPG
Прегледи:1
Размер:65.2 КБ
ID:5813663

      Незнам лепилото за тапети няма ли да запечати семката? Наклона е голям и без нещо, което да задържи семките не виждам вариант. В смесите за хидропосев гледах, че има и мулч и тор.
      Вероятно цялото начинане е абсурдно, но ако стане ще е много готино да има тревичка по шкарпа.

      Дайте идея каква смес да забъркам и с какво да я нанеса. Ако имате предложения и за други растения, които ще окрепят брега ще се радвам да споделите

      Коментар


      • От: Трънака - малка вила до София

        Защо не сложиш т.нар. паркинг елементи и тях да затревиш?
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Трънака - малка вила до София

          Използвай мрежа за врати и прозорци, има във всяка железария, използва се ако имаш котка да не ти къса мрежата на вратата или прозореца - примерно. Метална, неръждавейка на квадратчета с размер 4х4 уили по големи мисля беше. И после нахвърляй семената за тряволяците. Корените се оплитат в мрежата и стават сериозна работа. Мрежата не е ситна като за комари!
          Който оцелее ще закусва!

          Коментар


          • От: Трънака - малка вила до София

            Първоначално публикуван от БИЖО БИЖЕВ Преглед на мнение
            Използвай мрежа за врати и прозорци, има във всяка железария, използва се ако имаш котка да не ти къса мрежата на вратата или прозореца - примерно. Метална, неръждавейка на квадратчета с размер 4х4 уили по големи мисля беше. И после нахвърляй семената за тряволяците. Корените се оплитат в мрежата и стават сериозна работа. Мрежата не е ситна като за комари!
            Имам хартисала доста оградна мрежа (стара, ръждясала от по-ситната) и обмислях вариант да използвам нея - тъкмо е кафява и няма да се откроява като цвят
            Обмислях вариант да направя куки от арматура, които да набия в брега и да сложа нея.

            Коментар


            • От: Трънака - малка вила до София

              Дали някакъв бръшлян не би ти свършил работа?
              При него хубавото е, че ще армира по естествен начин. Чувал съм, че не го обичат много и гадините. Ама само съм чувал.
              Но по отношение на армировката се убедих сам. Имам един склон, който се наложи да почистя от бръшлян...егати мрежата, егати здравината, егати количеството.

              Коментар


              • От: Трънака - малка вила до София

                Първоначално публикуван от viktorson Преглед на мнение
                Дали някакъв бръшлян не би ти свършил работа?
                При него хубавото е, че ще армира по естествен начин. Чувал съм, че не го обичат много и гадините. Ама само съм чувал.
                Но по отношение на армировката се убедих сам. Имам един склон, който се наложи да почистя от бръшлян...егати мрежата, егати здравината, егати количеството.

                Мислех го като вариант, но да не направя змиярник Иначе това е последния вариант, който мисля. Незнам по отношение на влечугите как ще е. Това е единствената причина да не съм го засадил вече

                Коментар


                • От: Трънака - малка вила до София

                  Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                  Имам хартисала доста оградна мрежа (стара, ръждясала от по-ситната) и обмислях вариант да използвам нея - тъкмо е кафява и няма да се откроява като цвят
                  Обмислях вариант да направя куки от арматура, които да набия в брега и да сложа нея.
                  Вариант е , прихващането се нарича почвен гвоздей.Цвета на мрежата не е притеснителен- ако сложите здравец , така ще се развие за няколко месеца , че нищо друго няма да се вижда .
                  Бръшляна се развива по друг начин и има риск да разрушава повърхностно почвената повърхност.
                  За паркингтела ми се вижда доста стръмно по снимки.Ако решите с тях, вижте за олекотените пвц.

                  За влечугите е отделна тема и дилемата за укрепването на ската е най-малкият фактор.Жокер- ако има къде другаде наоколо да се крият и препичат на слънце, хич няма да припарят до здравеца.В момента и над това разсъждавам на селската къща.
                  Последно редактирано от ALEX_Z; 02-05-19, 11:46.

                  Коментар


                  • От: Трънака - малка вила до София

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190503_124627.jpg
Прегледи:1
Размер:110.3 КБ
ID:5813706Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190503_132326.jpg
Прегледи:1
Размер:112.4 КБ
ID:5813707

                    "назобения троскот" дойде. Докато дойде време за засяване(5-6дни) как да го съхранявам?
                    Семките са доста ситни - ръчна пръскачка без разпръсквач ми се струва, че ще ги прекара. Сега идва въпроса какво друго освен семки и лепило за тапети да добавя в сместа... И какво лепило за тапети - да не случа някакво читаво да запечати семките Като цяло тоя хидропосев вероятно е проста технология, но подозирам, че ще съсипя семена за 100 лева

                    Текущата идея е следната:
                    - мятам мрежата и прихващам с куки от арматурно желязо към склона
                    - намокрям обилно повърхността на склона
                    - джуркам тапетно лепило, семена и вода в ръчната пръскачка
                    - .... надявам се.... пръскам по брега

                    На следващия ден вероятно поливам.
                    Ако виждате сериозна "дупка в плана" - сега е момента

                    Поздрави.

                    Коментар


                    • От: Трънака - малка вила до София

                      Има пръскачки с приставки за гранули. Така и така ще ти трябва пръскачка за градината
                      Моторна говоря.
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • От: Трънака - малка вила до София

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Има пръскачки с приставки за гранули. Така и така ще ти трябва пръскачка за градината
                        Моторна говоря.
                        Чак такъв градинар нямам планове да ставам

                        Коментар


                        • От: Трънака - малка вила до София

                          Като си вземеш, да ми купиш и каса немска бира.
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • От: Трънака - малка вила до София

                            Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                            какво лепило за тапети - да не случа някакво читаво да запечати семките
                            Домашно: 100г брашно на 1л вода, загрява се малко да се сгъсти, чакаш да изстине напълно и добавяш семената.


                            Детелината е добра срещу ерозия и не прави змиярник.

                            Коментар


                            • От: Трънака - малка вила до София

                              До тук добре, но какво ще правиш после с косенето?
                              Аз бих си играл да го "изидам" с камъни.

                              Коментар


                              • От: Трънака - малка вила до София

                                По горе е споменато, че троскота не се коси, а ако знаеш как го кълват кокошките!
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X