Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Трънака - малка вила до София

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Трънака - малка вила до София

    Малко пролетно раздвижване

    За 8-ми март вместо букет цветя подарих букет овошки В последствие осъзнах, че дупките ще ги копая аз...

    Та, без да видя прогнозата, че се очаква сняг взех дръвчетата - Слива, Праскова, Череша, Круша и Ябълка.

    Без никаква идея как се засаждат (някакви клипчета гледах) се хванахме.

    Меджу другото лука и чесъна са оцелели

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190310_165933.jpg
Прегледи:1
Размер:258.1 КБ
ID:5810282

    - махнахме транспортната смеска и ги киснахме във вода 30тина часа
    - изкопахме дупките (около 70см диаметър на толкова дълбочина)
    - подрязахме коренчетата до бяло с ъгъл към центъра на стеблото
    - забихме колчета, размесихме тор (някакъв купешки компост за зеленчуци) с част от извадената пръст, положихме фиданките и ги засипахме
    - притъпкахме добре, засипахме още, привързахме ги към колчетата и поляхме с по 10 литра на дръвче. Оставихме "кладенче" отгоре и малко място за наторяване.

    Дано не сме сбъркали нещо генерално и дано се хванат. Дано и снега не ги утрепе.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190310_163448.jpg
Прегледи:1
Размер:186.7 КБ
ID:5810283 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190310_165944.jpg
Прегледи:1
Размер:191.7 КБ
ID:5810284

    Помощниците пак дойдоха, даже "нежно полегнаха в дупките"

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_436438620428446.jpg
Прегледи:1
Размер:164.3 КБ
ID:5810285 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:received_2297727036944854.jpg
Прегледи:1
Размер:169.7 КБ
ID:5810286


    Поздрави

    Коментар


    • #92
      От: Трънака - малка вила до София

      Браво, супер работа!

      Ако се очакват студени дни/нощи а насред Март месец според мен ЩЕ има още такива, кореновата система се зарива с допълнителна пръхкава/рохка пръст и на места дори покриват отгоре с малко слама, един вид правиш колибка около дръвчето с цел да не измръзне кореновата система.
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #93
        От: Трънака - малка вила до София

        Нищо им няма на овошките от снега.

        Виждам обаче че май не сте ги посели на 4 метра растояние а си трябва.
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • #94
          От: Трънака - малка вила до София

          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
          Нищо им няма на овошките от снега.

          Виждам обаче че май не сте ги посели на 4 метра растояние а си трябва.
          Ще си пречат, факт, ама след десет години примерно. А и не вярвам да варят компоти
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #95
            От: Трънака - малка вила до София

            Разстоянието от овошка до овошка 3,7м. Мерих от "център" на дупката до "център" на другата(терена не е равен и снимката е доста измамна като разстояние). Количеството плодчета не ни е приоритетно. Също така не ми се иска да стават огромни дървета, а малки и добре оформени (което нямам идея как ще постигна ). Незнам и ако всичко е наред след колко години се очаква да родят. Идната седмица се надявам да намеря прегорял тор да сложа и да полея.

            Няколко въпроса:
            -Варосване - Рано ли е? С обикновена вар ли се минават и до какво ниво?
            -Тор - "прегорал оборски" без да докосва стеблото?
            -Поливане - колко често се поливат в началото?
            -Очаква ли се да цъфнат този сезон?

            Коментар


            • #96
              От: Трънака - малка вила до София

              Късно е даже за вар
              До първото разклонение
              Правиш си вар с вода с гъстота на боза
              10% гасена вар, като пораснат може и 20%
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #97
                От: Трънака - малка вила до София

                -Очаква ли се да цъфнат този сезон?
                Много зависи колко ги грее слънцето Имам една ябълка, дето 6-та година не ще да цъфне, но е на лошо място.
                -Поливане - колко често се поливат в началото?
                Не е ли рано за поливане? Нощем още си пада под нулата.
                Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                Коментар


                • #98
                  От: Трънака - малка вила до София

                  Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                  ... Също така не ми се иска да стават огромни дървета, а малки и добре оформени (което нямам идея как ще постигна ). Незнам и ако всичко е наред след колко години се очаква да родят. ..
                  Колко големи, зависи от рязането. А кога ще родят..., поне след третата година горе-долу. В началото и да цъфнат, махай завръзите да се засили дръвчето.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Трънака - малка вила до София

                    Напръскай ги с бордолезов разтвор.
                    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                    0878 79 20 61 Борис

                    Коментар


                    • От: Трънака - малка вила до София

                      Мноого подробности има около тия дръвчета и много страници могат да се изпишат... Предлагам ти, за всеки случай да не им слагаш тор първата година, по-нататък живот и здраве. Поливането - ако се засуши - да е редовно, но пак от много работи зависи. С пръскането също недей бърза. Плод от костилковите може да видиш след три години, може би, от семковите - след 5-6. И земи ги запълни тия дупки.

                      Коментар


                      • От: Трънака - малка вила до София

                        Здравей колега, много хубаво начинание сте захванали. Поздравления за ентусиазма, не се отказвайте и нещата ще си дойдат на място.И аз последните две години се изкривих от реставрация на една къщичка . Ние и съседи малко ще се окажем, това на отсрещния хълм селото Владо Тричков ли е ? Аз в махала Клисура, срещу фабриката за мозайка дето я няма вече,
                        Последно редактирано от auto_marin; 20-03-19, 08:20.
                        ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

                        Коментар


                        • От: Трънака - малка вила до София

                          Първоначално публикуван от jordanov sv Преглед на мнение
                          Мноого подробности има около тия дръвчета и много страници могат да се изпишат... Предлагам ти, за всеки случай да не им слагаш тор първата година, по-нататък живот и здраве. Поливането - ако се засуши - да е редовно, но пак от много работи зависи. С пръскането също недей бърза. Плод от костилковите може да видиш след три години, може би, от семковите - след 5-6. И земи ги запълни тия дупки.
                          Идния уикенд планираме да вземем тор и камъни и да оформим около дръвчетата. Оставих дълбоки дупки с цел след като сложа тор да остане пак по-ниско от терена за да се събира вода при дъжд и поливане.

                          Да не слагам тор първата година - каква е идеята? Ако не се хване да не съсипвам тора, или е вредно за малкото дръвче?

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Напръскай ги с бордолезов разтвор.
                          Пръскане - въпросния бордолезов разтвор до колкото видях е вар и меден оксид. За момента мисля да го пропусна. Ще варосам стеблата, че има доста буболечки

                          Първоначално публикуван от auto_marin Преглед на мнение
                          Здравей колега, много хубаво начинание сте захванали. Поздравления за ентусиазма, не се отказвайте и нещата ще си дойдат на място.И аз последните две години се изкривих от реставрация на една къщичка . Ние и съседи малко ще се окажем, това на отсрещния хълм селото Владо Тричков ли е ? Аз в махала Клисура, срещу фабриката за мозайка дето я няма вече,
                          Благодаря . Мястото е в Калугерица. От къмпинг Рибката нагоре. Рових картите из нета, но не видях къде е махала Клисура.

                          Коментар


                          • От: Трънака - малка вила до София

                            Овошките май са живи:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190323_145224.jpg
Прегледи:1
Размер:53.4 КБ
ID:5811012

                            Обиколихме ги с мраморни камъчета и сложихме още тор (купешки компост някакъв, който се предполага че няма да ги изгори)

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190323_174605.jpg
Прегледи:1
Размер:302.7 КБ
ID:5811013

                            Боднахме и 3 рози

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190323_163400.jpg
Прегледи:1
Размер:294.3 КБ
ID:5811014

                            Сложихме менте соларни фенери на коловете на оградата:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190323_191410.jpg
Прегледи:1
Размер:49.7 КБ
ID:5811015


                            Абе уж отидохме само да палнем една скара, но посвършихме нещо

                            Коментар


                            • От: Трънака - малка вила до София

                              Първоначално публикуван от koleff.hk Преглед на мнение
                              ... Абе уж отидохме само да палнем една скара, но посвършихме нещо
                              Няма отърване
                              Dacia Duster 1.5 dci 4х4 (екзотичен автомобил)

                              Коментар


                              • От: Трънака - малка вила до София

                                Не ги знам тия клипове дето сте ги гледали, ама по правило и по всички учебници - хубаво е че сте обърнали толкова пръст /70х70/, но дръвчето се сади като присадката трябва да е на 2-3 сантима над почвената повърхност - демек само подложката ти е запръстена. Поливането /при пролетно засаждане/ сега е с цел уплътняване около корените, нататък се полива само ако се засуши или ти е кофти мястото. Около дръвчето най-често мястото се оформя като чиния и толкоз. Аз лично трупам наоколо тревата като я кося, става мулчиране един вид и отдолу почвата е екстра. Тия камъни на мен ми идват малко кичозно, ама вие си знаете. Черешата прави голяма корона, прасковата иска специално рязане. Това като подробности, на първо място.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X