Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Всегоривни горелки и котли на твърдо гориво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения


  • Здравейте. Дайте мнения за стаен термостат Honeywell, T3 безжичен.

    Коментар


    • По въпроса на ivansg
      https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/ ... /#comments
      Линка е към форума от където съм черпил информацията. Един от потребителите е описал своите наблюдения и заключения при работа с контролера. Преведох и подредих основните, според мен, неща.
      Преди да свържете контролера към захранването, проверете изправността и правиното свързване на контакта.
      Правилното позициониране на сензорите е показано в ръководството.
      Как се фиксират сензорите в инсталацията.
      Датчика за котела се поставя във фабричната потопяема гилза. Сензорите за смесителя, връщането и БГВ е добре да се монтират в потопяеми гилзи, но може и монтаж на тръбите.
      При фабричен термометър на котела е възможна разликата в показанията на термометъра и сензора. Препоръчва се използването на топлопроводима паста и навиване на медна лента, за по-добър контакт и отчитане, като това ще намалии времето за реакция на сензора към температурни промени - контролера реагира по-бързо.
      След инсталирането на сензорите задължително калибрирайте този на котела и връщането, те оказват най-голямо влияние на модулацията. При грешни показания може да имате и отрицателна делта.
      Желателно е да се изолират тръби, клапани и помпи.
      Каква мощност да се зададе?
      Номиналната мощност на котела информира, колко киловата енергия може да усвои топлообменника при 100% мощност на горелката. Мощността на горелката, от-до, показва колко енергия е в състояние да произведе и до каква мощност на котела се използва.
      Почти всяка горелка работи добре от 30% мощност, може и по-ниско с SKZP-02. Горелката с мощност 15-25 kw ще работи добре от 4,5 kw, следователно, при котел 20 kW и 15-25 kW горелка, може да се въведе мощност от 15 до 20 kW в контролера и модулация до 100%.
      Първоначални настройки на вентилатора, пренебрегвайки скалата, което е за действителната му мощност.
      За вентилатори до 40 w, старт от 15-17% и задание за 10% - 20 и за 100% - 55.
      За вентилатор по-голям от 60w, старт от 1-2%, задание за 10% - 6 и за 100% -30.
      Въвеждаа се калоричната стойност на горивото от сертификата.
      В по-стария софтуер има и корекция на дозата на горивото +/- %, поставя се на нула.
      Първоначално изчисление на капацитета на шнека.

      Изчисление на капацитета по време на работа.

      Имайки две постоянни стойности, т.е. мощността на котела и капацитета на шнека, може да се премине към настройка на горенето и въздуха.
      Добре е настройките да се правят, когато котелът и системата за топла вода са охладени, например след почистване на котела. Настройването на гориво и въздух ще отнеме 1-2 часа и ще изисква постоянен прием на топлина.
      Настройката започва, като “заключим” модулацията на 100%.
      След около 15-20 минути ние вече се виждат ефектите.
      Ако има агломерации и могилата се срутва - понижава се въздуха за 100% модулация.
      Когато няма агломерация и могилата се срутва - намалява се калоричната стойност.
      Когато няма агломерация и могилата расте - увеличава се въздуха за 100% модулация.
      Когато има спичане, могилата расте и пада неизгорено гориво - увеличава се калоричната стойност.
      Увеличаването на калоричната стойност намалява подаването на гориво и обратно.
      Ако не се успее, преди котела да достигне зададената температура и да влезе в стендбай, тези дейности трябва да се повторят докато се получи правилния процес на горене. Едва когато се постигне, ще имама точното количество гориво за въведената мощност на котела и правилния въздушен поток за 100% модулация.
      Сега може да се продължи с настройката на минималните модулация и въздух.
      В началото може да се блокира модулацията на 10% и да регулира въздушния поток, така че могилата да остане на подходящата височина (3-5 см.).
      ВНИМАНИЕ!
      По време на този етап не трябва да се променя калоричността и настройката на дозата на горивото. Това ще промени количеството гориво за целия диапазон на модулация, също и за 100%, които вече са зададени.
      Ако могилата се срути и намаляването на въздушния поток причинява дим, това означава, че горелка не е в състояние да работи при толкова ниска модулация и трябва да се увеличи. Проверява се при 15% и т.н.
      Модулацията, при която могилата ще бъде стабилна и не пуши, е най-ниската, която може да се въведе за минимална.
      Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
      GSM 0877207222

      Коментар


      • Линкове за измерване на потенциала, че не мога да редактирам предишния пост.
        https://youtu.be/MHOJO2i3orQ https://youtu.be/kI-FWLF8utQ
        Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
        GSM 0877207222

        Коментар


        • Здравейте, колеги.
          Някой горил ли е с Екоенергия друг вид гориво, освен въглища? Примерно някакви пелети?

          Коментар


          • Да, става за горива, податливи на свободно изтичане през отвор, например пелети или костилки. с пелети съм пробвал, става добре. За трудно изсипващи се материали /дървесен чипс, натурална слънчогледова люспа, орехови черупки и др./ си трябва специфична конструкция на бункера с цел принудително прибутване на горивото към чашата на горелката. Въпрос на инвестиция.
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • Здравейте колеги, на вентилатора на Екоенергия има клапа, с противотежест отвън, която може да се регулира напред-назад /при мен просто се плъзга, не е с резба и гайки като на снимката/. В момента е в крайно положение, най-тежка и сякаш прекалено много затваря клапата и спира въздуха. При вас как е, местите ли тази тежест, в какво положение стои? Клапата трябва ли да затваря и да спира повечето въздух, или да стои по-отворена?
              Прикачени файлове
              Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

              Коментар


              • Тази клапа има значение, когато котела стои продължително време в стендбай и имате комин с голяма тяга. Вентилатора спира и клапата затваря, като възпрепядства(ограничава)засмукването на въздух през вентилатора. Настройва се така, че при най-нистата скорост на вентилатора да започне да се отваря. Клапата се ползва, когато управлението на котела работи в двоичен режим(старт/стоп). При ПИД контролерите има постоянна работа(модулиране на мощността на горелката и скоростта на вентилатора), котела изключително рядко влиза в стендбай режим и тогава е добре клапата да се блокира в отворено положение.
                Съвети и идеи приемам всякакви, решенията си взимам сам.
                GSM 0877207222

                Коментар


                • Теодор МБ
                  Теодор МБ коментира
                  Редактиране на коментар
                  Много благодаря за отговора! Така като чета, при мен може направо да стои отворена. Ще. Тествам разни комбинации. Благодаря!

              • Здравейте.

                Ако някой ползва Defro Agro Uni 25kw, може ли да сподели настройки на иглолистни пелети?
                Jeep Cherokee KJ, 2.8crd LIMITED Auto, 2004г. & TABBERT Jeunesse 560
                Око за око, паста за зъби!
                Когато вярата срещне надеждата, животът намира начин!

                Коментар


                • Здравейте колеги.Моля да споделите,как палите антрацитните въглища.Вече втори ден ги мъча,с нафта с газова горелка,с подпалки,няма палене.Горелката е Еко енергия а контролера е Ирид.Благoдаря ви!!!
                  Последно редактирано от latinow; 13-10-21, 20:09.

                  Коментар


                  • klintan
                    klintan коментира
                    Редактиране на коментар
                    Слагаш една шепа обикновенни въглища върху антрацита и запалваш тях,става много лесно така.

                • Това ще направя.А вентилатора на колко процента го пускаш.Казаха ми че Антрацита иска доста въздух.

                  Коментар


                  • klintan
                    klintan коментира
                    Редактиране на коментар
                    Това с процентите за вентилатора е много относително ,зависи от котел ,тяга на комин ,мощност на горелката и т.н.Аз лично го карам вентилатора така че да ми вдига колкото може по малко пепел към комина,тоест гледам да не е много усилен отделно че като има излишък на въздух той реално отива в комина и по този начин си преохлаждаш котела което е равно на загуби.

                • Цената на въглища калибровани от ТЕЦ Горна Оряховица е 700 лева за тон,каква е цената при вас.
                  Трагичното не е смъртта, а животът, който
                  хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                  Чарлз Буковски

                  Коментар


                  • latinow
                    latinow коментира
                    Редактиране на коментар
                    Преди две седмици взех от склада в Айтос на 560 до вкъщи (Пазарджик).Вчера в звънях да ми пратят още два тона цената вече е 690 до вкъщи.В Белозем намерих на 650от склада.Говорим за Антрацид 6-13мм.В Калояново звънях Донбас ситна фракция 14 лв чувала 23кг.Това е което знам аз.Ако някой колега знае по добри цени нека да сподели.

                • Току що от Ритъм Айтос разбрах следното
                  Каменни въглища фр.(20-60мм)

                  Ритъм-4-ТБ / Въглища

                  770 лева на тон с вкл. доставка, към 02.11.2021г.


                  Днес в 21:03 ч.
                  21:03 ч.







                  Коментар


                  • Здравейте,искам да попитам на горелките ви Екоенергия всеки месец ли махате гривните или както се казва дюзата на главата в която горят въглищата за оглед и за чистене на главата .Защото както ми прати един колега от форума в документацията на горелката пише ,че това трябва да се прави на всеки 30 дни.А това е свързано със спиране на горелката и изчакване да изстине което отнема около 2 часа.Във студени дни това е малко неудобно.Как процедирате.

                    Коментар


                    • gazgeneratoe
                      gazgeneratoe коментира
                      Редактиране на коментар
                      Здравей колега
                      Моята горелка е същата ,чистя и лепя със силикон в началото на всеки сезон.

                  • Благодаря,за отговора.​​​

                    Коментар


                    • Здравейте, имам нужда от малко помощ
                      Може би темата не е най-точната, но по-точна не намерих с търсачката

                      Наследих една горелка Ferroli P7, и в момента сме в режим на опознаване, въпреки че малко се гледаме на чорчук.
                      Горелката работи като, че ли нормално, пАли, гАси, продухва, обаче не може да поддържа зададената температура от 55 градуса, и стига до 89, след което я изключих понеже е ясно че ще заври котела. Всички защитни термостати са свалени от предходния стопанин, и ще ги възстановявам, но проблема е с поддържането на температурата. Освен споменатия проблем, в Режим А би трябвало да показва текущата температурана на дисплея, но не я показва изобщо, а показва часовника както би трябвало да е в другите два режима B и С. Свалих датчика на котела и веднага изписа грешка(F10), което ме навежда на мисълта, че може и другаде да е проблема(освен ако датчика не е с променени параметри и от там да идва проблема). Не можах да намеря и какъв тип е датчика, та да пробвам с някой от наличните в резерва.
                      Та ми е нужен човек, с опит с тези контролери, и при споменатите симптоми да ме насочи, дали проблема е софтуерен, или в датчика, който относително лесно бих могъл да сменя.
                      На този етап не ми се дават пари за контролер на натурела, понеже ако вземем да си лазим по нервите прекалено много, предпочитам развод, от колкото да ходя на брачен консултант
                      Благодаря предварително за помоща!
                      Последно редактирано от D-MAX; 16-11-21, 08:27.
                      ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X