Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Стари електромери, нови електромери ...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Стари електромери, нови електромери ...

    Съветски фризер 200л, клас ер-малък, 1.0-1.1 киловатчаса на денонощие.
    Т.е. около 6 лева месечно.

    Коментар


    • От: Стари електромери, нови електромери ...

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      Какво не е ясното? Много ясно че хладилник с 5 компресора ще харчи x5.

      Те ти калкулатор. Смятай си:
      http://www.calculator.bg/1/eluredi_konsumatzia.html

      За мен средностатистически нормален хладилник е ето това:
      [ATTACH=CONFIG]555406[/ATTACH]

      А+, 176см, 240литра, 70 литра камера. Дневна консумация - половин киловатчас. Направи я двойна. това са ти 350 киловата годишно.

      Масовия българин, дето не може да си плати тока, няма дори такъв хладилник, какво остава за трикрилен гардероб дето прави кубчета лед, има 3 компресора и т.н. За мустачките ти трябва ножичка все пак.
      Моя е двоен ки като обем и двукрилен, автоматично прави лед и има серпентина с помпа за студена вода, но като консумация явно гълта повече от това, което го дават на калкулатора.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Стари електромери, нови електромери ...

        Първоначално публикуван от Жоро Йорданов Преглед на мнение
        Защо отделяте толкова внимание на електромерите? Причината за надписаните сметки съвсем не е в тях. Все пак, това са измервателни уреди, които не се ползват само у нас и не вярвам да са специално конструирани и програмирани с тях да се лъже и краде. Относно паралелното /по-скоро последователно замерване/ със старите ел-ри, показанията никога няма да съвпаднат, защото те измерваха само активната ел.енергия, а тези "хващат" всичко / реактивна и капацитивна/. Но проблема не е в уредите и в неправилното замерване, а в манипулираното отчитане на показанията. Когато преди години ми изкараха таблото на улицата и сложиха "умен" електромер си отделих една тетрадка и в продължение на месеци/повече от година/ си записвах показанията на приблизително една и съща дата всеки месец. След това се отказах защото нямаше смисъл - всичко съвпада над 90%. Освен два пъти в годината - по Нова година и август. Значи, има схема за "врътка" и тя е от времето на държавните ЕРПта и старите електромери, а именно в неправилното отчитане на иначе правилните показания на уредите. Тоест, ако декември имате отчетени 1000квч., инкасатора записва 800, като "спестените" 200 остават за следващия месец. Какво става януари? Отчетния период включва Коледа, Нова година, ваканциите на децата, а и обикновено е доста студено и реалното потребление е нормално по- голямо. На всичкото отгоре ти слагат и "спестените" 200 от декември и сметката става 1300-1400квч. Вие подскачате, започвате да сверявате данни и показания но всичко си е точно защото този път показанията на уреда и числата в сметката съвпадат. Започват съмнения в изправността на уреда.........................изобщо всичко изброено в горните страници до тук, като на моменти дори се вкарват мотиви граничещи със световна конспирация. Като пренос на данни по силовата мрежа и дистанционно манипулиране на "умните машинки". В създалата се ситуация хем плащате 30-40% по-висока сметка, хем всичко си е "ток и жица" и Енергото с топ не може да ги помръдните, ако ще да дойде световната метрологична асоциация/ако има такава/.
        Ще попитате защо е нужно да се прави това??? Ами да отговори някой който работи в системата. По-рано си раздаваха премиални за "преизпълнен план". Предполагам, че и сега го правят щом продължават историите с " надписаните сметки". Това е моето виждане на проблема и не го налагам на никой, както и не искам с никой да споря колко съм прав. Просто реших да взема отношение по темата....
        Не ми се вярва тая игра да я играят инкасаторите защото аз мога да си засеча също електромера и да пусна една жалба . А и честно казано не виждам смисъла от тая работа .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Стари електромери, нови електромери ...

          Инаксаторите са отделно от тея дето носят сметките и отделно от другите групи, а те са много. Няколко фирми са във фирмата. Вчера говорих с инкасаторката, че доде за сефте последните 6 месеца. Слагат ти електромера едни хора, кабелите други, чистят клоните трети /чистят на баба ми фърчилото, но това друга тема/. Има игра със закона на Ом, но нещо не можем да я хванем. Трябва си някой от кухнята да се намери и да снесе инфото...

          Коментар


          • От: Стари електромери, нови електромери ...

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Моя е двоен ки като обем и двукрилен, автоматично прави лед и има серпентина с помпа за студена вода, но като консумация явно гълта повече от това, което го дават на калкулатора.
            Калкулатора е за обикновен хладилник с камера и без други екстри. Нормално е да показва по-малко. Предполагам и с два компресора. То и аз искам джипката ми да харчи колкото малолитражката, ама не се получава. Харчи тройно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Стари електромери, нови електромери ...

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Не ми се вярва тая игра да я играят инкасаторите защото аз мога да си засеча също електромера и да пусна една жалба . А и честно казано не виждам смисъла от тая работа .
              Инкасаторите доколкото знам ходят с едни електронни устройства с инфраред интерфейс. Те дори не се занимават да пишат. Машинката си помни кой - колко.

              Коментар


              • От: Стари електромери, нови електромери ...

                Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                Инкасаторите доколкото знам ходят с едни електронни устройства с инфраред интерфейс. Те дори не се занимават да пишат. Машинката си помни кой - колко.
                То така и трябва да е. Въпроса е че тоя процес не се контролира от никой, а трябва. Клиента в момента е безсилен да направи каквото и да е, ако има съмнения че ония го бръснат. Само може да пусне жалба то същите, пък те, разбираш ли, сами себе си да накажат.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Стари електромери, нови електромери ...

                  Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                  Инкасаторите доколкото знам ходят с едни електронни устройства с инфраред интерфейс. Те дори не се занимават да пишат. Машинката си помни кой - колко.
                  Ами не е точно така. Ходят с устройство, но не задължително да го ползват. А моя електромер е височко, та ме карат да им диктувам, щото съм 1.85м .

                  ПП Ич не съм безсилен, а честен. Първо можех да си крадна ток, както си беше, но ги накарах да ми пуснат. После мога да им диктувам, кфото си искам. И накрая нямам и пломба на електромера, щото не мога да ги накрам да си донесат една да турнат... Та аз съм прекомерно честен към тях, а те дори и това не могат...

                  Коментар


                  • От: Стари електромери, нови електромери ...

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    ... Та аз съм прекомерно честен към тях, а те дори и това не могат...
                    Най-големия майсторлък е да те накарат да мислиш така. Хората милиарди харчат по въпроса, за много по-мащабни каузи. Но идеята е тая.

                    Коментар


                    • От: Стари електромери, нови електромери ...

                      Нищо не ме карат, аз ги карам, но не успешно. Като дойдоха да смнята фиктивните кабели с техни си ги питах може ли да ми сложат и земя, както си е евро нормата, щото ми и трябва. Решиха, че искам да крадна ток... Рекох им, абе аз сега реално крадна и ви викам да спрЪ да крадна, нормални ли сте!? Та смениха плочата... не слагали земя. И сега аз трябва да копам дупка, да купя кол, кабел и да се занимавам да го вържа... Малоумието е тотално!

                      Коментар


                      • От: Стари електромери, нови електромери ...

                        Сещам се за един стар виц. Главата в семейството решавала въпросите по международното положение. За или против сме ядреното разоръжаване. Жената решавала къде да работи мъжа и, каква къща да купят, касата на фамилията, обзавеждане... маловажните неща.

                        Коментар


                        • От: Стари електромери, нови електромери ...

                          При електромерите - директно свързване тока се мери през шунт, съответно се измерва само активната съставка.

                          Коментар


                          • От: Стари електромери, нови електромери ...

                            Първоначално публикуван от simeon Преглед на мнение
                            При електромерите - директно свързване тока се мери през шунт, съответно се измерва само активната съставка.
                            Я пак, ама по-бавно, че не разбрах.

                            Коментар


                            • От: Стари електромери, нови електромери ...

                              Първоначално публикуван от Rabin Преглед на мнение
                              Я пак, ама по-бавно, че не разбрах.
                              C2H5OH.къде видя ток.И кво има да разбираш.Трее да носиш...

                              Коментар


                              • От: Стари електромери, нови електромери ...

                                Май го обърнахте като спор в кварталната кръчма...
                                Искаш ли да получиш умен отговор-питай умно!
                                0894328706

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X