Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Къщата 2

    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
    Точно от това се опасявам за тоалетното помещение. Да не почне да се сляга тази земя. Покрива ще е общ за цялата къща. Ако там слегне, ще ти слегне и ъгъла на покрива. Разбиш?
    Разбирам отлично.Копаме стъпка и бетон яко .Ако излезе скала още по добре!

    Коментар


    • #92
      От: Къщата 2

      Днес времето беше прилично и аз естественно се изстрелях към обекта.
      Сутринта пихме кафе с моя приятел с багера и понеже жена му трябвало да ходи на фризьор а те имат бебе и той -бавач.
      За неделя сигурно.
      Да де, нали Стефан ми забрани да ходя с багер и аз съм послушен.
      Да поразчистим малко на ръка.Дърволака го карам на един приятел,той си точи веригите с пироните по гредите.
      Свалихме керемидките и отделяхме уж здравите докато не ми писна,нямаше вече здрави!
      Не знам ама, такива боклуци, ако някой ми каже да си слагам на покрива,ще го замерям с тях.
      Иначе събарянето е интересно занимание докато не те прасне нещо !Мен само една керемидка в главата ама се счупи и по това разбрах че са боклуци!!!
      Ами за един следобед и двама човека махнахме покрива,или поне което беше останало от него.

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00040.jpg
Прегледи:1
Размер:145.7 КБ
ID:5449185

      Зад този байр е Бузлуджа.С мотор АТВ или джипка за 10 мин стреснато каране.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00041.jpg
Прегледи:1
Размер:180.6 КБ
ID:5449186

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00042.jpg
Прегледи:1
Размер:204.6 КБ
ID:5449187

      Ето и колонка с абаче оригинал . Ще е май за печката.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00043.jpg
Прегледи:1
Размер:121.3 КБ
ID:5449188

      Това е "Куприята" с Абак -20/20 бук.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00044.jpg
Прегледи:1
Размер:132.2 КБ
ID:5449189

      Тука снимах зида който е опрян в земята.Учудващо е сравнително сух.Това ме кефи понеже може и да ми се размине копането на дренажи в баира.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00045.jpg
Прегледи:1
Размер:125.0 КБ
ID:5449190

      Вътрешен преграден зид.Неносещ.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00046.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5449191

      Оригинално Пизулче,
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00047.jpg
Прегледи:1
Размер:133.3 КБ
ID:5449192

      Няма грешка-рушиме здраво!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00048.jpg
Прегледи:1
Размер:142.5 КБ
ID:5449193

      За 4 часа толкова.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00049.jpg
Прегледи:1
Размер:130.6 КБ
ID:5449194

      Коментар


      • #93
        От: Къщата 2

        Няма какво да се четкаме, делово.
        Добра работа сте свършили за 4 часа.
        Като гледам по снимките, камъкът ти е много добър, но така е по Балкана.
        Повечето снимки си направил от страната, която мислиш да е стълбата и новия чардак, нали?
        Така от този поглед вече се ядва. Бях неспокоен как би изглеждал от тази страна.
        С керемидите това е положението, поне 50% брак. Но това не означава че съм приел идеята ти за ламаринен покрив
        Другото име на абака е башлък, до колкото си спомням.
        Сигурен ли си че куприята е бук? Много ли са я нападали дървоядите?

        Коментар


        • #94
          От: Къщата 2

          И като буташ - по-прецизно и се оглеждай! Това пищоли, това шишанета, гърнета...
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #95
            От: Къщата 2

            Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
            Повечето снимки си направил от страната, която мислиш да е стълбата и новия чардак, нали?

            С керемидите това е положението, поне 50% брак. Но това не означава че съм приел идеята ти за ламаринен покрив

            Сигурен ли си че куприята е бук? Много ли са я нападали дървоядите?
            Да точно така за стълбата.Ламарината е далече и полека лека ми избледнява.
            Куприиката е прилично наядена от червеите ама все пак е на над 100 години !!!

            Хо хо хо аз си имам и наследство.
            Ако някой няма джапанки да свирка ама са 41 номер!!
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00050.jpg
Прегледи:1
Размер:107.9 КБ
ID:5449220

            Коментар


            • #96
              От: Къщата 2

              Пак нещо си намерил. При мен подпокривното беше направо находище на цървули. Не знам хора ли са ги оставяли там, белки ли...
              Гледам, нямаш търпение да бачкаш. Пускам ти една скица, горе-долу как го виждам при твоето желание за страничен чардак. Както се сещаш, пак гоня централно разпределине на тежеста. С раазмера на банята може да варираш, колкото да ти остане място за врата, за стаята до нея. Правиш, струваш, трябва да се предвидят места за комини и сигурно камина-огнище. Тия неща ги виждам разположени в-у зидовете, за да им поемат тежеста. Двете червени кръгчета са поповете, които ще крепят билото на покрива. При заданието което си дал, горе-долу, аз така го виждам. Най-семпло, без излишни усложнения и рискове. Чардака трябва да ти е поне 2,50, за да разположите спокойно около софра
              За трифазен ток, какво да ти кажа. Колебливо ми е. Едно че е много по опасен от монофазения, друго че се набутваш за да ти го разрешат и пуснат. Ако не мислиш да го ползваш за нещо смислено в последствие, някаква машина, не намирам смисъл.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #97
                От: Къщата 2

                Хвала и на майстор-1, и на майстор-2. Просто ми пълните душата. Като изровя една снимка ще ви я покажа да се порадвате и вие. Успех.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • #99
                  От: Къщата 2

                  Всичко което беше планирано се свърши.Старата къща е вече окончателно в историята.
                  Днес както беше обещано с тежката механизация.Грубата работа мина и сега вече да ми е яко дупето.
                  Естественно има и снимков материал,не мога да не се похваля.



                  Стриктна проверка на боклука !


                  Това е малката стаичка която си мислех че е било помещение за животни.Май се оказа че не е,а май е било за хора понеже
                  Имаше останки от камина и комин.Това е единственния дефектен зид който ще бъде ремонтиран пръв.


                  Работата върви обаче, багера товари наред, а моя син връща камъните обратно.
                  Нали казахте че ще трябват.Изпълнявам!!!


                  Опааа.Находка,печка за скрап.


                  Багериста е много добър.Не е докоснал зида.Професионалист,гордея се с такива приятели!!!


                  Камарата повече няма да нараства а, напротив ще намалява.


                  Работата върви и аз съм ухилен !!!


                  Чорбаджииката и тя доволна.Следи работата изкъсо.


                  МИслех си че тука няма да може да работи багера обаче, майстора си е майстор.Ако знаете какво мятане на лопатите ми спаси
                  тоя златен човек...Отново браво !!!


                  Отиваме полека към финала.


                  Ето комина на камината.



                  И площадката е разчистена.Споконо може да се минава на следващото ниво.


                  Пикапчето не може да си ходи празно.Товарим му по около един тон !!!


                  И отново находки !


                  Това нещо е доста красиво.Моя син го мина с водоструйката в къщи и то светна.Сигурно го е носила някоя арна мома !
                  Забележете колко добра изработка е.Майсторска работа.Живот и здраве ще краси механичката.


                  Ами в общи линии толкова.Много съм доволен,много хубава работа свършихме.
                  Абдалската работа свърши,до тук бях много добър сега да му мисля че,аудиторията е компетентна и има голяма вероятност да се изложа.
                  Ще се старая а вие ще помагате с акъли,дано да стигна до някъде.
                  Поздрави от Габрово !

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Браво, колега!
                    Личи си, че не спиш от мерак. Дано ентусиазмът не те напуска докрай!
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Браво и от мен с кеф следя тема ти Петьо гледам имаш много желание всичко да стане бързо , но нали знаеш бързата работа срам за майстора , затова леко по-леко, но изпипано.
                      Нukога не се отkазвай от нещо nредu да uзnробваш всuчкu възможнu начuнu , за да го nостuгнеш !

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Явно се кефиш на работата, а това в случая е най–важното. А и виждам че имаш и подкрепа. Аз чак с такава подкрепа не мога да се похваля, но важното е че поне не ми пречат
                        За 2-3 дена си свършил рабита която на мен ми отне около 1 календарен месец.
                        Състоянието на зидовете не мога да го преценя по снимките. Има някои които изглежда стават, но някои определено не ми харесват. Там около пристройката май. Огледай ги добре.

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          Има някои които изглежда стават, но някои определено не ми харесват.
                          И не само на теб.Десния зид е люшнат и определено подлежи на основен ремонт.Лицевата стеничка ще я съкратя.
                          Днес след обяд съм при дърводелеца и започваме подготовка за ''куприята''.Трябва да се селектират дъските.
                          Хич няма да им правя чертежи,хубаво разминаване и толкова.Е няма да я налепя от парченца по метър де!
                          Яд ме е че, пак вали и времето не е подходящо за работа на открито .Ама пък ще ми поизмие камъните !

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Върти ги дъските за куприята, лице към лице, опако към опако...ще обере отчасти напреженията...

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Здравей Петьо,
                              Много нахъсено почваш, поздрави за което!
                              Дали бива да метнеш нещо на зидовете, които ще използваш. Оголили са се и това сняг, дъжд...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X