Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Къщата 2

    Първо, дали правилно съм те разбрал? Все пак, гредоред 1 ще е подпрян на куприя през средата, щом споменаваш тези 3м.?
    Ако е така, това разминаване на гредите с една ширина, при подреждането им в-у куприята, не бива да те притеснява, защото визуалната им линия се пресича от дебелата перпендикулярна греда. Само трябва да се съобрази най-ниската точка, за да не си биете главите. Аз понеше съм висок, и надзиждах и вкопах малко подовете,
    Все пак с акво сечение смяташ да са гредите? Според мен, не може много да се разчита, че тази гредичка отгоре ще допринесе за оздравяване на конструкцията.

    А тия остъклени чардаци... Точно това, което пише колегата за Габровската къща, и аз имам предвид, ама предполагам че ще ми скочите
    Имам черчеветата, в сравнително битов стил. Оставих разстоянията м-у колоните, кратни на по 2 крила. Единствено, преди да го осъществя, трябва да съобразя височината на парапета. Може да се направи, а може и да не. Страхувам се да не загрози цялата къща. Другия вариант за затваряне, е времмно, с ония прозрачни силикони, дето сега ги ползват по разни открити заведения. Ама наистина ще е грозна работа, само дето, може ту да го има, ту да го няма,

    Коментар


    • #62
      От: Къщата 2

      Напречните ребра няма проблем да ги снаждаш в ос. Отдолу ще изглеждат цели. Ъгъла на среза даже трябва да е по остър, не съм го нарисувал добре.
      Това с подложните гредички единствено може да вкорави конструкцията. За да носят, трябва да са с дължината на ребрата.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.png
Прегледи:1
Размер:12.0 КБ
ID:5448747
      Последно редактирано от artefekt; 30-01-13, 08:55.

      Коментар


      • #63
        От: Къщата 2

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        А тия остъклени чардаци... Точно това, което пише колегата за Габровската къща, и аз имам предвид, ама предполагам че ще ми скочите
        Имам черчеветата, в сравнително битов стил. Оставих разстоянията м-у колоните, кратни на по 2 крила. Единствено, преди да го осъществя, трябва да съобразя височината на парапета. Може да се направи, а може и да не. Страхувам се да не загрози цялата къща. Другия вариант за затваряне, е времмно, с ония прозрачни силикони, дето сега ги ползват по разни открити заведения. Ама наистина ще е грозна работа, само дето, може ту да го има, ту да го няма,
        Остъклените черчевета можеш да използваш за сезонно затваряне на чардака като използваш по-здрави шнапери. С тях много лесно се защраква крилото към колоната.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шнапер1.jpg
Прегледи:1
Размер:3.0 КБ
ID:5448751Натиснете снимката за да я уголемите

Име:шнапер.jpg
Прегледи:1
Размер:2.6 КБ
ID:5448752

        Коментар


        • #64
          От: Къщата 2

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Все пак с акво сечение смяташ да са гредите? Според мен, не може много да се разчита, че тази гредичка отгоре ще допринесе за оздравяване на конструкцията.
          ,
          Сечението ще е 11/13 естественно 13ката е височина.Значи център до център ще е 50 см.Ако смятаме че ще са слаби мога да донадя още една.
          Моите хора ме убеждават че е напълно достатъчно.
          И смятам да ползвам навсякъде винтове а не пирони.

          Да за колегата artefakt Това снаждане си е така но в моя случай тези греди ще ги налепя направо на големия размер 7 метра.

          А Стеф, ти също ще ковеш подложни за дюшемето така че можеш да го вземеш впредвид !
          Последно редактирано от Петьо Джартов; 30-01-13, 09:48.

          Коментар


          • #65
            От: Къщата 2

            О! Цвети, идеята ти е много интерсна. Само ще трябва да се потърсят най-надеждните модели, за да не издуха вятъра някое черчеве. Иначе е чудесно. качваш, махаш, все едно ги няма. Няма да заемат място, както ако са на панти и се отварят навътре, при външно отваряне пък миенето е трудно. Единствено, че черчеветата са си тежички, и смяната им ще си е мъжка задача.
            artefekt, Няма ли да е по-удачно, диагоналния срез да е във вертикалната равнина? Така и 2те греди ще легнат с еднаква площ в-у гредата. Така едната идва малко по-в края. Особенно ако главната греда се прави съставна, ще товари неравномерно талпите от пакета. Макр че може да се редуват, една сглобка лява, една дясна.

            Коментар


            • #66
              От: Къщата 2

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              О! Цвети, идеята ти е много интерсна. Само ще трябва да се потърсят най-надеждните модели, за да не издуха вятъра някое черчеве. Иначе е чудесно. качваш, махаш, все едно ги няма. Няма да заемат място, както ако са на панти и се отварят навътре, при външно отваряне пък миенето е трудно. Единствено, че черчеветата са си тежички, и смяната им ще си е мъжка задача.
              artefekt, Няма ли да е по-удачно, диагоналния срез да е във вертикалната равнина? Така и 2те греди ще легнат с еднаква площ в-у гредата. Така едната идва малко по-в края. Особенно ако главната греда се прави съставна, ще товари неравномерно талпите от пакета. Макр че може да се редуват, една сглобка лява, една дясна.
              Не, първо защото ще се намали контактната площ на която усилията от напречните ребра се предават на осевата, а и свързващите винтове ще работят основно на срязване.
              Относно шнаперите. Доста са здрави. Правихме едни декоративни решетки, които направих с 4бр. от по-малкия размер. Наложи се да ги оставя на 2бр., че нямаше махане. Яко дърпане от 3-ма души, решетката отиваше на чупене. А на Стефан му дадох 2бр. от големите да си закрепи резервната гума на УАЗ-а, че му се отваряше от вибрациите. Трябва да го питам сложил ли ги е. Но ако се притесняваш има и такива, които се фиксират с винт.
              Ето снимка на решетката:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC03149.jpg
Прегледи:1
Размер:92.2 КБ
ID:5448759

              Коментар


              • #67
                От: Къщата 2

                На първо четене, това виждам като най-стабилно е от втората снимка на Цвети. Някакви други идеи?
                http://www.tashev-galving.com/067+TEK+067/Шнапер+месинг

                Коментар


                • #68
                  От: Къщата 2

                  Стеф, предложих ти шнапери защото преди няколко години по този начин затворихме едно голямо баровско барбекю. При това витрините бяха от ПВЦ профил с метална армировка + стъклопакети. Размерите приблизително 1м/2,30м. Ясно е, че това са доста тежки конструкции. Дървените колони бяха през два метра, значи по две такива остъклени рамки между всеки две колони. Есенно време се слагат, напролет се махат. За да е по-лесно поставянето и свалянето монтирахме по две прави П-образни дръжки на вертикалите. Никакви проблеми с шнаперите, държат здраво. Само, че в конкретния случай монтаж/демонтаж се правеше от двама здрави мъже

                  Коментар


                  • #69
                    От: Къщата 2

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                    Всеки с проблемите си...
                    За тези три метра не би трябвало да имаш проблем с провисване. След като смяташ да направиш гредите по седем метра, значи отпадат въпросите около снаждането им върху централната греда. Ако не са по седем метра и са снаждани - пак ти предлагам да ги приплатнеш в разстояние на метър и нещо и да ги прихванеш със болтове, за да облекчиш централната греда. Тези допълнителни гредички върху черното дюшеме, не виждам какъв смисъл имат. Фасонното дюшеме се кове (или както там монтира) директно върху черното, евентуално с някакава подложка за изолация (примерно онзи корк). Практиката да се ползват такива ребра е наложена от необходимостта някак да се монтира дюшеме върху стоманобетонна плоча (преди да се появат нови способи и съответните им материали, като например - лепене). Тези гредички, работейки заедно с основните, разбира се биха усилили конструкцията. Самото дюшеме, също има своята функция, но бидейки около три сантиметра - не особено съществена, ако ти се занимава, имаш възможността и т. н. - може да оформиш и черното дюшеме с нут и перо, и като така, то вече съвсем сериозно ще участва в "кошницата".
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      може да оформиш и черното дюшеме с нут и перо, и като така, то вече съвсем сериозно ще участва в "кошницата".
                      Точно това и ще направя.Само че стъпаловидна сглобка.И ще го направя не само за здравината а и за това че от долу ще се гледа и дъските рано или късно ще съсъхнат -колкото и да са сухи и ще светнат малко.

                      Вчера поръчах материал малко полусух на 280 лв Чам талпи на 14/6 .Не знам дали е добре.Кажете?
                      Пък за "куприйката "ми попадна малко дъб,ами не знам как ще се дига.
                      За сега Осена остава за по такива работи.

                      Утре го дават по топло.Отивам на разходка с багера.Дано да не остана без дувари.
                      Живот и здраве ще има интересни снимки.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Къщата 2

                        Тази "стъпаловидна" сглобка, ще има само декоративен ефект. За да носи дюшемето, трябва да е нут и перо, по този начин, товара ще се разпределя по цялото, защото то ще представлява единен елемент.
                        Фасонирани талпи 14х6 за 280 лв не е добре, а-ми е много добре. Много работи стават от него. Не знам за какво си го предвидил (щот става и за дограма), но е прекрасно за покриване на гредореда. Няма нужда от рендосване (да си остане 6 см) - само нут и перо.
                        Дигането на кюприята да ти е проблема! Всъщност, греда 20х25х700 от дъб е нещо като 300 кг - какво толкова .

                        пп
                        Може и да не правиш нут и перо, а талпите само да ги нутваш, като ползваш допълнително парче - например 5 см широки "ленти" от 2 см шперплат. Така ще е и по-здраво.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Къщата 2

                          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
                          На първо четене, това виждам като най-стабилно е от втората снимка на Цвети. Някакви други идеи?
                          http://www.tashev-galving.com/067+TEK+067/Шнапер+месинг
                          Точно за тях става дума. Има ги в два размера. Може да ги комбинираш 4 такива + 2 видими с фиксиращи се.
                          http://neoform.bg/bg/product-view/37/936.html

                          Коментар


                          • #73
                            От: Къщата 2

                            Колко е добре че мислим в една посока!!!
                            Точно за такива пасове, си мислех че ще е добре да има от долната старна.
                            Просто ти ми показваш решението.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Къщата 2

                              Миро, доколко този шнапер би издържал на поривите на балкански вятър?
                              На натиск отвън да, но в момента в който отвориш вратата, напорът ще дойде отвътре и щом може да се отвори с ръка, а не е резе, резултатът може да е отворен прозорец.
                              Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                              Коментар


                              • #75
                                От: Къщата 2

                                Споко, ще бъдат осигурени

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X