Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
    Стискам ти палци, че май идва около седмица слънчице
    Да така си е,времето днес е перфектно и отляхме последния пояс на голямата стена.
    Утре ще събарям наклонените стенички на мазата и ще ги направя наново.
    Като се пипа по малко работата си върви.

    Моля да питам нещо? Ако направя на камъните вратопрозорец ,масивен от ковано желязо дали ще е грозно и дали ще се връзва със стила.
    Оглеждах по Етъра,понеже ми е на път, ама почти няма ковано желязо.
    Все пак малко от малко да се придържам към възрожденския стил.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Да така си е,времето днес е перфектно и отляхме последния пояс на голямата стена.
      Утре ще събарям наклонените стенички на мазата и ще ги направя наново.
      Като се пипа по малко работата си върви.

      Моля да питам нещо? Ако направя на камъните вратопрозорец ,масивен от ковано желязо дали ще е грозно и дали ще се връзва със стила.
      Оглеждах по Етъра,понеже ми е на път, ама почти няма ковано желязо.
      Все пак малко от малко да се придържам към възрожденския стил.
      Ако съм те разбрал правилно, това ще е жесток термомост. Може би е по-добре да се придържаш към класиката - дърво, а отвън ако искаш сложи после декоративни/защитни решетки или нещо от рода от ковано желязо.
      Поздрави и да споделиш след неделята

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Първоначално публикуван от гоше Преглед на мнение
        Поздрави и да споделиш след неделята
        Спеделям разбира се!
        Съборихме зидовета на мазичката.Бяха си за ремонт.
        Не е лесна работа тая,аз до сега не бях се занимавал с такива неща.
        Всеки камък се маха,почиства и трябва да ги пръснем като на "сергия"че да имаме добра видимост
        за избора.Нали ни трябва лице на камъчетата.Аколко кал падна не е истина.
        Ама повярвах де,като почнах да зидам с цимента,като видях колко хваща.
        Аз да ви кажа ли не се скъпя и средата я пълня по малко с камъни и пивече с бетон понеже не си вярвам много.
        Повече вярвам на цимента.По редичко и да понавлиза из фугите,не знам аз си карам по "новому"!
        Да де,аз му намерих цаката,слагам един камък накриво,веднага следва критика,аз се правя на сърдит и излизам от кадър.



        Ето"комунизма"при нас е постигнат.


        Така се прави.Браво!!!


        Да огледаме работата.Добре де,ще се плати!!!


        Право е дуварчето .Ама има още толкова нагоре!


        Ето "поясчетата".Оставено е разстояние за дъска която да имитира подложна греда.
        Дано учителя да го одобри !


        Само страничните зидове обаче,задния ще е с камънаци.


        Ето го по нагледно.


        Последен оглед и на следващия обект.


        Няма почивка,докарали са ми дъски за "черното дюшеме",трябва да се приберат,преметат и подредят.


        За "комунизма " вече споменах,да не се повтарям !!!


        Това са "Ребрата". Готови за лепене.Ще чакаме лошо време.


        Дано да ви е харесало.Ние се поуморихме,позабавлявахме и посвършихме някоя полезна работа.
        Поздрави от Габрово!!!

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Браво, а и помощник си имаш.
          Избягвай вертикалните фуги да са една над друга, размествай ги през ред.
          Не прекалявай с разреждането на бетона, защото се отслабва от излишната вода.
          Камъните ти са чудесни. Смело слагай овчите глави по средата.
          И, слагай винил отвън на зида, където ще контактува със земята, за да не прониква влага в бъдъще.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Да добавя и аз:поизмиваи камъните от калта че няма да ги хване цимента!

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              И, слагай винил отвън на зида, където ще контактува със земята, за да не прониква влага в бъдъще.
              Това го мислих ама няма да хване декиш за случая.Само тази стена ще имаме достъп и се отказах.
              В последствие ще се копа цялата къща за цялостен дренаж.Просто това сега не ми се прави.
              Писна ми от кал и пръст.Искам малко да ми мине,да понасложа някое дърво,да видя нещо красиво.
              Да се зарадва малко окото и тогава пак в киреча.Няма да ми избяга копането ама има време.
              Особенно двора е целия в кал.Като го погледна ми се обръщат чарвата.
              Ако ми писне,а мисля че скоро ще стане.Зарязвам всичко и почвам ,насипвам с минерал бетон-сипица полагам каменни плочи,от онези дето вие им викате "тикли".То така или иначе ще го правя ама ..........май ще ускоря процеса.

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Днес пак малко пипнахме по зидчето.
                Бавно става и много бетон ходи.
                Малко и ние я подценихме работата.Обрахме хубавите камъни за началото и сега се чудим как да ги магарим.
                Надявам се че след фугирането всички грешки ще са заличени.
                Ама ще стане,още една офанзива и дувара е готов.
                Утре обаче заряавам всичко и отивам да се разходя с моторчето.






                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Ето затова ти говорех в началото на темата, като разчистваш и изгребваш от двора, да си събираш камъните.
                  Става много хубаво. Поздравления!
                  Но подкрепям колегата Стеф, че трябваше да сложиш от външната страна винил или воалит. Нали знаеш, че от временното, по-постоянно няма. Докато не изолираш и дренираш отвън, все ще има вода или влага в мазенцето.
                  Исках да те попитам и друго.
                  Какво лепило ползваш при слепването на гредите? Ще слепвам дюшеме по-нататък, за да си правя стълбището на вилата, та затова любопитствам.
                  Успех ти желая!
                  Следя темата с интерес.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Супер става и на мен много ме радват тия каменни зидове.
                    Чудех се какво става с мотора дали си го зарязал след като си се хванал с къщата,но отговора дойде на време.
                    Аз също се захванах с подобен проект само,че не я бутнах а ще я укрепвам /кирпич е/ и ми е голям дерт дали да продам мотора щот не виждам кога ще го карам,но пък от друга страна той ми е единствения отдушник от всичко.
                    Давайте със Стеф смело за пример сте.
                    Кавазаки КЛХ 300 04г
                    Кавазаки КХ 65 04г
                    Опел Астра 94г
                    Мерцедес 124 91г

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                      Исках да те попитам и друго.
                      Какво лепило ползваш при слепването на гредите? Ще слепвам дюшеме по-нататък, за да си правя стълбището на вилата, та затова любопитствам.
                      Успех ти желая!
                      Следя темата с интерес.
                      Някакво Немско е лепилото,не мога да кажа в момента марката.
                      Купих го на 5лв литър. Добро е няма проблем,само да се ползва над 10 градуса,да не мръзне.
                      Лепенето трябва да са изгладени добре дъските.Много добре става като се навият винтове,ако не е нещо което да е двълицево задължително.
                      А винтовете,ако се купуват на кутий са двойно по евтини.
                      Абе трябва човек да ги знае тея неща.Вместо да купиш 100 бр за 10лв купуваш 1 кутия 200бр пак за 10 лв.
                      Много са гадни търговците !!!

                      Първоначално публикуван от Светльо KLX Преглед на мнение
                      Чудех се какво става с мотора дали си го зарязал след като си се хванал с къщата,но отговора дойде на време.
                      Как бе,ти да не си луд?
                      Аз движа всичко успоредно.
                      Е малко не ходя на работа де,ама ..........!Тя няма да избяга!

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Извинявай пак ще мрънкам, но го правя с най-добри чувства за да ти помагам.
                        Последната снимка. Е, не ми харесва тази вертикална фуга, която се е заформила. Тоя големия камък, трябвало да го пробваш хоризонтално, за да закопчае тия под него. Гледам и на предпоследната снимка, хубав квадратосан камък си го забил във вътрешня ъгъл, а можеше да е на по-удачно място. Знаеш ли коло съм се карал с помагача си, за тия камъни

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Малко обекта ще се позабави.
                          Има непредвидени проблеми.
                          Не мога да движа работата с патерици от Ортопедията.
                          Поздрави на всички оптимисти,песимисти и майстори !!

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Малко обекта ще се позабави.
                            Има непредвидени проблеми.
                            Не мога да движа работата с патерици от Ортопедията.
                            Поздрави на всички оптимисти,песимисти и майстори !!
                            Много неприятно, добре че е бил малкия дявол, бързо оздравяване колега и да си стъпиш на крака в най-скоро време.

                            p.s. Предполагам че е станала злополуката около къщата или с мотора ти... не че има значение, леко оздравяване.
                            Последно редактирано от Еделвайс; 08-03-13, 13:01. Причина: допълване

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Малко обекта ще се позабави.
                              Има непредвидени проблеми.
                              Не мога да движа работата с патерици от Ортопедията.
                              Поздрави на всички оптимисти,песимисти и майстори !!
                              Скорошно и успешно оздравяване!
                              Той обекта, предполагам, че така или иначе ще се забави. Съдя от моя - ремонта му се точи вече 10 години, хем само половината стаи бяха недовършени, когато го взехме. Но пък е страхотно удоволствие да съчетаваш почивка и приятна работа, слушайки само песните на птичките...
                              Казано е:
                              -"Обичай ближния",
                              щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Жалко че така се случи. Но това е. Дано не си пострадал много тежко!
                                Сега най-важното е да се оправиш и възстановиш.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X