Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Хубаво става, Петьо!
    Оставяй сравнително дълбоки фуги, за да подчертаеш камъка. Като се фугира с мистрия на хвърляне, се цапа неминуемо.
    Почиствай веднага щом фугата дава възможност с четка за дъски и вода.
    Ако искаш да оформиш и загладиш добре фугата, в подходящия момент става с четка и вода.
    На сухо също става, но е бая търкане с телена четка.
    Камъните можеш да измиеш на другия ден с вода и оцет.
    В Италия ползвахме и някаква киселина, но не знам точно каква. Acido Muriatico.
    Пускай снимки редовно!
    Поздрави!
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Поздравления!Харесва ми!

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Следя темата от както си я започнал и мога да ти кажа браво за хъса и за направеното.
        Не знам защо ми се струва, че както и да делиш отпадните води няма трите да се пълнят равномерно. А и ако решиш да включиш вътрешен тоалет в канала тръбите са тесни. Дори и само отпадни води да са пак си струва да са с голямото сечение.
        И един тарикатлък, за да не ти се връща миризма през канализацията в сифоните и в къщата, си остави отдушник чрез една тръбичка изведена в страни от къщата(така я постави, че да проветрява и трите отделения - например малко преди разклонението). Пробвано е, помага. Аз също имам къща на село със септични ями и когато не съм си ходил доста време, сифоните пресъхват, но не ми връща миризма защото ямата е с отдушник.
        Последно редактирано от Stambo_; 31-05-13, 11:11. Причина: допълнение

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
          Следя темата от както си я започнал и мога да ти кажа браво за хъса и за направеното.
          Не знам защо ми се струва, че както и да делиш отпадните води няма трите да се пълнят равномерно. А и ако решиш да включиш вътрешен тоалет в канала тръбите са тесни. Дори и само отпадни води да са пак си струва да са с голямото сечение.
          И един тарикатлък, за да не ти се връща миризма през канализацията в сифоните и в къщата, си остави отдушник чрез една тръбичка изведена в страни от къщата. Пробвано е, помага. Аз също имам къща на село със септични ями и когато не съм си ходил доста време, сифоните пресъхват, но не ми връща миризма защото ямата е с отдушник.
          Да ,благодаря за добрите думи.!
          Нямам намерения да деля отпадните води,просто така ми попаднаха тея шахти без пари и ги зарових.
          Квото стане.Ако има някакъв проблем с тях,много лесно мога да ги изровя и да ги махна,но надявам се че ще работят.
          Близко са до пътя и може да се смучат без проблем.
          Дори моя приятел,багериста се пошегува ,че доста пари ще са нужни да се напълнят.
          Относно тръбите не виждам проблем за сечението но и те не са трудни за достъп.
          Това за вентилацията си прав и не си първия който ми го казва.Смятам че една тръба 50мм. ще свърши работа.
          Един приятел беше в САЩ, и каза че там на всяка къща биле изкарани отдушници от каналите на покривите на високо.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Петьоо, като имаше багер що не взема да изкопа една по дълбочка дупка и да си ги турнеш трите пръстена един върху друг.
            Хем немаше да се чудиш кой от трите е препълнен, хем водата щеше да си ходи на дълбоко.
            А така не знаеш на къде ще тръгне изходния продукт след обяда- направо ли, наляво ли или ше се запре на тройника на тръбата.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
              Петьоо, като имаше багер що не взема да изкопа една по дълбочка дупка и да си ги турнеш трите пръстена един върху друг.
              Хем немаше да се чудиш кой от трите е препълнен, хем водата щеше да си ходи на дълбоко.
              А така не знаеш на къде ще тръгне изходния продукт след обяда- направо ли, наляво ли или ше се запре на тройника на тръбата.
              Прав си дядка ама не става.Така си го мислехме в началото.
              След двата метра надолу скала,нема копане !!!
              Ще внимаваме с обядите,ще наблягаме на течните храни понеже по се лузгат по тръбите.

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Само да се похваля колко съм смотан.
                След всичките неудачи и терзания прецених ,че гредореда не е лъжица за моята уста, и утре се започва кофраж и арматура и бетон за първа плоча.
                Куприята ми отива по дяволите !!!
                Съответно готовите греди отиват на втората плоча.Черното дюшеме става бяло,и се започва със имитации на дърво.
                Съжалявам много но се предавам.!!!

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Пусни и колонки че зидарията може да не издържи след време!

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Губиш ме като подкрепа!!!
                    А кое е лъжица за твоята уста? бетона, кофража, арматурата ли? прехвърляне на тухли ли?
                    Колко души ще се ангажират? Сам ли ще го правиш?
                    За какво пиша и показвам на сума ти места? За да се види, че е лъжица за всяка уста. Изискват се елементарни умения.
                    Финансови ли са причините? Няма да ти излезе по-евтино?
                    Или се уплаши?

                    Данеби да не можеш да се възстановиш след травмата? Само това бих приел като причина.
                    Но кой съм аз, та да те упреквам. Да сме живи здрави!
                    Последно редактирано от ctef; 18-07-13, 14:59.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Ако трябва да съм честен не се уплаших, а се изнервих.
                      Травмата е едно на ръка.Не съм същия здрав човек.
                      Финансите са второто.
                      И най-основното е че не обичам да се точа и да чакам.С две думи нямам нерви.
                      За стойноста на бетона и гредореда съм убеден че е по скъпо.
                      Как да е ,вече кофражистите работят.Чакам да сметнат колко желязо да поръчам и ако всичко върви до седмица ще има плоча.
                      Сори приятелю,ще си пробвам дърводелските умения на горния гредоред и покрива.Имам и външно барбекю което ще е също дървено.
                      Всеки е виждал бетоновози тухли и арматура и няма да пускам снимки.

                      П.П.Имам доста стари керемидки,ако желаеш бих ти ги подарил.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Далече си ми. Няма собствен транспорт. Тук, когато ги плащам давам по 10 стотинки за здрава бройка.
                        Честно да ти кажа, мислил съм си да те питам за някакъв дървен материал, но дори комби нямам да го пренеса...Карай

                        Мдаа. Не бях споменал, че тази дейност когато я извършваш сам, не трябва да се възприема като състезание, задължение, задача. А по-скоро като забавление, игра, удоволствие или нещо подобно. Иначе, в момента в който ти дотегне, и вече няма смисъл...

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Я
                          стига бе, човек
                          каква куприя си спретна само.
                          Признавам си,че заради вашите къщи-твоята,на ctef и на badeff се регистрирах тук.Аз също си оправям стара къща в Средна гора-не е като вашите и съм доста назад.Но аз ще живея там и ще я направя така както трябва.Както казва ctef трябва да се забавляваш-и аз се кефя-нищо, че не съм напреднал-вече си планирам и градините и дърветата и храстите .Не искам друг изход.Наистина ако правиш плоча -прави колони-няма как-тежко ще е .Успех!

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            И друго се сетих.
                            Хубаво ще правиш друга конструкция.
                            Но отиваш вече към друг тип къща. На нотариалния акт сигурно се води гредоредна. Как ще се оправдае появата на плоча, колони, тухлени стени? Личи си от километър.
                            Аз да речем, уж правя ремонт, или реставрация. Придържам се към описаното в нотариалния акт.След 5 години никой , няма да може да познае колко стара е тая конструкция.
                            Не знам как ще е при тебе, Петьо? Да не дойде "горския"

                            Е, иначе и аз мисля успоредно и за озеленяването, но голяма суша. Едва се хваща, едва върви.
                            Замислил съм лозе в единия край. Насадих покрай оградата жив плет, още преди да бях платил имота. Но едва расте, половината измря.
                            Но пък старите дръвчета и асми, като ги поокастрих, вече започнаха да дават плод. Тая година и кайсии ядох дори.
                            Абе наистина, трябва да се работи за кеф.
                            Последно редактирано от ctef; 20-07-13, 12:34.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              В нотариалния акт на дали пише какъв е типа на къщата. Аз в моите наториални актове имам описани единствено по номера сградите със съответната им квадратура, никъде не е споменато на колко етажа са сградите. В общината вадих удостоверение за търпимост, понеже нямах документи за повечето сгради, а на другите не отговаряше квадратурата, на реално застроената. Там записаха че сградите са търпими в това си състояние. Обаче никои не може да каже какво им е състоянието. Техничката ми е позната и ми каза че мога да си правя изолации и мазилки. Просто не трябва да се подава жалба срещу мене в този мометн. Има баща ми голяма къща на село. Не знам как го е подал в данъчното, но преди няколко години като ходихме да правим проект за ограда, пише че е само къща. В нотариалния акт също пише къща, без никакви декларирани квадрати, етажи и тем подобни. Искаха да запишем квадратурата, но не сме го направили още и не са ни правили проблеми. Единствено за дворното място има упоменат квадратура. Така самата къща с хамбари и помещения за животни е около 400 квадрата. Самата къща е около 150 на два етажа. Всичкото е изпълнено като обща сграда с един голям покрив. Така ако искаме, можем да си приобщиме всичко под този покрив и да стане къща.
                              За тези стари къщи няма никакви строителни книжа, което не ги прави незаконни, но за да може да се строи в самия имот се изисква строителни книжа да се направят на построиките. Предполагам че никой не си прави труда да прави нови проекти. То за мене това са грешни пари и в някой случай, надхвърлят строителните разходи.

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Явно при всеки е различно. В моя нотариален акт са упоменати и квадратурите, и етажноста и типа на постройките. Явно това си зависи и от нотариуса, който го пише. На скицата са очертани петната на всички постройк. Виждат се и на съседите.
                                За строителните книжа, по-добре да не навлизаме в коментари, защото сигурно има хора и на друго мнение.
                                Във всеки случай, Петьо навлиза според мен в "по-дълбоки води", и тези които му помагат, трябва да знаят какво правят. Успех!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X