Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    При нас почети не се ползват трошени камъни. От Дунава се вади баластра. На ценоразписа е написано пясък 2 вида фракция, филц няколко вида и баластра. Като баластрата беше 12лв/т, а другото е на 18лв/т. Където няма достъп до речен пясък се ползва само трошен камък, че то транспорта излиза повече от стойността на материала.

    Трошените фракции се заклинват. Затова и няма да видиш асфалт от речни камъчета. Както и няма речна баластра под железопътни линии. И тук си имаме речен пясък, баластра и пресевни инсталации, но скалната маса си е скална маса. За бетон, също.
    Работил съм в асфалтова база няколко години а родителите ми, цял живот.
    Половината път до вилата ми, е настлан с баластра, а друга част от него със скално. Дъждовете изравят баластрата и отгоре остават търкалящи се камънаци и изровени вади, където водата е текла. Където съм настлал скално, не е мръднало.
    Последно редактирано от TigerHunter; 12-08-13, 22:22.
    Your conscience is all you can take to your grave.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      И при нас ползват трошен камък, но го карат от далеко. Може би са 40-50км. За бетон не съм виждал с трошен камък заради цената му. При мене имам черен път до входа на къщата ми около 20м. Преди години дядо ми насипва с речни камъчета. Сега са се набили в пръстта и отгоре пак излиза калта, но не се отмиват. Предполагам защото е доста рехава почвата. Преди няколко години копаха улицата за водопровода и аз наредих асфалтови плочи от улицата. Стана много добре и не е мръднало.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Започнах зидарията,всъшност прескочихме и средата.Вече съм на 140 см а ще е на 220см.
        Доволен съм от четворките,не е необходим голям опит за да се справя човек сравнително добре.
        Слагам цимент по една лопата на половин количка.
        Предполагам че след два дена съм готов.
        Междувременно си правя и една врата за мазичката.Тя врата като врата, ама 110см широка.
        Сигурно ще има упреци но толкова мога.Не съм професионалист но се старая.
        Тази врата ми излиза като себестойност около 150 лева.
        Колко ли би струвала в магазин?Предполагам че е над 70-80 килограма.
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0186.jpg
Прегледи:1
Размер:143.5 КБ
ID:5510719
        Естественно следва ,шлайфане,грундиране и боядисване.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0187.jpg
Прегледи:1
Размер:143.6 КБ
ID:5510720
        Абе друго си е желязото.
        Дори и такива като мен могат да се справят.
        Чукаш, режеш, заваряваш и.............!
        Дървото и за по финни душици.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0188.jpg
Прегледи:1
Размер:111.2 КБ
ID:5510721

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Добре е станала вратата. Труда струва, колкото струват материалите. Зависи пак с какво се прави, но в твоя случай материали 150лв и труд около 100-150лв. Предполагам че не си калкулирал електродите и дисковете за рязане. Те по принцип към труда могат да се сложат.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Вратата е много добра!Като си я правиш сам си е друго .Браво!!
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Нещо темата позамря и реших да я събудя.
              Не съм се много разработил, ама все пак побутвам по малко.
              Щом и на децата им е забавно значи е добре.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01092013613.jpg
Прегледи:1
Размер:160.5 КБ
ID:5515688
              Някой ми беше споменал че са ми слаби зидовете.
              Децата надигат и аз набивам клинчета
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01092013615.jpg
Прегледи:1
Размер:157.9 КБ
ID:5515689

              Яки момичета
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01092013616.jpg
Прегледи:1
Размер:133.7 КБ
ID:5515690
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01092013618.jpg
Прегледи:1
Размер:233.3 КБ
ID:5515691
              Пясъка ми е чудесен плаж.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01092013620.jpg
Прегледи:1
Размер:237.7 КБ
ID:5515692
              Фугички на камъните.
              Жена ми ги прави и не дава да пипна.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013621.jpg
Прегледи:2
Размер:143.4 КБ
ID:5515693
              На мен ми харесва.Маже ги с ръце.С ръкавици де!
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013622.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5515694
              Ето и в по близък план.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013629.jpg
Прегледи:1
Размер:114.4 КБ
ID:5515695

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013630.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5515696
              Прясно изглежда така.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013631.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5515697
              Ето и къщето до къде е.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013632.jpg
Прегледи:1
Размер:119.8 КБ
ID:5515698
              До края на седмицата съм свършил с поясите.Ще гледаме нагоре към покрива.
              Гредореда и конструкцията ще я творим някакси.
              Дано да успея да покрия тази година,смятам че има време но.......знам ли !
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03092013633.jpg
Прегледи:1
Размер:114.8 КБ
ID:5515699

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Хубаво става. Натискай!

                Кажи на жена си, да не пълни прекалено фугата. Камъните стоят по-добре, когато са добре очертани.
                Запълването почти на равно, отнема чара. Не че е такъв случая, де.
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Може би въпроса ми е малко прибързан, но ми се иска да посондирам мнения относно керемидите.
                  Твърдо съм решил покрива ми да е нов във всяко едно отношение.
                  Нови греди,обшивки,шипки и керемиди, лакумици ,улуци .Обаче постоянно получавам мнения за ниското качество на някой керемиди.
                  Задължително няма да са циментови-бетонни.Преди време правих с такива почупихме ги докато ги наредим.
                  Искам керамични и да наподобяват старите турски.
                  Спрял съм се на сръбските-Младост обаче не знам нищо за тях.
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:pr_maestral_crep.jpg
Прегледи:1
Размер:8.8 КБ
ID:5519193Много са ми симпатични и цената им е що горе сносна.
                  Обаче май нямат разните му аксесоари-скоби, тройници,четворници.
                  Моля кажете нещо по въпроса.
                  Искам акъл от патило!!!

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    Аз мога да споделя моя опит в тази насока. Ние миналата година сменяхме покрива на селския имот.Гредите бяха сменяни по-рано,затова само разпокрихме,сложихме ново ОСБ,подпокривно фолио на Брамак ,отгоре летви и едни керемиди,които не са керамични а някакъв нов материал ама не си спомням как се казваха-бетон полимерни ли бяха...!Български,произвеждат ги в една фабрика в с. Мараш мисля че беше.Голямото предимство е че са леки ине се трошат защото са еластични. Закрепват се с винтове към напречните дъски. Не попиват нищо,и дори направихме едно барбекю с по малък наклон на покрива и там грам водица не се задържа.Има 9 керемиди в квадрат.Дано съм бил полезен.
                    Прикачени файлове
                    Последно редактирано от jouzzin; 17-09-13, 18:23.
                    TLC 120 Prado
                    Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Чувам аз добри отзиви за керемидите младост сравнявани като цена и качество. Аз това лято махах старите турски керемиди и купувах стари български цигли. Малко цигли не ми стигнаха и се наложи да допокрия с тусрките, като съм в търсене на точния модел цигли за да направя целия покрив еднакъв. Като цяло съм доволен от старите цигли, но при самата покупка трябва да се подбира само от един модел. За съжаление по-големи разходи отиват за самата дървена конструкция на покрива. Така че залагай на младост без да се замисляш.
                      Аз мисля след като направя ремонта на къщата, вътрешно укрепване с бетонни колони и замяна на керпича с тухли, да направя цялостно покрива с нов дървен материал и нови цигли от магазина. Тази годишния ремонт на покрива беше да изкара няколко години, докато събера малко финансии.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Вилата, която взехме преди 10 години беше с нови керемиди ( май се правеха в Луковит, не съм сигурен, обаче ). В едната стая под керемидите имаше подложени всякакви легени, корита и т.н. поради постоянните течове от тях. Подмених счупените и уш се оправиха нещата. Следващото лято като се качих на покрива трябваше да се подменят още двадесетина керемиди, което доста ме ядоса... Организирах бригада, свалихме всички керемиди и ги заменихме с Ондулин ( едни вълнообразни плоскости ).
                        Та в този ред на мисли твърдо ли си решил да са непременно керемиди?
                        Казано е:
                        -"Обичай ближния",
                        щото ако заобичаш далечния... баси транспортните разходи!

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Гръцки внасят ли Вавульотис 0. 65 цента са тук и са наи-добрите при нас,много са здрави от 20 години 90% само с тях работя.
                          Grand Vitra ddis 2008
                          SEAT Althea XL tsi 2010
                          Mitsubishi Canter

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Има керемиди на пластмасова основа, виждал съм ги по сгради и много са красиви. Имах едно навестче за ремонт и като предложих на майсторите да сложа такива ми казаха, че е необходим наклон над 50 градуса за да са ефективни. Иначе въпреки, че каналите влизат плътно все едно, че е ламинат преливали и под тях течало.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              При мен вече 2 години не е влязла капка и мога да кажа че е в пъти по добре от преди!А на барбекю-то 50 градуса няма ..то не знам 30 дали има...
                              TLC 120 Prado
                              Yamaha Wolverine 450 4x4 SE

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Много се чудихме,умувахме и накрая избрахме най-практичното според мен решение за покрива.
                                Двускатен и толкова ! Горе става ползваемо пространство със най-добрата панорама в селото.
                                Работим и смятам да се сложим шапката тоя месец.
                                Дано да ви хареса.


                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20102013663.jpg
Прегледи:1
Размер:208.5 КБ
ID:5528098

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X