Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Къщата 2

    Първоначално публикуван от dedoKoko Преглед на мнение
    Миро, доколко този шнапер би издържал на поривите на балкански вятър?
    На натиск отвън да, но в момента в който отвориш вратата, напорът ще дойде отвътре и щом може да се отвори с ръка, а не е резе, резултатът може да е отворен прозорец.
    Стана дума за тях. Иначе може и с обикновени панти и резе, най-проста схема с винтове и т.н. Въпрос на виждане и желание от страна на собственика.
    Е някакво оразмеряване си трябва при всички начини, дори да е само емпирично.

    Коментар


    • #77
      От: Къщата 2

      Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
      Вчера поръчах материал малко полусух на 280 лв Чам талпи на 14/6 .Не знам дали е добре.Кажете?
      Пък за "куприйката "ми попадна малко дъб,ами не знам как ще се дига.
      За сега Осена остава за по такива работи.

      Утре го дават по топло.Отивам на разходка с багера.Дано да не остана без дувари.
      Живот и здраве ще има интересни снимки.
      Сега нека се върнем към проблемите на Петьо.
      Не знам каво си наумил с багера, вероятно мястото да разчистваш. Иначе, по къщата бегера не би трябвало да пипа.

      За главната греда, не се бой, вдига се. Ако сте малко хора, ту от една та ту от другата страна. В права посока се търкаля по кръгли трупове. По лесно е да я вкарате по диагонал в основата. След това качвате първо единия край в-у зида, после и другия. За да могат да вдигат пълноценно харата, стегнах 4 стеги в края, та да може да се хванат стабилно за тях. Обаче хубави стари български еднометрови стеги, не китайски имитации. Бая на зор я качихме, но успяхме. С прихващания. Първа стъпка от земята до опора на около метър. След това прихващане и изтласкване до над глава.
      Мисля че се сещаш, че предварително, в зида трябва да се направят стъпките, където ще легне гредта. Дървени бичмета по около метър, застопорени здраво в камъка. Ще ти трябва водно ниво, за да са на еднаква височина. Въобще, ние ползвахме доста често водното ниво и нагоре, при изправяне на реперните попове и т.н. Така че, си приготви и един прозрачен шлаух 10тина м.

      Коментар


      • #78
        От: Къщата 2

        Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
        Сега нека се върнем към проблемите на Петьо.
        Не знам каво си наумил с багера, вероятно мястото да разчистваш. Иначе, по къщата бегера не би трябвало да пипа.
        .
        В Габрово днес вали яко и шоуто с багера се отлага за маалко.

        Та сега е момента да се опитам да сондирам мнения относно разположението на етажа.
        Има две неща които са твърдо безкомпромисни.Това е мястото на толетната и мястото на стълбата.
        Това е така понеже и стълбата и тоалетната няма да лежат на дървения гредоред а ще са на земята понеже разположението и релефа ми го позволяват.
        Ето така изглежда свободната площ която ще ползвам.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:26.0 КБ
ID:5448937

        Коментар


        • #79
          От: Къщата 2

          Посоките? Север-Юг. Предполагам лицето е сочело Юга или почти?
          Със стълбище насочено назад ще е малко трудно. Чардака веранда, ще трябва да е някъде там, но дали ще е благоприятно изложението? Предполагам не си спазил пропорциите и стълбището изглежда по-широко от действителния размер, да речем около метър.
          Като гледам фронта ти е станал 9,50. Значи ще разширяваш основата? Как мислиш, с камък ли?

          Коментар


          • #80
            От: Къщата 2

            Петьо, липсва ти един габаритен размер.(с червеното).
            Помисли си и за обиране и отвеждане на повърхностните води с дренаж (зелените линии).
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:house_plan.JPG
Прегледи:1
Размер:36.4 КБ
ID:5448939
            Последно редактирано от dedoKoko; 31-01-13, 11:02.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #81
              От: Къщата 2

              Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
              Посоките? Север-Юг. Предполагам лицето е сочело Юга или почти?
              Със стълбище насочено назад ще е малко трудно. Чардака веранда, ще трябва да е някъде там, но дали ще е благоприятно изложението? Предполагам не си спазил пропорциите и стълбището изглежда по-широко от действителния размер, да речем около метър.
              Като гледам фронта ти е станал 9,50. Значи ще разширяваш основата? Как мислиш, с камък ли?
              Точно така Фронта е на Югоизток.
              Стълбището ще е не по малко от 1метър.
              Фронта е станал 9.50 понеже спестих малка подробност че, има до зида Дам който, е здрав и ще го включа към гредореда.
              Точно пред WC-то.

              П.П. Страничния габарит е 680.

              Коментар


              • #82
                От: Къщата 2

                Една стартова идея, повече утре.
                А може и Миро (Артефект) да се включи.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:house_plan.JPG
Прегледи:1
Размер:48.7 КБ
ID:5448953
                Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                Коментар


                • #83
                  От: Къщата 2

                  Гледах пак снимките за да осмисля малко ситуацията, но като не си на место е трудно. Като бях на тоя етап, няколко пъти слагах един стол на двора и дълго гледах и се опитвах да си представя какво може да се получи.
                  Вероятно тази пристройка за която пишеш се вижда на последните 2 снимки в началото на темата? Останалите и' основи достатъно здрави ли са? Вече са си олегнали инаправили място земята. В тая връзка, писройката която ще правиш за тоалетна, да не вземе в последствие да се сляга и да ти прави мизерии.

                  Разположението на стъбите по този начин, те обвързва да правиш чардака от ляво. Има варианти с Г-образни чардаци, но така се губи от жилищната площ.
                  Още от самото начало се появяват усложнения в проекта. Помисли за варианта който ти предложих за стълба със смяна на посоката. Започваш с една ширина по-вляво под открито небе, правиш широка каменна площадка и сменяш посоката на качване, напред. Ако продължиш с камък, не е задължително и целите стъпала да са под стреха. След това вече ще имаш повече свобода за действие в жилищната площ.
                  Ето ти един пример, само си представи, че къщата е на скат, и стълбата която аз ти предлагам.


                  Пп. Еми ето, и колегата предлага същото, писали сме одновременно
                  Значи за сега резултата е 2:1 за гостите
                  Прикачени файлове
                  Последно редактирано от ctef; 31-01-13, 11:52.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Къщата 2

                    И аз имах нещо подобно на ум, като стълбището е със смяна на посоката.
                    Така през зимата може да затвори чардака и пак да си има теферича.

                    П.П. Три на едно е, защото единия от гостите (демек аз)
                    е с габровска закваска и е виждал колко са оптимизирани, като сервизна площ, местните къщи.

                    П.П.П.П. Петьо, това само тоалетна ли ще бъде, или комбинация с баня? Имаш ли вариант за изнасяне на банята на приземния етаж, под тоалетната?
                    Последно редактирано от dedoKoko; 31-01-13, 12:32.
                    Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

                    Коментар


                    • #85
                      От: Къщата 2

                      Съжалявам че, не мога да обяснявам правилно така на компа, ама ще пробвам отначало.

                      Ето долния етаж на зидовете.Напред стрелката показва лицето.
                      Там ще има малко Еркерно изнасяне и габарита на етажа става малко по голям.
                      Страничната постройка ще е с отделен гредоред който няма да е свързан с носещата греда.
                      Тоалетната ще ляга не на гредореда а на земята-проста така ми е мястото и е на нивото на "плочата".
                      Стълбата така ми удисва най много понеже излиза извън къщата и няма да ми заема място,и всъшност това ще е
                      разликата от оригинала.Т.е.ще открадна 1 метър встрани,естественно и покрива ще е над нея.

                      Най вероятно чистия горен етаж ще е с габарити 700/950.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Без име.jpg
Прегледи:1
Размер:33.5 КБ
ID:5449021
                      Съжалявам ако шикалкавя във нещо обаче и аз не съм напълно наясно.
                      Благодаря за разбирането.

                      П.П. И не ми давайте съвети да търся фирми.Не забравяйте че съм Габровец и пари не ми се дават!!!

                      Коментар


                      • #86
                        От: Къщата 2

                        Колега, ако си сръчен, направи си всичко сам. Удоволствието е десеторно.
                        Вярно, ще ти отнеме повечко време, но...
                        Your conscience is all you can take to your grave.

                        Коментар


                        • #87
                          От: Къщата 2

                          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                          Колега, ако си сръчен, направи си всичко сам. Удоволствието е десеторно.
                          Вярно, ще ти отнеме повечко време, но...
                          Абе не съм от най смотаните ама проблема ми е друг.
                          Все бързам,нямам търпение.Едно нещо ако не го направя от първия път ,се изнервям и почвам да ............!
                          Ще действам сам, ама под контрола на истински майстор !

                          Коментар


                          • #88
                            От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            В Габрово днес вали яко и шоуто с багера се отлага за маалко.

                            Та сега е момента да се опитам да сондирам мнения относно разположението на етажа.
                            Има две неща които са твърдо безкомпромисни.Това е мястото на толетната и мястото на стълбата.
                            Това е така понеже и стълбата и тоалетната няма да лежат на дървения гредоред а ще са на земята понеже разположението и релефа ми го позволяват.
                            Ето така изглежда свободната площ която ще ползвам.[ATTACH=CONFIG]542403[/ATTACH]
                            Ако дългата ти страна е на югоизток, то следва късата, на която възнамеряваш да е стълбата, да е на югозапад, което си е едно много добро изложение, особено в планината. В такъв случай, чардака може да ти е на тази страна (югозападната), около два метра широк. Помещенията сами се подреждат - едно на северозапад между чардака и мокрото помещение, и две по дългата страна. Североизточното, граничещо с банята, а между другите две коридор от чардака до банята. Като южното помещение е всекидневната, а останалите две - спални. Може да спестиш (относително) площ от коридора, като за източната спалня се минава през дневната. Относително, защото това си е проходно пространство, което така и няма да е пълноценна част от помещението. В този случай, от двете спални, ще се влиза директно към баня/тоалетната, което пък предполага много врати в това помещение (защото и от всекидневната трябва да има). Варианта без коридор, е удачен най-вече от конструктивна гледна точка, защото стената между помещенията ще минава по оста и съответно върху кюприята. Но и да не е така - не е фатално, все-пак много зависи и то това, какъв пълнеж смяташ да имат стените.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #89
                              От: Къщата 2

                              Точно от това се опасявам за тоалетното помещение. Да не почне да се сляга тази земя. Покрива ще е общ за цялата къща. Ако там слегне, ще ти слегне и ъгъла на покрива. Разбиш?
                              То така си и трябва, да стане от пръв път. Другото значи, бастисан материал и труд. Но затова всичко трябва да се премисли предварително, а не да се мисли в движение.

                              Сега, след като си направил така стълбата, направи и следващия ход, ориентировъчна скица, как си представяш рапределението, ти самия.

                              Коментар


                              • #90
                                От: Къщата 2

                                Основи на 1-1,5 (в здраво, не в насип), предвид леката, а същевременно и еластична конструкция - гарантирано решават този въпрос.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X