Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:28072013551.jpg
Прегледи:1
Размер:156.2 КБ
ID:5507023
    Maй започвам да се навивам за калта.
    Я ме светнете как точно да си я направя.
    Някой ми казват че трябва да се пресява.
    То най добре е да се види на място ,ама все пак???
    Имам кал на две крачки от зидовете, и би било престъпление ако не я ползвам, а карам варов разтвор от 25 колометра.
    Че даже и трябва да копая и махам баирчето, което може да иде в зида.
    Последно редактирано от Петьо Джартов; 01-08-13, 21:55.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      s://www.youtube.com/watch?v=ULFyg1vcrasyoutube.com/watch?v=ULFyg1vcras

      Последно редактирано от tanosliven; 02-08-13, 06:17.
      Grand Vitra ddis 2008
      SEAT Althea XL tsi 2010
      Mitsubishi Canter

      Коментар


      • От: Къщата 2

        На клипчетата е показано зидане с кал и слама. Самия спойващ слой си е точно керпич. При положение че се зидат тухли, не е необходимо толкова дебела фуга.
        Няма никаква нужда от пресяване. Ще махнеш горната пръст и ще ползваш само здравата почва, която никога не е била разбутвана. На снимките с изкопа за ямата се вижда, където си сложил пръстените си е здрава почва. Изкопаваш една дупка, колкото да можеш да влизаш. Заливаш с вода. На следващия ден материала е готов за зидане. Само трябва да има желаещо да се окалят малко. Ако не ви се каля, я копаете така полусуха. Насипвате в корито и пак се залива. Разликата е че водата ще излезе отгоре. На другия ден се излива водата и калта е пак готова за зидане. Не е необходимо никакво бъркане, никакво пресяване. Ако ти е от насип пръста, тогава сигурно ще има и камъчета, те създават вече проблеми в зидовете.
        Много хубаво свойство на калта е че си поема точно необходимото количество вода и не може да стане толкова рядка като хоросана. А предимствата са и че прави много добра спойка при малка фуга. Хоросана на малка фуга буквално остава на песачинки и не може да направи добра спойка. За да правиш по-дебели фуфи е необходим гъст материал. Към вече престоял цяла нощ разтвор и излятата от него вода, се добавя ненамокрена пъст. Имай предвид че токущо изкопаната пръст е доста влажна и поема съвсем малко вода. Така че не се сгъстява лесно.
        Наистина е грехота да караш хоросан от 25км при наличие на пръст. Превоза ще излезе, колкото струва и самия хоросан. А да не говорим че хамалогията по разтоварването и носенето за работа е същата.

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Утре ще са първите тестове.Ще се опитам да направя някоя снимка да умрете от смях с мен.
          Жената подкрепя идеята дано да се справя.
          Има интересни неща за показване, но нямам фотоапарат и снимаме с един мобилен телефон а мен не ме кефи.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Преди доста години баща ми правеше тухли еденички 2бр. на хидравлична преса,все още пресата е жива,едновременно натиска в двете посоки.Тухлите ставаха доста здрави.Освен сместа,важно нещо е самото печене и редене.
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • От: Къщата 2

              Щом жената подкрепя идеята -всичко ще бъде наред .Това е най-важнатата подкрепа!Чакаме снимки !!!
              Grand Vitra ddis 2008
              SEAT Althea XL tsi 2010
              Mitsubishi Canter

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Вчера и днес поработихме по къщата ама повече я карахме на забавление.
                Нали си имаме нова плоча и веднага решихме да я тестваме дали ще понесе един басейн със 4кубически метра вода.
                Имаме си вече и 500 стари тухли четворки.Оказа се че калчицата ми е перфектна за зидане на тухлите.
                Абе добре си беше уикенда!Само дето нямаме фотоапарат и снимаме с един смотан телефон,обаче ще поправим грешката скоро.
                Имаше и контрол от женския сектор.Балдъзите са доволни от работата до тук.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013566.jpg
Прегледи:1
Размер:122.0 КБ
ID:5507801

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013567.jpg
Прегледи:1
Размер:119.5 КБ
ID:5507802
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013568.jpg
Прегледи:1
Размер:116.2 КБ
ID:5507803
                Варненско участие.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013570.jpg
Прегледи:1
Размер:163.7 КБ
ID:5507805
                Ама на нас със малкта не ни пука!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013572.jpg
Прегледи:1
Размер:102.7 КБ
ID:5507807
                Някой снимал.


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013574.jpg
Прегледи:1
Размер:178.8 КБ
ID:5507809
                Подготовка на СПА комплекса.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013575.jpg
Прегледи:2
Размер:174.0 КБ
ID:5507810
                Междувременно докато си почиваме да качим молко тухли.
                Ето и камарата с клачицата която се чудех къде да махам.
                Ще отиде в зидарията.Пробвах, лепи се перфектно .Мерси на колегата от Русе,ще черпя!
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03082013576.jpg
Прегледи:1
Размер:169.6 КБ
ID:5507811
                Имах си и гости от Лондон.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04082013577.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5507812
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Аз като гледам тази камара с пръст до никъде няма да ти стигне. Иначе е перфектна за зидане на пръв поглед от снимките. Тухлите също изглеждат читави и не вярвам да имаш проблеми и с тях. От снимките не се вижда добре, но ми се струва че тухлите не са ползвани, а просто са стоели неизползвани. Страхотна става къщата.

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    "Ако си решил да използваш вар вместо заместители и ако имаш врем вземи си варта и си я угаси сам да ти е мирна главата"
                    Преди повече от 20 години правих външна мазилка на къщата на село. Дойде един майстор и ми поиска негасена вар. Сам си я гасеше и ми направи външна филцова мазилка, която стана бяла и който дойде в къщи завижда за здравината.

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                      "Ако си решил да използваш вар вместо заместители и ако имаш врем вземи си варта и си я угаси сам да ти е мирна главата"
                      Преди повече от 20 години правих външна мазилка на къщата на село. Дойде един майстор и ми поиска негасена вар. Сам си я гасеше и ми направи външна филцова мазилка, която стана бяла и който дойде в къщи завижда за здравината.
                      Какво представлява филцовата мазилка. При нас филц казват на камъчетата от баластрата, след пресяване и отделяне на пясъка. По принцип в драгата има различна едрина, в домашни условия е по-трудно да се отдели.
                      Иначе старата къща, с която се занимавам в момента е от керпич и е мазана с кал и слама. Върху калта е нанесена гасена вар с четката, но е дебел слоя около 2-3мм. има добра здравина и е още на мястото си. Изключени е правят местата, кудето самата кална мазилка е паднала.

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
                        Какво представлява филцовата мазилка. При нас филц казват на камъчетата от баластрата, след пресяване и отделяне на пясъка. По принцип в драгата има различна едрина, в домашни условия е по-трудно да се отдели.
                        Иначе старата къща, с която се занимавам в момента е от керпич и е мазана с кал и слама. Върху калта е нанесена гасена вар с четката, но е дебел слоя около 2-3мм. има добра здравина и е още на мястото си. Изключени е правят местата, кудето самата кална мазилка е паднала.
                        Филцовата мазилка е когато в сместа за пръскана мазилка се сложи не пясък а по едри камъчета. В моя случай беше бяла мозайка осми номер или нещо подобно. Мозайката е с размери около 8мм. максимум. Хвърля се с мистирията, което падне от камъчетата отново в разтвора. Как точно се прави разтвора не си спомням, но със сигурност знам, че на 5 торби бял цимент отидоха 500 кг, вар прясно угасена.
                        Извън темата но също нещо полезно Водоустойчив кит се прави като се смесят в тегловни отношения 1:1 цимент и негасена вар на прах. Смесват се на сухо. Забърква се и се ползва веднага. В момента на разбъркването с вода сместа се загрява от химичната реакция, ползва се преди да е изстинала.
                        Последно редактирано от Stambo_; 12-08-13, 16:30. Причина: поправка

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
                          Филцовата мазилка е когато в сместа за пръскана мазилка се сложи не пясък а по едри камъчета. В моя случай беше бяла мозайка осми номер или нещо подобно. Мозайката е с размери около 8мм. максимум. Хвърля се с мистирията, което падне от камъчетата отново в разтвора. Как точно се прави разтвора не си спомням, но със сигурност знам, че на 5 торби бял цимент отидоха 500 кг, вар прясно угасена.
                          Извън темата но също нещо полезно Водоустойчив кит се прави като се смесят в тегловни отношения 1:1 цимент и негасена вар на прах. Смесват се на сухо. Забърква се и се ползва веднага. В момента на разбъркването с вода сместа се загрява от химичната реакция, ползва се преди да е изстинала.
                          Виждал съм подобни мазилки с мозайка, но не знаех че им казват филцова. При нас филц казват на камъчета от баластра.
                          Иначе се прави с мозайка и цимент и се нанася на стената като цокъл. След дръпване на мазилката се мисе с вода и става много красиво.

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            То филц всъщност е трошенокамъчна фракция с гранулометрия 10-25мм.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                              То филц всъщност е трошенокамъчна фракция с гранулометрия 10-25мм.
                              При нас почети не се ползват трошени камъни. От Дунава се вади баластра. На ценоразписа е написано пясък 2 вида фракция, филц няколко вида и баластра. Като баластрата беше 12лв/т, а другото е на 18лв/т. Където няма достъп до речен пясък се ползва само трошен камък, че то транспорта излиза повече от стойността на материала.

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Mай аз съм най-големия предател !!!
                                Димич,и тебе предадох брате.
                                Утре карам варов разтвор.Няма как да намеря време да зидам сам тухлите,а и не мога да намеря майстор който да се навие да зида с кал.
                                Търсих умувах и все на камък удрям.Губя ценно време и само се нервя.Нямам подкрепа сам съм и ми излизат задачи които са важни а времето си лети.
                                Дано скоро да си купя нов фотоапарат, и да ви зарадвам душичките със нови успехи.
                                Поздрави от Габрово !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X