Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата 2

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Къщата 2

    Ами да те питам.
    За плочата превидиха ли някакъв трегер поне по страната която е свободна м-у зидовете.
    А колони?
    А за писането, го казах съвсем сериозно. Противното граничи с безстопанственост и соц.

    Коментар


    • От: Къщата 2

      Та да върна малко назад. Не съм наясно с планове и ПУПове и така нататък. Но от собствен опит съм се убедил, че коректността при квадратурата си има както положителни така и отрицателни страни. И двете са във финансовата сфера. Отрицателните по голям данък - плаща сер на разгъната площ т.е. включва се и тавана. Положителната при наличие на застраховка никой не те пита колко е застроената площ, а четат по нотариален акт. Има ли я постройката или я няма. Няма значение какво е на скицата, няма ли го в нотариалния акт значи го няма.
      Миналата година ми падна един покрив на навес от снега.
      Застрахователя:
      -Има ли до в акта?
      -Имйа го.
      -Плащаме целия покрив.
      Само, че аз когато пред нотариуса декларирах постройката гледах в тавана и диктувах квадрати. За въпросната постройка съм дал по малка квадратура. А се оказа и че за всички помощни постройки съм дал по малки квадратури.
      За тухлите.
      Според мен четворките са за предпочитане, понеже са с по добър коефициент на изолация. За разлика от някои други аз не съм на мнение, че старото е по добро. Просто е въпрос отново на финансии.
      За да придобие къщето все пак вид от преди сто години, важна е "боята". Нали знаеш, че всеки майстор оставя на следващия да изправи неговите кривини, а последен е бояджията.
      Ако правиш външна изолация, ако и вградиш едни обгорени дървении ще стане прекрасно.
      За изолацията - не вземай предварително на куп дюбели. Има различни, вземай си по малко и пробвай, кой за коя част от сградата ще ти свърши работа.
      И дай още снимки.

      Коментар


      • От: Къщата 2

        Първоначално публикуван от Stambo_ Преглед на мнение
        Положителната при наличие на застраховка никой не те пита колко е застроената площ, а четат по нотариален акт. Има ли я постройката или я няма. Няма значение какво е на скицата, няма ли го в нотариалния акт значи го няма.
        Само, че аз когато пред нотариуса декларирах постройката гледах в тавана и диктувах квадрати. За въпросната постройка съм дал по малка квадратура. А се оказа и че за всички помощни постройки съм дал по малки квадратури.
        За тухлите.
        Според мен четворките са за предпочитане, понеже са с по добър коефициент на изолация. За разлика от някои други аз не съм на мнение, че старото е по добро. Просто е въпрос отново на финансии.
        За да придобие къщето все пак вид от преди сто години, важна е "боята". Нали знаеш, че всеки майстор оставя на следващия да изправи неговите кривини, а последен е бояджията.
        Ако правиш външна изолация, ако и вградиш едни обгорени дървении ще стане прекрасно.
        .
        За нотариалния акт съм изряден.Планове от 1810 година познай дали ще има.
        В данъчното сме регистрирали точно както си е.Квото стане.

        За тухлите съм убеден че старите четворки са си добри.За да скочим на по високо ниво трябва да умножаваме масрафа минимум по две.
        Аз се кефя на варовия разтвор и не ща да чувам за лепила.Няма как да щпакловаш с лепило и да да изглежда къщата стара.Вътре мога да сложа и всичко обаче от вън искам да е варосана със дъбови тъмни дъски по ъглите.

        Коментар


        • От: Къщата 2

          Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение
          Ами да те питам.
          За плочата превидиха ли някакъв трегер поне по страната която е свободна м-у зидовете.
          А колони?
          А за писането, го казах съвсем сериозно. Противното граничи с безстопанственост и соц.
          Да бе как,колона в средата на механата със яка стъпка.Два трегера с 30мм железа.И колонка отпред.
          Даже вече има на полочата 4 кубиков басейн пълен и малката не ми дава да зидан докато не се развали времето.

          Коментар


          • От: Къщата 2

            Ако си решил да използваш вар бместо заместители и ако имаш врем вземи си варта иси я ягаси сам да ти е мирна главата че при прясна или ямешана с гипс и т.н вар стават едни филми ум да ти зайде...знам го след 20 г работа с мазилки .Аз пак препоръчвам заместител един в зелени чъвали БГ производство бях много доволен само иска повече мокрене след измазването околодве три седмици всеки ден жубаво мокрене на цялата мазилка и чак след това финната -последна ръка.
            Grand Vitra ddis 2008
            SEAT Althea XL tsi 2010
            Mitsubishi Canter

            Коментар


            • От: Къщата 2

              За зидарията си ползвай кален разтвор. От снимките с изкопаната яма виждам че надолу е подходяща пръстта за тази операция. Дядо ми 3-те къщи, които е построил са с кален разтвор. Само едната, която е за животни и не е мислено за мазане е правена с хоросан. Аз съм зидал и по двата варианта и съм доста доволен от калния разтвор. А при тебе след като е с 4-ки няма да имаш никакви проблеми. Изкопаваш една ямичка до здраво, заливаш с вода и на следващия ден си вадиш готовата кал. Не се нуждае от допълнително разбъркване, от тежестта на тухлата, фугата става много малка и сравнително здраво. Само е необходимо да си почистиш стените от калта за мазането. С хоросана стават доста големи фугите, тухлата веднага дръпва водата от разтвора и засъхва, корекция се прави по-трудно с махане на разтвора и нанасяне на нов.
              За мазилките си вземи варов разтвор и по възможност го остави накиснат във вода повечко време. Имаш си бетонарка и можеш да си го разбъркаш в нея преди равота с разтвора. Така ще си сигурен че варта се е угасила напълно и няма да настъпят изненади. Аз си купувам в чувалчета, отлежава в чувалчетата влажен разтвора и мазането не ми прави проблеми. Иначе като го купя е пълнен максимум предния ден. Понякога са го пълнили и пред мене.

              Коментар


              • От: Къщата 2

                Стига бе Димич,кой век живеем че да търся кал?Не че ме бърка де ама май ще е доста бавно.

                Коментар


                • От: Къщата 2

                  Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                  Стига бе Димич,кой век живеем че да търся кал?Не че ме бърка де ама май ще е доста бавно.
                  В пъти по производително е да зидаш с кал. И без това ще ползваш стари тухли, тухлата се прави именно от обикновенна пръст. На времето пра-баба ми е разказвала че са ги пекли сами тухлите. На село до нашта къща има един голям изкоп от където са вземали пръстта и саги слагали в калъпи, след това са запалвали огън и са ги пекли. Пръстта прави добра спойка с тухлите. След като си оформуш отгоре ямата, вечерта заливаш с малко вода и на другия ден пълниш в кофи и направо се зиди. Не се нуждае от допълнително бъркане и добавяне на вода.

                  Коментар


                  • От: Къщата 2

                    И в нашето село е зидано много с кал. Самоче, зида остане ли открит и изложен на атмосферно влияние, калта се се отмива.
                    А знаете ли как са правили керемидите? То че са теглени по калъп е ясно, ама после печенето как е ставало?

                    Коментар


                    • От: Къщата 2

                      Grand Vitra ddis 2008
                      SEAT Althea XL tsi 2010
                      Mitsubishi Canter

                      Коментар


                      • От: Къщата 2

                        То това няма много отношение към калта и глината. Но веднага се сещам, за имитация на римска зидария с такива тухлички. 2-3 реда тухли, после камъни, и пак тухли. Защото такива тухли от глина вече се произвеждат , май някъде около Варна беше, но цените са бутикови.
                        Иначе, такива майсторки, дай Боже всекиму!
                        С малко игра на думи в Youtube, намерих отговор на въпроса си. Първата част от раотата си я представях, а явно след това се оставят да изсъхнат в-у форма и след това се пакат.
                        Последно редактирано от ctef; 31-07-13, 16:42.

                        Коментар


                        • От: Къщата 2

                          Стеф, прав си че се оставят да изсъхнат. Обаче много са важни качествата на самата пръст. За тухли става от всякаква пръст, но за керемиди не трябва да се напуква при процеса на съхнене, преди изпичането. Не знам дали е обръщал внимание някой на тухлите. Има с доста пукнатини. Получени са именно от напукана пръст при самото съхнене. По нашия край четворките са така напукани. По-новите партиди ги печаха след кратко съхнене, но изпичането не ставаше добре и подложени на атмосферните условия, незащитени тухли се измиваха доста бързо. Цвета на тухлата зависи от състава на почвата. Жълтия свят се дължи на Al2O3, а чесвения на Fe2O3. Червените са с по-добри механични качества от жълтите, а жълтите имат много добра акумулираща способност и сравнително по лисока твърдост и крехкост.

                          Коментар


                          • От: Къщата 2

                            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                            Вече намерих тухли четворки и ща е с тях.
                            Какво ще препоръчате.Всичко ми е лесно за изработване.
                            Външно фибран, стеропор или вътрешно вата и гипсокартон.
                            Не и двете.
                            Предпочитам обаче вънщно да е с варов разтвор.
                            Топлоизолация на сграда е по-добре да бъде поставяна откъм външната страна на стените. При това положение тя работи по-добре:
                            -през зимата тухлите акумулират топлина отвътре, а когато спрат да работят отоплителните уреди, я отдават пак навътре в помещенията;
                            -през лятото- обратно: тухлите през нощта "акумулират" хладина отвътре, която отдават през деня, а също така се предпазват и от нагряване и акумулиране на топлина, която през нощта да бъде отдавана към помещенията.
                            Неудобството при Вас е, че сте решили стените отвън да бъдат измазани с традиционната вароциментова мазилка, която допълнително ще натовари работата на закрепващите топлоизолацията дюбели. В такъв случай, ще трябва да се стремите към минимална дебелина на външната мазилка.
                            Когато захарността в гроздето намалява, моята се покачва.

                            Коментар


                            • От: Къщата 2

                              Добре де,калта е на обекта.Ще спестя за зидарията на старите четворки 200 кинта за вар.
                              Ами ако не успея да покрия до зимата.Май и по едно найлонче на зидовете ще хване декиш !
                              Ще помисля, ама що пък не.
                              ДА не мислите, че у дома ги сере камила тея пари!
                              Абе Димич,ела ми ги направи бе !!!

                              Коментар


                              • От: Къщата 2

                                Не се притеснявай за зидовете. Няма да падната за една зима. Комшията зиди с кал и вече 4 години не е отлял плочата на 2-рия етаж. Не е въпроса до парите, а до качеството. С калта ляга тухлата плътно до долния ред, а самата кал остава там, където има по-голяма пролука. Докато с хоросана минимум е 1см фуга. Ако го направиш рядък и да нямаш фуга, самия хоросан няма никаква здравина. За иззиждане на една стена с 4-ки отива толкова 2 пъти повече хоросан от колкото за самото външно и вътрешно измазване. Ако мислиш че с 200лв за хоросан за зидане, ще минеш, се заблуждаваш. Това са около 2 кубика хоросан и ще стигнат за една стая 4х4х2,5 и то ако са фугите по 1см.
                                С удоволствие бих ти помогнал в зидането. Преди 6 години за 3 дни вдигнахме с баща ми и дядо ми един етаж от 60кв.м. След това куфража и арматурата за плочата отнеха повече време. Покрива също е доста пипкава работа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X