Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Какво стана? Сезона мина?
    Да призная съм изключително доволен!но не смея да пиша за разхода че току виж някой от енерго-про чете и да не омаят електромера.......сами смятайте 10 киловата дърпа 6 секунди и после 12 покой.....но на цялата махала крушките са като на дискотека-има-няма!Та фризери хладилници и т.н.не работят правилно!Но вече и мач трифазен ток след 4 месеца борба и писане,чакане и ......кефа е пълен не се занимаваш с нищо и навсякъде беше около 23 градуса 200 литров бойлер винаги с топла вода....който прави такова чудо задължително трифазен котел
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #92
      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
      сами смятайте 10 киловата дърпа 6 секунди и после 12 покой.....
      Значи си имаш нагревател с мощност с 3.3 киловата, работещ постоянно. Ни повече, ни по-малко. Което би трябвало да е 2376 киловатчаса на месец, което пък е около 600 кинта месечна сметка.

      Горе-долу между 1/2 и 1/3 от това ми е сметката за ток зимата, за всичко, на апартамент 90 квардата, полуизолиран, без аноди и катоди, а с прости нагреватели.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #93
        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        Значи си имаш нагревател с мощност с 3.3 киловата, работещ постоянно. Ни повече, ни по-малко. Което би трябвало да е 2376 киловатчаса на месец, което пък е около 600 кинта месечна сметка.

        Горе-долу между 1/2 и 1/3 от това ми е сметката за ток зимата, за всичко, на апартамент 90 квардата, полуизолиран, без аноди и катоди, а с прости нагреватели.
        Говорим за къща на два етажа над 200 квадрата и две бани ....
        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

        Коментар


        • #94
          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

          ОК, но това не променя 3-те киловата постоянно грееща мощност. Другото е до изолции, дограми, и т.н.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #95
            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

            А може ли с 80 км на 24 часа да се поддържа 23С през зимата в Ш-н за тази голяма къща?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #96
              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              А може ли с 80 км на 24 часа да се поддържа 23С през зимата в Ш-н за тази голяма къща?
              Приемаме че може, щом колегата казва. Анодния котел е просто вид нагревател. Две консервени кутии/капачки от компот, заковани от двете страни на дъска, към които са свързани двете жици, и които са метнати в кофа с вода вършат точно същото, което върши и бързовар със същата мощност.

              Ако къщата е добре и грамотно изолирана и с хубава дограма, аз поне не виждам особена пречка. С 10 киловата печка с водна риза се поддържа топло на приземен етаж около 70 квадрата без никаква изолация и празни голи стаи на втория етаж, дето и дограмата е дупки по 2 пръста между нея и стената. А нагоре има и трети етаж, пак така. И стълбище, и т.н. с 10см плоча. В същия етаж цяло лято е хладно, та не може да се спи отвит. Това, сравнено с 10-те сантиметра изолация на комшията, е сигурно 10-ина пъти по-енергоемко за отопление.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                С 10 киловата печка с водна риза се поддържа топло на приземен етаж около 70 квадрата без никаква изолация и празни голи стаи на втория етаж, дето и дограмата е дупки по 2 пръста между нея и стената. А нагоре има и трети етаж, пак така. И стълбище, и т.н. с 10см плоча. В същия етаж цяло лято е хладно, та не може да се спи отвит. Това, сравнено с 10-те сантиметра изолация на комшията, е сигурно 10-ина пъти по-енергоемко за отопление.
                Спарки, този пример който го даваш не е никак удачен. От опит мога да кажа че до преди 10-тина години обитавахме старата керпичена къща на два етажа с гредоред. Мога да кажа че цяло лято вътре е прохладно и по същия начин не можеше да се спи с лека завивка, но пък зимата докато се запали печката и вътре ставаше много горещо. Около 85кв.м. е постройката и се отоплявахме със 7-8куб дърва. Сега се преместихме в новата къща, намира се точно до старата къща, без никаква изолация. Отопляват се само първия етаж (което смятам че не е много ефективно) и едвам ни стигат 15-тина кубика дърва. Лятото е доста по топло и се спи без завивка. Новата къща е на 2 етажа по 60кв.м. строена е изцяло с тухли 4-ки. Дограмата е дървена, но доста добра и поддържана (с изключение на едната стая на втория етаж предвидена за кухня, която изобщо не се използва).
                Сега мисля за някаква изолация от около 10-тина см., но все не остава време, а фирма не искам да викам при положение че имам уменията и необходимите тръби за направа на скеле.

                Коментар


                • #98
                  От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                  Котела е електролизен...........и да къщата е перфектно изолирана и с най добрата дограма!Лятото е прохладно а зимата не смея да увелича радиаторите!Термометъра на изходящия колектор е на 50 градуса на изходящия 47-48 гр.а в стаите около 22-23 гр.и то при минусови темп.навън!!
                  всеки сам прави своя избор как да се отоплява!Но на дърва съм пресмятал грубо около 15 кубика и около 5 тона въглища!Да по евтино е но като се върна в 18 часа и започва лудото тъпкане на котела и така поне три часа докато стопля бойлера и етажите!Не искам да съм огняр параджия и т.н.Имам паралелно вързан и котел на твърдо гориво за всеки случай..както и ще подвържа водната риза на камината от механата в бъдеще!За да се използва всяка една топлина!
                  driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                  Коментар


                  • #99
                    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                    Алтернативите са хубаво нещо.Никога не знаеш кога ще ти се наложи да ги ползваш.
                    Няма страшно в умирачката...
                    Страшното е да си жив!...

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                      Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                      Котела е електролизен...........
                      Абсолютно съм съгласен че е в пъти по-удобно, но няма нищо магическо или електролизно в котела. Просто вместо реотан ползва водата директно. Мангалите от маа'лата правят същото от десетилетия по посочения горе начин. Цамбурни му вътре един класически трикиловатов бързовар, и ефекта ще е абсолютно същия.

                      ...или като бонус гориш и "браунов" газ?

                      @dimich: Защо да не е удачен примера? Родителите ми го играят всяка зима това. Просто няма ли изолация, топлото си отива. А като се топли само първи етаж, а втория е само на груб строеж + рехава дървена дограма, то и изолация на таваните на първия е абсолютно задължителна, иначе топлиш втория, демек времето навън. Освен друго, печката на дърва или камината за да горят искат въздух. Тоя въздух идва отвън, и излиза през комина, тоест - имаш си едно постоянно проветрение на стаята, в която е печката. Хубаво е че разгонва радона, ако е приземен етаж, но пък ефекта е все едно си отворил малкото прозорче на дограмата и се мъчиш да стоплиш с електрическа печка.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Абсолютно съм съгласен че е в пъти по-удобно, но няма нищо магическо или електролизно в котела.............
                        Системата не е пълна с вода а с пропилен гликол/вид антифриз/и в него се добавя някаква гадост с която в зависимост от концентрацията се ускорява процеса на затопляне!ако е обикновен реотан и без тези химии доста време ще е нужно докато загрее......а и една обикновенна духалка е три киловата ама топли една стая а не двеста литров бойлер и двеста и кусур квадрата.....аз само споделям както ме бяха помолили!Всеки сам да си мисли и пресмята!
                        driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                          Гадостта се слага за да протече ток, а е антифриз, за да не замръзва като го изключиш, а вероятно и има противокорозионни съставки.

                          Цопни му ти реотана, и пак ще си говорим. Ако консумацията е тая, дето казваш, другото не може да дойде от небитието - идва от жиците, и е точно толкова, колкото консумираш.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                            Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                            Котела е електролизен...........и да къщата е перфектно изолирана и с най добрата дограма!Лятото е прохладно а зимата не смея да увелича радиаторите!Термометъра на изходящия колектор е на 50 градуса на изходящия 47-48 гр.а в стаите около 22-23 гр.и то при минусови темп.навън!!
                            всеки сам прави своя избор как да се отоплява!Но на дърва съм пресмятал грубо около 15 кубика и около 5 тона въглища!Да по евтино е но като се върна в 18 часа и започва лудото тъпкане на котела и така поне три часа докато стопля бойлера и етажите!Не искам да съм огняр параджия и т.н.Имам паралелно вързан и котел на твърдо гориво за всеки случай..както и ще подвържа водната риза на камината от механата в бъдеще!За да се използва всяка една топлина!
                            15 куб.м. дърва са около 10 тона с нормално висока влажност за горене. Ако се горят в печка с водна риза /малък КПД/ ще се добие и усвои от отоплителната система енергия повече от 30 000 квч. Ако приемем, че отоплителния сезон е 180 дни по 24 ч. това прави близо 7 квч., което е доста по-различно от 3,3квч.

                            В моята къща само за проба опитах да се топля с ел. нагревател 6 кв, който се оказа на 80% от времето достатъчен, и за мен 7 кв се оказа достатъчен за 85 кв. м. изолирана с ПВЦ дограма къща при отрицателна външна температура достигаща до -15С.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                              Пробвал съм и варианта цял ден с котела на твърдо гориво а вечер от 20 часа до към 8 сутринта на ток....кефа е голям да не ставаш посред нощ да кладеш кЮмЮр.....
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                                Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                                Системата не е пълна с вода а с пропилен гликол/вид антифриз/и в него се добавя някаква гадост с която в зависимост от концентрацията се ускорява процеса на затопляне!ако е обикновен реотан и без тези химии доста време ще е нужно докато загрее......а и една обикновенна духалка е три киловата ама топли една стая а не двеста литров бойлер и двеста и кусур квадрата.....аз само споделям както ме бяха помолили!Всеки сам да си мисли и пресмята!
                                И какво е предимството на този антифриз пред водата?
                                Аз мога да кажа че е абсолютно никакво. Водата е най-топлоемкото течно вещество. Всяко друго течно вещество (с изключение на живака, но той е отровен) има в пъти по малка топлоемкост. Топлоемкостта е какво количество топлина може да се погълне или отдаде. На водата за промяна на телпературата от 1 градус са необходими 4 KJ/kg. Това че ти загрява по-бързо течността е предимство, но пък изстива също по-бързо. Има системи в които се прави съд за запасяване на топла вода. Примерно около 500л са напълно достатъчни за да поддържат цяла ноя топло в къщата, а когато се наложи за запалване на сутринта, по малко се пуска към запасителя на топлина и се прави запаса. Ефективността на този тип отопление се увеличава с около 10-15% в сравнение с без запасяване, понеже в котела горивото гори при оптимална температура, изгорелите газове (пушека) има постоянна температура и не излиза излишна топлина.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X