Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

    За анодните нагреватели тук има теми и се е утвърдило мнението, че са тресавищен газ под налягане, поне по отношение на икономията. Икономични са точно толкова, колкото обикновено котле с реотан.

    Термопомпите са друга бира. Биват от вода към вода и от въздух към вода. Първите изискват източник на вода, вторите са по-ниско ефективни. Цените им доскоро бяха спекулативни - зер, това е обикновен климатик с някои махнати части.

    Коментар


    • #17
      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      За анодните нагреватели тук има теми и се е утвърдило мнението, че са тресавищен газ под налягане, поне по отношение на икономията. Икономични са точно толкова, колкото обикновено котле с реотан.

      и.

      Така е. Ползвах самоделен такъв преди години - само в банята за къпане. Електромера беше Сименс от преди войната, ама и той негодуваше шумно, докато се къпехме.

      Коментар


      • #18
        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

        За площта на радиаторите нищо не мога да кажа...три етажа, на етаж по пет стаи и една баня, във всяка баня и стая -радиатор. Някъде са все още старите чугунени с по20 глидера, в някои от стаите са монтирани нови конвекторни радиатори, във всяка баня -лира и проточен бойлер. Котлето не е преработвано основно, само са допълнени някакви джаджи, така че освен на ток с тези пластини, може да си работи и на въглища както и до сега. В момента температурата в стая с конвекторен радиатор е 25, а в стая с чугунен радиатор 22-23 градуса.

        Предупредих ви, че не мога грамотно да ви обясня к'во е туй чудо Но наистина ще докладвам за резултата от ЧЕЗ след месец. И ако експеримента се окаже сполучлив, ще изискам повече грамотна информация и ще я предоставя на всеки, който има интерес. За сега все още сме на фаза експеримент.

        Коментар


        • #19
          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
          ....... В момента температурата в стая с конвекторен радиатор е 25, а в стая с чугунен радиатор 22-23 градуса.
          Я чакай малко, под конвекторен радиатор да нямаш в предвид такъв с принудителна вентилация т.е. има и вентилатор.
          Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
          LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
          Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

          Коментар


          • #20
            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

            Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
            След като попита, специално слязох до долу за да праверя. В момента си играят да направят помпата да се включва импулсно, след като водата е достигнала необходимата температура. Защото в момента върти постоянно и предполагам по-бавно се загрява водата. Но наиситина това е максималната температура на водата -46 градуса. И ще променят настройките за да я смъкнат към 38-40 градуса. Не разбирам от такива неща и вероятно не обяснявам достатъчно грамотно, но фактите са си факти. Друг е въпросът с калкулацията в края на месеца. Все още е рано да се коментира, но следващия месец ще имам конкретни цифри за размисъл
            На каквито и импулси да я пускате, резултата ще е все тоя. За някаква температура в стаите ще платиш някаква сума. Иначе като се има в предвид че съм в топлофициран блок, но съм им теглил майната и се топля на ток, декемврийската сметка ми беше по спомен 260лв. Това за отопляване+готвене+2 бойлера + пералня. 86 квадрата (да са станали към 90 с балкона) и външни стени само под прозорците. Не вярвам да минате с по-малко от 600лв сметка за ток месечно.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

              Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
              Я чакай малко, под конвекторен радиатор да нямаш в предвид такъв с принудителна вентилация т.е. има и вентилатор.
              Да, такъв който от време на време включва вентилатор за издухване на топлия въздух, но е свързан в системата. Въпреки това, вентилароте в момента са изключени защото стана много топло.

              Коментар


              • #22
                От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                На каквито и импулси да я пускате, резултата ще е все тоя. За някаква температура в стаите ще платиш някаква сума. Иначе като се има в предвид че съм в топлофициран блок, но съм им теглил майната и се топля на ток, декемврийската сметка ми беше по спомен 260лв. Това за отопляване+готвене+2 бойлера + пералня. 86 квадрата (да са станали към 90 с балкона) и външни стени само под прозорците. Не вярвам да минате с по-малко от 600лв сметка за ток месечно.
                Спарки, до сега сметките за ток за всеки един от трите етажа бяха между 65 и 80 лв. /месец само за битови нужди. Въглищата и хамалогията съвсем отделно. Ако стигнем до 200 лв на месец за всеки един от етажите, т.е. 600лв ток общо, без въглища и хамалогия, това ще е съвсем приемливо за отоплителния период.

                Коментар


                • #23
                  От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                  Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                  Спарки, до сега сметките за ток за всеки един от трите етажа бяха между 65 и 80 лв. /месец само за битови нужди. Въглищата и хамалогията съвсем отделно. Ако стигнем до 200 лв на месец за всеки един от етажите, т.е. 600лв ток общо, без въглища и хамалогия, това ще е съвсем приемливо за отоплителния период.
                  Значи ще е доста нагоре. Просто тая жега няма откъде да дойде, без да я платиш. Термопомпа и инверторен климатик(което пак е термопомпа) са единствените варианти, при които "изсмукваш" "безплатна" топлина от някъде - в единия случай от земята, в другия - от атмосферата. Само дето климатика при -20 градуса няма да работи, понеже трябва да се охлади до значително по-ниска температура от околоната, за да може да вземе от нея нещо и да го вкара вътре.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                    Не зная дали има значение, но от една седмица не е спирано парното. Поддържа постоянна температура на водата около 45 градуса. Няма го досегашното изстиване и подгряване. Не се охлажда въздуха на помещенията.
                    Преди около 25 години монтирахме първия котел самоделка. С него сме стигали до 12 тона въглища на зима. След това му монтираха нагреватели и нафтова горелка. Голям рахат, но бързо ни се охлади ентусиазма. След цялостната изолация на къщата дойде новото немско котле. С него нещата вече бяха в пъти по-добре. Само хамалогията остана...И неудобството да стоим на студено до като се изчисти , зареди и запали отново.
                    Та за това сега този експеримент. Не е фабрично изделие, налично в търговската мрежа.Разработка е на наш близък и работи в неговата къща. Сметките му за ток са такива...около 350 лв/месец. Сега проверяваме на наш гръб дали нещо не ни е подхлъзнал

                    Коментар


                    • #25
                      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      Та за това сега този експеримент. Не е фабрично изделие, налично в търговската мрежа.Разработка е на наш близък и работи в неговата къща. Сметките му за ток са такива...около 350 лв/месец. Сега проверяваме на наш гръб дали нещо не ни е подхлъзнал
                      Според мен разработчика има връзки в енергото.
                      Ще видим.
                      Имам амперклещи и замерването е лесно.

                      Коментар


                      • #26
                        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Според мен разработчика има връзки в енергото.
                        Ще видим.
                        Имам амперклещи и замерването е лесно.
                        Пак не позна Отдавна тия връзки не греят радиаторите. Всички електромери са на улицата. Всичко си е нормално и законно. Предполагам сметката за ток ще го докаже...
                        Разработчика има и други интересни решения...като например пълно изгаряне на битови отпадъци без вредни емисии. Правена е демонстрация в БАН пред Фандъкова и подобни...

                        Коментар


                        • #27
                          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                          Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                          Пак не позна...
                          Ще съм безкрайно радостен, ако греша. Предварително поднасям извинения.
                          И ще чакам месечната сметка. После и рушвет ще дам, та да ми направят и на мен.
                          Нищо, че вече рушветирах и Вальо.

                          Коментар


                          • #28
                            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                            Ще съм безкрайно радостен, ако греша. Предварително поднасям извинения.
                            И ще чакам месечната сметка. После и рушвет ще дам, та да ми направят и на мен.
                            Нищо, че вече рушветирах и Вальо.
                            Обещах, че ще докладвам какъвто и да е резултата от експеримента.

                            Коментар


                            • #29
                              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                              Цвете, според мен има грешка в градусите. Знам как топли радиатор при температура 40 градуса. Няма начин при нормален по площ радиатор да се стоплите толкова, че даже и една жена да каже, че е жега. Може би термометъра показва грешно?..

                              И друго-за да се отопли даден обем въздух се искат еди колко си калории. Или джаула-все едно. Значи не може да стоплиш с по-малко енергия. Нещо повече-винаги използваната енергия е повече от теоретично нужната за стопляне на обема въздух. Това заради КПД на необходимите уреди и физични процеси протичащи в тях. Винаги за да получиш 1 калория изразходваш или прахосваш(поради несъвършенството на технолиогиите) поне 1,2-1,3 калории. Които си заплащаш на продавача на енергоносителя.
                              Засега отоплението на ток е може би най-скъпото. Не знам защо се опитвате да получите финансов успех ползвайки най-скъпия начин за отопление... Освен ако не сте направили някакъв уред с КПД много близък до 1. Ама надали.

                              П.п. На мен за отоплението на 115 м3 апартамент без изолация, с пластмасова дограма ми отиват 8 кумика дърва на зима. При цена от 50 лева-с 400 лева отоплявам целия апартамент цяла зима.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Цвете, според мен има грешка в градусите. Знам как топли радиатор при температура 40 градуса. Няма начин при нормален по площ радиатор да се стоплите толкова, че даже и една жена да каже, че е жега. Може би термометъра показва грешно?..

                                И друго-за да се отопли даден обем въздух се искат еди колко си калории. Или джаула-все едно. Значи не може да стоплиш с по-малко енергия. Нещо повече-винаги използваната енергия е повече от теоретично нужната за стопляне на обема въздух. Това заради КПД на необходимите уреди и физични процеси протичащи в тях. Винаги за да получиш 1 калория изразходваш или прахосваш(поради несъвършенството на технолиогиите) поне 1,2-1,3 калории. Които си заплащаш на продавача на енергоносителя.
                                Засега отоплението на ток е може би най-скъпото. Не знам защо се опитвате да получите финансов успех ползвайки най-скъпия начин за отопление... Освен ако не сте направили някакъв уред с КПД много близък до 1. Ама надали.

                                П.п. На мен за отоплението на 115 м3 апартамент без изолация, с пластмасова дограма ми отиват 8 кумика дърва на зима. При цена от 50 лева-с 400 лева отоплявам целия апартамент цяла зима.
                                Тцъ, термометъра си е същия, който с въглища отчиташе 60 градуса на водата. И на мен не ми е ясно...уговорката е да тестваме и да се убедим лично. Пък ще видим...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X