Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    Греят и зимата, стига да има слънце, разбира се. Верно че не е като сега - 90градуса, но едно е да грееш вода от 7-8 градуса, съвсем трето е да я дозагряваш от 30 нагоре. Освен това имам и приличен акумулиран обем гореща вода с тенденция към още доста
    Греят, ама в пъти по-малко. Дайте някоя и друга снимка на "преквалифицираните" климатици.

    П.П. Внимавай със обемите с топла вода, че гадинките се развиват най-добре на 30-40 градуса, а някой от тях са доста опасни, даже и да не пиеш водата.
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

      При мен нагряваната вода не е тази в тръбите. Акумулиращият съд е без налягане и в него има три серпентини с обща дължина 60м.(слънце 14м, термопомпа 16м, БГВ30м) Тръбите са от гофрирана неръждавейка 33мм. Водата в съда е просто топлоакумулатор и може да се замени с всякаква течност.
      Естествено, че колекторите зимата греят по-малко, но реално подпомагат сериозно затоплянето на водата.
      По термопомпата няма още за снимане, защото съм на етап гоуема дупка с вода,(50м3) в която да е натопена серпентината на ТП.
      До момента съм монтирал само 30 вакуумни тръби - другите чакат да стигна до тях... С монтираните 30 тръби, тон и половина вода се сгрява до 60 градуса за около седмица. При използването и температурата в съда пада с около градус. Когато не се използва практически не забелязвам загуби. (Полиетиленов съд, облечен 15 см полиуретанова пяна и поликарбонат.)
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        При мен нагряваната вода не е тази в тръбите. Акумулиращият съд е без налягане и в него има три серпентини с обща дължина 60м.(слънце 14м, термопомпа 16м, БГВ30м) Тръбите са от гофрирана неръждавейка 33мм. Водата в съда е просто топлоакумулатор и може да се замени с всякаква течност.
        Естествено, че колекторите зимата греят по-малко, но реално подпомагат сериозно затоплянето на водата.
        По термопомпата няма още за снимане, защото съм на етап гоуема дупка с вода,(50м3) в която да е натопена серпентината на ТП.
        До момента съм монтирал само 30 вакуумни тръби - другите чакат да стигна до тях... С монтираните 30 тръби, тон и половина вода се сгрява до 60 градуса за около седмица. При използването и температурата в съда пада с около градус. Когато не се използва практически не забелязвам загуби. (Полиетиленов съд, облечен 15 см полиуретанова пяна и поликарбонат.)
        Да разбирам, че ползваш акумулатора за проточен бойлер с тази тръба 30м БГВ?
        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
        Drag Grand Canyon Daily
        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
        LZ1JYM

        Коментар


        • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

          Аха, при теб концепцията е друга, с термопомпата загряваш буфера, а аз черпя енергия от него чрез термопомпата за отопление само, засега. Предвиденият излишък от енергия, ако се осъществи, ще го ползвам за БГВ, като през лятото ще затворя цикъла - охлаждане на стаите към БГВ.

          Коментар


          • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
            .. Водата в съда е просто топлоакумулатор и може да се замени с всякаква течност..
            Сметни си го с парафин стапящ се при ~35o, конструкцията на топло акумулатора ще се усложни, ако е само парафин

            Но,
            не пречи да сложиш плуващи във водата парафинови блокове/топчета, както топчетата за охлаждане ако си виждал, те са на същия принцип
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Аха, при теб концепцията е друга, с термопомпата загряваш буфера, а аз черпя енергия от него чрез термопомпата за отопление само, засега. Предвиденият излишък от енергия, ако се осъществи, ще го ползвам за БГВ, като през лятото ще затворя цикъла - охлаждане на стаите към БГВ.
              Абе я дайте схеми на тез системи. Как черпиш енергия от буфер/акумулатор? Той е за да я съхранява, а не за да я произвежда.
              Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
              Drag Grand Canyon Daily
              Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
              LZ1JYM

              Коментар


              • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                Абе я дайте схеми на тез системи. Как черпиш енергия от буфер/акумулатор?
                Е той си го е казал - пак с термопомпа.

                То е като няколко климатика, всичките вместо с външни радиатори - с топлообменници топнати в акумулатора. Можеш да имаш един или няколко топлообменника загряващи акумулатора и един или няколко охлаждащи го. Може да имаш и прости топлообменници вместо термопомпи, например за бойлера лятото. Можеш да имаш и соларни панели, въртящи това докато има ток в излишък.

                Въпрос на пари и сметки.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                  Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                  Абе я дайте схеми на тез системи. Как черпиш енергия от буфер/акумулатор? Той е за да я съхранява, а не за да я произвежда.
                  Така е. Имам сондажи, но от тях не се тегли непрекъснат поток, а на почивки и затова пълня този буфер, за да може термопомпата да работи непрекъснато. И при мен той е около кубик.

                  Коментар


                  • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                    Външния "радиатор" /по просто казано/ ли се слага в водата и се прави вариант да се обтича, или се прави по друг начин?
                    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                    Коментар


                    • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                      Да. Резервоара/буфера се пълни от сондажите, а радиатора/топлообменника на термопомпата е в него. Обтичането може да става по естествен или принудителен начин.

                      Така си осигуряваш инертност на системата от единия кубик вода в резервоара. Зимата сондажите ще топлят буфера, а лятото ще го охлаждат.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                        Аз например съм го "облякъл" в плексигласова кутия с два щуцера за вход и изход на вода от буферния съд, която въртя с помпа. Плексигласът беше за да виждам какво се случва вътре, понеже първоначално водата беше мътна. Мислех си за запушвания от кал или колонии бактерии, както ме бяха уплашили в началото.

                        Коментар


                        • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Е той си го е казал - пак с термопомпа.

                          То е като няколко климатика, всичките вместо с външни радиатори - с топлообменници топнати в акумулатора. Можеш да имаш един или няколко топлообменника загряващи акумулатора и един или няколко охлаждащи го. Може да имаш и прости топлообменници вместо термопомпи, например за бойлера лятото. Можеш да имаш и соларни панели, въртящи това докато има ток в излишък.

                          Въпрос на пари и сметки.
                          Това ясно. Точно това е направил Scarpheap-а - соларите и термопомпата (със сондажна вода) греят водата в акумулатора, а БГВ и отопление са консуматорите. Обаче на Паджеровода не ми стана ясно.

                          Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                          Така е. Имам сондажи, но от тях не се тегли непрекъснат поток, а на почивки и затова пълня този буфер, за да може термопомпата да работи непрекъснато. И при мен той е около кубик.
                          Добре термопомпата я използваш за охлаждане/топлене и си сложил буфер на сондажа. Къде подгряваш водата за БГВ? Трябва да има отделен буфер с топлообменник, който е преди буфера на сондажа, за да се акумулира топлината там.
                          Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                          Drag Grand Canyon Daily
                          Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                          LZ1JYM

                          Коментар


                          • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                            Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                            ..или колонии бактерии, както ме бяха уплашили в началото.
                            Монета сребро или проводник над 90% сложена в потока обикновено е достатъчна
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                              Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                              Добре термопомпата я използваш за охлаждане/топлене и си сложил буфер на сондажа. Къде подгряваш водата за БГВ? Трябва да има отделен буфер с топлообменник, който е преди буфера на сондажа, за да се акумулира топлината там.
                              Просто водата, която отива към радиаторите има кръг и за серпентината на бойлера.
                              Това е бивша система за локално парно с камина, само дето се наложи да увелича площта на радиаторите, поради по-ниската температура на водата от термопомпата.

                              Коментар


                              • От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                                Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                                Просто водата, която отива към радиаторите има кръг и за серпентината на бойлера.
                                Това е бивша система за локално парно с камина, само дето се наложи да увелича площта на радиаторите, поради по-ниската температура на водата от термопомпата.
                                OK, значи като си в охадителен режим преди да отиде топлината до топлообенника в буфера на сондажа, минава през серпентина в бойлера?
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X