Обява

Свий
Няма добавени обяви.

МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Re: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    Ми ти пита, беше ти отговорено, ама не слушаш.

    Утре инсталирайте и бълбукатор в колата, та да е пълна картинката.
    Ми, аз га питАх, бе веке късно

    Коментар


    • #77
      От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

      Цвете, ти хубаво си признаваш, ама защо се забави толкова дълго?

      Мой познат ми каза, че във Варна имало представителство на фирма, която продавала анодни котли от "секретни" руски подводници, и те също зарибявали клиенти с писанията по твоята тема.
      Ето вижте, тя жената си купи такъв и вече си трае, а Тома Неверни пише ли пише глупости като завижда и не разбира...
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #78
        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

        Ха ха ха ха ха !!!
        Ако се загубят"балъците"тарикатите какво ще правят?
        Сега сигурно са наред печките от космическите кораби или от орбиталните станции!!!

        Коментар


        • #79
          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

          Първоначално публикуван от p.djartov Преглед на мнение
          Ха ха ха ха ха !!!
          Ако се загубят"балъците"тарикатите какво ще правят?
          Сега сигурно са наред печките от космическите кораби или от орбиталните станции!!!
          Ааа.. моля, моля! Тях ги даваха още 1990-91.Едни "керамични кубчета" дето топлели совалките.
          После дойде Цептер и Рейнбоу.

          Коментар


          • #80
            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

            Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            Ааа.. моля, моля! Тях ги даваха още 1990-91.Едни "керамични кубчета" дето топлели совалките.
            После дойде Цептер и Рейнбоу.
            Попадало ми е такова кубче, топли си добре, колкото друга духалка, само че е много по-"интелигентно", вентилатора му се управлява и духа с различен дебит, нагреватела му също отдава променлива мощност, има датчик за местоположение, авариен за прегряване. Беше се появило в квартирата на мои приятели за ремонт. Оказа се че беше насъбрало прахоляк и косми и тръгваше за няколко секунди и спираше... След почистването работеше без грешка и регулираше много точно зададената температура. Доста си поиграхме с него. Като го сложиш на по-малко на 1 педя от стена работи по-малко от минута и се самоизключва, като установи силно въздушно течение - също. В сравнение с печка Лъч наистина беше напред в космоса технологията му.

            Сори за спама.

            А някой по-запознат ще ми обясни ли защо котела е т. наречен "аноден", а не "катоден"?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #81
              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
              Попадало ми е такова кубче, топли си добре, колкото друга духалка, само че е много по-"интелигентно", вентилатора му се управлява и духа с различен дебит, нагреватела му също отдава променлива мощност, има датчик за местоположение, авариен за прегряване. Беше се появило в квартирата на мои приятели за ремонт. Оказа се че беше насъбрало прахоляк и косми и тръгваше за няколко секунди и спираше... След почистването работеше без грешка и регулираше много точно зададената температура. Доста си поиграхме с него. Като го сложиш на по-малко на 1 педя от стена работи по-малко от минута и се самоизключва, като установи силно въздушно течение - също. В сравнение с печка Лъч наистина беше напред в космоса технологията му.

              Сори за спама.

              А някой по-запознат ще ми обясни ли защо котела е т. наречен "аноден", а не "катоден"?
              Уф, ама си проЗ!

              Анодния загрява без пари, а катодния изстудява без пари. Всеки момент ще внесат и катодни хладилници и климатици - хем и сезона на сладоледите и потните бирички (и други потни работи) ей го де е.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #82
                От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Уф, ама си проЗ!

                Анодния загрява без пари, а катодния изстудява без пари. Всеки момент ще внесат и катодни хладилници и климатици - хем и сезона на сладоледите и потните бирички (и други потни работи) ей го де е.
                Е че съм проЗД... сигурно си е верно, на село един учен инДжИнер се опитваше да ми обясни принципа на действие на бързоварче съставено от 2 чаени лъжички залепени на изолационна подложка и ми говореше врели некипели, че едната лъжичка била анода, а другата катода... и се били сменяли 50 пъти в секунда... ШЪ мЪ маймуносва тоЯ, може съм от село ама ги чувам теЯ неща... да се менкат аноди и катоди 50 пъти в секунда, то в чашата водовъртеж ШЪ стане...
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #83
                  От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Попадало ми е такова кубче, топли си добре, колкото друга духалка,"?
                  Така де, ама рекламата беше, че топли тристайна панелка!Почти за без пари!

                  Коментар


                  • #84
                    От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    да се менкат аноди и катоди 50 пъти в секунда, то в чашата водовъртеж ШЪ стане...
                    Що бе - менкат се. Те и затова лъжиците оцеляват. Водовъртеж също става, а най-хубавото на тоя прибор е, че като го забравиш и изври водата - спира.

                    Коментар


                    • #85
                      От: Re: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                      Първоначално публикуван от cveta68 Преглед на мнение
                      Но той си има подземен кабел, с който не се хвали...естествено. .
                      Това го познах още в пост 25.

                      Коментар


                      • #86
                        От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                        Най-ефикасният отоплителен уред се нарича пружина от креват. Режат се страничните шини, заковава се на стената в казрмата и в двата края се подава напрежение. Първа степен нула и фаза, втора степен две фази.
                        Много грее
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #87
                          От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                          Нещо ново за монтирания електролизен котел в Шумен (коментиран в темата за пелетните котли)? Разход?

                          Коментар


                          • #88
                            От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                            Първоначално публикуван от lodkar Преглед на мнение
                            Нещо ново за монтирания електролизен котел в Шумен (коментиран в темата за пелетните котли)? Разход?
                            Като има резултати ще пиша!
                            driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                            Коментар


                            • #89
                              От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                              Какво стана? Сезона мина?

                              Коментар


                              • #90
                                От: МНЕНИЕ ЗА Т.НАР. АНОДЕН КОТЕЛ

                                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                                Какво стана? Сезона мина?
                                Трябва вече да са получили поздравителното писмо от ЧЕЗ.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X